Mόρια "τζάμπα"

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ερώτηση κρίσεως :P Ας πούμε ότι έχετε βγάλει αρκετά ικανοποιητικά μόρια(ας πούμε 18000)..Θα σκεφτόσασταν σαν ενδεχόμενο να δηλώσετε πχ κάποιο τει ή σχολή με βάση 9000 μόρια (γενικά εννοώ λίγα μόρια); χμμ :P
εννοώ πρώτη επιλογή ε :P σας την κάρφωσε ας πούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το θέμα είναι να βάλεις πρώτη επιλογή τη σχολή που εσύ θες. Είτε έχει 19000 μόρια, είτε έχει 9000.
Τι φοβάσαι; Τα σχόλια των άλλων; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Υπαρχει ανθρωπος που θα εκανε τετοιο πραγμα?:P
μα για να βγαλει τοσα μορια παει να πει πως εχει στο νου του ως πρωτες επιλογες υψηλοβαθμες σχολες πως ετσι ξαφνικα θα του την καρφωσει να παει ιχθυοκαλλιεργειες στο Μεσολλογγι? xP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
οπως ειπε η Λαουρα οτι σαρεσει θα βαλεις...............δεν εχει σημασια τι εβγαλες................εχω ακουσει για σχολες των 15000 μοριων στις οποιες οι πρωτοι που μπηκαν ειχαν 18000 μορια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Αν σε μια σχολή έχεις σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση λόγω συγγενών ή άλλων γνωριμιών τότε πιστεύω ότι κάποιος πρέπει να την προτιμήσει ανεξάρτητα με τα μόρια που θα βγάλει.

Είχα έναν συμμαθητή που έβγαλε στο 18700 μορια και προτιμησε να πάει ΤΕΙ οπτικης γιατι οι γονείς του εχουν μαγαζι. Η σχολή όπως μου έχει πει τον έχει βοηθήσει και πραγματικά έχει ανεβάσει ποιοτικα το μαγαζί (ενα κλικ παραπάνω από αυτό που ήταν πριν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Οι σχολες εχουν ονομασιες και προγραμματα σπουδων για καποιο λογο. Για να δεις αν η σχολη διδασκει αυτο που θελεις να μαθεις. Αν ειχε βαση η νοσηρη βαθμολαγνα αντιληψη που μας περναν διαφοροι τοτε απλα θα λεγαμε "οσοι γραψατε 20 ελατε σε 5 χρονια να παρετε 4000 Ε το μηνα, οσοι γραψατε 18 ελατε για 3500" και ουτο καθ' εξης. Εγω αν πεσω μεσα στους υπολογισμους μου θα ειμαι 2500 μορια πανω απο τη βαση της σχολης μου αλλα δε με πειραζει.
Το μονο που με προβληματισε ειναι οτι λογω της χαμηλης της βασης και του "περιεργου" αντικειμενου η σχολη εχει πολλους ξεμπαρκους οι οποιοι δεν επιασαν τα κανονικα οικονομικα και θα ερθουν στο Διεθνων κ Ευρωπαϊκων Σπουδων να με πρηζουν επειδη τους βγηκε πολιτικη αντι για οικονομικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το πιο γαμάτο που έχω δει είναι συμμαθητές μου να δηλώνουν μόνο μία σχολή στο μηχανογραφικό τους και αυτή -5000 μόρια κάτω αν θυμάμαι καλά. Μαγκιά τους, προσωπικά θα δίσταζα καταρχάς γιατί δεν ήμουν ποτέ απόλυτα σίγουρη για το τι ήθελα, και κατα δεύτερον γιατί θα φοβόμουν μη συμβεί κάτι στραβό. Σκέψου ότι αν μπεις και πρώτος παίρνεις και υποτροφία συνήθως. Επιβραβεύεται η αγάπη σου κατά κάποιον τρόπο σε αυτό που θα σπουδάσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το πιο γαμάτο που έχω δει είναι συμμαθητές μου να δηλώνουν μόνο μία σχολή στο μηχανογραφικό τους και αυτή -5000 μόρια κάτω αν θυμάμαι καλά. Μαγκιά τους........ Επιβραβεύεται η αγάπη σου κατά κάποιον τρόπο σε αυτό που θα σπουδάσεις. :)
Ας πούμε ότι κάποιος θέλει πολύ μια σχολή που έχει βάση 12000 μόρια. Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνει? Να ρυθμίσει το διάβασμα του για να μην γράψει πολύ καλά? Νομίζω ότι το λογικό είναι να βάλει τα δυνατά του για όσο το δυνατόν καλύτερο. Και ας πούμε ότι κάνει το ...λάθος να πιάσει 18000 μόρια. Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνει? Για να μην πάνε χαμένα τα "τζάμπα" μόρια που έπιασε, θα έπρεπε να αφήσει το όνειρο του και να δηλώσει υψηλόβαθμη σχολή που δεν την θέλει? Μην τρελαθούμε!!!! Τις σχολές πρέπει να τις διαλέγουμε με βάση τι μας αρέσει και όχι πόσα μόρια έχουν!!! Με την μοριομανία μας νομίζω ότι έχουμε πειστεί όσο πιο πολλά μόρια έχει μια σχολή τόσο πιο πολύ να μας αρέσει? Έλεος!!!!! Για μένα αυτός που γράφω για παράδειγμα θα πρέπει να κοιτάξει τι του αρέσει και να μην κάνει την ανόητη (κατά τη γνώμη μου) σκέψη για "τζάμπα μόρια". Βέβαια ανατριχιάζω όταν σκέφτομαι τι τρομακτικές πιέσεις θα δεχθεί αυτό το παιδί από το περιβάλλον του για να διαλέξει υψηλόβαθμη σχολή!!!!

