Piercing στο φρύδι

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Γεια σας σκέφτομαι να κάνω piercing στο φρύδι γτ ξέρω ότι θα μ πηγαίνει κ το θέλω. Έχω όμως τους εξής ενδοιασμούς
1)υπάρχει περίπτωση να μ πέσει το φρύδι όπως διαβάζω στο ιντερνετ
2)παίζει ν μ πετύχουν νεύρο (όπως επίσης διάβασα στο ιντερνετ)
Τα παραπάνω τα ρωταω λαμβάνοντας υπόψην ότι θέλω ν πάω κάπου καλά κ επαγγελματικά κ όχι σ ένα τυχαίο μαγαζί (αν ξέρει κάποιος ν μ προτείνει Αθήνα). Ας απαντήσει κάποιος που να είναι 100% σιγουρος για την απάντηση του κ παρακαλω μην προσπαθήσετε να με μεταπείσετε ????
 

ΜικρόΚοάλα

Νεοφερμένος

Η ΜικρόΚοάλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Χευυ...και εγώ σκοπεύω να κάνω τον επόμενο μήνα...το θέλω πάνω από χρόνο και είχα και εγώ αρκετούς ενδοιασμούς..αλλά επειδή ρώτησα δεν ανησυχώ καθόλου...
1.Μου απάντησε ο piercer μου πως όχι, συγκεκριμένα έχει και ο ίδιος στα φρύδια πολλά χρόνια.Τι να πω,ίσως παίζει ρόλο το βάρος του σκουλαρικιού,δλδ αν φοράς ένα τέτοιο για χρόνια,έτσι το είχα στο μυαλό μου.Προσωπικά σκέφτομαι για ένα απλό μικρό κρικάκι το οποίο ίσως δε το κρατήσω και για χρόνια κιόλας.

2.Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο, πάντως αν πας σε ένα άτομο που γνωρίζει τι κάνει δε θα παρουσιαστεί κάποια επιπλοκή.Ασφαλώς θα πρέπει να το φροντίσεις όπως σου πει.
Ο άνθρωπος αυτός θα πρέπει να είναι επαγγελματίας και να τηρούνται οι κανόνες υγιεινής.Η δουλειά πρέπει να γίνει σωστά κ ας κοστίσει και 20-25€.
Μην πιστεύεις ότι διαβάζεις στο διαδίκτυο.
Go for it,εξάλλου αν το βαρεθείς το αλλάζεις ή το αφαιρείς!!

Ακόμη,αν ενδιαφέρεσαι για κρικάκι,μπαίνει και απ'ευθείας(κάποιοι στην αρχή σου βάζουν μπάρα,άλλοι απ'ευθείας κρίκο,αλλά γίνεται)απλώς χρειάζεται πιο πολύ προσοχή για αρχή μην χτυπηθεί ή ζοριστεί.Και αφαιρείται κανονικά δλδ δεν τήθεται θέμα τύπου για να το βγάλεις 'σχίζεις' το φρύδι σου κλπ κλπ.
Περί φροντίδας μετά μέχρι να επουλωθεί πλήρως δε γνωρίζω,θα σου πουν εκεί μόλις το κάνεις.Λογικά αλατόνερο(και ίσως και ένα συγκεκριμένο σπρέι ή/και σαπούνι τον πρώτο καιρό)

Αυτά γνωρίζω από ειδικό,τώρα για κάτι παραπάνω το ψάχνεις.Για Αθήνα,εγώ πηγαίνω στον Uncle Chronis,όπου κάνουν πίρσινγκς και ταττουυ, αλλά υπάρχουν και άλλοι πολλοί.
Ελπίζω να βοήθησα:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Γεια σας σκέφτομαι να κάνω piercing στο φρύδι γτ ξέρω ότι θα μ πηγαίνει κ το θέλω. Έχω όμως τους εξής ενδοιασμούς
1)υπάρχει περίπτωση να μ πέσει το φρύδι όπως διαβάζω στο ιντερνετ
2)παίζει ν μ πετύχουν νεύρο (όπως επίσης διάβασα στο ιντερνετ)
Τα παραπάνω τα ρωταω λαμβάνοντας υπόψην ότι θέλω ν πάω κάπου καλά κ επαγγελματικά κ όχι σ ένα τυχαίο μαγαζί (αν ξέρει κάποιος ν μ προτείνει Αθήνα). Ας απαντήσει κάποιος που να είναι 100% σιγουρος για την απάντηση του κ παρακαλω μην προσπαθήσετε να με μεταπείσετε ????


