Laptops στους μαθητές της Α' Γυμνασίου 2010-2011

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σε χωρες της σκανδιναβιας οι μαθητες οχι μονο επιτρεπεται να ακουν μουσικη στο μαθημα (με ακουστικα φυσικα) αλλα μπορουν να απευθυνονται στους καθηγητες τους με τα μικρα τους ονοματα και μιλωντας τους στον ενικο (βλεπε "η δυστυχια του να εισαι μαθητη" ή καπως ετσι του τσιμα για περισσοτερα). Στην ελλαδα ο καθηγητης θεωρειται ΑΚΟΜΑ αυθεντια και οι νεοι θεωρουνται ΑΚΟΜΑ ανωριμοι. Και αυτα φταινε σε μεγαλο βαθμο για την καταντια της εκπαιδευσης. Αλλα αυτα ειναι εκτος θεματος...
Καλώς ή κακώς, οι καθηγητές στην Ελλάδα, είναι κυρίως, της "παλιάς σχολής":/: Πιστεύουν ότι ένας μαθητής δεν έχει το μυαλό που χρειάζεται (π.χ. εγώ είχα πολλές ιδέες για το πως να γίνει το μάθημα φιλικότερο προς τους μαθητές, αλλά οι καθηγητές απέρριψαν, αμέσως, τις προτάσεις μου, λέγοντας ότι είμαι "πολύ μικρός" για να έχω απόψεις επί του θέματος:confused: Αλλά ας μην είμαστε εκτος θέματος)
εμας επερναν τα λαπτοπ κατω στο διαλειμμα και εκλεβαν ιντερνετ!
στην αττικη ειναι!
εμας οι ταξεις χωράνε 30 παιδια, αλλα οι καθηγητες ειναι αντιθετοι και δεν το θεωρουν σωστο!
ελεγαν και κατι να καταργησουν τα ΕΥΡΩ και να εχουμε δραχμες αλλα δεν το πιστευω...
θελουν να μεγαλωσουν τις ωρες μαθηματος...
μεχρι τις 4...
:eek::mad::angry::ermm::stunned:

Όλα αυτά είναι ανοησίες, πιστεύω. Όπως, έλεγε ένας Γερμανός βουλευτής, ότι πρέπει να πουλήσουμε μερικά από τα νησιά μας για να πληρώσουμε το χρέος μας:whistle:

Όπως και να 'χει, netbook δε θα δοθούν φέτος, δυστυχώς ή ευτυχώς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ωραια!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irida18

Νεοφερμένος

Η irida18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ναι για σας που πηρατε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra S.

Νεοφερμένος

Η Dimitra S. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
νομίζω πως φέτος δεν θα δωθούν laptop στους μαθητές της πρώτης γυμνασίου λόγω οικονομικής κρίσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ίσα ίσα τα δημόσια παίρνουν και επιχορηγήσεις για κάτι τέτοια.όπως και για να οργανώσουν εργαστήρια βιολογίας χημείας κτλ.
εχει δικιο σε αυτο αλλα τι να σου κανει η επιχορηγηση οταν εχουν βαλει στο χημειο το αθλητικο τμημα να κανει μαθημα!! χαος επικρατει εκει μεσα!!...
τα χημεια πρεπει να εχουν ξεχωριστες αιθουσες και να εχει τα κλειδια ενας καθηγητης....

και μιας και αναφερθηκε δεν πιστευω πως θα τα παρουν πισω! βλακειες ειναι αυτα!! τι να τα κανουν καταρχην!? και δικα μας ειναι τωρα πια.... αλλα btw πολυ προχειροδουλειες!....

εμας επερναν τα λαπτοπ κατω στο διαλειμμα και εκλεβαν ιντερνετ!
στην αττικη ειναι!
εμας οι ταξεις χωράνε 30 παιδια, αλλα οι καθηγητες ειναι αντιθετοι και δεν το θεωρουν σωστο!
ελεγαν και κατι να καταργησουν τα ΕΥΡΩ και να εχουμε δραχμες αλλα δεν το πιστευω...
θελουν να μεγαλωσουν τις ωρες μαθηματος...
μεχρι τις 4...
οκ οκ... αμα ειναι να μας κανουν χορο μουσικη (ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ!!!!),να φτιαξουν εργαστηρια, και να μην εχουμε κατι για το σπιτι πολυ ευχαριστως!!

