Piercing

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
ενταξει δεν εχω κανενα προβλημα με τα piercing στο σωμα ή στο προσωπο..και γιατι αλλωστε να ειχα ..γουστα ειναι...και δικαιωμα του καθενος να κανει οτι θελει στο σωμα του..οπως και με το τατουαζ...
απο αποψη γουστου δεν μου αρεσουν...νιωθω οτι σου περιοριζουν κατα καποιο τροπο την ελευθερια...τεσπα...ετσι νιωθω...δεν μου αρεσουν και για αυτο δεν θα βαλω...απο κει και περα αμα θελει καποιος-καποια να βαλει...γιατι οχι??αμα του-της αρεσει..
πιστευω ειναι αρκετα γοητευτικη η μπιλια στη μυτη στα κοριτσια....
γουστα βεβαια..


In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
εγω παλι εχω κανει πολλες τρυπες...ειχα τρυπα κ στο κατω χειλος ειχα κ στο φρυδι..τωρα εχω μονο στα αυτια...ο καθενας κανει οτι γουσταρει..τι σημασια εχει η γνωμη των αλλων...αρκει να μην χανετε η προσωπικοτητα του καθενος..
γνωριζω αρκετα παιδια κανανε piercing κ τωρα το παιζουν οτι εχουν κανει κατι φοβερο στην ζωη τους..:mad:.τεσπα...

εχω ακουσει βεβαια και κατι περιστατικα με παιδια που εκαναν τρυπες κ την επαθαν..αλλα τα περισσοτερα ειναι φημες..μην τα πιστευτε..

Προσοχη θελει απλα..
σε ποιον θα πας να κανεις...
καθαρισμα των τρυπων (ειδικα σε σημεια οπως φρυδια χειλια κτλ.) με ορο η οινοπνευμα
απολυμανση στα σκουλαρικια
ποτε μην δωσετε η μην παρετε σκουλαρικι απο αλλους πριν τα απολυμανετε ΚΑΛΑ
κ γενικα χρειαζεται συχνη καθαριοτητα

εγω αυτα εκανα κ δεν εχω ουτε σημαδια,,ουτε εξανθηματα
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ε ναι....αμα θελετε να κανετε τρυπα ντε και καλα...τουλαχιστον πηγαιντε σε ειδικο...οχι χαμαρες οπως ακουω που ο καθενας τις κανει μονος του....παιρνουν παραμανες καρφιτσες και τρυπανε το δερμα !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όταν φίλε μ παίρνεις ως παράδειγμα ένα κοριτσάκι το οποίο κάνει μόνο του τις τρύπες και μολύνεται και μετά εσυ βγάζεις συμπέρασμα για όλα τα άτομα που κάνουν piercing και έρχεσαι κ μ λες ότι ολοι είναι κομπλεξικοί δείχνει ότι δν έχεις ανεπτυγμένη κρίση και καλό είναι να σκέφτεσαι λίγο πριν πεις κάτι στον άλλο το οποίο ίσως τον πειράξει.Και επιπρόσθετα δν πιστεύω οι συμμαθητές σου να άλλαξαν σχολείο λόγω των τρυπων στα αυτιά,αλλά λογω των τρυπων στον εγκέφαλο που πιθανόν θα είχαν.
Και επειδή έπαιζα gameboy δε σημαίνει ότι δεν είχα άποψη...απλώς δεν έμπαινα στα forum να γράφω για θέματα για τα οποία δν έιχα σχέση...
3 παραδείγματα έχω. 2 συμμαθήτριες και μια κοπέλα στη γειτονιά μου που τρομάζεις να τη δεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Η αλλαγή σχολικού χώρου δεν μπορεί να βασίζεται στα χαρακτηριστικά της εξωτερικής εμφάνισης εκτός κι αν η πλειοψηφία των καθηγητών σου ειναι αμόρφωτοι και παράνομοι. Το σχολείο (Γυμνάσιο μόνο) μπορεί να δίνει ένα γενικό dress code, δηλαδή όχι περίεργα κουρέματα, ντυσίματα και ακραίες εμφανίσεις (ναι, περιλαμβάνονται και τα πολλά piercing), αλλά το μόνο που μπορεί απο πλευράς των καθηγητών να γίνει είναι παρατήρηση και ενημέρωση του γονέα οτι το παιδί παραβαίνει το dress code. Αυτό όμως σε καμία περίπτωση δεν συνιστά πράξη που χρήζει σχολικής τιμωρίας. Το συμπέρασμα είναι πως είτε η αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος δεν είχε καμία σχέση με τα piercings, είτε οτι οι καθηγητές που ψήφισαν υπέρ και βασίστηκαν στην εξωτερική εμφάνιση, αυτόματα τίθενται σε κίνδυνο ΕΔΕ, αν τους γίνει κάποια αναφορά. Γιατί να ξέρεις οτι η αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος ειναι η έσχατη ποινή και επιβάλλεται μόνο σε ακραίες περιπτώσεις. Δεν τους ξέρω τους καθηγητές σου, αλλά επειδη σίγουρα δεν θα ήθελαν μπλεξίματα με τη νομοθεσία, νομίζω οτι το πρώτο ισχύει. Ότι δηλαδή η απομάκρυνση δεν είχε καμία σχέση με τα piercings.