Να και τα μόρια πρώτου και τελευταίου σε κάθε σχολή για το 2009:
https://www.forthnet.gr/templates/newsPosting.aspx?p=290758
Γράφω και μερικά παραδείγματα με μεγάλες διαφορές πρώτου / τελευταίου:
ΓAΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣAΣ KAI ΦIΛOΛOΓIAΣ ΑΘΗΝΑΣ = 21996 / 11812
ΓEPMΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣAΣ KAI ΦIΛOΛOΓIAΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ = 22233 / 13361
ITAΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣAΣ KAI ΦIΛOΛOΓIAΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ = 21592 / 12138
ΘEOΛOΓIAΣ ΑΘΗΝΑΣ = 17434 / 12051
ΕΠΙΣΤ. ΦYΣIK. AΓΩΓHΣ KAI AΘΛHTIΣMOY ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ = 21002 / 15027
MOYΣIKΩN ΣΠOYΔΩN ΙΟΝΙΟΥ (ΚΕΡΚΥΡΑ) = 22002 / 11901
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ = 19112 / 13838
ΠEPIBAΛΛONTOΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΜΥΤΙΛΗΝΗ) = 16783 / 10557
ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ (Σ.Μ.Υ) - ΟΠΛΑ - ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ = 16140 / 9100
ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΘΕΡΜ. ΚΑΛΛ. & ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ TEI ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ = 14241 / 8824
ΠΟΛ. ΕΡΓΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ TEI ΑΘΗΝΑΣ = 17457 / 12769
ΠΟΛ. ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ TEI ΛΑΡΙΣΑΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ)= 17886 / 9664
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ TEI ΚΑΒΑΛΑΣ = 18310 / 9040
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ TEI ΑΘΗΝΑΣ = 19193 / 11980
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Στο Λυκειο σκιζεσαι για τρεις λογους:1)Για να αποκτησεις ενα Α υποββαθρο για το πανεπιστημιο.2)Για να μαθεις γενικα το πώς θα πρεπει να διαβασεις και να κοπιασεις ως φοιτητης (εδω για την Ελλαδα γελαμε) 3)σχετικο με αυτο το θεμα,να εχεις την ωρα του μηχανογραφικου σου οσο το δυνατο περισσοτερες επιλογες το δυνατο.Αυτο ομως δε σημαινει πως ψηλοτερη σχολη ειναι και καλυτερη.Βεβαια γενικα μιλωντας,μια σχολη εχει ψηλοτερα μορια απο αλλες για συγκεκριμενους λογους,για παραδειγμα επαγγελματικη αποκατασταση.Καθενας ομως ειναι καλος σε κατι.Γιατι να δηλωσει ενας που εγραψε πολυ καλα απο τεχνολογικη Χημεια(η βλακεια του συστηματο ειναι οτι η Χημεια ειναι μονο στο 2ο πεδιο κ οχι στο 3ο)ενω καποιος απο θετικη που εγραψε λιγο χειροτερα του ενω ξερει πολυ καλυτερη Χημεια να μεινει απ'εξω???Απο την αλλη,οταν δηλωνεις μια χαμηλη σχολη,υπαρχει το ρισκο.Για παραδειγμα δεν εχουν ολοι οι φοιτητες οπτομετριας γονεις με αναλογο καταστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
εγώ είχα ως αρχικό στόχο ημμυ αλλά τώρα άρχισα σκέφτομαι τει ηλεκτρολογίας :P το θέμα το έκανα περισσότερο για αποφάσεις της στιγμής και για να γίνει χαβαλέ :Pαλλά απαντήστε και στην ερώτηση ρίσκο :Pκαι για να μην παρεξηγηθώ όπως έγινε παραπάπω σε καμιά περίπτωση δεν εννόησα ότι είναι τζάμπα μόρια για αυτό άλλωστε το τζάμπα το έχω σε εισαγωγικά ;) διαβάστε πρώτα ντε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αν σε μια σχολή έχεις σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση λόγω συγγενών ή άλλων γνωριμιών τότε πιστεύω ότι κάποιος πρέπει να την προτιμήσει ανεξάρτητα με τα μόρια που θα βγάλει.

