Nομική Θεσσαλονίκης

NoStyle

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια sorry που βγαινω λιγο εκτος topic αλλα μηπως ξερει κανεις ποτε εχουμε τελικα το πρωτο μαθημα(δευτερα-τριτη-τεταρτη?)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Παιδια sorry που βγαινω λιγο εκτος topic αλλα μηπως ξερει κανεις ποτε εχουμε τελικα το πρωτο μαθημα(δευτερα-τριτη-τεταρτη?)?

Τρίτη 6 του μήνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoStyle

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ευχαριστωωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
δεν σας λένε ούτε ποιος καθηγητής θα έρχεται...γιατί πιστέψτε με μετά το 1ο μάθημα με τον Ορφανουδάκη μόλις ακούτε ότι θα έρθει αυτός...δεν θα πατάτε στην αίθουσα

1-δεν ξέρει να μιλάει....
2-δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ μα ΚΑΝΕΝΑ ειρμό σε όσα λέει...
3-έχει τρελά ψυχολογικά προβλήματα ---->όποιος αργεί τρώει ΤΡΕΛΟ και ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟ βρισίδι....

Εν ολίγης ο τύπος είναι για τα μπάζα να το πω και στην αργκό:P

ε και τι να κάνουμε να μην παρακολουθούμε συνταγματικό καθόλου?καλά εγώ δεν έχω ακούσει τόσο χάλια γι αυτόν!μας έχεις βγάλει άχρηστους όλους μας τους καθηγητές εκτός απο τη βοηθό![/quote]

δες ο μανιτάκης είναι 100 φορές καλύτερος από τον ορφανουδάκη...το γεγονός ότι ο τύπος είναι ανίκανος είναι αντικειμενικό γεγονός...άμα κάνεις μάθημα και σχηματίσεις διαφορετική γνώμη...τι να σου πω...πρέπει να λατρεύεις πολύ τα θρίλερ :lol: :P :jumpy: !!!Ο μανιτάκης είναι πολύ θεωρητικός και κάνει πολύ επίδειξη...δεν προσπαθεί να μιλήσει κατανοητά για να σας μεταδώσει γνώσεις αλλά για να κάνει το show off του!that 's the truth bear with it !!!!:P!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
ε εγώ για το Μανιτάκη ξέρω οτι είναι πολύ αξιόλογος και θα μάθω πράγματα απο αυτόν!τώρα θα δούμε!Zαχαριάδης και Φινοκαλιώτης τι λένε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
ε, μην τρελαθούμε κιόλας που θα αμφισβητεί ο καθένας το Μανιτάκη και τον Ορφανουδάκη. Ο καθ. Μανιτάκης (αν οχι ο καλύτερος) ανήκει στους κορυφαίους συνταγματολογους αυτήν τη στιγμή στην Ελλάδα και το μάθημά του είναι εξαιρετικό. Το σύγγραμμα του είναι πραγματικά έργο γενεάς και σε κάνει να αγαπήσεις το Συνταγματικό δίκαιο. Ο κ. Ορφανουδάκης είναι πολύ μεταδοτικός και δεν νομίζω πως το γεγονός ότι είναι λιγάκι αυστηρός δίνει σε κάθε τυχαίο το δικαίωμα να αμφισβητεί το ταλέντο του ως καθηγητή και τις απίστευτες γνώσεις του.
Στέλλα, ο κ. Φινοκαλιώτης είναι κορυφή στο Φορολογικό δίκαιο και το μάθημα του στα ''Δημόσια Οικονομικά'' είναι κάτι παραπάνω από επαρκές. Είναι συστηματικός, μεταδοτικός, τον ενδιαφέρει να μάθουν οι φοιτητές και δε διδάσκει για να διδάσκει. Το μάθημά του θα σε καταπλήξει. Προσωπικά σιχαίνομαι τα οικονομικά, ωστόσο ο κ. Φινοκαλιώτης μου κέντρισε το ενδιαφέρον και με έκανε να λατρέψω το συγκεκριμένο μάθημα! Τον λεκτορα Ζαχαριάδη δεν τον είχα ως τώρα, παρ' όλα αυτά, φίλοι μου από άλλο τμήμα που τον είχαν, μου έχουν πει τα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Καλή αρχή σε όλους αύριο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση..περασα ψυχολογια ΑΠΘ και θελω να παρω ενα μαθημα επιλογης απο νομικη..ξερει κανεις αν τα επιλογης αρχιζουν μαζι με τα υποχρεωτικα σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση..περασα ψυχολογια ΑΠΘ και θελω να παρω ενα μαθημα επιλογης απο νομικη..ξερει κανεις αν τα επιλογης αρχιζουν μαζι με τα υποχρεωτικα σας?

Με βάση το επισημο πρόγραμμα,όλα τα μαθήματα γενικά και επιλογής ξεκινούν στις 6 Οκτώβρη,δηλαδή σήμερα!Τώρα το αν θα μετατεθεί η ημερομηνία έναρξης κάποιων μαθημάτων,αυτό είναι μια άλλη ιστορία...
-----------------------------------------
Με βάση το επισημο πρόγραμμα,όλα τα μαθήματα γενικά και επιλογής ξεκινούν στις 6 Οκτώβρη,δηλαδή σήμερα!Τώρα το αν θα μετατεθεί η ημερομηνία έναρξης κάποιων μαθημάτων,αυτό είναι μια άλλη ιστορία...

