New moon

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια χτες ειδα την " νεα σεληνη" και τους τελειους kristen stewart and robert pattison.ποιος αλλος την ειδε;;εντυπωσεις;;;
εγω την βρηκα τελεια!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αύριο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
εγω θελω να την δω....αλλα δε προλαβαινω και μαλλον θα παω τα Χριστουγεννα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εγώ αύριο θα πάω να τη δω...Έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια πάντως...Για να δούμε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Ειχε ανοιχθει ενα θεμα με αυτον τον τιτλο και το κλειδωσανε..
Για να δουμε αυτο τι τυχη θα εχει

Λοιπον η ταινια ηταν τελεια απο ολες τις πλευρες!!
Τρελαθηκα! Η σκηνοθεσια ηταν αψογη, τα ευρηματα και οι μικροαλλαγες του Weitz καταπληκτικα και to the point..
Ο Εντουαρντ θεος δεν το συζηταμε :D Αλλα και ο Τζεικ δεν πηγε πισω!
Λεπτομερειες δεν λεω για οσους δεν το ειδαν ακομη
Με ικανοποιησε 100% και δεν θα μπορουσε να ειναι καλυτερη!!

Ανυπομονω να ερθει η Κυριακη (και μετα η Δευτερα και η Τεταρτη :P) για να το ξαναδω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Την είδα χτες. Ωραία ήταν. :D
Πολύ καλή σκηνοθεσία, και σουπερ ντουπερ μουσική είχε, με χαλασε λίγο αυτό το και καλά μελαγχολικό βλέμμα του Εντουαρτ σε όλην την ταινία μόνο. :P


Aν και φαν του Εντουαρτ, Ο Τζεικομπ τα σπαει στο New Moon! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Την είδα σήμερα και έριξα τόσο μα τόσο γέλιο. Το μισό σινεμά μας έβρισε (ξενέρωτοι -.-) αλλά νταξ δεν μας νοιάζει και πολύ ^^. Ητάν σκέτη κωμωδια ρε παιδιά. Αχαχχ. Ψόφησα με τον τυπά που έκανε ένα από τα σουπερντουπερκιετς' βαμπίρ, που έμοιαζε με τον Μάνσον; Επίσης με την τραβεστί δίπλα του και τον άλλον σαν τον Λέγκολας. Σε μια φάση ο Τζέικομπ λέει ένα "BeLa" και μια κοπελίτσα απο δίπλα πετάγεται "μπελα με τρία λ;" Αχαχχ. Καλά ήταν απίστευτο. Αν σοβαρευτώ, απλά θα πω ότι οι ερμηνείες, ειδικά της κοπέλας και του μαναριού του Τζέικομπ ήταν πολύ άθλιες (ειδικά στις σκηνές που σπάραζαν έκαστος) ενώ ο Εντ κάτι έκανε. Κι η σκηνοθεσία ό,τιναναι μου φάνηκε αλλά ας μην πω άλλες κακίες, τόσο γέλιο που έριξα νταξ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Την είδα χθες και κόντεψα να κοιμηθώ... Νταξ καλό το σενάριο δε λέω... Αλλά έκανε κοιλιά μετά το πρώτο μισάωρο... Επαναλαμβανόμενη μέχρι αηδίας... Επίσης η πρωταγωνίστρια δεν ήξερε τι ήθελε... Τη μια τον Έντουαρντ την άλλη το λυκάνθρωπο.. Έλεος πια αποφάσισε κορίτσι μου να πάμε να κοιμηθούμε... Το μετάνιωσα που πήγα στη νυχτερινή προβολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα μ'άρεσε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Μια ερωτηση για οσους ΔΕΝ εχουν διαβασει τα βιβλια