Καλημέρα φίλε μου!Θελω να ρωτήσω κάτι είναι καινουρια μόδα να τρυπιούνται τα αγόρια και τα κορίτσια παντού;Είμαι σίγουρος ότι είσαι πολύ όμορφος και χωρίς το piercing.Νομιζω ότι αν θέλεις να κανείς κάτι τέτοιο καλύτερα στο αυτί που είναι πιο ωραίο.

Αλλά αν πούμε ότι το θέλεις πολύ.Οι κίνδυνοι που λες υπάρχουν όμως δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα αν πας σε κάποιον έμπειρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Σημασία έχει κάποιος να είναι εμφανισιακά όμορφος και χωρίς μπιχλιμπίδια. Το πρόβλημα είναι αλλού, ότι συνήθως οι μέτριοι λόγω ναρκισσισμόυ προσπαθούν με νύχια και με δόντια να τους προσέξουν, γι' αυτό Φώτη βλέπεις ίδιο στυλ κουρέματος και σκουλαρίκια, τατουάζ. Είναι αποτέλεσμα έλλειψης αυτοπεποίθησης, όταν στηρίζουμε την προσωπικότητα εξ' ολοκλήρου στην ευφήμερη μόδα.
 

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Σημασία έχει κάποιος να είναι εμφανισιακά όμορφος και χωρίς μπιχλιμπίδια. Το πρόβλημα είναι αλλού, ότι συνήθως οι μέτριοι λόγω ναρκισσισμόυ προσπαθούν με νύχια και με δόντια να τους προσέξουν, γι' αυτό Φώτη βλέπεις ίδιο στυλ κουρέματος και σκουλαρίκια, τατουάζ. Είναι αποτέλεσμα έλλειψης αυτοπεποίθησης, όταν στηρίζουμε την προσωπικότητα εξ' ολοκλήρου στην ευφήμερη μόδα.


Καταρχας εγώ το κάνω γτ θέλω μια αλλαγή η οποία να μν είναι μόνιμη. Απλά αυτό. Κούρεμα έχω αλλάξει σχετικά πρόσφατα άρα δεν ξανά αλλάζω. Επίσης έχω δει πολλούς κ πολλές πανέμορφους κ πανέμορφες με σκουλαρίκια άρα το επιχείρημα σου είναι άτοπο
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Καταρχας εγώ το κάνω γτ θέλω μια αλλαγή η οποία να μν είναι μόνιμη. Απλά αυτό. Κούρεμα έχω αλλάξει σχετικά πρόσφατα άρα δεν ξανά αλλάζω. Επίσης έχω δει πολλούς κ πολλές πανέμορφους κ πανέμορφες με σκουλαρίκια άρα το επιχείρημα σου είναι άτοπο


Βάλε σκουλαρίκι στο αυτί.Τωρα piercing στο φρύδι δεν βρίσκω που είναι το ωραίο;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Καταρχας εγώ το κάνω γτ θέλω μια αλλαγή η οποία να μν είναι μόνιμη. Απλά αυτό. Κούρεμα έχω αλλάξει σχετικά πρόσφατα άρα δεν ξανά αλλάζω. Επίσης έχω δει πολλούς κ πολλές πανέμορφους κ πανέμορφες με σκουλαρίκια άρα το επιχείρημα σου είναι άτοπο


Θα με ενδιέφερε να έβλεπα ανθρώπους να έκαναν μια αλλαγή προσωπικότητας και τρόπου σκέψης παρά τόσο στην εμφάνιση επειδή το λέει η μόδα. Ίσως η κοινωνία θα ήταν καλύτερη μετά.
 

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Θα με ενδιέφερε να έβλεπα ανθρώπους να έκαναν μια αλλαγή προσωπικότητας και τρόπου σκέψης παρά τόσο στην εμφάνιση επειδή το λέει η μόδα. Ίσως η κοινωνία θα ήταν καλύτερη μετά.
Είμαι ανοιχτόμυαλος άνθρωπος δέχομαι τα πάντα εφόσον είναι ορθά τεκμηριωμένα, σέβομαι τους συνανθρώπους μπυ και ταυτόχρονα με ενδιαφέρει ότι έχει να κάνει με νέα γνώση είτε είναι ιστορική πολιτική φιλοσοφική κτλπ. Άρα την αλλαγή που προτείνεις την έχω ήδη κάνει κ δεν με άφορα. Βέβαια προφανώς τη χρειαζεσαι κ εσυ γτ δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχουν άτομα που θέλουν να επέμβουν πάνω Τους είτε για λογους μόδας είτε όχι (αν το ήθελα για μόδας θα το είχαν κάνει χρόνια τώρα. Δεν είμαι 12 για να παρασύρομαι έτσι εύκολα) και δεν απαιτείται η γνώμη σου για να το κάνουν :)