Φυσικά και δεν είχε. Λόγω συμπεριφοράς και καπνίσματος ήταν. Απλά θέλω να δείτε τι είδους άνθρωποι είναι αυτοί που τρυπιούνται. (φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λόγω συμπεριφοράς ΜΟΝΟ ήτανε. Ούτε το κάπνισμα, όταν γίνεται στο προαύλιο, δεν διώκεται...;)
Έχεις υπ'οψη σου πόσα εκατομμύρια στην Ελλάδα και στον κόσμο τρυπιούνται; Τι μου λες οτι υπάρχουν εξαιρέσεις. Δηλαδή η εμφάνιση ειναι δείγμα χαρακτήρα; Μην τρελαθούμε...Είναι γεγονός οτι είναι δείγμα αντίδρασης, συνηθως, στους εφήβους να παρρεκλίνουν από το κατεστημένο. Η αντίδραση όμως ειναι δείγμα κατώτερης ποιότητας ανθρώπου; Τι λογικές ειν'αυτές; Η εμφάνιση δεν έχει καμία σχέση. Στην τελική κι εσύ, αν σε δει κανείς απο μια φωτογραφία, φαίνεσαι ένα γλυκό και καλό παιδάκι. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
δε με ξέρεις καλά :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
σε έχουμε μάθει μέσα απο τα πόστ σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ναι αλλά δε με έχετε δει live :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δηλαδή μέσα απο τις απόψεις σου και τον τρόπο που τις διατυπώνεις νομίζεις δεν σκιαγραφείται η ουσία του χαρακτήρα σου; Εκτός κι αν λες μούφες, μας παραμυθιάζεις και πιστεύεις άλλα πράγματα κι όχι αυτά που λες...Εκεί πάω πάσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εμένα δε με χαλάει πάντως, μπορώ να πω οτι ένα σκουλαρικάκι στο κάτω χείλος το βρίσκω αρκετά sexy σε κοπέλα.
Θα ψηνόμουν να το κάνω κι εγώ :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Κοίτα qwertyuiop2 με αυτά που λες θα σε έβριζα αλλά είναι σοβαρό Forum και δν θέλω να το κάνω.Στην τελική παιδάκι είσαι κι ας μην το παραδέχεσαι οπότε δε σε παρεξηγώ.Όταν όμως γίνεις και συ 3η και θα θες να βάλεις κανα σκουλαρίκι,να θυμάσαι αυτα που έλεγες.Τέσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στη γλώσσα της κοπέλας πάντως λένε (Θε μου σχώρα με...) οτι έχει και...άλλη χρησιμότητα, αυτη η μπίλια...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε, και στου άντρα αντίστοιχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κοίτα qwertyuiop2 με αυτά που λες θα σε έβριζα αλλά είναι σοβαρό Forum και δν θέλω να το κάνω.Στην τελική παιδάκι είσαι κι ας μην το παραδέχεσαι οπότε δε σε παρεξηγώ.Όταν όμως γίνεις και συ 3η και θα θες να βάλεις κανα σκουλαρίκι,να θυμάσαι αυτα που έλεγες.Τέσπα.


Καλά δεν ειναι σίγουρο αυτό. Ούτε εγώ θέλησα να κάνω piercing ως τώρα και νομίζω οτι έχω φτάσει σε μια ηλικία που μπορώ να πω οτι οι πιθανότητες να το κάνω στο μέλλον ειναι ελάχιστες. Δεν εννοείται οτι όλοι κάποτε θα θελήσουμε να κάνουμε piercing...
Εννοείται βέβαια οτι αυτό δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να λέει αβάσιμες μλκίες...

Ε, και στου άντρα αντίστοιχα :P

Κοίτα, εγώ δεν ξέρω ακόμη αν θα έκανα ποτέ κάτι τόσο extreme σε κοπέλα. Το αντίστροφο φυσικά το δέχομαι με μεγάλη χαρά. :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Καλά δεν ειναι σίγουρο αυτό. Ούτε εγώ θέλησα να κάνω piercing ως τώρα και νομίζω οτι έχω φτάσει σε μια ηλικία που μπορώ να πω οτι οι πιθανότητες να το κάνω στο μέλλον ειναι ελάχιστες. Δεν εννοείται οτι όλοι κάποτε θα θελήσουμε να κάνουμε piercing...
Εννοείται βέβαια οτι αυτό δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να λέει αβάσιμες μλκίες...



Κοίτα, εγώ δεν ξέρω ακόμη αν θα έκανα ποτέ κάτι τόσο extreme σε κοπέλα. Το αντίστροφο φυσικά το δέχομαι με μεγάλη χαρά. :P:P:P:P
Ε όχι και extreme ρε συ...πλέον αν δν δώσεις,δν παίρνεις...έτσι πάει...:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά όντως, αν θέλει το ένα, θα θέλει και το άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Εγώ να πω την αλήθεια, στις γυναίκες δε μεν χαλαει το σκουλαρίκι στη γλώσσα..
Αλλα στους άντρες...Δεν μου αρέσει...Δεν προκειται να κανω ποτε...
Στο αυτί που έχω, αρκετο είναι...

Τι ήθελα να πώ όμως... Α ναι

Μερικα απο ta piercing και γενικά όλα αυτά, σε μερικούς πάνε και σε άλλλους οχι..
Πχ μπορει καποιος να κανει piercing και τατουαζ κτλ, και να είναι γαματος, ενω πάλι αλλος να είναι σαν τον κόλο της :bear: (δεν είχε μαιμου, έβαλα αρκούδα:D)

Τα παράπανω σε συνδυασμο με την παραμετρο -γούστο- δεν κανουν εύκολο τις γενικεύσεις...Πραγμα, που οφείλω να πω οι περισσοτεροι, το έχετε πει κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Και έτσι κι αλλιώς δν είναι κάτι μόνιμο.Αν δεις ότι δε σου πάει ή το βαριέσαι,το βγάζεις,κλείνει και η τρύπα και είναι σαν να μην το κανες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top