New moon

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Που εισαι Γιωτα να δεις????????? :jumpy::jumpy::jumpy:


το μαναρι μας την κουναει την αχλαδια..:'(







:( ντεμεκ αντρες με λες μετα.. ολοι μια μπιχλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Που εισαι Γιωτα να δεις????????? :jumpy::jumpy::jumpy:


το μαναρι μας την κουναει την αχλαδια..:'(







:(ντεμεκ αντρες με λες μετα.. ολοι μια μπιχλα

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

το είχα δει... μου το έστειλε μια φίλη μου στο facebook! :P

το μανάρι μας είναι έξυπνο κ σατηρίζει όλη αυτή την υστερία γύρω από τους χαρακτήρες του βιβλίου... :P

πάντως κ εγώ συμφωνώ ότι η Μπέλα είναι μια κλαψιάρα σκύλα... :who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

το είχα δει... μου το έστειλε μια φίλη μου στο facebook! :P

το μανάρι μας είναι έξυπνο κ σατηρίζει όλη αυτή την υστερία γύρω από τους χαρακτήρες του βιβλίου... :P

πάντως κ εγώ συμφωνώ ότι η Μπέλα είναι μια κλαψιάρα σκύλα... :who:
εννοειτε πως ειναι σκυλα ρε..:who:


εγω δεν το ειχα δει..:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Μπα, όχι.
Οι κριτικές είναι μάλλον αποκαρδιωτικές.
Κακό σήκουελ, πέρα από κάθε φαντασία και του πλέον απαισιόδοξου, του "Λυκόφωτος" του 2008. Το "Λυκόφως" μας έπεισε πως αυτός ο teenage μύθος τουλάχιστον έγινε μία πολύ αξιόλογη κινηματογραφική μεταφορά με ένα πρωταγωνιστικό δίδυμο, που όσο και αν μας ενοχλεί που αναδείχτηκαν σε πρότυπα ομορφιάς μόνο και μόνο γιατί έπαιξαν σε μία ταινία, κατάφεραν εντός της να σηκώσουν το ρομάντζο στις πλάτες τους και να μας το δείξουν στη μεγάλη οθόνη επιτυχώς. Στο "Νέο Φεγγάρι" τίποτα από όλα αυτά δεν υπάρχει. Φλυαρία, αφελείς μελοδραματισμοί, κι ένας κάκιστος ηθοποιός (αυτός που ενσαρκώνει τον Τζέηκομπ), που μας κάνει να δυσανασχετούμε σχεδόν από την πρώτη του σκηνή. Οπότε το ερώτημα είναι ένα: θα μας ευχαριστούσε αυτή η ταινία αν ήταν κατά μιάμιση ώρα μικρότερη σε διάρκεια ή θα μας ευχαριστούσε αν δεν είχε γυριστεί ποτέ;
Από εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Έλεος πια με αυτον τον Τζέικομπ!! Πριν μια βδομάδα είδα την ταινία και ακόμα για αυτήν μιλάω...! Πετάγεται συνέχεια σαν αντε να μην πω και εγω τι !! Αλλά δεν φταίει αυτός μην τα ρίχνουμε όλα πάνω του, ετσι; Τα θέλει και η άλλη!! Τώρα διαβάζω την Έκλειψη, και αυτό το πράγμα γίνεται όλο και πιο συχνά. Όλο πάει και τον βρίσκει στο βρωμοχώρι του, παρά το ότι ο Έντουαρτ την έχει θερμοπαρακαλέσει να μην πηγαίνει! Μα τι αχάρηστη που είναι!! Έχει τον κούκλαρο δίπλα της, που γίνεται χαλί να τον πατήσει και με το που την αφήνει λίγο μόνη, τσουπ! Πάει στον Τζέικ!! τστστστστσ!!! Δεν ξέρω αν το καταλάβατε, αλλά εγώ είμαι με το βαμπιράκι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Μια ερωτηση για οσους ΔΕΝ εχουν διαβασει τα βιβλια

Υπηρχαν κομματια που δεν εβγαζαν νοημα;;
Γιατι σε εμας ολες οι ατακες, ολες οι σκηνες ξεραμε τι σημαινουν
Πχ Καταλαβατε την ιδιοτητα του Τζασπερ;; (γιατι νομιζω αυτο ηταν που ισως δεν καταλαβαν οι περισσοτεροι)

Με ενδιαφερει πολυ να μαθω :)


ο τζασπερ έχει την ιδιότητα να ελέγχει τα συναισθήματα που υπάρχουν στην ατμόσφαιρα.....


Ειχε ανοιχθει ενα θεμα με αυτον τον τιτλο και το κλειδωσανε..


γιατί κλειδώνονται θέματα..? δεν έχω πολυκαταλάβει....




η ταινία ήταν αρκετά καλή αλλά ξαναλέω ότι τα βιβλία απλά δε συγκρίνονται.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
γιατί κλειδώνονται θέματα..? δεν έχω πολυκαταλάβει....

Γιατί; Να αφήσουν ανοιχτό ένα θέμα στο οποίο ρωτάτε την ιδιότητα του κάθε ένα που παίζει σε μια ταινία; Δεν μου ακούγεται λογικό αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
+10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ντόρα...
Από Χανιά...
Χμμμμ.
Μπας και είσαι κόρη μου; :P

-------------------------
Οntopic:
Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει γίνει τόσος ντόρος με αυτό το έργο...
Γίνανε όλοι "Ζεν-πρεμιέ" και καλά...
Ρε όξωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Γιατί; Να αφήσουν ανοιχτό ένα θέμα στο οποίο ρωτάτε την ιδιότητα του κάθε ένα που παίζει σε μια ταινία; Δεν μου ακούγεται λογικό αυτό.


