Microsoft teams και παρακολούθηση μαθημάτων άλλου πανεπιστημίου

Edward

Νεοφερμένος

Ο Edward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Γνωρίζετε αν γίνετε να πραγματοποιηθεί το παραπάνω; Έχω τους κωδικούς των μαθημάτων που θέλω να παρακολουθήσω αλλα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος περιορισμός επειδή θα ανήκω σε άλλο πανεπιστήμιο.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Γνωρίζετε αν γίνετε να πραγματοποιηθεί το παραπάνω; Έχω τους κωδικούς των μαθημάτων που θέλω να παρακολουθήσω αλλα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος περιορισμός επειδή θα ανήκω σε άλλο πανεπιστήμιο.

Αν δεν ενοχλείς στις διαλέξεις δεν νομίζω να υπάρχει θέμα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Τι εννοεις εχεις κωδικους αλλου φοιτητη απο το πανεπιστημιο που σε ενδιαφερει?
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Αυτό μάλλον ναι , πρέπει να του δωσε κάποιος άλλος τους κωδικούς.
 

Xristosss

Νεοφερμένος

Ο Xristosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Δεν γίνεται. Για να μπορείς να βλέπεις τις ομάδες και τα μαθήματα θα πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο teams με πανεπιστημιακό email και όχι οποιοδήποτε email. Αρά δεν αρκεί μόνο ο κωδικός .

Νομίζω είναι εφικτό να μπεις σε μαθήματά άλλης σχολής πέρα από την δικιά σου , πάντα όμως στο ίδιο πανεπιστήμιο
 

Edward

Νεοφερμένος

Ο Edward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ίσως δεν ήμουν αρκετά σαφής. Αύριο θα λάβω τους ιδρυματικους κωδικούς μου για το πανεπιστήμιο που έχω περάσει. Τα θεωρητικά μαθήματα του γίνονται ηλεκτρονικά μέσω της πλατφόρμας Microsoft teams .Για καλή μου τύχη ( ; ) στην ίδια πλατφόρμα γίνονται και τα θεωρητικά μαθήματα της σχολής στην οποία σκοπεύω να πάρω μετεγγραφη.
Έχω τους κωδικούς κάθε μαθήματος για το πανεπιστήμιο που έχω σκοπό να μετεγγραφω αλλά δεν γνωρίζω αν το σύστημα με απορρίψει επειδή θα ναι φοιτητής άλλου πανεπιστημίου
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
τι ειναι οι κωδικοι μαθηματων ? τα ονοματα τους?
 

Edward

Νεοφερμένος

Ο Edward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
τι ειναι οι κωδικοι μαθηματων ? τα ονοματα τους?
Εννοεί τους κωδικούς για να μπεις σε μια ομάδα του MS Teams. Κάθε μάθημα έχει δικό του κωδικό για να μπεις στην ομάδα του και να παρακολουθείς τις διαλέξεις.
 

Edward

Νεοφερμένος

Ο Edward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

Xristosss

Νεοφερμένος

Ο Xristosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Δεν γίνεται ! Για να συμμετέχεις σε μια ομάδα στο teams δεν αρκεί μόνο ο κωδικός του μαθήματος . Ο κωδικός υπάρχει για να την βρεις. Για να συμμετάσχεις όμως πρέπει να έχεις το δικαίωμα. Το δικαίωμα να συμμετάσχεις στο δίνει το πανεπιστημιακό σου email . ΟΧΙ οποιοδήποτε πανεπιστημιακό email αλλά του συγκεκριμένου στο οποίο ανήκει η σχολή της οποίας θες να παρακολουθήσεις το μάθημα. Πολύ απλά αν δεν ανήκεις στο πανεπιστήμιο δεν μπορείς να συμμετάσχεις σε οποιαδήποτε ομάδα έχεις - δεν έχεις τους κωδικούς.
 

Edward

Νεοφερμένος

Ο Edward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δεν γίνεται ! Για να συμμετέχεις σε μια ομάδα στο teams δεν αρκεί μόνο ο κωδικός του μαθήματος . Ο κωδικός υπάρχει για να την βρεις. Για να συμμετάσχεις όμως πρέπει να έχεις το δικαίωμα. Το δικαίωμα να συμμετάσχεις στο δίνει το πανεπιστημιακό σου email . ΟΧΙ οποιοδήποτε πανεπιστημιακό email αλλά του συγκεκριμένου στο οποίο ανήκει η σχολή της οποίας θες να παρακολουθήσεις το μάθημα. Πολύ απλά αν δεν ανήκεις στο πανεπιστήμιο δεν μπορείς να συμμετάσχεις σε οποιαδήποτε ομάδα έχεις - δεν έχεις τους κωδικούς.

Σε ευχαριστώ πολύ 😢
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχετε μήπως τίποτα άλλο υπόψιν σας να μου προτείνετε μπας και μπορέσω να παρακολουθήσω τα ρημαδο - μαθήματα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Με το ονομα κωδικοι μαθηματων εννοεις τα λινκς που φτιαχνουν οι καθηγητες οταν δημιουργουν την θυριδα μαθηματος στο συστημα Ms teams , και στην συνεχεια τα ανακοινωνουν στους φοιτητες τους μεσα απο το ιδρυματικο email ή το eclass .Ok , Το λογισμικο Ms Teams το εχεις εγκατεστημενο, εχεις δανειστεί και τα λινκς απο τον φιλο ,αλλα οταν θα κανεις κλικ να μπεις μαλλον θα ζητησει και τους ιδρυματικους κωδικους που δεν εχεις . οποτε δεν μπορεις.
λυσεις
Να πεις τους καθηγητες να μην κλειδωνουν τα λινκς δεν γινετε ,δεν θελουν να τους βλεπουν οι εξωσχολικοι.
Πες στο φιλο να σου δωσει τους κωδικους του και στειλτον διακοπες.
Κανε μια προσπαθεια να μπεις ταυτοχρονα με τους κωδικους του φιλου ισως το συστημα να ειναι χαζο.
καλη τυχη
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top