Nομική Θεσσαλονίκης

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
σας ευχαριστω παρα πολυ και τους δυο ελπιζω να συναντηθουμε!!!!

Φυσικά! Αν το θες είναι πολύ εύκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
μηπως μαθατε τιποτα για την τελετη υποδοχης των πρωτοετων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
μηπως μαθατε τιποτα για την τελετη υποδοχης των πρωτοετων?

Ουσιαστικά είναι το επίσημο καλωσόρισμα στη σχολή. Δε θα χάσεις και τίποτε αν δε μπορέσεις να την παρακολουθήσεις! Στην ιστοσελίδα της σχολής αναφέρονται περισσότερες λεπτόμερεις τις οποίες και παραθέτω:

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Νομικής καλεί τους νεοεισαχθέντες φοιτητές του Τμήματος Νομικής σε συνάντηση γνωριμίας και ενημέρωσης, την Τρίτη 12 Οκτωβρίου 2010 στις 17:00 στο μεγάλο αμφιθέατρο της Νομικής Σχολής.

Το Πρόγραμμα περιλαμβάνει:

Χαιρετισμό από τον Κοσμήτορα της Σχολής Ν.Ο.Π.Ε.

Χαιρετισμό από τον Πρόεδρο και την Αναπληρώτρια Πρόεδρο του Τμήματος

Χαιρετισμό από εκπρόσωπο του ΔΣ Φοιτητών Νομικής

Χαιρετισμό και Ενημέρωση σχετικά με το Πρόγραμμα Σπουδών από τους Διευθυντές των Τομέων του Τμήματος

Ενημέρωση για τη λειτουργία της Βιβλιοθήκης και του Εργαστηρίου Πληροφορικής του Τμήματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ξερει μηπως κανεις τους καθηγητες για α εξαμηνο?ειναι καλοι,ή απο αυτους τους τυπους που τους γραφεις και πας για καφε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
ξερει μηπως κανεις τους καθηγητες για α εξαμηνο?ειναι καλοι,ή απο αυτους τους τυπους που τους γραφεις και πας για καφε?

Η απάντηση βρίσκεται παραπάνω, όπου έχει παρατεθεί το αναλυτικό πρόγραμμα του Α' εξαμήνου. Από κει και πέρα, το αν ένας καθηγητής είναι καλός εξαρτάται από τη γνώμη του καθενός. Δηλαδή, σε άλλους μπορεί να αρέσει ένας καθηγητής και σε άλλους όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi...92

Νεοφερμένος

Η evi...92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κι εγωωωω πρωτοετης νομικη, στο 2ο τμημα!!:clapup:

αντε καλη αρχη και κουραγιοοο!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
κι εγωωωω πρωτοετης νομικη, στο 2ο τμημα!!:clapup:

αντε καλη αρχη και κουραγιοοο!!:clapup:

Συγχαρητήρια! Καλή αρχή και σε σένα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stls

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κι εγωωωω πρωτοετης νομικη, στο 2ο τμημα!!:clapup:

αντε καλη αρχη και κουραγιοοο!!:clapup:
συγχαρητηρια κ εγω θα ειμαι στο δευτερο τμημα. καλη μας αρχη λοιπον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
συγχαρητηρια κ εγω θα ειμαι στο δευτερο τμημα. καλη μας αρχη λοιπον

Καλή αρχή σε ολους! Βγήκε και το πρόγραμμα του Α εξαμήνου επισημα στην ιστοσελιδα της σχολής!
https://www.law.auth.gr/index.php?rm=0&mn=0&lang=el&nid=1269
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi...92

Νεοφερμένος

Η evi...92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
συγχαρητηρια κ εγω θα ειμαι στο δευτερο τμημα. καλη μας αρχη λοιπον