Είχα έναν συμμαθητή που έβγαλε στο 18700 μορια και προτιμησε να πάει ΤΕΙ οπτικης γιατι οι γονείς του εχουν μαγαζι. Η σχολή όπως μου έχει πει τον έχει βοηθήσει και πραγματικά έχει ανεβάσει ποιοτικα το μαγαζί (ενα κλικ παραπάνω από αυτό που ήταν πριν).
Αυτή είναι η ωφελιμιστική άποψη: Να επιλέξεις σχολή για τα λεφτά που θα βγάζεις, επειδή θα βολευτείς με κανέναν γνωστό, επειδή ο μπαμπάς έχει αντίστοιχη επιχείρηση και όχι επειδή σου αρέσει το αντικείμενο... Η ηλίθια λογική που έχουν πολλοί έλληνες πολίτες και πολιτικοί και έφερε τη χώρα στην κατάσταση που βρίσκεται σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Δεν σημαίνει ότι αν κάποιος θέλει να συνεχίσει την επιχείρηση των γονιών του δε του αρέσει το αντικείμενο (αντιθέτως επειδή έχουν ζήσει το επάγγελμα στην πράξη απο τους γονεις δένεται παραπάνω).
Αμφιβάλλω αν υπάρχουν παιδιά τις γ λυκείου που να ξέρουν τις πλήρως τις υποχρεώσεις και δικαιώματα ενός επαγγελματικού κλάδου (με εξαίρεση εκπαιδευτικούς κλάδους) ώστε να μπορούν να κρίνουν τι τους αρέσει και τι όχι.

Αν κάποιος δε του αρέσει πραγματικά κάτι να μην πάει και να κάνει αυτό που του αρέσει αλλά να έχει πλήρη επίγνωση για το τι προοπτικες θα έχει με αυτό που θα διαλέξει και να μην έχει ψευδαισθήσεις.

Θεωρω τελείως κουτό ένας γονέας έχει μια υγιής επιχείρηση (π.χ. ένα φροντιστήριο, ένα φαρμακείο) το παιδί του να ξεκινήσει από την αρχή κάτι νέο και να χαθούν οι κόποι μιας ζωής ενός γονιού.΄Αυτή δεν είναι νοοτροπία των Ελλήνων είναι κοινή λογική... και στο εξωτερικό συμβσίνει.

