Michigan ECCE/ECPE Δεκέμβριος 2013

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Νατάσα έδωσες σαν ανεξάρτητη υποψήφια ή με φροντιστήριο ??

Με φροντιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
γι αυτο, επικοινωνησε με φροντ να σου πουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
απο οτι φαινεται θα βγοουν 2 βδομαδες μετα το ecpe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valentina_p

Νεοφερμένος

Η valentina_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Σύμφωνα με τη HAU, τα αποτελέσματα θα είναι διαθέσιμα αύριο 11/2/2014.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valentina_p

Νεοφερμένος

Η valentina_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Καλημέρα και καλά αποτελέσματα σε όλους!
Ήδη στο σύστημα orfeas είναι διαθέσιμα τα αποτελέσματα. Εγώ μόλις είδα οτι η μαθήτριά μου πέρασε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
να φανταστω οτι μονο τα φροντ τα βλεπουν εαν δεν εισαι ανεξαρτητος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μαντεψτε ποιος εχει πλεον ενα γαμημενο χαρτι Αγγλικων

Εγω... Γλυκοπικρη η γευση διοτι τα περισσοτερα ηταν LP και απο οτι φαινεται ο στοχος μου δεν ηταν μονο το χαρτι.

Ωστοσο κραταω τα θετικα, το οποιο ειναι μια πιστοποιηση και το γεγονος οτι συνδιασα σχολη και Αγγλικα χωρις τεραστιες απωλειες στις αποδοσεις μου!

Ευχομαι καλη συνεχεια στους υπολοιπους υποψηφιους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Μπράβο Γιώργο! Θα συνεχίσεις για Proficiency?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σε ευχαριστω.

Προς το παρον συνεχιζω τις απουδες μου προσπαθοντας να εκμεταλευτω και το χαρτι πλεον. Ηταν δυσκολο για μενα να συγκρατησω μια ισορροπια και στα δυο με τις λιγοτερες δυνατες απωλιες, οποτε στο αμεσο μελλον δε το βλεπω...

Το πιθανοτερο ειναι να συνεχισω τα Αγγλικα για να την μαθω και καπως και οχι να κανω μαθηματα μονο για το χαρτι. Προετοιμασια λες και πας πανελλαδικες, χωρις να ενδιαφερεσαι αν θα μαθεις 5 πραγματα.

Εσυ εδινες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Εντάξει, μπορείς να συνεχίσεις μετά τη σχολή αν δεις ότι σου χρειάζεται.

Εγώ έδωσα ECPE τον Νοέμβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αρα εισαι ιδανικη για να μου πεις την γνωμη σου για τη πορεια μετα το lower ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Ιδανική δεν ξέρω αν είμαι... αλλά... τι θέλεις να μάθεις; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ιδανικη λογω ηλικιας . :)
Για ποιο λογο να συνεχισει καποιος μετα το lower ; αν ναι γιατι αυτο να ειναι το ecpe που εδωσες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Αν και αυτό που θα πω είναι λίγο off topic, θα το αναφέρω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί δεν ξέρω που αλλού να το αναφέρω. Το καλοκαίρι είναι πολύ πιθανό να ξεκινήσω καλοκαιρινά για το ECPE. Τον Δεκέμβριο του 2010 είχα περάσει το FCE και τότε ήταν η τελευταία φορά που ασχολήθηκα σοβαρά με τα αγγλικά. Αν και πιστεύω πως τα αγγλικά μου αυτήν την περίοδο είναι σε σχετικά καλή κατάσταση, θα έχω πρόβλημα με τα μαθήματα λόγο της αποχής μου ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
το πήραααααα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stela_500

Νεοφερμένος

Η stela_500 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αν και αυτό που θα πω είναι λίγο off topic, θα το αναφέρω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί δεν ξέρω που αλλού να το αναφέρω. Το καλοκαίρι είναι πολύ πιθανό να ξεκινήσω καλοκαιρινά για το ECPE. Τον Δεκέμβριο του 2010 είχα περάσει το FCE και τότε ήταν η τελευταία φορά που ασχολήθηκα σοβαρά με τα αγγλικά. Αν και πιστεύω πως τα αγγλικά μου αυτήν την περίοδο είναι σε σχετικά καλή κατάσταση, θα έχω πρόβλημα με τα μαθήματα λόγο της αποχής μου ;;

Μη σε φοβιζει η αποχη εξαλου δεν ειναι και πολυ μεγαλη. Εγω ειχα παρει lower το 2003 και ασχοληθηκα φετος απο το Μαρτιο αρχισα να διαβαζω για το ecpe και το περασα. Αν εισαι προθυμος να διαβασεις δεν θα εχεις κανενα προβλημα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Μη σε φοβιζει η αποχη εξαλου δεν ειναι και πολυ μεγαλη. Εγω ειχα παρει lower το 2003 και ασχοληθηκα φετος απο το Μαρτιο αρχισα να διαβαζω για το ecpe και το περασα. Αν εισαι προθυμος να διαβασεις δεν θα εχεις κανενα προβλημα:)

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, γενικά η προετοιμασία για το ECPE "παλεύεται" ή είναι δύσκολη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Ιδανικη λογω ηλικιας . :)
Για ποιο λογο να συνεχισει καποιος μετα το lower ; αν ναι γιατι αυτο να ειναι το ecpe που εδωσες ;
Γιώργο πιστεύω ότι πλέον το Proficiency είναι στανταράκι. Το ζητάνε σε δουλειές, το ζητάνε σε μεταπτυχιακά, αν δεν το έχεις δεν μπορείς να προχωρήσεις. Και από πρακτικής άποψης σκεφτόμουν ότι έκανα τόσα χρόνια αγγλικά και ήταν κρίμα να μην τα "τελειοποιήσω".

ECPE διάλεξα επειδή ήταν το ανώτερο επίπεδο που υπήρχε στο φροντιστήριό μου (αλλά έδωσα και TOEIC ενδιάμεσα για το επίπεδο C1). Σκεφτόμουν για CPE αλλά έπρεπε να κατεβαίνω κέντρο για να μπω σε τμήμα. Νομίζω ότι CPE και ECPE έχουν την ίδια βαρύτητα, αναγνωρίζονται το ίδιο κλπ.

Για την προετοιμασία έχω να πω ότι είχε πολύ διάβασμα, ειδικά για να μάθεις λεξιλόγιο, αλλά εκτός αυτού δεν ήταν κάτι το φοβερό. Παίζει μεγάλο ρόλο να έχεις καλό δάσκαλο και να αφιερώνεις τον απαραίτητο χρόνο για επαναλήψεις. Δεν είναι κάτι που μπορείς να το κάνεις σαν ξεπέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stela_500

Νεοφερμένος

Η stela_500 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, γενικά η προετοιμασία για το ECPE "παλεύεται" ή είναι δύσκολη ;

Πρέπει να αφιερώσεις αρκετό χρόνο ειδικά για να μάθεις το λεξιλόγιο αλλά εντάξει παλεύεται. Το σημαντικό είναι να κάνεις πολλές επαναλήψεις για να μην ξεχνάς αυτά που έμαθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Όσοι δώσατε ECPE το λεξιλόγιο της εξέτασης πως σας φάνηκε??εννοώ τις ξέρατε τις περισσότερες λέξεις ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top