ααα δεν το πιστευω βρεθηκε συμφοιτητης! οχι οτι ειναι δυσκολο βεβαια να κανεις γνωριμιες... αλλα το να ξερεις καποιον την 1η μερα πιστευω βοηθαει αρκετα... ελπιζω να σε βρω καπως!!:hmm::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ρε παιδια γιατι το α' κλιμακιο εχει μονο 4 ωρες μαθημα ενω το β' και το γ' 6 ωρες στις γενικες αρχες αστικου δικαιου?α!και απο τα μαθηματα ειδικης επιλογης ποσα και ποια θα κανουμε?εχουμε τρια βασικα γενικες αρχες ,συνταγματικο και ιστορια ελληνικου-ρωμαικου δικαου και ποσα αλλα πρεπει να διαλεξουμε οσον αφορα στα επιλογης.και το γενικης επιλογης/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ρε παιδια γιατι το α' κλιμακιο εχει μονο 4 ωρες μαθημα ενω το β' και το γ' 6 ωρες στις γενικες αρχες αστικου δικαιου?α!και απο τα μαθηματα ειδικης επιλογης ποσα και ποια θα κανουμε?εχουμε τρια βασικα γενικες αρχες ,συνταγματικο και ιστορια ελληνικου-ρωμαικου δικαου και ποσα αλλα πρεπει να διαλεξουμε οσον αφορα στα επιλογης.και το γενικης επιλογης/

Από τα ειδικής επιλογής πρέπει να επιλέξεις 1 από κάθε μία από τις 2 κατηγορίες. Δηλαδή είτε Δημοσια Οικονομικά είτε Κοινωνιολογία από την πρώτη κατηγορία, και είτε Πολιτική Επιστήμη, είτε Πολιτειολογία είτε Συνταγματική Ιστορία από την άλλη.
Όσον αφορά τα γενικής επιλογής μπορείς να τα πάρεις όποτε θέλεις(το πρόγραμμα της σχολής είναι ενδεικτικό, δε σε δεσμεύει), και πρέπει να εξεταστείς επιτυχώς σε 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daffy3

Νεοφερμένος

Ο daffy3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ωραία!!! Είμαστε ήδη 3 στο 2ο τμήμα!:D:D:D

Παιδιά, να σας πω, εσείς πήρατε τους κωδικούς για το φοιτητικό e-mail, τον "Εύδοξο" κτλ; Γιατί προχθές που ξαναπέρασα από τη σχολή έλεγε στον πίνακα ανακοινώσεων ότι οι κωδικοί θα δίνονται αμέσως μετά την εγγραφή. Εμένα όμως δεν μου έδωσαν τίποτα...:/:

Επίσης, το πάσο πότε προβλέπεται να το πάρουμε; Μάλιστα για τον ΟΑΣΘ σκεφτόμουν να πάρω κάρτα απεριόριστων διαδρομών, μάλλον 3μηνιαία.Εσείς τι λέτε; Συμφέρει καλύτερα;
Ακόμη, είναι κανείς σας γραμμένος σε καμία ομάδα του Συλλόγου Φοιτητών; Γενικά, ξέρετε τι παίζει με τις ομάδες, αν είναι δραστήριες κτλ;

Και μια τελευταία παρατήρηση: έτσι όπως είναι το πρόγραμμα εκ των πραγμάτων μας αποτρέπει από το να επιλέξουμε Πολτική Επιστήμη και Γενική Κοινωνιολογία μαζί. Αφού και τα δύο μαθήματα γίνονται Δευτέρα, το ένα 2-5μ.μ. και το άλλο 4-6μ.μ.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ωραία!!! Είμαστε ήδη 3 στο 2ο τμήμα!:D:D:D

Παιδιά, να σας πω, εσείς πήρατε τους κωδικούς για το φοιτητικό e-mail, τον "Εύδοξο" κτλ; Γιατί προχθές που ξαναπέρασα από τη σχολή έλεγε στον πίνακα ανακοινώσεων ότι οι κωδικοί θα δίνονται αμέσως μετά την εγγραφή. Εμένα όμως δεν μου έδωσαν τίποτα...:/:

Επίσης, το πάσο πότε προβλέπεται να το πάρουμε; Μάλιστα για τον ΟΑΣΘ σκεφτόμουν να πάρω κάρτα απεριόριστων διαδρομών, μάλλον 3μηνιαία.Εσείς τι λέτε; Συμφέρει καλύτερα;
Ακόμη, είναι κανείς σας γραμμένος σε καμία ομάδα του Συλλόγου Φοιτητών; Γενικά, ξέρετε τι παίζει με τις ομάδες, αν είναι δραστήριες κτλ;

Και μια τελευταία παρατήρηση: έτσι όπως είναι το πρόγραμμα εκ των πραγμάτων μας αποτρέπει από το να επιλέξουμε Πολτική Επιστήμη και Γενική Κοινωνιολογία μαζί. Αφού και τα δύο μαθήματα γίνονται Δευτέρα, το ένα 2-5μ.μ. και το άλλο 4-6μ.μ.:hmm:

Για τους κωδικους δε μπορω να σε βοηθησω καθως είμαι 2ο ετος οπότε για μας δεν έχει βγει καποια ανακοινωση ακόμη. Πέρυσι πάντως οι κωδικοί για τον λογαριασμό στο ΑΠΘ δίδονταν μαζί με το βιβλιάριο, 1-2 βδομάδες μετά το πέρας των εγγραφών.
Οι κάρτες γενικά συμφέρουν εφόσον δε μένεις πολύ κεντρικά και θα χρειάζεσαι το λεωφορείο για τη σχολή και τις εξόδους σου. Αλλά αυτό θα το υπολογίσεις καλύτερα εσύ!
Για τις οργανώσεις του συλλόγου δε ξέρω κάτι, γενικά πάντως γίνονται προβολές από την κινηματογραφική ομάδα. Φέτος ίσως περάσω να ρωτήσω γιατι ενδιαφέρομαι κι εγω!
Ίσως η Πολιτική Επιστήμη να τελέιώνει στις 4. Συμβαίνει μερικές φορές τα μαθήματα επιλογής να τελειώνουν νωρίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi...92

Νεοφερμένος

Η evi...92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
α δν θα ειναι δυσκολο ψηλος μελαχρινος με γυαλια κατατοπιστικοτατο ε; κανε με add στο fb stelios malliotakis

στελιο δεν εχω! αυτο δυσκολευει λιγακι τα πραγματα ε??

κ πραγματι αυτο με τα 2 μαθηματα το παρατηρησα κ εγω. παραξενο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ρε παιδια γιατι το α' κλιμακιο εχει μονο 4 ωρες μαθημα ενω το β' και το γ' 6 ωρες στις γενικες αρχες αστικου δικαιου.daffy3 και εγω μαζι σας θα ειμαι!αν ειναι να συναντηθουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
κι εγω στο 2ο θα ειμαι !!! :D
επισης απ τα ειδικης επιλογης η πολιτικη επιστημη ειναι 3 ωρες, ενω τα αλλα δυο απο 4 xD και για μας που ειμαστε στο 2ο νομιζω πιο πολυ βολευει αυτο το μαθημα στο προγραμμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi...92

Νεοφερμένος

Η evi...92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μωρέ εγώ εκέι θα είμαι ούτως ή άλλως! Μη σου πω ότι με τη γκαντεμιά που δέρνει το τμήμα μου είναι πολύ πιθανό να έρθω κατά τις 8 το πρωί...

εεελα μωρε σιγα! πως αλλιως θα μαθεις να τρεχεις σε γραφεια, δικαστηρια κλπ κλπ απ το πρωι ως το βραδυ?! αντε να συνηθιζουμε! αντε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
εεελα μωρε σιγα! πως αλλιως θα μαθεις να τρεχεις σε γραφεια, δικαστηρια κλπ κλπ απ το πρωι ως το βραδυ?! αντε να συνηθιζουμε! αντε!:P

Σε αυτό δεν έχεις άδικο! Στο πρώτο εξάμηνο θα σου φαίνεται λίγο παράξενο να ξυπνάς (κάποιες μέρες) νωρίς, αλλά όλα μια συνήθεια είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top