Mηχανογραφικά από το Μάρτιο φέτος

Πότε επιθυμείς να καταθέσεις μηχανογραφικό;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 87)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εχω μια απορια!
Η μοναδικη σχολη που μου αρεσει εμενα ειναι η Μηχανολογων Μηχανικων...Διαβαζω οοοοοσα λετε για το οτι με το καινουριο συστημα θα δηλωνονται βασικα μονο οι σχολες επιθυμιας...Με λιγα λογια,αν καποιος μαθητης ενδιαφερεται μονο για μια σχολη θα δηλωσει μονο ΑΥΤΗ;;Και αν δεν την πιασει;;;-πολυ πιθανο-.Αρα αυτο ειναι μια βλακεια...Οπως και να εχει -ειτε Μαρτιο, ειτε Ιουλιο- οι μαθητες δηλωνουν και αλλες σχολες στο μηχανογραφικο που δεν ειναι της επιθυμιας τους με την ελπιδα να αγαπηθουν στο μελλον.Αρα δεν πιστευω οτι αν γινει το μηχανογραφικο το Μαρτιο δεν θα υπαρχουν μαθητες που θα δηλωσουν σχολες που δεν θελουν και τοσο!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
:)Ναι,αλλα τουλαχιστον οι σχολες που θα δηλωσουν στις πρωτες επιλογες τους θα ειναι αυτες που βρισκονται πιο κοντα στα ενδιαφεροντα τους και σιγουρα δεν πιστευω να πιασει κανεις την 10η επιλογη του(εαν θα υπαρχει).Ένα συστηματικο και σοβαρο διαβασμα χρειαζεται.Το καταλαβαινω ειναι δυσκολο να δεχτεις κατι το οποιο δεν εχεις συνηθισει και δεν γνωριζεις τις επιπτωσεις του!Και μαλιστα σιγουρα ο καθενας θα εχει σκεφτει μια εναλλακτικη λυση-μιας δευτερης επιλογης σχολη δλδ-εστω και την ιδια σχολη σε μια αλλη πολη-Κανεις δεν ξεκιναει μια τετοια διαδικασια με στοχο μονο μια σχολη σε μονο μια πολη!Εαν τον Ιουνιο κανεις το μηχανογραφικο θα δηλωσεις μονο μια σχολη σε μια μονο πολη??Άλλα τελοσπαντων ο καθενας οπως ειναι φυσικο εχει διαφορετικες αποψεις πανω σ'αυτο το θεμα και κατα την γνωμη μου προτεραιοτητα θα πρεπει να δινεται σε αυτους που φετος δινουν πανελληνιες...ολοι οι αλλοι απλα εκφραζουμε τη δικη μας γνωμη!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
:)Ναι,αλλα τουλαχιστον οι σχολες που θα δηλωσουν στις πρωτες επιλογες τους θα ειναι αυτες που βρισκονται πιο κοντα στα ενδιαφεροντα τους και σιγουρα δεν πιστευω να πιασει κανεις την 10η επιλογη του(εαν θα υπαρχει).Ένα συστηματικο και σοβαρο διαβασμα χρειαζεται.Το καταλαβαινω ειναι δυσκολο να δεχτεις κατι το οποιο δεν εχεις συνηθισει και δεν γνωριζεις τις επιπτωσεις του!Και μαλιστα σιγουρα ο καθενας θα εχει σκεφτει μια εναλλακτικη λυση-μιας δευτερης επιλογης σχολη δλδ-εστω και την ιδια σχολη σε μια αλλη πολη-Κανεις δεν ξεκιναει μια τετοια διαδικασια με στοχο μονο μια σχολη σε μονο μια πολη!Εαν τον Ιουνιο κανεις το μηχανογραφικο θα δηλωσεις μονο μια σχολη σε μια μονο πολη??Άλλα τελοσπαντων ο καθενας οπως ειναι φυσικο εχει διαφορετικες αποψεις πανω σ'αυτο το θεμα και κατα την γνωμη μου προτεραιοτητα θα πρεπει να δινεται σε αυτους που φετος δινουν πανελληνιες...ολοι οι αλλοι απλα εκφραζουμε τη δικη μας γνωμη!;)