Βάλε σκουλαρίκι στο αυτί.Τωρα piercing στο φρύδι δεν βρίσκω που είναι το ωραίο;


Θεωρώ θα μ πηγαίνει πλ παραπάνω στο φρύδι
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Είμαι ανοιχτόμυαλος άνθρωπος δέχομαι τα πάντα εφόσον είναι ορθά τεκμηριωμένα, σέβομαι τους συνανθρώπους μπυ και ταυτόχρονα με ενδιαφέρει ότι έχει να κάνει με νέα γνώση είτε είναι ιστορική πολιτική φιλοσοφική κτλπ. Άρα την αλλαγή που προτείνεις την έχω ήδη κάνει κ δεν με άφορα. Βέβαια προφανώς τη χρειαζεσαι κ εσυ γτ δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχουν άτομα που θέλουν να επέμβουν πάνω Τους είτε για λογους μόδας είτε όχι (αν το ήθελα για μόδας θα το είχαν κάνει χρόνια τώρα. Δεν είμαι 12 για να παρασύρομαι έτσι εύκολα) και δεν απαιτείται η γνώμη σου για να το κάνουν :)




Θεωρώ θα μ πηγαίνει πλ παραπάνω στο φρύδι


Στα αγόρια είναι πολύ πιο ωραίο στο αυτί.Στο φρύδι που σου ήρθε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Γεια σας σκέφτομαι να κάνω piercing στο φρύδι γτ ξέρω ότι θα μ πηγαίνει κ το θέλω. Έχω όμως τους εξής ενδοιασμούς
1)υπάρχει περίπτωση να μ πέσει το φρύδι όπως διαβάζω στο ιντερνετ
2)παίζει ν μ πετύχουν νεύρο (όπως επίσης διάβασα στο ιντερνετ)
Τα παραπάνω τα ρωταω λαμβάνοντας υπόψην ότι θέλω ν πάω κάπου καλά κ επαγγελματικά κ όχι σ ένα τυχαίο μαγαζί (αν ξέρει κάποιος ν μ προτείνει Αθήνα). Ας απαντήσει κάποιος που να είναι 100% σιγουρος για την απάντηση του κ παρακαλω μην προσπαθήσετε να με μεταπείσετε ????

Το θέλω κι εγώ πολύ το σκουλαρίκι στο φρύδι αλλά επειδή έχω ήδη ένα πιρσινγκ στο πρόσωπο δε θέλω να το γεμίσω κι άλλο και φοράω και γυαλιά :/ έτοιμη ήμουν να το κάνω φέτος το καλοκαίρι...

Αυτά που λες συνήθως γίνονται όταν θα πας σε μαγαζί που δεν έχουν εμπειρία. Για Αθήνα δυστυχώς δεν έχω μαγαζί να σου προτείνω, το καλύτερο είναι να ρωτήσεις γνωστούς σου ή άτομα στον δρόμο με σκουλαρίκι στο φρύδι ή το πρόσωπο γενικά για μαγαζιά και εμπειρίες.

Πάντως για τα σκουλαρίκια στο πρόσωπο υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να μην το δεχτεί ο οργανισμός σου.
 

ΜικρόΚοάλα

Νεοφερμένος

Η ΜικρόΚοάλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας σκέφτομαι να κάνω piercing στο φρύδι γτ ξέρω ότι θα μ πηγαίνει κ το θέλω. Έχω όμως τους εξής ενδοιασμούς
1)υπάρχει περίπτωση να μ πέσει το φρύδι όπως διαβάζω στο ιντερνετ
2)παίζει ν μ πετύχουν νεύρο (όπως επίσης διάβασα στο ιντερνετ)
Τα παραπάνω τα ρωταω λαμβάνοντας υπόψην ότι θέλω ν πάω κάπου καλά κ επαγγελματικά κ όχι σ ένα τυχαίο μαγαζί (αν ξέρει κάποιος ν μ προτείνει Αθήνα). Ας απαντήσει κάποιος που να είναι 100% σιγουρος για την απάντηση του κ παρακαλω μην προσπαθήσετε να με μεταπείσετε ????