η νοοτροπία των Ελλήνων είναι να πηγαίνουν την σχολή που πιάνουν με την μεγαλύτερη βάση (χωρις να σκέφτονται τι θα κάνουν στο μέλλον.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

music_is_life

Νεοφερμένος

Η music_is_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Συνήθως μαθητές που ανάλογα με τα μόρια δηλώνουν τη σχολή που θα παρακόλουθήσουν(18000 μόρια-σχολή με 18000μόρια) είναι αυτοί που δεν έχουν έναν στόχο, δεν τους αρέσει κάποιο αντικείμενο ιδιαίτερα ή για διάφορους λόγους δεν έχουν αποφασίσει..
Πάντώς δεν είναι λίγοι αυτοί που ανεξάρτητα με τα μόρια που έχουν παραπάνω από αυτά που χρειάζονται για την εισαγωγή τους στη σχολή, δηλώνουν το ΑΕΙ,ΤΕΙ που τους αρέσει... Κι έτσι πρέπει να γίνεται.. Για παράδειγμα στις φετινές βάσεις η μουσικολογία στην Κέρκυρα που είναι το καλύτερο τμήμα μουσικής στην Ελλάδα και πολύ καλό στην Ευρώπη, είχε βάση 7.000κάτι μόρια... Ο βαθμός πρόσβασης του πρώτου ήταν 18800!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Δεν σημαίνει ότι αν κάποιος θέλει να συνεχίσει την επιχείρηση των γονιών του δε του αρέσει το αντικείμενο (αντιθέτως επειδή έχουν ζήσει το επάγγελμα στην πράξη απο τους γονεις δένεται παραπάνω).
Αμφιβάλλω αν υπάρχουν παιδιά τις γ λυκείου που να ξέρουν τις πλήρως τις υποχρεώσεις και δικαιώματα ενός επαγγελματικού κλάδου (με εξαίρεση εκπαιδευτικούς κλάδους) ώστε να μπορούν να κρίνουν τι τους αρέσει και τι όχι.

Αν κάποιος δε του αρέσει πραγματικά κάτι να μην πάει και να κάνει αυτό που του αρέσει αλλά να έχει πλήρη επίγνωση για το τι προοπτικες θα έχει με αυτό που θα διαλέξει και να μην έχει ψευδαισθήσεις.

Θεωρω τελείως κουτό ένας γονέας έχει μια υγιής επιχείρηση (π.χ. ένα φροντιστήριο, ένα φαρμακείο) το παιδί του να ξεκινήσει από την αρχή κάτι νέο και να χαθούν οι κόποι μιας ζωής ενός γονιού.΄Αυτή δεν είναι νοοτροπία των Ελλήνων είναι κοινή λογική... και στο εξωτερικό συμβσίνει.

η νοοτροπία των Ελλήνων είναι να πηγαίνουν την σχολή που πιάνουν με την μεγαλύτερη βάση (χωρις να σκέφτονται τι θα κάνουν στο μέλλον.
Kαταρχάς,είναι υγιή επιχείρηση.:)

