Mόρια "τζάμπα"

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Χε!!! Το μήνυμα που ξέθαψες, το έγραψα πριν ένα χρόνο και το είχα ξεχάσει. Είχα τότε πάρει την απόφαση μου για το τι θέλω. Όμως, τώρα μπορώ να το πώ: Δεν ήμουν ακόμα πολύ σταθερός και φοβόμουνα ότι δεν θα αντέξω μέχρι τέλος. Έγινε ότι έγραψα. Μάζεψα περίπου 2.000 μόρια πάνω από την περσινή βάση της σχολής που ήθελα (φυσικό Αθήνας) και την έβαλα (μοναδική) επιλογή στο μηχανογραφικό μου. Μάλλον ο φόβος μου για τις αντιδράσεις ήταν υπερβολικός. Άκουσα από πολλούς τα διάφορα, όμως το σημαντικό ήταν ότι οι γονείς μου σεβάστηκαν απόλυτα την επιλογή μου χωρίς καμία αντίδραση ή αποδοκιμασία και τους ευχαριστώ. (Τώρα, αν έκανα ή όχι σωστή επιλογή, η ...νεκροψία θα δείξει).
Έβγαλες 19300??:clapup:. Πες μου ότι θα είμαστε συμφοιτητές του χρόνου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
τι κατευθυνση ησουν???
Θεωρητικη

Θεωρητική προφανώς?:P
Βουλωμενο γραμμα διαβαζεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Χε!!! Το μήνυμα που ξέθαψες, το έγραψα πριν ένα χρόνο και το είχα ξεχάσει. Είχα τότε πάρει την απόφαση μου για το τι θέλω. Όμως, τώρα μπορώ να το πώ: Δεν ήμουν ακόμα πολύ σταθερός και φοβόμουνα ότι δεν θα αντέξω μέχρι τέλος. Έγινε ότι έγραψα. Μάζεψα περίπου 2.000 μόρια πάνω από την περσινή βάση της σχολής που ήθελα (φυσικό Αθήνας) και την έβαλα (μοναδική) επιλογή στο μηχανογραφικό μου. Μάλλον ο φόβος μου για τις αντιδράσεις ήταν υπερβολικός. Άκουσα από πολλούς τα διάφορα, όμως το σημαντικό ήταν ότι οι γονείς μου σεβάστηκαν απόλυτα την επιλογή μου χωρίς καμία αντίδραση ή αποδοκιμασία και τους ευχαριστώ. (Τώρα, αν έκανα ή όχι σωστή επιλογή, η ...νεκροψία θα δείξει).

Περνάς άνετα βρε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Τελικά έβγαλες 19300???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ερώτηση κρίσεως :P Ας πούμε ότι έχετε βγάλει αρκετά ικανοποιητικά μόρια(ας πούμε 18000)..Θα σκεφτόσασταν σαν ενδεχόμενο να δηλώσετε πχ κάποιο τει ή σχολή με βάση 9000 μόρια (γενικά εννοώ λίγα μόρια); χμμ :P
εννοώ πρώτη επιλογή ε :P σας την κάρφωσε ας πούμε :P
Φυσικα και αμα θες μια σχολη με 100 μορια ενω εχεις βγαλει 19.000 θα την δηλωσεις.

Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο καποιου που να κανει κατι αλλο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο καποιου που να κανει κατι αλλο :hmm:

Το τι θα πει η μάνα σου στην κατίνα της γειτονιάς. :P
Αφού μπορείς να βγάλεις τόσα μόρια,γιατί να πάνε ''χαμένα''. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Βασικά,μπορεί να μη δήλωσα το Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ 1η επιλογή αλλά το δήλωσα 4η επιλογή μετά τα 3 τμήματα που είναι αρκετά πάνω από τα μόρια μου,που αν δεν είχα τις ειδικές θέσεις απο την τριτεκνία,οι πιθανότητες να περάσω σε ένα από αυτά θα ήταν πολύ πιο λίγες.Εν τέλει,ενώ έπιανα και τα τμήματα Οργάνωση & Διοίκηση Επιχερήσεων και Οικονομικής Επιστήμης στο Πανεπιστήμιο Πειραιά,που είναι πιο κοντά στα μόριά μου,επέλεξα για 4η επιλογή αυτό το τμήμα που ανέφερα στην αρχή που σύμφωνα με την περσινή βάση είμαι ήδη 819 μόρια πάνω και αν κατέβουν οι βάσεις και δεν μπω σε 1 από τα πρώτα τμήματα που έχω δηλώσει,θα μπω σε αυτό ίσως με 1000+ πάνω.Αλλά αυτό δεν με ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ.Ακριβώς γιατί το έψαξα,με ικανοποιεί ΠΟΛΥ το πρόγραμμα σπουδών του τμήματος και θα σπουδάσω κάτι το οποίο μου αρέσει πραγματικά!Βέβαια,οι συγγενείς μου με κράζουν λίγο για αυτήν την επιλογή μου (για τα "τζάμπα" μόρια) αλλά εγώ αδιαφορώ πλήρως!Βέβαια,οι περισσότεροι φίλοι , συμμαθητές και γενικότερα γνωστοί μου ακολούθησαν το σύνηθες και δήλωσαν τμήματα κοντά στα μόριά τους (χωρίς ωστόσο να τους πολυ-αρέσουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Το τι θα πει η μάνα σου στην κατίνα της γειτονιάς. :P
Αφού μπορείς να βγάλεις τόσα μόρια,γιατί να πάνε ''χαμένα''. :rolleyes:
Η μανα ας πει οτι περναω και Ιατρικη,σιγα να μην δεν το πιστεψει η κυρα Νιτσα :P

