Nομική Θεσσαλονίκης

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Στην ιστοσελίδα κάποιοας παράταξης βγήκε ένα πρόχειρο πρόγραμμα μαθημάτων και καθηγητών του Α εξαμήνου το ποίο και παραθέτω:

Γενικές Αρχές Αστικού Δικαίου

1ο Τμήμα (Α-Κα):

• Δευτέρα 8 πμ -10 πμ (Αίθουσα 8 ) Διδάσκων: Κουτσουράδης
• Παρασκευή 12-2 μμ (Αίθουσα 4) Διδάσκων: Βαλαβάνη-Πολατίδου

2ο Τμήμα (Κε-Πα):

• Πέμπτη 2-4 μμ (Αίθουσα 6) Διδάσκων: Δέλλιος
• Παρασκευή 2-6 μμ (Αίθουσα 6) Διδάσκων:κ. Δέλλιος


3ο Τμήμα (Πε-Ω):
• Δευτέρα 8 πμ -10 (Αίθουσα 6) Διδάσκων: Αγγελ. Κορνηλάκη
• Τρίτη 10 πμ-12 (Αίθουσα 4) Διδάσκων: Αγγελ. Κορνηλάκη (Αναμένεται αλλαγή-Θα γίνει ανακοίνωση από τον τομέα)
• Τετάρτη 10 πμ-12 (Αίθουσα 6 ) Διδάσκων: Αγγελ. Κορνηλάκη (Αναμένεται αλλαγή-Θα γίνει ανακοίνωση από τον τομέα)



Συνταγματικό Δίκαιο

1ο Τμήμα (Α-Κα):

• Δευτέρα 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 7) Διδάσκοντες: Μανιτάκης, Ορφανουδάκης
• Τρίτη 10 πμ-12 (Αίθουσα 5) Διδάσκοντες: Μανιτάκης, Ορφανουδάκης
• Τετάρτη 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 7) Διδάσκοντες: καθ. Μανιτάκης, Ορφανουδάκης

2ο Τμήμα (Κε-Πα):

• Δευτέρα 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 8 ) Διδάσκοντες: Ματζούφας, Καμτσίδου
• Τρίτη 8-10 πμ (Αίθουσα 7) Διδάσκοντες: Ματζούφας, Καμτσίδου
• Τετάρτη 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 8 ) Διδάσκοντες: καθ. Ματζούφας, Καμτσίδου


3ο Τμήμα (Πε-Ω)::

• Δευτέρα 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 6) Διδάσκοντες: Χρυσόγονος, Παπαδοπούλου
• Τετάρτη 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 3) Διδάσκοντες: Χρυσόγονος, Παπαδοπούλου
• Πέμπτη 4 μμ-6 μμ (Αίθουσα 6) Διδάσκοντες: Χρυσόγονος, Παπαδοπούλου

Ιστορία Ελληνορωμαϊκού Δίκαιου

1ο Τμήμα (Α-Λ):

• Τρίτη 4 μμ-6 μμ (Αίθουσα 3) Διδάσκουσα: καθ. Παπαδάτου (Αναμένεται αλλαγή-Θα γίνει ανακοίνωση από τον τομέα)
• Πέμπτη 4 μμ-6 μμ (Αίθουσα 8 ) Διδάσκουσα: καθ. Παπαδάτου

2ο Τμήμα (Μ-Ω):

• Δευτέρα 10 πμ-12 πμ (Αίθουσα Τυπογραφείου) Διδάσκουσα: Τζωρτζακάκη-Τζαρίδου
• Τετάρτη 8 πμ-10 πμ (Αμφιθέατρο Ευρυγένης) Διδάσκουσα: Τζωρτζακάκη-Τζαρίδου



Μαθήματα Ειδικής Επιλογής Ενότητας Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών

1.Νεότερη Ελληνική Πολιτική και Συνταγματική Ιστορία


Τρίτη & Τετάρτη 12-2 μμ, αίθ. Κωνσταντόπουλος, Διδάσκοντες: Ματζούφας - Αναστασιάδης