Και κατά δεύτερον,θεωρώ απαράδεκτο το γονέα που θα καταπατήσει τα θέλω και τα όνειρα του παιδιού του για να μην πάνε οι δικοί του κόποι χαμένοι.Ε όχι ωφελιμιστική σκέψη ακόμα και όταν πρόκειται για το παιδί σου!Ειναι κρίμα να συμβσίνει αυτό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
ξερω ατομο που εβγαλε περσι πανω απο 19,100 απο θετικη κατευθυνση και εβαλε πρωτη επιλογη το χημικο..Φυσικα περασε εκει αλλα μου προξενησε τρομερη εντυπωση.Δηλαδη αν καποιος ξερει οτι η σχολη του ειναι στα 17,000 μορια και ειναι 100% σιγουρος οτι αυτην θελει γιατι να σκοτωνεται στο διαβασμα και να κουραζετε αδικα? Εγω παντως αν ειχα ως πρωτη επιλογη μια τετοια σχολη θα ημουν πολυ χαρουμενη γιατι θα πηγαινα στις εξετασεις χαλαρα.Οχι να σου κοβονται τα ποδια ενω σκεφτεσαι οτι ενα ορθογραφικο λαθος μπορει να σου στοιχισει την πολη ή την σχολη που θες. Προσωπικα ειχα εξαρχης ως στοχο σχολες του 3ου πεδιου (Κτηνιατρικη,Βιολογια,Φαρμακευτικη) αλλα δεν ειχα κατασταλαξει κ ετσι πηγα με το σκεπτικο να πετυχω οσο το δυνατο περισσοτερα μορια για να εχω την ανεση της επιλογης.
Δεν θεωρω οτι πανε τζαμπα τα μορια, αλλα παει τζαμπα ο κοπος για αυτα τα παιδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και αν προετοιμαστείς πιο χαλαρά και μπούνε παλούκια τι θα κάνεις;
Ποτέ δεν ξέρεις πως θα έρθουν οι συγκυρίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Και αν προετοιμαστείς πιο χαλαρά και μπούνε παλούκια τι θα κάνεις;
Ποτέ δεν ξέρεις πως θα έρθουν οι συγκυρίες...
ναι σιγουρα εχεις δικιο..ποτε δεν ξερεις τι θεματα θα πεσουν. Ομως μπορουσε καλλιστα να περασει κ απο τεχνολογικη κατευθυνση κ να γλυτωσει το παλουκι την βιολογια κατευθυνσης.Ισως επειδη μιλαω για γνωστο μου ατομο, που ξερω οτι πραγματικα σκοτωνοταν στο διαβασμα και θυσιασε πολλα πραγματα στην γ' λυκειου ειλικρινα θεωρω οτι πηγε στραφι τοσος κοπος.Και πιο χαλαρα αν πηγαινε, παλι θα περνουσε.
Δεν βγαζεις στην πλακα τα 19,100 μορια..Σημαινει οτι εχεις πολυ σοβαρο σκοπο απο την αρχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ναι σιγουρα εχεις δικιο..ποτε δεν ξερεις τι θεματα θα πεσουν. Ομως μπορουσε καλλιστα να περασει κ απο τεχνολογικη κατευθυνση κ να γλυτωσει το παλουκι την βιολογια κατευθυνσης.Ισως επειδη μιλαω για γνωστο μου ατομο, που ξερω οτι πραγματικα σκοτωνοταν στο διαβασμα και θυσιασε πολλα πραγματα στην γ' λυκειου ειλικρινα θεωρω οτι πηγε στραφι τοσος κοπος.Και πιο χαλαρα αν πηγαινε, παλι θα περνουσε.
Δεν βγαζεις στην πλακα τα 19,100 μορια..Σημαινει οτι εχεις πολυ σοβαρο σκοπο απο την αρχη
Μπορεί να του άρεσαν περισσότερο τα μαθήματα της θετικής και να μην ήθελε να το διακυνδυνεύσει με ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Mηπως γιατι ηθελε Χημικο; Ποιο το νοημα να πας Τεχνολογικη; Για να τραβαει τα μαλλια του μετα στο πανεπιστημιο;
Τωρα το 19100 δε μου κανει τοση εντυπωση, μπαινουν πολυ πιο μεγαλοι βαθμοι. Στη χρονια μου που θεωρειται οτι ψιλοπατωσαμε ολοι, οσοι βγαζαμε πανω απο 18000 ημασταν στους top υποτιθεται. Δεν ξερεις ποσοι συμμαθητες μου με 18600+ διαλεξαν Φυσικα, Μαθηματικα, Χημικα. Μαγκια τους, τωρα οι περισσοτεροι ειναι με υποτροφιες για εξω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ariel92

Νεοφερμένος

Η ariel92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Mηπως γιατι ηθελε Χημικο; Ποιο το νοημα να πας Τεχνολογικη; Για να τραβαει τα μαλλια του μετα στο πανεπιστημιο;
Τωρα το 19100 δε μου κανει τοση εντυπωση, μπαινουν πολυ πιο μεγαλοι βαθμοι. Στη χρονια μου που θεωρειται οτι ψιλοπατωσαμε ολοι, οσοι βγαζαμε πανω απο 18000 ημασταν στους top υποτιθεται. Δεν ξερεις ποσοι συμμαθητες μου με 18600+ διαλεξαν Φυσικα, Μαθηματικα, Χημικα. Μαγκια τους, τωρα οι περισσοτεροι ειναι με υποτροφιες για εξω ;)
Καλα ε,εισαι μεσα στο μυαλο μου!!συμφωνω απολυτα..εγω φετος εβγαλα 18600 κ οπου λεω οτι περασα φυσικο οι περισσοτεροι μου λενε γιατι χαραμισα τα μορια κ δεν πηγα πολυτεχνειο..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top