Nομική Θεσσαλονίκης

evi...92

Νεοφερμένος

Η evi...92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σε αυτό δεν έχεις άδικο! Στο πρώτο εξάμηνο θα σου φαίνεται λίγο παράξενο να ξυπνάς (κάποιες μέρες) νωρίς, αλλά όλα μια συνήθεια είναι...

ναι μωρε ενταξει θα ειναι...ελπιζω...! μενω κ πολυ κοντα στη σχολη οποτε...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opaoktsis4

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
btw, πάσο πήρατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daffy3

Νεοφερμένος

Ο daffy3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
btw, πάσο πήρατε?
όχι ακόμα... να δούμε πότε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi...92

Νεοφερμένος

Η evi...92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
αληθεια με το πασο τι θα γινει? ποτε το παιρνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
αληθεια με το πασο τι θα γινει? ποτε το παιρνουμε?

Από την ελλιπή πληροφόρηση που έχω από γνωστούς μου σε διάφορες σχολές, ο Οργανισμός Αστικών Συγκοινωνιών Αττικής ( ο οπίος είναι υπέυθυνος για την έκδοση των πάσο) έχει καθυστερήσει την έκδοσή τους φέτος, με συνέπεια να μην τα διαθέτουν οι γραμματείες και να μην μπορούν να τα δώσουν στους φοιτητές. Όπως όλοι καταλαβαίνουμε, οδεύουμε προς το σχηματισμό ατέλειωτων ουρών έξω από τη γραμματεία από Οκτώβρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Να 'στε καλά παιδιά, ανυπομονούμε να σας γνωρίσουμε κι από κοντά!

Συμφωνώ με τον Πάνο, επίσης πάσο δεν έχουν πάρει και σε άλλες σχολές (του ΑΠΘ τουλάχιστον!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον Πάνο, επίσης πάσο δεν έχουν πάρει και σε άλλες σχολές (του ΑΠΘ τουλάχιστον!)

Ούτε στο Καποδιστριακό, ούτε στην ΑΣΟΕΕ, στο Πάντειο, στην Κρήτη, στην Πελοπόννησο, πουθενά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!κοντευουν οι μερες και το αγχος ολο και αυξανεται.πιο συγκεκριμενα υποτιθεται οτι τη δευτερα που ξεκινουν τα μαθηματα στις 10(τουλαχιστον για το β κλιμακιο που ειμαι εγω) πρεπει να ειμαστε εκει ακριβως την ιδια ωρα ή θα πρεπει να παμε κανα τεταρτο -εικοσαλεπτο πιο πριν και αν ναι,τοτε θα μας καθοδηγησει κανεις ή απο μονοι μας θα ψαχνουμε για τις αιθουσες? χρειαζεται να παρουμε κανενα τετραδιο μηπως σημειωσουμε κατι ή την πρωτη μερα δε θα γινει μαθημα αλλα απλως θα ειναι μερα γνωριμιας και επαφης με τους συμφοιτητες και τη σχολη?η κεντρικη εισοδος της σχολης ειναι απο την εγνατια η διπλα απο το παλαιο κτιριο της φιλοσοφικης επι της εθνικης αμυνης.σας ευχαριστω.evi...92 εγω ανεβαινω μονιμα θεσσαλονικη την παρασκευη και στο ενδιαμεσο διαστημα θα προσπαθησω να εξοικειωθω με τις συγκοινωνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stls

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
τελικα στις 10 εχουμε μαθημα η στις 6 το απογευμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!κοντευουν οι μερες και το αγχος ολο και αυξανεται.πιο συγκεκριμενα υποτιθεται οτι τη δευτερα που ξεκινουν τα μαθηματα στις 10(τουλαχιστον για το β κλιμακιο που ειμαι εγω) πρεπει να ειμαστε εκει ακριβως την ιδια ωρα ή θα πρεπει να παμε κανα τεταρτο -εικοσαλεπτο πιο πριν και αν ναι,τοτε θα μας καθοδηγησει κανεις ή απο μονοι μας θα ψαχνουμε για τις αιθουσες? χρειαζεται να παρουμε κανενα τετραδιο μηπως σημειωσουμε κατι ή την πρωτη μερα δε θα γινει μαθημα αλλα απλως θα ειναι μερα γνωριμιας και επαφης με τους συμφοιτητες και τη σχολη?η κεντρικη εισοδος της σχολης ειναι απο την εγνατια η διπλα απο το παλαιο κτιριο της φιλοσοφικης επι της εθνικης αμυνης.σας ευχαριστω.evi...92 εγω ανεβαινω μονιμα θεσσαλονικη την παρασκευη και στο ενδιαμεσο διαστημα θα προσπαθησω να εξοικειωθω με τις συγκοινωνιες