2.Πολιτειολογία

Δευτέρα και Τετάρτη 8-10μμ, Αίθουσα8,. Διδάσκων : Χρυσόγονος

3.Πολιτική Επιστήμη


Δευτέρα 2-5 μμ, αίθουσα Α (ισόγειο ΝΟΠΕ) Διδάσκων: Πανταζόπουλος

Μαθήματα Ειδικής Επιλογής Ενότητας Οικονομικής Επιστήμης – Κοινωνιολογίας

1.Στοιχεία Δημόσιας Οικονομικής

Παρασκευή 10-12, Αμφ. Β', Φινοκαλιώτης - Μπάρμπας

2.Γενική Κοινωνιολογία


δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα
Κατά 90% είανι ίδιο με το περσινό, τουλάχιστον για το τρίτο τμήμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

daffy3

Νεοφερμένος

Ο daffy3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Τη Δευτέρα πήγα κ εγώ στα ΙΚΕΑ να πάρω έπιπλα και επι τη ευκαιρία πήγα και για εγγραφή. Αυτό φυσικά που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν οι παρατάξεις:

Όχι ότι δεν είχα ακούσει για το "κυνήγι πρωτοετών" αλλά δεν ήμουν προετοιμασμένος για αυτό που είδα - ήταν άλλωστε και η πρώτη μέρα των εγγραφών, δεν είχα καμία πληροφορία από άλλους συνομηλίκους μου. Μόλις κατέβηκα στο ΑΠΘ, ήταν πολλά παιδιά έξω από την Πανεπιστημιούπολη. Άλλοι πήγαιναν ακόμη και απέναντι μέχρι τη στάση ρωτώντας συνέχεια "Γεια σας, είστε για εγγραφή;". Εμενα με πήραν κυριολεκτικά από το χεράκι και η μία με παρέδωσε στην άλλη και η άλλη στον άλλο, ο οποίος και με συνόδευσε μέχρι την αίθουσα για τις εγγραφές. Μάλιστα, με περίμενε μέχρι να τελειώσω με έναν μπλε φάκελο της ΔΑΠ, τις θέσεις της παράταξης μέσα, οδηγό σπουδών και επιτομή του Συνταγματικού και του Αστικού. Η υποκρισία ήταν έκδηλη και γινόταν ακόμη πιο φανερή, όταν την φιλικότητα την αντικαθιστούσε η εμπάθεια με την οποία απαντούσαν στα μέλη άλλων παρατάξεων που πλησίαζαν και αυτά για να με "βοηθήσουν". Αηδίασα...:/:

Κατά τ' άλλα, δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα στην εγγραφή. Μας είχαν σε έναν πίνακα ένα υπόμνημα που έδειχνε πώς να συμπληρώσουμε τα έγγραφα. Ωστόσο, άργησα λίγο μέχρι να σιγουρευτώ ότι τα συμπλήρωσα σωστά. Το θέμα είναι ότι δεν μας έδωσαν ούτε πάσο, ούτε βεβαίωση εγγραφής, ούτε μας πληροφόρησαν για την ακριβή ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων. Το καλό είναι ότι μας έδωσαν το Σύνταγμα και τον Αστικό και μαζί με τα άλλα και ένα χάρτη με τα δρομολόγια του ΟΑΣΘ που τον χρειαζόμουν.

Παιδιά, το πρόγραμμα που βάλατε δεν έχει τόσες ώρες όσες δίνει ο οδηγός σπουδών. Π.χ. στην Ιστορία Ελληνορωμαϊκού Δικαίου στο 2ο τμήμα οι ώρες εβδομαδιαίως βγαίνουν 4, ενώ στον οδηγό σπουδών(https://www.law.auth.gr/index.php?lang=el&rm=148&mn=16) έχει 6 ώρες...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Είναι σαν να βλέπω ένα έργο σε επανάληψη. Ακριβ'ως οι ίδιες τραγικές σκηνές με αυτές που έζησα κι εγώ πέρυσι τέτοια εποχή. Τουλάχιστον έκανες τη δουλειά σου, κι αυτό είναι το σημαντικό. Όσον αφορά στο πρόγραμμα, αν παρατηρήσεις καλά, στο λινκ που παρέθεσες αναφέρεται ότι οι ώρες διδασκαλίας είανι 4 και οι διδακτικές μονάδες 6...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Τη Δευτέρα πήγα κ εγώ στα ΙΚΕΑ να πάρω έπιπλα και επι τη ευκαιρία πήγα και για εγγραφή. Αυτό φυσικά που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν οι παρατάξεις:

Όχι ότι δεν είχα ακούσει για το "κυνήγι πρωτοετών" αλλά δεν ήμουν προετοιμασμένος για αυτό που είδα - ήταν άλλωστε και η πρώτη μέρα των εγγραφών, δεν είχα καμία πληροφορία από άλλους συνομηλίκους μου. Μόλις κατέβηκα στο ΑΠΘ, ήταν πολλά παιδιά έξω από την Πανεπιστημιούπολη. Άλλοι πήγαιναν ακόμη και απέναντι μέχρι τη στάση ρωτώντας συνέχεια "Γεια σας, είστε για εγγραφή;". Εμενα με πήραν κυριολεκτικά από το χεράκι και η μία με παρέδωσε στην άλλη και η άλλη στον άλλο, ο οποίος και με συνόδευσε μέχρι την αίθουσα για τις εγγραφές. Μάλιστα, με περίμενε μέχρι να τελειώσω με έναν μπλε φάκελο της ΔΑΠ, τις θέσεις της παράταξης μέσα, οδηγό σπουδών και επιτομή του Συνταγματικού και του Αστικού. Η υποκρισία ήταν έκδηλη και γινόταν ακόμη πιο φανερή, όταν την φιλικότητα την αντικαθιστούσε η εμπάθεια με την οποία απαντούσαν στα μέλη άλλων παρατάξεων που πλησίαζαν και αυτά για να με "βοηθήσουν". Αηδίασα...:/:

Κατά τ' άλλα, δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα στην εγγραφή. Μας είχαν σε έναν πίνακα ένα υπόμνημα που έδειχνε πώς να συμπληρώσουμε τα έγγραφα. Ωστόσο, άργησα λίγο μέχρι να σιγουρευτώ ότι τα συμπλήρωσα σωστά. Το θέμα είναι ότι δεν μας έδωσαν ούτε πάσο, ούτε βεβαίωση εγγραφής, ούτε μας πληροφόρησαν για την ακριβή ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων. Το καλό είναι ότι μας έδωσαν το Σύνταγμα και τον Αστικό και μαζί με τα άλλα και ένα χάρτη με τα δρομολόγια του ΟΑΣΘ που τον χρειαζόμουν.

Παιδιά, το πρόγραμμα που βάλατε δεν έχει τόσες ώρες όσες δίνει ο οδηγός σπουδών. Π.χ. στην Ιστορία Ελληνορωμαϊκού Δικαίου στο 2ο τμήμα οι ώρες εβδομαδιαίως βγαίνουν 4, ενώ στον οδηγό σπουδών(https://www.law.auth.gr/index.php?lang=el&rm=148&mn=16) έχει 6 ώρες...:hmm:

Το ίδιο συμβαίνει δυστυχώς με κάθε πρωτοετή, είναι τραγική η κατάσταση αλλά τι να κανεις? Αφού τελείωσες με την εγγραφή όλα μια χαρά, ό,τι δε σου δόθηκε θα δοθεί αργότερα, οπότε μην ανησυχείς. Φαντάζομαι το σύνταγμα και ο αστικός κώδικας δόθηκαν από τις παρατάξεις καθώς θα τα πάρεις και μαζί με τα συγγράματα αργότερα.
Νομίζω ότι κόιταξες τις διδακτικές μονάδες(κάτι σαν τη βαρύτητα του μαθήματος στον υπολογισμό του μέσου όρου) και όχι τις ώρες, οι οποίες αναφέρονται ως 4. Ωστόσο αυτό δε τηρείται στις περισσότερες περιπτώσεις. Πχ. για το ποινικό αναφέρει 4 ώρες ενώ εμείς κάναμε 6, και ορισμένες φορές ένα ακόμη επιπλέον 2ωρο για φροντιστηριακες ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Ωστόσο αυτό δε τηρείται στις περισσότερες περιπτώσεις. Πχ. για το ποινικό αναφέρει 4 ώρες ενώ εμείς κάναμε 6, και ορισμένες φορές ένα ακόμη επιπλέον 2ωρο για φροντιστηριακες ασκήσεις.
Σωστός! Εξαρτάται, βέβαια, από τον καθηγητή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daffy3