Στα έχω απαντήσει όλα λίγο πιο πάνω.
Τώρα όσον αφορά τις διαφορετικές απόψεις,τις δεχόμαστε από τη στιγμή που θα ειπωθούν από κάποιον με όμορφο τρόπο.
Η απόφαση είναι δική σου και το σώμα σου επίσης ό,τι επιθυμείς εσύ θα κάνεις.
Απλά το καλό είναι η ενημέρωση πριν γίνει αυτό.Ώριμος φαίνεσαι από τα λεγόμενα σου και είναι καλό που ρωτάς κλπ και το ψάχνεις.
Αφού το γουστάρεις τόσο κατά τη γνώμη μου,να το κάνεις ????
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Θα με ενδιέφερε να έβλεπα ανθρώπους να έκαναν μια αλλαγή προσωπικότητας και τρόπου σκέψης παρά τόσο στην εμφάνιση επειδή το λέει η μόδα. Ίσως η κοινωνία θα ήταν καλύτερη μετά.

Το ένα δεν αποκλείει το άλλο, ίσως κιόλας μερικές φορές η αλλαγή στην εμφάνιση με την αλλαγή στην προσωπικότητα να συμπορεύονται. :) Οπότε δυνητικά υπάρχουν ίδιες πιθανότητες να γίνει καλύτερη η "κοινωνία" τόσο με σκουλαρίκια και μαλλιά όσο και με προσωπικότητες, γιατί κι οι αλλαγές στην προσωπικότητα δεν τείνουν πάντα στο βελτιον.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω (όπως και κάθε λογικός ανθρωπος) που χρησιμεύει αυτό.



Το σκουλαρίκι στο αυτί μου αρέσει,αλλά το παραπάνω που χρησιμεύει;
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω (όπως και κάθε λογικός ανθρωπος) που χρησιμεύει αυτό.



Το σκουλαρίκι στο αυτί μου αρέσει,αλλά το παραπάνω που χρησιμεύει;


Ούτε το σκουλαρίκι στο αυτί έχει χρησιμότητα, κατευθείαν είπες ότι απλώς σου αρέσει. Έτσι συμβαίνει και με τα υπόλοιπα σκουλαρίκια! Επίσης το σκουλαρίκι που έδειξες είναι και λίγο υπερβολικό,συνήθως στο φρύδι κάνουμε μια μπάρα με τη μία μπίλια πάνω από το φρύδι και μια κάτω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Ούτε το σκουλαρίκι στο αυτί έχει χρησιμότητα, κατευθείαν είπες ότι απλώς σου αρέσει. Έτσι συμβαίνει και με τα υπόλοιπα σκουλαρίκια! Επίσης το σκουλαρίκι που έδειξες είναι και λίγο υπερβολικό,συνήθως στο φρύδι κάνουμε μια μπάρα με τη μία μπίλια πάνω από το φρύδι και μια κάτω.


Ναι άλλο στο αυτί δεν χτυπάει άσχημα φίλη μου.Εδειξα την παραπάνω εικόνα γιατί δυστυχώς έχουν ξεφύγει πολλοί (δεν αναφέρομαι στο φόρουμ) το καλοκαρι έβλεπα αγόρια με piercing από το πρόσωπο μέχρι το στήθος.Δεν βρίσκω τον λόγο να γεμίζεις με μεταλλικά πράγματα το σώμα σου από την στιγμή που δεν είναι ακίνδυνα.
 

ΜικρόΚοάλα

Νεοφερμένος

Η ΜικρόΚοάλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω (όπως και κάθε λογικός ανθρωπος) που χρησιμεύει αυτό.



Το σκουλαρίκι στο αυτί μου αρέσει,αλλά το παραπάνω που χρησιμεύει;
Υπάρχουν διάφορα είδη σκουλαρικιού για το συγκεκριμένο σημείο οπότε μην πιάνεσαι από μια εικόνα και δε το λέω επικριτικά.Απλούστατα ο κάθε άνθρωπος έχει μια διαφορετική αισθητική.Κάτι που εσένα δε σου αρέσει κάποιος άλλος το γουστάρει φουλ και το αντίθετο.
Είναι υποκειμενικό.Εσύ δε θα το έκανες ποτέ γιατί δε σου αρέσει,δεκτό.Κάποιος άλλος το γουστάρει πάνω του οπότε το κάνει,δεκτό και αυτό.:)Το παιδί απλώς είχε κάποιες απορίες και προσπάθησα να βοηθήσω.Δλδ και να μη μου άρεσε προσωπικά το σκουλαρίκι εκει και πάλι θα του έλεγα αυτά που γνωρίζω.
Δε θα έλεγα μη το κάνεις.Απλώς είμαι της άποψης ότι θα πρέπει να υπάρχει ενημέρωση πριν προχωρησει στη διαδικασία αυτή για παν ενδεχόμενο.