Υπηρχαν κομματια που δεν εβγαζαν νοημα;;
Γιατι σε εμας ολες οι ατακες, ολες οι σκηνες ξεραμε τι σημαινουν
Πχ Καταλαβατε την ιδιοτητα του Τζασπερ;; (γιατι νομιζω αυτο ηταν που ισως δεν καταλαβαν οι περισσοτεροι)

Με ενδιαφερει πολυ να μαθω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Την είδα σήμερα και έριξα τόσο μα τόσο γέλιο. Το μισό σινεμά μας έβρισε (ξενέρωτοι -.-) αλλά νταξ δεν μας νοιάζει και πολύ ^^. Ητάν σκέτη κωμωδια ρε παιδιά. Αχαχχ. Ψόφησα με τον τυπά που έκανε ένα από τα σουπερντουπερκιετς' βαμπίρ, που έμοιαζε με τον Μάνσον; Επίσης με την τραβεστί δίπλα του και τον άλλον σαν τον Λέγκολας. Σε μια φάση ο Τζέικομπ λέει ένα "BeLa" και μια κοπελίτσα απο δίπλα πετάγεται "μπελα με τρία λ;" Αχαχχ. Καλά ήταν απίστευτο. Αν σοβαρευτώ, απλά θα πω ότι οι ερμηνείες, ειδικά της κοπέλας και του μαναριού του Τζέικομπ ήταν πολύ άθλιες (ειδικά στις σκηνές που σπάραζαν έκαστος) ενώ ο Εντ κάτι έκανε. Κι η σκηνοθεσία ό,τιναναι μου φάνηκε αλλά ας μην πω άλλες κακίες, τόσο γέλιο που έριξα νταξ. :D

εκαστοι.:P

εγω αυριο θα παω να την δω,εστω κι αν επειδη δε μου πολυαρεσε το βιβλιο το 2ο,δεν τρελαινομαι...αλλα θελω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μια ερωτηση για οσους ΔΕΝ εχουν διαβασει τα βιβλια

Υπηρχαν κομματια που δεν εβγαζαν νοημα;;
Γιατι σε εμας ολες οι ατακες, ολες οι σκηνες ξεραμε τι σημαινουν
Πχ Καταλαβατε την ιδιοτητα του Τζασπερ;; (γιατι νομιζω αυτο ηταν που ισως δεν καταλαβαν οι περισσοτεροι)

Με ενδιαφερει πολυ να μαθω :)

Ο Τζάσπερ δεν ήταν ο νεαρούλης που μόλις εκείνη κόπηκε έπαθε ντουβρουτζα; Και πήγε να της επιτεθεί; Και είπε και ο γιατρός ότι δεν απέχει πολύ καιρό από το αίμα. (Απάντηση ανθρώπου που έχει δει μόνο την 1η ώρα από την 1η ταινία :fss:) Ε η ιδιότητά του υποθέτω βαμπίρ που έγινε τώρα πρόσφατα vegan? :P

Orestes +1 σε μερικές σκηνές ήμουν έτοιμη να κοιμηθώ. Καλά που έσκαγε μύτη το μαναράκι ο Τζέικομπ και ξυπνούσα. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Ο Τζάσπερ δεν ήταν ο νεαρούλης που μόλις εκείνη κόπηκε έπαθε ντουβρουτζα; Και πήγε να της επιτεθεί; Και είπε και ο γιατρός ότι δεν απέχει πολύ καιρό από το αίμα. (Απάντηση ανθρώπου που έχει δει μόνο την 1η ώρα από την 1η ταινία :fss:) Ε η ιδιότητά του υποθέτω βαμπίρ που έγινε τώρα πρόσφατα vegan? :P

Ναι αυτος ειναι ο Τζασπερ
Αλλα οχι δεν ειναι αυτη η ιδιοτητα του
Μπορει να επηρεαζει τα συναισθηματα των γυρω του..
Γι'αυτο στο σχολειο οταν της εδωσε το δωρο η Αλις και ειπε για το παρτυ το βραδυ, το δεχτηκε και ηταν ηρεμη :)
(ενω δεν ηθελε παρτυ και δωρα!)
Και λεει η Μπελα στον Τζασπερ "Μη παιζεις με την διαθεση μου"
(η καπως ετσι, σορι αλλα μια φορα το εχω δει προς το παρον)