Νεοφερμένος

Ο daffy3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Φαντάζομαι το σύνταγμα και ο αστικός κώδικας δόθηκαν από τις παρατάξεις καθώς θα τα πάρεις και μαζί με τα συγγράματα αργότερα.
Και όμως το Σύνταγμα και τον Αστικό μας τον έδιναν από τη Γραμματεία, μόλις ολοκληρώναμε τις εγγραφές. Μετά μου τα έδωσαν και από τη ΔΑΠ σε πιο ευσύνοπτη μορφή.;)

Όσον αφορά στο πρόγραμμα, αν παρατηρήσεις καλά, στο λινκ που παρέθεσες αναφέρεται ότι οι ώρες διδασκαλίας είανι 4 και οι διδακτικές μονάδες 6...
Νομίζω ότι κόιταξες τις διδακτικές μονάδες(κάτι σαν τη βαρύτητα του μαθήματος στον υπολογισμό του μέσου όρου) και όχι τις ώρες, οι οποίες αναφέρονται ως 4. Ωστόσο αυτό δε τηρείται στις περισσότερες περιπτώσεις. Πχ. για το ποινικό αναφέρει 4 ώρες ενώ εμείς κάναμε 6, και ορισμένες φορές ένα ακόμη επιπλέον 2ωρο για φροντιστηριακες ασκήσεις.
Ναι, ξέχασα να σας πω ότι στην ιστοσελίδα προφανώς έχει μπερδέψει τις στήλες των ωρών και των διδακτικών μονάδων. Άλλωστε και στον οδηγό σπουδών που μου έδωσαν τις ώρες της Ιστορίας Ελληνορωμαϊκού Δικαίου τις δίνει 6. Ακόμη, οι δ.μ. κάθε εξαμήνου είναι γύρω στις 20, ενώ για την απόκτηση πτυχίου απαιτούνται γυρω στις 160 δ.μ. (αν δεν κάνω λάθος) και όχι 240.

Τέσπα, δεν έχει και μεγάλη σημασία. Το πρόγραμμα πάντως αυτό θα είναι πάνω κάτω, έτσι;
Παιδιά, να στε καλά για τη βοήθεια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Και όμως το Σύνταγμα και τον Αστικό μας τον έδιναν από τη Γραμματεία, μόλις ολοκληρώναμε τις εγγραφές. Μετά μου τα έδωσαν και από τη ΔΑΠ σε πιο ευσύνοπτη μορφή.;)

Ναι, ξέχασα να σας πω ότι στην ιστοσελίδα προφανώς έχει μπερδέψει τις στήλες των ωρών και των διδακτικών μονάδων. Άλλωστε και στον οδηγό σπουδών που μου έδωσαν τις ώρες της Ιστορίας Ελληνορωμαϊκού Δικαίου τις δίνει 6. Ακόμη, οι δ.μ. κάθε εξαμήνου είναι γύρω στις 20, ενώ για την απόκτηση πτυχίου απαιτούνται γυρω στις 160 δ.μ. (αν δεν κάνω λάθος) και όχι 240.

Τέσπα, δεν έχει και μεγάλη σημασία. Το πρόγραμμα πάντως αυτό θα είναι πάνω κάτω, έτσι;
Παιδιά, να στε καλά για τη βοήθεια...:D

Αυτό με το Σύνταγμα και τους κώδικες πρέπει να έγινε λόγω του νέου τρόπου διανομής συγγραμάτων μέσω του προγράμματος Ευδοξος.
Οι προτεινόμενες ώρες διδασκαλίας είναι ενδεικτικές πάντως. Το πρόγραμμα λογικά αυτό θα είναι, απλά εκεί που έχει το όνομα του καθηγητή με ερωτηματικό μπορεί να διδάσκει άλλος τη θέη του. π.χ. Πέρυσι το τμήμα των γενικών αρχών που είχε τον Κορνηλάκη είχε και τη Φουντεδακη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Και όμως το Σύνταγμα και τον Αστικό μας τον έδιναν από τη Γραμματεία, μόλις ολοκληρώναμε τις εγγραφές. Μετά μου τα έδωσαν και από τη ΔΑΠ σε πιο ευσύνοπτη μορφή.;)

