Piercing

DarkRose

Νεοφερμένος

Η DarkRose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγω κ να βγαλω τα σκουλαρικια απ αυτια οι τρυπες δεν κλεινουν με τπτ:D:D:P! αντιθετα στ μυτη για 2 λεπτα τ εβγαλα και δεν εμπαινε μετα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Εγώ έχω τις κλασσικές δύο τρύπες στα αυτιά από μικρή.

Στις γυναίκες νομίζω ότι πάει το piercing στη μύτη και στον αφαλό

Στους άντρες δεν μου αρέσει το piercing...ίσως ένα διαμαντάκι στο ΕΝΑ αυτί.

Εγώ να κάνω άλλες δεν νομίζω γιατί φοβάμαι...αν και θα μου άρεσε στη μύτη

στον αφαλο ειναι πιο ευκολο να πληγωθει, αν μπλεχτει.
γενικα ομως πιστευω οτι το σωμα μας "αστολιστο" ειναι πολυ καλυτερο.


μονο μια κοπελια μπορω να πω οτι εχω δει και μου αρεσε με σκουλαρικι στη μυτη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Tα σκουλαρικια καλως ή κακως δεν πηγαινουν σε ολους και σε καμια περιπτωση δεν πιστευω πως οσοι κανουν τρυπες το κανουν επειδη νιωθουν κατωτεροι ή εχουν καποιο κομπλεξ γενικοτερα(τουλαχιστον οχι ολοι)!
Εγω εχω 4 τρυπες κλασσικα στα αυτια και σκεφτομαι και μια ακομη 5η (τελευταια μαλλον:P)!
Δεν θα ηθελα να κανω σε αλλο σημειο γιατι απλα μετα ισως το μετανιωσω και δεν θα μου αρεσε τοσο να εχω ποσες τρυπες και σκουλαρικια παντου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εγώ είχα σκοπό να κάνω στο κάτω χείλος ...τελικά άλλαξα γνώμη.Λίγο γιατί φοβήθηκα μήπως δεν μου πάει και μ μείνει μια ζωή η τρύπα,λίγο γιατί μου είπαν πως πονάει ...μου άλλαξαν τελικά γνώμη.Πάντως έχω είδη 4, 3 στο ένα αυτί και μία στο άλλο...όμως είμαι έτοιμη να κάνω κι άλλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εγώ είχα σκοπό να κάνω στο κάτω χείλος ...τελικά άλλαξα γνώμη.Λίγο γιατί φοβήθηκα μήπως δεν μου πάει και μ μείνει μια ζωή η τρύπα,λίγο γιατί μου είπαν πως πονάει ...μου άλλαξαν τελικά γνώμη.Πάντως έχω είδη 4, 3 στο ένα αυτί και μία στο άλλο...όμως είμαι έτοιμη να κάνω κι άλλη!
τι μια ζωη βρε;Το πολυ κανα 2αρη χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
πωπω πραγματικα. ΤΙ σας αρεσει στα 4 σκουλαρικια στο καθε αυτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Mα, έτσι είναι τα γούστα του καθενός. Είναι και αυτό ένα στολίδι πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Eγώ θέλω ακόμη μία (5η και τελευταία μάλλον) στο αυτί.
Είναι ωραίο να έχεις τρύπα/τρύπες, αρκεί να το κάνεις επειδή σου αρέσει και όχι γιατί είναι μόδα ή γιατί θες να ακολουθείς τους πολλούς και το κυριοτερο, να σου πηγαινει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ωραια το σεβομαι και το εκτιμω.
αλλα τι βρισκετε ακριβως ωραιο;
εγω δε κοιταω τα σκουλαρικια σε μια γυναικα παντως, αν δεν εχει στο προσωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ε,καλά φυσικά.Δεν είπα ότι προσθέτει ομορφιά.
Απλά αν θέλει η άλλη να νιώθει ωραία με κάτι που οκ δεν είναι κάτι έξαλλο δηλαδή, αλλά φαντάζομαι ούτε ενοχλητικό και στους άλλους γιατί να μην το κάνει;
Ούτε και εγω είμαι της λογικής των 15 τρυπών σε κάθε αυτί αλλά λίγες, και αν ξέρεις να βάζεις κόσμημα που σε κομψαίνει και είναι ευγενικό τότε ναι φυσικά. Μετά πάει ανάλογα τα γούστα. Και άλλωστε τρύπες είναι.Όποιος θέλει τις κρατάει και όποιος θέλει τις κλείνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ρε σεις, δε με ενδιαφερει να μπω στη τρυπα "γιατι να μη το κανει;"
δε κατακρινω, απλα θελω να ακουσω τι ακριβως αρεσει σε αυτους που κανουν piercing
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Λοιπόν έχω 6 τρύπες στα αυτιά ( 5 χμμ κανονικές και μια πάνω πάνω ) και ένα piercing στην μύτη...:no1:
Βασικά ήθελα να κάνω και στο στόμα όπως το κάτω σκουλαρίκι που φοράει η Πηλιχου απο το ευτυχισμένοι μαζι αλλά η μαμά μου δεν με αφήνει :(