γεια σου συμφοιτητη ! κι εγω στο β ειμαι πώς εχεις στις 10 ? τι μαθημα ; παντως δε νομιζω να χρειαζεται να ειμαστε εκει πιο νωρις..καποια παιδια που εχουν ξεκινησει μαθηματα σε αλλες σχολες αλλα στο ΑΠΘ παντα, μου ειπαν οτι περιμενουν κανενα 20λεπτο..τωρα δεν ξερω τι ακριβως ισχυει.να μας καθοδηγησει κανεις δε νομιζω, εκτος αν ρωτησουμε, αλλα μην αγχωνεσαι μωρε θα τα βρουμε ! τετραδιο δεν ξερω, παρε ενα να υπαρχει..απ όπου και να μπεις το ιδιο ειναι απλα νομιζω οτι απο την εγνατια το κτιριο της νομικης ειναι πιο κοντα..εξαρταται ομως κι απο πού ερχεσαι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
stls και annoula γεια σας.το προγραμμα λεει πως το β κλιμακιο εχει το πρωι της δευτερας 10 με 12 ιστορια ελληνορωμαικου δικαιου και στις 6 με 8 εχουμε συνταγματικο.γι αυτο το λεω.ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ τΟ πρωινο ωραριο ισχυει γι αυτους των οποιων το ονομα αρχιζει απο Μ.το δικο σας απο τι αρχιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
αα οκ..εμενα απο Κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
οσων το ονομα αρχιζει απο Μ-Ω το πρωι της δευτερας εχουν 10 με 12 ιστορια ελληνορωμαικου δικαιου.το β κλιμακιο ΚΕ-ΠΑ το απογευμα 6 με 8εχει συνταγματικο δικαιο.Αν επιτρεπεται, το δικο σας απο τι αρχιζει

αα οκ..εμενα απο Κ.
οποτε εσενα θα σε δω το απογευμα στο συνταγματικο.αν επιτρεπεται εχεις κανενα γνωστο-φιλο στη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Παίδες, μην αγχώνεστε! Κάθε αρχή και δύσκολη, αλλά σας εγγυώμαι προσωπικά ότι η συγκεκριμένη αρχή θα είναι πολύ ευχάριστη και γεμάτη νέες εμπειρίες! Καλό θα είναι (ειδικά τις πρώτες μέρες που θα πρέπει να εγκλιματιστείτε) να είστε στη σχολή κανά 10λεπτο πριν την έναρξη του μαθήματος. Βέβαια, στις περισσότερες περιπτώσεις ισχύει ο άτυπος κανόνας του ''ακαδημαϊκού τετάρτου'', δηλαδή ο καθηγητής μπαίνει στην αίθουσα περίπου στις και τέταρτο. Για τις αίθουσες μπορείτε να συμβουλευτείτε τον παρακάτω σύνδεσμο:https://www.leps.auth.gr/content/auth/index_normal.html . Λογικά τα μαθήματα θα αρχίσουν από την πρώτη μέρα, επομένως πρέπει να έχετε μαζί σας κάποιο τετράδιο ή μπλοκ που να μπορείτε να σημειώσετε. Ακόμα, στα μαθήματα Συνταγματικό Δίκαιο και Γενικές Αρχές Αστικού Δικαίου να πάρετε μαζί σας το Σύνταγμα και τον Αστικό Κώδικα αντίστοιχα, εφόσον τα διαθέτετε! Γενικά να μη δείχνετε ψαρωμένοι, να χαλαρώσετε και να το απολαύσετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

>farfalina<

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιάαααααα και εγώ είμαιιιι:):):) Το επίθετο μου ξεκινάει από ''Κα'' οποτε θα είμαι στο Α' τμήμα :):)Kαι νοίκιασα κοντά στο λοιμωδών αν γνωρίζει κανεις:):) είμαι πολύ ενθουσιασμένη για τη νέα ακαδημαϊκή χρονια όπως όλοι μας φαντάζομαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Παιδιάαααααα και εγώ είμαιιιι:):):) Το επίθετο μου ξεκινάει από ''Κα'' οποτε θα είμαι στο Α' τμήμα :):)Kαι νοίκιασα κοντά στο λοιμωδών αν γνωρίζει κανεις:):) είμαι πολύ ενθουσιασμένη για τη νέα ακαδημαϊκή χρονια όπως όλοι μας φαντάζομαι!!

Συγχαρητήρια και σε σένα και καλή αρχή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Panos kalapodi ευτυχως που υπαρχεις και εσυ και μας βοηθας και λιγο.ποτα θα δηλωσουμε τα μαθηματα επιλογης ειδικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Panos kalapodi ευτυχως που υπαρχεις και εσυ και μας βοηθας και λιγο.ποτα θα δηλωσουμε τα μαθηματα επιλογης ειδικης

Λογικά, οι δηλώσεις μαθημάτων (υποχρεωτικών και επιλογής) θα ξεκινήσουν γύρω στις 20-25 Οκτωβρίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Λογικά, οι δηλώσεις μαθημάτων (υποχρεωτικών και επιλογής) θα ξεκινήσουν γύρω στις 20-25 Οκτωβρίου...
φιλε μου σε ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες που εχεις δωσει ολες αυτες τις μερες και ελπιζω πως μεσα στο χαωδες περιβαλλον της σχολης θα σε συναντησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
φιλε μου σε ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες που εχεις δωσει ολες αυτες τις μερες και ελπιζω πως μεσα στο χαωδες περιβαλλον της σχολης θα σε συναντησω

Να 'σαι καλά φίλε μου! Χαρά μου που βοήθησα! Και ό,τι άλλο χρειαστείτε, εδώ είμαι! Τα πάντα είναι θέμα θέλησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top