Ναι, ξέχασα να σας πω ότι στην ιστοσελίδα προφανώς έχει μπερδέψει τις στήλες των ωρών και των διδακτικών μονάδων. Άλλωστε και στον οδηγό σπουδών που μου έδωσαν τις ώρες της Ιστορίας Ελληνορωμαϊκού Δικαίου τις δίνει 6. Ακόμη, οι δ.μ. κάθε εξαμήνου είναι γύρω στις 20, ενώ για την απόκτηση πτυχίου απαιτούνται γυρω στις 160 δ.μ. (αν δεν κάνω λάθος) και όχι 240.

Τέσπα, δεν έχει και μεγάλη σημασία. Το πρόγραμμα πάντως αυτό θα είναι πάνω κάτω, έτσι;
Παιδιά, να στε καλά για τη βοήθεια...:D

Οφείλω να παραδεχτώ ότι με εκπλήσσει σε πολύ μεγάλο βαθμό η κίνησ αυτή της γραμματείας. Λογικά θα οφείλεται στο νέο καθεστώς που ισχύει σχετικά με τη διανομή διδακτικών συγγραμμάτων και βοηθημάτων από φέτος. Σε κάθε περίπτωση αποτελεί εξέλιξη!


Το πρόγραμμα θα είναι ακριβώς όπως παρατέθηκε παραπάνω. Η εμπειρία και η λογική αυτό υποδεικνύουν.


Να δούμε και των άλλων ετών πότε θα βγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
κι εμενα μου εδωσαν απο τη γραμματεια το συνταγμα και τον αστικο κωδικα, αλλα δρομολογιο του ΟΑΣΘ οχι :/:
το προγραμμα το εβγαλαν, δεν το εχω τωρα μαζι μου, αλλα νομιζω πως δεν ειναι ιδιο με αυτο που παραθεσατε..
εντωμεταξυ στο συνταγματικο το 2ο και το 3ο τμημα εχουν 6 ωρες, ενω το 1ο 4 ! γιατι ετσι ; πιο μαγκες ειναι αυτοι ; :P ή εχουν κανει λαθος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
κι εμενα μου εδωσαν απο τη γραμματεια το συνταγμα και τον αστικο κωδικα, αλλα δρομολογιο του ΟΑΣΘ οχι :/:
το προγραμμα το εβγαλαν, δεν το εχω τωρα μαζι μου, αλλα νομιζω πως δεν ειναι ιδιο με αυτο που παραθεσατε..
εντωμεταξυ στο συνταγματικο το 2ο και το 3ο τμημα εχουν 6 ωρες, ενω το 1ο 4 ! γιατι ετσι ; πιο μαγκες ειναι αυτοι ; :P ή εχουν κανει λαθος ;

Το πρόγραμμα που αναρτηθηκε είναι αντιγραφή απο αντίστοιχη ανάρτηση παραταξης, που λογικά θα είχε ενημερωση, αλλά ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται. Λογικά κάποια στιγμή θα βγει και στην ιστοσελιδα της σχολής. Εφόσον το 1ο τμήμα εξακολουθεί να έχει Μανιτάκη, τότε 6ωρο θα είναι το συνταγματικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Το πρόγραμμα που αναρτηθηκε είναι αντιγραφή απο αντίστοιχη ανάρτηση παραταξης, που λογικά θα είχε ενημερωση, αλλά ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται. Λογικά κάποια στιγμή θα βγει και στην ιστοσελιδα της σχολής. Εφόσον το 1ο τμήμα εξακολουθεί να έχει Μανιτάκη, τότε 6ωρο θα είναι το συνταγματικο!