Προσωπικά δε μου χτυπάει καθόλου άσχημα.Εμένα μου αρέσει όπως σε πολλά άλλα άτομα που γουστάρουν πιο εξτρίμ πράγματα στην εμφάνιση τους.Δεκτή η άποψη σου αλλά καλό είναι να μην κατακρίνουμε.Ξανα λέω ο κάθε ένας το βλέπει διαφορετικά.Και εγώ όταν θα βάλω σκουλαρίκι στο σημείο αυτό,σε κάποιους θα αρέσει,σε άλλους όχι.Το θέμα είναι να αρέσει η αλλαγή στο άτομο το ίδιο πάνω του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Ναι άλλο στο αυτί δεν χτυπάει άσχημα φίλη μου.Εδειξα την παραπάνω εικόνα γιατί δυστυχώς έχουν ξεφύγει πολλοί (δεν αναφέρομαι στο φόρουμ) το καλοκαρι έβλεπα αγόρια με piercing από το πρόσωπο μέχρι το στήθος.Δεν βρίσκω τον λόγο να γεμίζεις με μεταλλικά πράγματα το σώμα σου από την στιγμή που δεν είναι ακίνδυνα.


Συν ότι συμβαίνουν πολλές μολύνσεις με τα διάφορα τρυπήματα όχι λόγω των σκουλαρικιών αλλά λόγω της απουσίας καθαριότητας αυτών που τα φοράνε. Το piercing θέλει και επιδέξιο κώλο όχι μόνο μεταξωτό βρακί. ;)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Συν ότι συμβαίνουν πολλές μολύνσεις με τα διάφορα τρυπήματα όχι λόγω των σκουλαρικιών αλλά λόγω της απουσίας καθαριότητας αυτών που τα φοράνε. Το piercing θέλει και επιδέξιο κώλο όχι μόνο μεταξωτό βρακί. ;)


Είναι και αυτό.
 

ΜικρόΚοάλα

Νεοφερμένος

Η ΜικρόΚοάλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Συν ότι συμβαίνουν πολλές μολύνσεις με τα διάφορα τρυπήματα όχι λόγω των σκουλαρικιών αλλά λόγω της απουσίας καθαριότητας αυτών που τα φοράνε. Το piercing θέλει και επιδέξιο κώλο όχι μόνο μεταξωτό βρακί. ;)

Το ότι κάποια άτομα δε τα προσέχουν δε σημαίνει πως πρέπει να τους παίρνει όλους η μπάλα!:)Σαφώς πρέπει να μπει το κατάλληλο κόσμημα,το πιρσινγκ να γίνει από επαγγελματία που θα τηρεί τους κανόνες υγιεινής και θα ενημερώσει το άτομο για τους κινδύνους και τη φροντίδα που θα ακολουθήσει μετά.Προσωπικά έχω δύο πιρσινγκ και δε μου δημιούργησαν θέματα λόγω του ότι τα φρόντισα όπως έπρεπε.
Αλλά και σε περίπτωση μόλυνσης ακόμη ,σου λένε τι να κάνεις η ακόμη μπορείς και να αφαιρέσεις το σκουλαρίκι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Το ότι κάποια άτομα δε τα προσέχουν δε σημαίνει πως πρέπει να τους παίρνει όλους η μπάλα!:)Σαφώς πρέπει να μπει το κατάλληλο κόσμημα,το πιρσινγκ να γίνει από επαγγελματία που θα τηρεί τους κανόνες υγιεινής και θα ενημερώσει το άτομο για τους κινδύνους και τη φροντίδα που θα ακολουθήσει μετά.Προσωπικά έχω δύο πιρσινγκ και δε μου δημιούργησαν θέματα λόγω του ότι τα φρόντισα όπως έπρεπε.
Αλλά και σε περίπτωση μόλυνσης ακόμη ,σου λένε τι να κάνεις η ακόμη μπορείς και να αφαιρέσεις το σκουλαρίκι.

Συμφωνώ σε αυτό που λες.Δεν μας λες σε τι χρησιμεύει όμως;Γιατί να επιβαρύνεις το σώμα σου με σκουπίδια;Το ίδιο ισχύει και με τα τατουάζ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top