δε κατακρινω, απλα θελω να ακουσω τι ακριβως αρεσει σε αυτους που κανουν piercing

Εμένα μου αρέσουν τα διάφορα σχεδιάκια σε σκουλαρίκια ..Γι'αυτό έχω τόσα Piercing..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarkRose

Νεοφερμένος

Η DarkRose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
θελω να ανοιξω περισσοτερο την τρυπα τ αυτιου μου (plug) . Ξερει κανεις αν βγαλω καποια στιγμη το σκουλαρικι αν θα επανερθει η τρυπα στο φυσικο μεγεθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αμφιβαλλω... ρωτα καποιον ειδικο ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Most people class 12mm as the "point of no return" as over 12 mm will never recover fully, However, each person's tissue will differ, and many variables—such as a person's age, length of time taken to stretch, time fully healed at a particular size, skin elasticity, and scar tissue formation, amongst others—can affect the ability of the skin not only to stretch, but also to close up. However, if you stretch them correctly and let them heal for at least 4-6 weeks before going bigger, your lobes should be healthy and will shrink at least a couple sizes after the jewelery is removed.


Από https://en.wikipedia.org/wiki/Stretching_(body_piercing)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Έχει κάνει ένας φίλος μου plug, πολύ μ'αρέσει...:no1:

Εγώ έχω piercing κάτω απ'τα χείλη (αριστερά)

Δεν έχω προβλήματα με το φαγητό (!), ούτε με το βούρτσισμα των δοντιών.
Μόνο που δεν μπορώ να φάω αυτό το κουταλάκι με το άσπρο πραγματάκι που το βυθίζεις στο νερό. Νομίζω λέγεται υποβρύχιο. Αυτό, όπως το λένε, κολλάει. Πολύ κολλάει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarkRose

Νεοφερμένος

Η DarkRose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
απ'οσο ξερω δεν πονανε τα (plugs) ετσι δεν ειναι ? ? ?εκτος απο αυτο το σκεφτομαι ομως και για λογους υγειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Plug εννοείτε τα stretching ?

Αν ναι, όσοι ξέρω που έχουν (και δεν είναι και λίγοι) πόνεσαν αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarkRose

Νεοφερμένος

Η DarkRose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δεν ξερω παντος οποτε βαζω πιο χοντρο σκουλαρικι στα αυτια μ δεν ποναει κ ας μην εχω ξαναβαλει τοσο χοντρο
-----------------------------------------
βσκ πρωτα κανεις stretching κ μετα βαζεις τα plugs που ειναι τα σκουλαρικια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό που κρέμονται τα αυτιά μέχρι το πάτωμα ή η τρύπα του αυτιού είναι τεράστια και χωράει το δάχτυλο μέσα μου φαίνεται αηδιαστικό και αντιαισθητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top