Γιατι μηπως ειναι η σχολη που σου αρεσει?Στο μηχανογραφικο βαζουμε τις σχολες που μας αρεσουν ασχετα απο τα μορια.

Μικρο,αθωο και χαζουλικο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Η μανα ας πει οτι περναω και Ιατρικη,σιγα να μην δεν το πιστεψει η κυρα Νιτσα :P

Γιατι μηπως ειναι η σχολη που σου αρεσει?Στο μηχανογραφικο βαζουμε τις σχολες που μας αρεσουν ασχετα απο τα μορια.

Μικρο,αθωο και χαζουλικο :whistle:

Ναι,αλλά δεν το έχουν συνειδητοποιήσει όλοι ακόμα. :look:
Πες ότι πας φιλολογία και έχεις 19+ μόρια,θα βρεις εκατό άτομα στον δρόμο σου,που θα σου πουν να μην κάνεις το λάθος και δηλώσεις φιλολογία αντί για νομική. :knife:

Μεγάλε,ξανθέ με παντζαρένια μάγουλα. :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ναι,αλλά δεν το έχουν συνειδητοποιήσει όλοι ακόμα. :look:
Πες ότι πας φιλολογία και έχεις 19+ μόρια,θα βρεις εκατό άτομα στον δρόμο σου,που θα σου πουν να μην κάνεις το λάθος και δηλώσεις φιλολογία αντί για νομική. :knife:

Μεγάλε,ξανθέ με παντζαρένια μάγουλα. :angel:
Ε τοσο βλακες ειναι και αυτοι οι 100 τοτε.Απο ποτε ακουμε τους περαστικους η αυτους που δεν ξερουν?

Ελα κομμενα τα οφφ-τοπικ,να διατηρησουμε το τοπικ σε ενα επιπεδο (αμα συνεχισω ετσι λες να γινω μοντ καποτε? :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ημαρτον.Σε μια φιλη μου ο ενας της εβαλε 60 στα αρχαια και ο αλλος...36 και ο τελευταιος 63!ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥΣ!!!!
Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο thread,αλλα ηδη μου αρχισαν τις πιεσεις (17300 εβγαλες και θα δηλωσεις σχολη με βαση 14735??(πληροφορικη παπει)ΘΑ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΑ ΤΟΣΑ ΜΟΡΙΑ?????)
Δεν αντεχω..-.-

Σημείωση:
Το μήνυμα προήλθε από το θέμα [Πανελλήνιες 2012] Αποτελέσματα Βαθμολογιών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ημαρτον.Σε μια φιλη μου ο ενας της εβαλε 60 στα αρχαια και ο αλλος...36 και ο τελευταιος 63!ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥΣ!!!!
Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο thread,αλλα ηδη μου αρχισαν τις πιεσεις (17300 εβγαλες και θα δηλωσεις σχολη με βαση 14735??(πληροφορικη παπει)ΘΑ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΑ ΤΟΣΑ ΜΟΡΙΑ?????)
Δεν αντεχω..-.-
Γραψε τους ολους να μην πω που.Θα δηλωσεις τη σχολη που θες και δεν θα ακους κανενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Ημαρτον.Σε μια φιλη μου ο ενας της εβαλε 60 στα αρχαια και ο αλλος...36 και ο τελευταιος 63!ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥΣ!!!!
Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο thread,αλλα ηδη μου αρχισαν τις πιεσεις (17300 εβγαλες και θα δηλωσεις σχολη με βαση 14735??(πληροφορικη παπει)ΘΑ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΑ ΤΟΣΑ ΜΟΡΙΑ?????)
Δεν αντεχω..-.-
και εσύ απάντα ότι σε τέτοιες σχολές έχεις πιθανότητες να περάσεις 1ος και να πάρεις και υποτροφία. Με τα λεφτά τους κλείνεις το στόμα των μεγάλων. :Ρ :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Κανενας απο τους δυο δεν ειναι λογος. Ασε που δεν ξερω σε ποια πανεπιστημια πλεον δινουν υποτροφιες στην πρωτια. Στο δικο μου η πρωτη πηρε τον πουλο .