αα

Ντόρα...
Από Χανιά...
Χμμμμ.
Μπας και είσαι κόρη μου; :P

:P γιατί??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
^^Ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης ( Ακατανόμαστος, πλάσμα Μ, Δράκουλας των Χανίων ή τσουνάμι) αποτελεί την πρώτη επιστημονικά τεκμηριωμένη εξελικτική μετάλλαξη δεινοσαύρου σε ανθρωποειδές. Το φαινόμενο Μητσοτάκης ανατρέπει ριζικά τη Θεωρία του Δαρβίνου και δημιουργεί έντονο σκεπτικισμό σε διεθνείς ακαδημαϊκούς κύκλους βιολόγων και παλαιοντολόγων.

Πηγή.


Συμβουλή:
Μην τον αφήσεις να σου ευχηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Λοιπόν...Ας γράψω και γω το review μου.
Πρέπει να πω ότι η Κρίστερ ειναι ΑΛΛΗΘΩΡΗ!!!!!Τελείωσε. Ήταν τελείως το βλέμα της αγελάδας. Ο Έντουαρντ...Θα τον προτιμούσα με λίγο λιγότερο μέικ άπ...Μου φαίνεται ή ήταν πιο άσχημος από το twilight?Όχι δεν μου φαίνεται, ήταν άσχημος και αποκρουστικός. Αν ήμουν η Μπέλα, θα έπαιρνα το μανάρι τον τζέικομπ και θα εξαφανιζόμουν για να μην με βρει. Και ας πάει στους Βολτούρι και στην Χάιντι(Άρο) να τον σκοτώσουν:D.
Τώρα...Ρε παιδιά τι γελοία που ήταν η φάση με τους Βολτούρι. Ο Άρο...Σαν την Χάιντι που πήγαινε να μαζέψει λουλούδια στο λιβάδι ήταν. Μην μιλήσω για τον τραβεστί το ξανθό από δίπλα.Μόλις λέω ο άρο σαν την χάιντι είναι, λέει κάποιος να φωνάξουμε την χάιντι, παιδιά εκεί πέθανε στο γέλιο όλο το σινεμά.
Φυσικά σε όλη την ταινία δεν χύθηκε δάκρυ...Η σκηνή που την εγκαταλείπει ήταν συμπαθητική, αλλά όχι για να κλάψεις.Πιο πολύ στεναχωρήθηκα όταν άφησε τον τζέικ...
Παρόλα αυτά πρέπει να ομολογήσω ότι σε γενικές γραμμές πέρασα καλά. Γέλασα, λυπήθηκα, και ο Τζέικ...Αχχχ όταν τον βλέπει η μπέλα με το τατού, τα βρεγμένα κοντά του μαλλιά και το σώμα...Τι σώμα ήταν αυτό;:D
Ο Έντουαρντ...Για να μην τον θάβω συνέχεια...είναι γλυκούλης. Όταν μιλάει στην Μπέλα φαίνεται ότι την αγαπάει πραγματικά. Στο τέλος όταν λέει μια παντρέψου με, και ο μονόλογος πριν από αυτό ήταν πολύ όμορφος.
Αυτάααα:)

*Είχε πολλά κενά η ταινία πράγματι, οι φίλες μου που δεν είχαν διαβάσει το βιβλίο ρωτούσα συνέχεια.
**Βρήκα τους ηθοποιούς, την σκηνοθεσία, το σενάριο υπερβολικά μέτριο. Μην ακούσω τίποτα για αριστουργήματα γιατί θα γίνει της τρελής. :P
+φωνώ απόλυτα:DΔεν ξέρω αν ο σκηνοθέτης δίνει οδηγίες στην Κρίστεν ή μόνη της αυτοσχεδιάζει αλλά βρε παιδιά έτσι πρέπει να ναι η Μπέλλα??Υποτίθεται ότι είναι χαμηλών τόνων,εσωστρεφής....αυτή έχει ένα ύφος σαν να θέλει να τους δείρει όλους.Όσο για τους Βολτούρι:P:P:P:P+1000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Δε το εχω δει και δεν προκειται να το κανω αλλα εχω ακουσει γενικως τα χειροτερα για την ταινια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary angel

Νεοφερμένος

Η mary angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
η ταινια ηταν απλα τελεια!!! την βλεπω ξανα και ξανα.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
τα βιβλια ειναι πιο ορεα απο τις ταινιες και τις δυο το ειδα:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twilight_girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
και τα βιβλια και η ταινιες ειναι τελειες!!!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
νομίζω ότι τα βιβλία δε συγκρίνονται με τις ταινίες...τα έχω διαβάσει και είναι κορυφαία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
νομίζω ότι τα βιβλία δε συγκρίνονται με τις ταινίες...τα έχω διαβάσει και είναι κορυφαία!
Συμφωνώ, όμως αυτό δεν σημαίνει ότι και οι ταινίες δεν είναι πολύ ωραίες!!!:) Όμως, σίγουρα, το βιβλίο είναι αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twilight_girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};771018:
αχχχχχ....αντε να βγει σε dvd η νεα σεληνη.........δεν μπορω να περιμενω αλλο..:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top