Ο καθενας μπορει να εχει οποια αποψη θελει για το θεμα και δεν κατακρινω κανενα! :) Συνεχιζω με το παραδειγμα μου, εγω θελω εστω Μηχανολογων Κοζανης αλλα θα δηλωσω και Πληροφορικη και οτι σχετιζεται με αυτη παρακατω χωρις να με ενδιαφερει .. Νομιζω πως λιγο-πολυ οι περισσοτεροιι μεχρι τωρα στο μηχανογραφικο δηλωναν και σχολες που δεν θελουν!Τελοσπαντων μπορει σε αλλους να μην συμβαινει αυτο, και να γουσταρουν πολυ 10 σχολες και να δηλωσουν μονο αυτες, αντιθετα με εμενα οποτε δεν ειμαι εγωιστρια! :P
Θα προτιμουσα να υπηρχε καποιο αλλο συστημα που να ικανοποιουσε ολους! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Εχω μια απορια!
Η μοναδικη σχολη που μου αρεσει εμενα ειναι η Μηχανολογων Μηχανικων...Διαβαζω οοοοοσα λετε για το οτι με το καινουριο συστημα θα δηλωνονται βασικα μονο οι σχολες επιθυμιας...Με λιγα λογια,αν καποιος μαθητης ενδιαφερεται μονο για μια σχολη θα δηλωσει μονο ΑΥΤΗ;;Και αν δεν την πιασει;;;-πολυ πιθανο-.Αρα αυτο ειναι μια βλακεια...Οπως και να εχει -ειτε Μαρτιο, ειτε Ιουλιο- οι μαθητες δηλωνουν και αλλες σχολες στο μηχανογραφικο που δεν ειναι της επιθυμιας τους με την ελπιδα να αγαπηθουν στο μελλον.Αρα δεν πιστευω οτι αν γινει το μηχανογραφικο το Μαρτιο δεν θα υπαρχουν μαθητες που θα δηλωσουν σχολες που δεν θελουν και τοσο!
:)
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!!!:eek:
Το να δηλωσεις μια μονο σχολη στο μηχανογραφικο ειναι σαν να παιζεις την εισοδο σου στην τριτοβαθμια εκπαιδευση κορωνα-γραμματα! Ειναι μεγαλη -τεραστια μαλλον- βλακεια να δηλωσεις μια και μονη σχολη, γιατι αν δεν την πετυχεις, του χρονου παλι...:whistle: Και δεν ειναι δυνατον -ή τελος παντων εξαιρετικα σπανιο, για να μην γενικευουμε- να αρεσει σε καποιον μια σχολη και μονο. Μαλλον ενας κλαδος... π.χ. για την μηχανολογων μηχανικων θα υπαρχουν παρομοιες σχολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!!!:eek:
Το να δηλωσεις μια μονο σχολη στο μηχανογραφικο ειναι σαν να παιζεις την εισοδο σου στην τριτοβαθμια εκπαιδευση κορωνα-γραμματα! Ειναι μεγαλη -τεραστια μαλλον- βλακεια να δηλωσεις μια και μονη σχολη, γιατι αν δεν την πετυχεις, του χρονου παλι...:whistle: Και δεν ειναι δυνατον -ή τελος παντων εξαιρετικα σπανιο, για να μην γενικευουμε- να αρεσει σε καποιον μια σχολη και μονο. Μαλλον ενας κλαδος... π.χ. για την μηχανολογων μηχανικων θα υπαρχουν παρομοιες σχολες.
Ορισμενα ατομα [κυριως του 1ου πεδιου, που δεν περιλαμβανει και πολλες επιλογες] εχουν θεσει ενα συγκεκριμενο στοχο και δεν τους ενδιαφερει να σπουδασουν κατι τελειως ασχετο με το αντικειμενο της πρωτης τους επιλογης.... Εγω πχ δεν θα μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου ως νηπιαγωγο :worry: Δεν μου αρεσει το συγκεκριμενο επαγγελμα, επομενως δεν θα εκανα καλα τη δουλεια μου στο μελλον, αλλα ως καταναγκαστικο εργο..