με τις αλλαγες που θα γινουν η ελλαδα βγαινει πρωτη τουλαχιστον στην ευρωπη για τον αριθμο ωρων διδασκαλιας στο δημοτικο!!!η Φινλανδια που βγαινει πρωτη για το εκπαιδευτικο της συστημα εχει ακριβως τις μισες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nassia98

Νεοφερμένος

Η nassia98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι θα δώσουν γιατί και εγώ θα πάω Α' γυμνασίου φέτοσ και το έχω πσάξει !!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup:

Το έχω πσάξει το θέμα και από ότι είδα μάλλον θα δώσουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχεις καμία πηγή για σίγουρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina94

Νεοφερμένος

Η xristina94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Και φέτος θα δώσουν στην Α΄ Γυμνασίου??? :confused: Ελεοοοος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν θα δωθούν,δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina94

Νεοφερμένος

Η xristina94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ε εντάξει.., δεν πειράζει :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socrates1997

Νεοφερμένος

Ο socrates1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
https://eksipnapaidia.blogspot.com/2010/08/laptop.html#comment-formοχι δυστυχώς και τώρα από αξιόπιστη πηγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nassia98

Νεοφερμένος

Η nassia98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μακάρι να είχα αλλά δυστηχώς δεν έχω!!!!!!!!!!!!!!:(:worry::/::sorry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ameda1234

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γιατί να μην πάρουμε; Εγώ έψαξα και είδα ότι τα λεφτά που εδωσε η ευρωπαική ένωση θα φτάσουν για 3 χρονιές
2009-2010, 2010-2011, 2011-2012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

socrates1997

Νεοφερμένος

Ο socrates1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Φαίνεται ότι τα λόγω κρίσης τα ξόδεψαν αλλού.

Μετά από μικρή έρευνα που έκανα η απάντηση είναι όχι και έγραψα και σχετικό άρθρο: https://socrates1997.blogspot.com/2010/08/blog-post_28.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
δεν φταιει μονο η κριση... απλα δεν τους βγηκε...δεν γινοταν καλυτερο μαθημα ετσι....ωραια θα ηταν αλλα δυστυχως στα ελληνικα σχολεια δεν δουλευει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Μου ακούγεται πολύ ηλίθιο αυτό ότι θα δώσουν και φέτος λάπτοπ την α γυμνασίου.Έλεος, απο τη μία κόβουν τις συντάξεις και τους μισθούς και απο την άλλη χαρίζουν λάπτοπ. Έρεε, θα γίνει ένα ντου φέτος το χειμώνα...:eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μου ακούγεται πολύ ηλίθιο αυτό ότι θα δώσουν και φέτος λάπτοπ την α γυμνασίου.Έλεος, απο τη μία κόβουν τις συντάξεις και τους μισθούς και απο την άλλη χαρίζουν λάπτοπ. Έρεε, θα γίνει ένα ντου φέτος το χειμώνα...:eek::eek:
Mα, δε θα δώσουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Είσαι σίγουρη? γιατί αυτό το άκουσα και εγώ.

Εγώ έψαξα και είδα ότι τα λεφτά που εδωσε η ευρωπαική ένωση θα φτάσουν για 3 χρονιές
2009-2010, 2010-2011, 2011-2012

μακάρι να μην δώσουν,τι να πω , θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στα πάνω μηνύματα τα παιδιά ανέφεραν και πηγές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amarena1

Νεοφερμένος

Η Amarena1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Το να καταργησουν την ενισχυτικη και να δινουν laptop ειναι πολυ σουρεαλ!! Αλλα θα μ πεις Ελλαδα ειναι αυτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top