Παλια, παιζανε και επιδοτησεις για λαπτοπ, τωρα ειμαι χαρουμενοι αν παρουμε πασο στα χερια μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Ημαρτον.Σε μια φιλη μου ο ενας της εβαλε 60 στα αρχαια και ο αλλος...36 και ο τελευταιος 63!ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥΣ!!!!
Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο thread,αλλα ηδη μου αρχισαν τις πιεσεις (17300 εβγαλες και θα δηλωσεις σχολη με βαση 14735??(πληροφορικη παπει)ΘΑ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΑ ΤΟΣΑ ΜΟΡΙΑ?????)
Δεν αντεχω..-.-

ειναι λαθος να πας σε μια σχολη που δεν σε αρεσει ιδιαιτερα μονο και μονο επειδη εβγαλες πολλα μορια δηλωσε κατι που σου αρεσει και θα πετυχεις;)...ξερω παραδειγματα απο παιδια που πηγαν σε αλλες σχολες επειδη ειχαν μεγαλους βαθμους ,τους πιεζε η οικογενια και τελικα δεν τους αρεσε η σχολη και ξαναδωσαν με το 10%...εξαλλου θα στερησεις μια σχολη απο καποιον που του αρεσει πραγματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApostolosG13

Νεοφερμένος

Ο ApostolosG13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ερώτηση κρίσεως :P Ας πούμε ότι έχετε βγάλει αρκετά ικανοποιητικά μόρια(ας πούμε 18000)..Θα σκεφτόσασταν σαν ενδεχόμενο να δηλώσετε πχ κάποιο τει ή σχολή με βάση 9000 μόρια (γενικά εννοώ λίγα μόρια); χμμ :P
εννοώ πρώτη επιλογή ε :P σας την κάρφωσε ας πούμε :P

Φυσικά. Αν τη γούσταρα τη σχολή, γιατί όχι; Δε κοιτας με βάση τα μόρια, αλλά με βάση το τι σ' αρέσει.
Εχουμε ένα βλαμμένο σχολείο. Απο την αρχή της χρονιάς έλεγε φυσικό και τίποτα άλλο. Εγραψε τέλεια, και άρχισε να απαξιεί το φυσικό. Ελεγε με τόσα μόρια που έγραψα, σιγά μην παω φυσικό. Θα πάω πολυτεχνείο.
Απο την άλλη, ένας φίλος μου φέτος έγραψε απο θετική κατεύθυνση 19.200 και θα βάλει 1η επιλογή Μαθηματικό, γιατί το γουστάρει

εξαλλου θα στερησεις μια σχολη απο καποιον που του αρεσει πραγματικα...

Στις πανελλαδικές δεν σκέφτεσαι έτσι σε καμία περίπτωση. Την πάρτη σου κοιτάς, και τους γράφεις όλους στα @@ σου.
Τι με νοιάζει τι θέλει ο άλλος; Θα τον δω ποτέ απο κοντά; Και ο κολλητός σου να θέλει την ίδια σχολή, εσύ την βάζεις.
Μια φίλη μου φέτος θα περάσει κομοτηνή φιλολογία. Αλλα δεν ήθελε να την δηλώσει επειδή το ήθελα εγώ.(και μάλλον εγώ δεν την πιάνω)
Κι όμως την πίεσα, της εξήγησα οτι το μέλλον της θα κοιτάξει και τίποτα άλλο, και το δήλωσε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Μια κοπελα στο σχολειο μου "ελεγε" οτι θελει να περασει Βιολογος......της αρεσε και αλλα τετοια , ενω ηταν και ειναι αριστουχος:spasiklas::spasiklas:!!!!!ΟΜΩΣ, ελα που βγαζοντας 19,449 μορια πηραν τα μυαλα της αερα και δεν σκεφτεται ΚΑΝ το Βιολογικο:jumpy::jumpy:......ΤΩΡΑ , μονο η ΙΑΤΡΙΚΗ υπάρχει σαν επιλογή!!!!! Οχι πειτε μου δεν ειναι οτι να' ναι!!!!!Δεν καβαλησε το καλάμι....δεν κατακρινω την επιλογη της ΑΝ πραγματικα της ΑΡΕΣΕΙ....Αλλα αν το κανει μονο και μονο για το prestige της σχολης και για το τι θα πει ο ΚΟΣΜΟΣ επειδη με 19,449 μορια θα πηγενε "καθηγητάκος" (οπως λενε συνήθως!!!!){και απ' οσο ξέρω μου έλεγε οτι σιχαινεται την Ιατρική}....τοτε δεν αξιζει ουτε καν την προσοχη κανενος!!!τι παράδειγμα μπορει να δωσει πλεον.....Εγω προσωπικα και 20,000 μορια να εβγαζα το μηχανογραφικό μου θα ειχε ΜΟΝΟ τα 5 Χημικα...τιποτα αλλο...ουτε νομικες, ιατρικες, φαρμακευτικές,πολυτεχνικές κ.α......που τις επιλεγουν για το PRESTIGE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top