Οσο για τη δηλωση μιας και μοναδικης σχολης, γνωριζω παιδια που το εχουν επιχειρησει και εχουν δικαιωθει :) Οπως και η μητερα μου οταν εδινε εδω και 25 χρονια.... [ηθελε Μηχανικων Αεροποριας αλλα τοτε δεν επαιρναν γυναικες! Περασε ομως πολιτικων μηχανικων!] Ειναι ρισκο μεν, αλλα αν εχεις εμπιστοσυνη στις δυνατοτητες σου και ψυχραιμια τα καταφερνεις πιστευω χωρις ιδιαιτερες δυσκολιες :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Γενικοτερα το συστημα αυτο σε κανει περισσοτερο υπευθυνο και προσηλωμενο στον στοχο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
ρε παιδια παμε καλα; μεσα στο δεκεμβρη θα πουνε τετοιο πραγμα; δηλαδη οι ανθρωποι στεκουνε; μηπως να μας αλλαξουν και την υλη κατα τον απριλιο; πιο αργα δεν μπορούν; καλα λεω εγω οτι αφου δεν τους καιει (σιγαμην εδιναν πανελληνιες τα παιδια τους) δεν τους νοιαζει κιολας. ΔΕΝ ειναι μονο το μηχανογραφικο. ειναι η γενικη αντιμετωπιση ζητηματων. πειραματοζωα ειμαστε και αντι να μας υποστηριζουν απεναντι μας ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
omg τι είναι τούτο πάλι? :S :S :S παιδιά εγώ πιστεύω πολύ καλύτερα το ιούλιο, αφού βγουν τ αποτελέσματα. Να ξέρεις τι σου γίνεται. Μπορεί τελικα να αλλάξεις γνώμη κτλ... βέβαια θα μειωθούν οι "ψωναρίες" του τύπου "έβγαλα πολλά μόρια πάω ιατρική" αλλά εγώ ψηφίζω τον Ιούνιο, νομίζω είναι καλύτερο. Ευτυχώς που πέρασα πριν την αλλαγή :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
(σιγαμην εδιναν πανελληνιες τα παιδια τους)

Aπ'οσο γνωριζω ο γιος της κ.Διαμαντοπουλου αποφοιτησε φετος απο το σχολειο του...Ισως γι'αυτο να γινονται τωρα ολες οι αλλαγες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εγω προσωπικα ειμαι κατα της καταθεσης του μηχανογραφικου απο το μαρτιο η οποιον αλλον μηνα πριν της εξετασεις διοτι σιγουρα λιγο πολλη ολη γνωριζουμε τη θελουμε να κανουμε αλλο αν αυτο που θελουμε να κανουμε βρησκετε σε διαγορετικα πεδια τι γινετε ?Για παραδειγμα καποιος που θελει φυσικο 2 πεδιο,ιατρικη 3 πεδιο,μηχανικων 4 πεδιο αν αυτος σιγκεντροση 17000 μορια και εχει δηλωσει 3,4 πεδιο δεν θα ειναι αδικο να χασει τη φυσικη που και αυτη του αρεσε αλλα πηρε το ρισκο 3,4 τι θα κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
omg τι είναι τούτο πάλι? :S :S :S παιδιά εγώ πιστεύω πολύ καλύτερα το ιούλιο, αφού βγουν τ αποτελέσματα. Να ξέρεις τι σου γίνεται. Μπορεί τελικα να αλλάξεις γνώμη κτλ
Nα αλλάξει γνώμη λόγω μορίων;Είναι καλό αυτό;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aν έχεις παραπάνω από 2 πεδία για να διαλέξεις τότε μπορείς να αλλάξεις γνώμη ανάλογα με το τι θες.Εξηγούμαι:έστω ότι κάποιος θέλει 3ο και 4ο πεδίο.Τα δηλώνει.Αλλά δε πιάνει αυτά που θέλει;Τι θα κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Θα κάτσει να ξαναδώσει. Τι δηλαδή πρέπει όλοι να περάσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Όσοι είναι υπέρ του μηχανογραφικού το Μάρτη, τους διαφεύγει μια σημαντική λεπτομέρεια. Οι πανελλαδικές δε παύουν να είναι εξετάσεις που έχουν αξιολόγηση. Μπορεί κάποιος να είναι μαθητής του 17 λόγου χάρη και να γράψει καλύτερα ή χειρότερα. Προτού βγουν τα αποτελέσματα δε ξέρεις τι έχεις κάνε, μόνο μια είκόνα κατά προσέγγιση μπορείς να έχεις.

