Lower: Cambridge (FCE) ή Michigan (ECCE)

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Προσωπικά ποιό απο τα δύο θα προτιμούσατε και για ποιοί λόγο? Ποιό είναι (Η θεωρείται) ευκολότερο? Το καθένα έχει ασφαλώς τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του αλλα θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinafil

Νεοφερμένος

Η Katerinafil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Λέγεται πως του Michigan είναι ευκολότερο...! Εγώ προσωπικά ομως έδωσα του Cambridge!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Κανένα δεν χρησιμεύει ιδιαιτέρως, για να γίνεις "ελκυστικός" (δεν βρίσκω άλλη λέξη :redface:) στα αγγλικά θέλεις proficiency.
Παρόλα αυτά, προτείνω ECCE γιατί είναι πιο εύκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Σωστά τα λες! αλλά τώρα προετοιμάζομαι για lower! Εννοείται μετά proficiency δαγκωτό! Οτι κι αν είναι αυτό. Ευχαριστώ για τη γνώμη σου :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Το ECCE είναι πιο εύκολο γιατί είναι με μορφή πολλαπλών επιλογών. Αυτό βέβαια δεν είναι απόλυτο ,πολλούς τους βολεύει πιο πολύ το FCE .Τώρα ένα κριτήριο επιλογής είναι αν θα διάλεγες την Αμερική ή την Αγγλία σε περίπτωση που έφευγες.
Στην Αμερική θέλουν το Michigan ενώ στην Αγγλία το Cambridge .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εμ αφού ετσι κι αλλιώς μαθαίνουμε τα "Βρετανικά" Αγγλικά μάλλον θα δώσω Cambridge! Ασε που στο Michigan έχεις μόνο μια ευκαιρία στο Listening και δε το χω με το Listening του Michigan!!! :( Πρώτον η προφορά ορισμένες φορές είναι αλλαμπουρνέζικη και δεύτερον έχεις και μόνο μια ευκαιρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Εμ αφού ετσι κι αλλιώς μαθαίνουμε τα "Βρετανικά" Αγγλικά μάλλον θα δώσω Cambridge! Ασε που στο Michigan έχεις μόνο μια ευκαιρία στο Listening και δε το χω με το Listening του Michigan!!! :( Πρώτον η προφορά ορισμένες φορές είναι αλλαμπουρνέζικη και δεύτερον έχεις και μόνο μια ευκαιρία!

Γούστα !Εμένα μου άρεσε το Michigan.Μπορεί να ακούγεται κουλό αλλά αγαπούσα την προφορική του εξεταση οπως ήταν παλιά..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Σωστό και αυτό ! Περί ορέξεως που λένε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ΕCCE πιο εύκολο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Το cambridge δεν είναι πιο δυνατό όμως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
'Εχω δώσει και τα 2.Το ECCE είναι πιο εύκολο θεωρώ,το FCE με κούρασε πάρα πολύ τόσες ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpourditsa

Νεοφερμένος

Η mpourditsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά.
Να κάνω μια ερώτηση; Ισχύει ότι το FCE είναι αναγνωρισμένο στο εξωτερικό ενώ το ΕCCE όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.
Να κάνω μια ερώτηση; Ισχύει ότι το FCE είναι αναγνωρισμένο στο εξωτερικό ενώ το ΕCCE όχι;

Ναι μπουρδίτσα, ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratarxis13

Νεοφερμένος

Ο stratarxis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχοντάς γράψει και τα δύο πιστεύω οτί πίο ευκολό είναι όντος αυτό του Μιτσιγκαν αλλά καλύτερα να εχει κάποιος του Κεμπριτζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ έχω και τα δύο, δεν με δυσκόλεψε κανένα, αλλά γενικά λέγεται πως το ECCE είναι πιο εύκολο. Πάντως, δεν είναι σίγουρο ότι το ένα από τα δύο θα αναγνωρίζεται σ'αυτή τη χώρα, το άλλο στην άλλη, κτλ, γιατί γνωρίζω άτομο που πήγε σε πανεπιστήμιο της Αμερικής (ή στο ίδιο το Michigan αν θυμάμαι καλά, δεν είμαι σίγουρη) και ζητούσαν άλλο πτυχίο! Και αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που μετάνιωσα που έδωσα τόσα πτυχία και Lower, και Proficiency αλλά τέλος πάντων... Το Cambridge έχει περισσότερο κύρος, οπότε δώσε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.
Να κάνω μια ερώτηση; Ισχύει ότι το FCE είναι αναγνωρισμένο στο εξωτερικό ενώ το ΕCCE όχι;

Πέρα από τον ΑΣΕΠ κανένα από τα 2 δεν θα σου χρησιμεύσει πουθενά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MR26

Νεοφερμένος

Η MR26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Να σας ρωτησω κατι;
Φετος ετοιμαζομαι να δωσω το lower ή στο Cambridge ή στο Michigan.
Σε ποιο μου προτεινεται να δωσω, γιατι η δασκαλα μου λεει οτι επειδη ειμαι μικρη(παω εκτη δημοτικου)θα πρεπει να δωσω καλθτερα Michiganq:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πιστεύω πως το cambridge είναι καλύτερο, εγώ για michigan πήγαινα και έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα δίνω edexcel τον Μάη.
Το cambridge όμως, είναι απαιτητικό.
Λίγο μικρή δεν είσαι όμως; Εγώ ίσα με εσένα ήμουν D senior. :P

Τέλος πάντων, αν σε παίρνει να δώσεις cambridge, δώστο.
Αλλιώς michigan.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Να σας ρωτησω κατι;
Φετος ετοιμαζομαι να δωσω το lower ή στο Cambridge ή στο Michigan.
Σε ποιο μου προτεινεται να δωσω, γιατι η δασκαλα μου λεει οτι επειδη ειμαι μικρη(παω εκτη δημοτικου)θα πρεπει να δωσω καλθτερα Michiganq:hmm:

Lower?
Απο 6η δημοτικού?
WTF PEOPLE?!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Και Proficiency στην Α Γυμνασίου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top