Τελικά αυτή την εβδομάδα ξεκινούν μόνο τα υποχρεωτικά μαθήματα.Τα επιλογής από τη επόμενη εβδομάδα.Και γω την πάτησα σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
πήγα αυτή τη βδομάδα σε όλα τα μαθήματα στη σχολή!το πιο ενδιαφέρον μάθημα μου φάνηκαν τα δημοσια οικονομικά...όσα μας είπε ο Φινοκαλιώτης ήταν πολύ επίκαιρα και μου άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος που έκανε το μάθημα...το ελληνορωμαικό το βρήκα αρκετά βαρετό...αστικό με τη Φουντεδάκη δεν κάναμε...μόνο με τον Κορνηλάκη για τον οπόιο δεν μπορώ να πω κάτι ακόμα γτ είναι πολύ νωρίς...πάντως οι 2 πρώτες ώρες μαζί του ήταν κουραστικές!όσο για το Μανιτάκη, 4 ώρες κάναμε(τη μισή με την Τσολάκου)και μου φάνηκε τέλειος...δλδ έχει πολλές γνώσεις και φαίνεται...είναι αναλυτικός αλλά όχι βαρετός και πρέπει να χει πολύ πείρα!το ίδιο βράδυ τον είδα και στην τηλεόραση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NewBorn

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγω ως μαθητης του τριτου τμηματος πηγα επισης σε ολα τα μαθηματα και μπορω να πω οτι με τραβηξε περισσοτερο το συνταγματικο, οχι οτι τα δημοσια οικονομικα ηταν ασχημα δηλαδη. κατα τ αλλα το ελληνικο-ρωμαικο ηταν ναι μεν σχετικα βαρετο αλλα ''παλευοταν'' :P

O Xρυσογονος μια χαρα για τα γουστα μου τουλαχιστον. σχετικα αναλυτικος , ανοιχτος σε ερωτησεις + εκανε και ο ιδιος καποιες και ο Φινοκαλιωτης παρομοιως. εε η Τζαριδου ομολογουμενως δεν με εντυπωσιασε αλλα ειναι και η φυση του μαθηματος τετοια. Αυτα προς το παρον :)

υγ : Στελλα τον Μανιτακη τον εχει και στο youtube :P:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
εγω ως μαθητης του τριτου τμηματος πηγα επισης σε ολα τα μαθηματα και μπορω να πω οτι με τραβηξε περισσοτερο το συνταγματικο, οχι οτι τα δημοσια οικονομικα ηταν ασχημα δηλαδη. κατα τ αλλα το ελληνικο-ρωμαικο ηταν ναι μεν σχετικα βαρετο αλλα ''παλευοταν'' :P

O Xρυσογονος μια χαρα για τα γουστα μου τουλαχιστον. σχετικα αναλυτικος , ανοιχτος σε ερωτησεις + εκανε και ο ιδιος καποιες και ο Φινοκαλιωτης παρομοιως. εε η Τζαριδου ομολογουμενως δεν με εντυπωσιασε αλλα ειναι και η φυση του μαθηματος τετοια. Αυτα προς το παρον :)

υγ : Στελλα τον Μανιτακη τον εχει και στο youtube :P:no1:

Καλά,εμείς του τρίτου τμήματος τι γνώμη να εκφέρουμε έχοντας κάνει 3 μαθήματα και έχοντας χάσει 4...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NewBorn

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλά,εμείς του τρίτου τμήματος τι γνώμη να εκφέρουμε έχοντας κάνει 3 μαθήματα και έχοντας χάσει 4...

ε ενα δικιο το χεις αλλα τουλαχιστον εχουμε κανει τα βασικα μαθηματα εστω μια φορα εκτος απο αστικο οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
ε ενα δικιο το χεις αλλα τουλαχιστον εχουμε κανει τα βασικα μαθηματα εστω μια φορα εκτος απο αστικο οποτε...

Σωστός!Ελπίζω πάντως η ερχόμενη εβδομάδα να χαρακτηριστεί από καλύτερη οργάνωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
υγ : Στελλα τον Μανιτακη τον εχει και στο youtube :P:no1:


ναι τον καλό μου τον είδα!τι ωραία που τα λέει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Εγώ είδα αρκετούς καθηγητές γιατί θα πάρω πολλά μαθήματα στο πρώτο εξάμηνο. Από τους γνωστούς του α' εξαμήνου, ο Μανιτάκης ήταν αρκετα κατανοητός, αν και νομίζω ότι στέκεται αρκετά στο ίδιο θέμα. Η Παπαδάτου ήξερε το αντικείμενο της και είναι αρκετά καλή, αλλά το μάθημα δεν τη βοηθάει αφου στους περισσότερους η Ιστορία Δικαίου φαίνεται αρκετά ανιαρή. Ο Κορνηλάκης έκανε 2 ώρες μάθημα κατά τη διάρκεια των οποίων ασχολήθηκε με ο,τιδήποτε άλλο εκτός απο το αντικείμενο του, οπότε δεν μπορώ να το κρίνω, αλλά μπορώ να πώ πως η μορφή εισαγωγής που θέλησε να μας κάνει ήταν αρκετά κουραστική. Τέλος ο Φινοκαλιώτης ήταν πολύ καλός και κατανοητός, αλλα δυστυχώς επειδή ήρθα αργά μερικές φορές στον έχανα γιατι καθόμουν πίσω πίσω στο Αμφιθέατρο Β. Αυτά προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Α ο Κορνηλάκης 2 ώρες μας έκανε μάθημα και όλο για την επιστήμη μας έλεγε!Δε με βολεύουν οι δικές μας ώρες του αστικού και έλεγα να πηγαίνω μόνο στη Φουντεδάκη...όντως πολύ βαρεμάρα στην Παπαδάτου...Μανιτάκης για πάντα!Μια χαρά το χωνέψαμε το άρθρο 1 τόσες ώρες που μιλούσε γι αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top