Ε καλα το ειπα οτι αυτο δεν θα το καταλαβαιναν πολλοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Λοιπόν...Ας γράψω και γω το review μου.
Πρέπει να πω ότι η Κρίστερ ειναι ΑΛΛΗΘΩΡΗ!!!!!Τελείωσε. Ήταν τελείως το βλέμα της αγελάδας. Ο Έντουαρντ...Θα τον προτιμούσα με λίγο λιγότερο μέικ άπ...Μου φαίνεται ή ήταν πιο άσχημος από το twilight?Όχι δεν μου φαίνεται, ήταν άσχημος και αποκρουστικός. Αν ήμουν η Μπέλα, θα έπαιρνα το μανάρι τον τζέικομπ και θα εξαφανιζόμουν για να μην με βρει. Και ας πάει στους Βολτούρι και στην Χάιντι(Άρο) να τον σκοτώσουν:D.
Τώρα...Ρε παιδιά τι γελοία που ήταν η φάση με τους Βολτούρι. Ο Άρο...Σαν την Χάιντι που πήγαινε να μαζέψει λουλούδια στο λιβάδι ήταν. Μην μιλήσω για τον τραβεστί το ξανθό από δίπλα.Μόλις λέω ο άρο σαν την χάιντι είναι, λέει κάποιος να φωνάξουμε την χάιντι, παιδιά εκεί πέθανε στο γέλιο όλο το σινεμά.
Φυσικά σε όλη την ταινία δεν χύθηκε δάκρυ...Η σκηνή που την εγκαταλείπει ήταν συμπαθητική, αλλά όχι για να κλάψεις.Πιο πολύ στεναχωρήθηκα όταν άφησε τον τζέικ...
Παρόλα αυτά πρέπει να ομολογήσω ότι σε γενικές γραμμές πέρασα καλά. Γέλασα, λυπήθηκα, και ο Τζέικ...Αχχχ όταν τον βλέπει η μπέλα με το τατού, τα βρεγμένα κοντά του μαλλιά και το σώμα...Τι σώμα ήταν αυτό;:D
Ο Έντουαρντ...Για να μην τον θάβω συνέχεια...είναι γλυκούλης. Όταν μιλάει στην Μπέλα φαίνεται ότι την αγαπάει πραγματικά. Στο τέλος όταν λέει μια παντρέψου με, και ο μονόλογος πριν από αυτό ήταν πολύ όμορφος.
Αυτάααα:)

*Είχε πολλά κενά η ταινία πράγματι, οι φίλες μου που δεν είχαν διαβάσει το βιβλίο ρωτούσα συνέχεια.
**Βρήκα τους ηθοποιούς, την σκηνοθεσία, το σενάριο υπερβολικά μέτριο. Μην ακούσω τίποτα για αριστουργήματα γιατί θα γίνει της τρελής. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ναι αυτος ειναι ο Τζασπερ
Αλλα οχι δεν ειναι αυτη η ιδιοτητα του
Μπορει να επηρεαζει τα συναισθηματα των γυρω του..
Γι'αυτο στο σχολειο οταν της εδωσε το δωρο η Αλις και ειπε για το παρτυ το βραδυ, το δεχτηκε και ηταν ηρεμη :)
(ενω δεν ηθελε παρτυ και δωρα!)
Και λεει η Μπελα στον Τζασπερ "Μη παιζεις με την διαθεση μου"
(η καπως ετσι, σορι αλλα μια φορα το εχω δει προς το παρον)

Ε καλα το ειπα οτι αυτο δεν θα το καταλαβαιναν πολλοι :P


Α ναι το πρόσεξα κι αυτό αλλά δεν ήξερα πως είχε τόση σημασία :who:

Βάλια συμφωνούμε σε όλα όμως. Ο Εντ βέβαια ούτε στην 1η μου άρεσε, αλλά εδώ τον είχαν παστώσει τόσο πολύ, ίου δηλαδή. Αυτοί οι τρεις ήταν το γέλιο του αιώνα (όπως και η σκηνή που έτρεχαν ο Εντ και η ΜπεΛΛΛα σε slow motion). Και ο Jacob ΠΩ. Δηλαδή είναι 17 χρονών το παιδί και προσκυνάς. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Την έχω στο στικάκι...Αξίζει να την δω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα:
Βάλια συμφωνούμε σε όλα όμως. Ο Εντ βέβαια ούτε στην 1η μου άρεσε, αλλά εδώ τον είχαν παστώσει τόσο πολύ, ίου δηλαδή. Αυτοί οι τρεις ήταν το γέλιο του αιώνα (όπως και η σκηνή που έτρεχαν ο Εντ και η ΜπεΛΛΛα σε slow motion). Και ο Jacob ΠΩ. Δηλαδή είναι 17 χρονών το παιδί και προσκυνάς. :D
Όχι πιστεύω ότι το κορυφαίο ήταν εκεί που σκοτώνονταν ο Εντ και το άλλο το βαμπίρ:DΉταν τόσο ψεύτικο που γελούσα.
Ρε παιδιά, ποια ήταν τα τόσα ευρήματα στην σκηνοθεσία; Εμένα μου φάνηκε παρατραβηγμένο.Θα το προτιμούσα πιο απλό, στην τελική δεν πρόκειται για καμιά υπερπαραγωγή(που είμαι σίγουρη ότι αυτό ήθελε να περάσει) αλλά ένα απλό λαβ στόρυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
παιδια δεν ξερω τι λετε,εμενα μ'αρεσε τρελa!ηταν πολυ καλυτερη απο την αθλια πρωτη...δεν ξερω που τα βλεπετε τα τοσα κακα.καλες ερμηνειες,ωραια σκηνοθεσια,σχετικα καλη αποδοση του βιβλιου.
βεβαια,δεν αποδωσαν την Μπελλα τοσο καλα,οταν εφυγε ο Εντ.εγω δεν την ειδα να ποναει και να κρατιεται για να μη διαλυθει,ουτε ειδα το καταμαυρο ματι του Εντουαρντ στη Βολτουρα.
Ενταξει,δεν τη λες και συγκινητικη.εγω(ισως κι επειδη διαβασα και το βιβλιο; )δεν συγκινηθηκα.παντως ο παττινσον και η στιουαρτ πειθουν αψογα σαν ζευγαρι.ειδικα στο πρωτο φιλι που δινουν στο σχολειο.απιστευτα ομως.αφου με εκαναν να σκεφτω εμενα με τον δικο μου.:D
kι ο τζεικ...αααααααααχ τι μαναρι ηταν αυτο Παναγια μου???γιατι εκρυβες τις πλαταρες με την μπλουζα μανα μου????ηταν θεος ο ανθρωπος.αλλα νταξ,σταθερα,in Edward we trust. :heart:
ωραια παντως η ταινια,οχι το χαλι της πρωτης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellikak

Νεοφερμένος

Η ellikak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ο Τζασπερ εχει την ιδιότητα να επηρεάζει τις διαθέσεις,
δηλαδη να σε χαλαρωνει ή να σε εξαγριώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ο Τζασπερ εχει την ιδιότητα να επηρεάζει τις διαθέσεις,
δηλαδη να σε χαλαρωνει ή να σε εξαγριώνει.
Σαν τα care bears ενα πραγμα :hmm:












Ηξερα πως η ταινια ητανε για μικρα κοριτσακια μα αυτο παραπαει :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top