Με μηχανογραφικό τον Ιούνη μπορεί να έχει κανείς μια ρεαλιστική εικόνα των δυνατών επιλογών και σε συζήτηση με την οικογένεια να δηλώσει τμήμα της επιλογής του κοντά στον τόπο μόνιμης κατοικίας, πραγμα σημαντικό στους δύσκολους καιρούς που ζούμε.

Μηχανογραφικό το Μάρτη θα είναι τζόκερ. Ειδικά για το πρώτο πεδίο που δεν έχει και πολλές επιλογές και η συγκομιδή πολλών μορίων είναι δύσκολη.Θα μείνουν αρκετοί χωρίς σχολή. Ποιός μπορεί να είναι σίγουρος ότι θα γράψει Έκθεση; Συν κανά λάθος σε άλλο μάθημα από βιασύνη, απροσεξία ή ότι άλλο αυτομάτως μειώνονται τα μόρια. Ανασφαλείς μαθητές που δεν έχουν αυτοπεποίθηση και όσοι υπερεκτιμουν τις δυνάμεις τους θα είναι οι ριγμένοι.

Μόνη περίπτωση για να μην έχει αρνητικές επιπτώσεις το νέο σύστημα μηχανογραφικών είναι να μείνει αόριστος ο αριθμός των προς δήλωση σχολών ώστε ο υποψήφιος να δηλώσει σχολές που επιθυμεί από μια γκάμα του 13- 18 πχ για παν ενδεχόμενο. Αν τεθεί όριο στον αριθμό των σχολών τότε την πάτησαν.

Συμφωνώ απόλυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Αυτο για το μηχανογραφικο ειναι αμετακλητο? Εγω το βρισκω πολυ κατα μας (εμας που δινουμε η ξαναδινουμε) Καταρχην οι μαθητες μη ξεροντας τι θα γραψουν θα δηλωσουν μεγαλο πληθος σχολων που πιθανον να μην ανταποκρινεται σε αυτο που θα γραψουν....Και το αγχος θα χτυπησει κοκκινο....Πολυ αγχοτικο το ωρισκω να καταθεσεις μηχανογραφικο μη ξεροντας τι εχεις γραψει και οταν θα εισαι σε μια περιοδο αιχμης διαβασματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Με τις δέσμες, πάλι νωρίτερα από τα αποτελέσματα δεν έδιναν μηχανογραφικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Τα μεγαλοποιείτε πολύ τα πράγματα ρε παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Και εγώ έτσι λέω..Τόσα χρόνια αυτό κάνανε...Αλλά οκ, δεν δίνουμε οπότε μιλάμε λίγο και εκ του ασφαλούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θα κάτσει να ξαναδώσει. Τι δηλαδή πρέπει όλοι να περάσουν?

Ωραία σκέψη μπράβο!

Ρώτα την οικογένεια του αν μπορεί να ξαναδώσει όμως.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ωραία σκέψη μπράβο!

Ρώτα την οικογένεια του αν μπορεί να ξαναδώσει όμως.;)
Προτιμάς δηλαδή να περάσεις κάπου μόνο για να περάσεις, να μην τελειώσεις τη σχολή μόνο και μόνο για να μην επιβαρύνεις τους γονείς σου;
Και στη τελική αυτό μπορείς να το κάνεις και τον Μάρτιο.
Αν δηλαδή τον Ιούνιο δήλωνες 10 σχολές τώρα δήλωσε 20 αν τόσο σας καίει αυτο.

Sorry, έτσι το βλέπω, βάλτε πλην. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top