γραψε λαθος ! ιδιο ειναι το προγραμμα, το ειδα τωρα :D
και δε θυμομουν καλα, εννοουσα τις γενικες αρχες αστικου δικαιου, που το Α τμημα εχει συνολικα 4 ωρες, ενω τα αλλα δυο απο 6 :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
γραψε λαθος ! ιδιο ειναι το προγραμμα, το ειδα τωρα :D
και δε θυμομουν καλα, εννοουσα τις γενικες αρχες αστικου δικαιου, που το Α τμημα εχει συνολικα 4 ωρες, ενω τα αλλα δυο απο 6 :Ρ

Αν δε με απατά η μνήμη μου τις Γενικές Αρχές(τουλάχιστον στο περσινό τμήμα Φουντεδακη-Κορνηλακης) μάθημα γινόταν συνήθως 4 ώρες την εβδομάδα, με το άλλο 2ωρο γινόταν ορισμένες μόνο φορές είτε για επιπλέον παράδοση θεωρίας είτε για επίλυση πρακτικών. Οπότε μήπως στο Α τμήμα δεν έχει περαστεί το επιπλέον 2ωρο ακόμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
μαλλον κατι τετοιο θα ειναι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stls

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
το προγραμμα ειναι 100% εγκυρο;θα ερθω θεσσαλονικη μια μερα πριν αρχισουν τα μαθηματα κ πρεπει να να το ξερω σιγουρα(θα ειμαι στο 2ο τμημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
το προγραμμα ειναι 100% εγκυρο;θα ερθω θεσσαλονικη μια μερα πριν αρχισουν τα μαθηματα κ πρεπει να να το ξερω σιγουρα(θα ειμαι στο 2ο τμημα)

100% έγκυρο θα είναι όταν μπεί στην ιστοσελίδα της σχολής, αλλά εφόσον το μοιράζουν οι παρατάξεις αυτό θα είναι. Βέβαια ρόλο παίζει και η ημερομηνία έναρξης του κάθε μαθήματος.(πχ. πέρυσι ορισμένα ξεκίνησαν τη δεύτερη εβδομάδα ή μέσα τη πρώτη βδομάδα), οπότε καλύτερα περίμενε λίγο μέχρι να βγει ανακοίνωση στη σχολή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stls

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστω πλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας παιδια και συγχαρητηρια!!!και εγω φετος μαζι σας θα ειμαι στο δευτερο κλιμακιο , αφου το ονομα μου ξεκινα απο μπ.εχω μια απορια.οσοι δεν εχουν η/υ πως θα δηλωσουν τα μαθηματα ή τα συγγραμματα.θα το εκτιμουσα πολυ αν με βοηθουσατε
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Γεια σας παιδια και συγχαρητηρια!!!και εγω φετος μαζι σας θα ειμαι στο δευτερο κλιμακιο , αφου το ονομα μου ξεκινα απο μπ.εχω μια απορια.οσοι δεν εχουν η/υ πως θα δηλωσουν τα μαθηματα ή τα συγγραμματα.θα το εκτιμουσα πολυ αν με βοηθουσατε
:(

Κατ'αρχάς συγχαρητήρια! Αν δεν έχεις υπολογιστή μπορείς να δηλώσεις τα μαθήματα σου και τα συγγράματα(εφόσον δεν απαιτείται η χρήση εκτυπωτή) από τους υπολογιστές του τμήματος Νομικής, στο 4ο όροφο του κτιρίου της σχολής, τις πρωινές ώρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Γεια σας παιδια και συγχαρητηρια!!!και εγω φετος μαζι σας θα ειμαι στο δευτερο κλιμακιο , αφου το ονομα μου ξεκινα απο μπ.εχω μια απορια.οσοι δεν εχουν η/υ πως θα δηλωσουν τα μαθηματα ή τα συγγραμματα.θα το εκτιμουσα πολυ αν με βοηθουσατε
:(

Καταρχάς συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! Να σε ενημερώσω ότι η δημιουργία πανεπιστημιακού email είναι υποχρεωτική και βαρύνουσας σημασίας για τις ενέργειές σου ως φοιτητής του τμήματος. Στην προκειμένη περίπτωση η λύση είναι απλή. Ή θα χρησιμοποιήσεις τον υπολογιστή κάποιου γνωστού/φίλου σου, ή θα πας σε κάποιο ίντενετ καφέ ή θα χρησιμοποιήσεις τους υπολογιστές της αίθουσας πολυμέσων (που βρίσκεται στον τρίτο όροφο του κτιρίου της ΝΟΠΕ) και η χρήση τους είναι δωρεάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
σας ευχαριστω παρα πολυ και τους δυο ελπιζω να συναντηθουμε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top