Laptop Vs Desktop

Laptop ή Desktop?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 196)
  • Laptop

    Ψήφοι: 95 48.5%
  • Desktop

    Ψήφοι: 70 35.7%
  • Kαι τα δύο

    Ψήφοι: 31 15.8%

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
παιδια επειδη ειμαι λιγο ασχετη απο μοντελα κλπ θελω την βοηθεια οσων ξερουν....αν με το καλο περασω κα δεν ξαναδωσω θα παρω laptop. μπορειτε να μου προτεινετε κατι καλο, συγχρονο και ευχρηστο???δεν θελω να με πιασουν "κοτσο" και να παρω κατι παλιο σαν μοντελο...:hmm:

Toshiba Satellite
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
παιδια επειδη ειμαι λιγο ασχετη απο μοντελα κλπ θελω την βοηθεια οσων ξερουν....αν με το καλο περασω κα δεν ξαναδωσω θα παρω laptop. μπορειτε να μου προτεινετε κατι καλο, συγχρονο και ευχρηστο???δεν θελω να με πιασουν "κοτσο" και να παρω κατι παλιο σαν μοντελο...:hmm:

Check this.

Υγ. Βεβαίως, υπάρχουν κι ακόμη πιο φθηνά.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

Check this.

Υγ. Βεβαίως, υπάρχουν κι ακόμη πιο φθηνά.;)

παιδια ευχαριστω πολυ...οχι το οικονομικο ειναι μια χαρα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
παιδια επειδη ειμαι λιγο ασχετη απο μοντελα κλπ θελω την βοηθεια οσων ξερουν....αν με το καλο περασω κα δεν ξαναδωσω θα παρω laptop. μπορειτε να μου προτεινετε κατι καλο, συγχρονο και ευχρηστο???δεν θελω να με πιασουν "κοτσο" και να παρω κατι παλιο σαν μοντελο...:hmm:

Θα ακούσεις δεκάδες γνώμες. Η πλειονότητα θα σου τρίβει μετρήσεις στα μούτρα, προς απόδειξη, ότι είναι καλό. Άλλοι θα σου πλασάρουν παντόφλες γιατί φυσάνε. Τρίτοι θα σου κάνουν κήρυγμα για το value for money. Τέλος θα δεις και μερικούς ξεκάρφωτους ζηλωτές λειτουργικών συστημάτων.
Γνώμη μου: στείλτους στον αγύριστο. Δες τι ποσό μπορείς να διαθέσεις. Ψάξε στο νετ, να έχεις μία ιδέα που βρίσκεται η τεχνολογική εξέλιξη. Τέλος πάρε σβάρνα τα μαγαζιά και δοκίμασε τα όλα. Πάρε όποιο σου κάνει κλικ, είναι αξιόπιστο και καλύπτεται από εγγύηση. Υπ' όψιν, πλέον η τεχνολογία, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, δεν έχει διάρκεια στο χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Θα ακούσεις δεκάδες γνώμες. Η πλειονότητα θα σου τρίβει μετρήσεις στα μούτρα, προς απόδειξη, ότι είναι καλό. Άλλοι θα σου πλασάρουν παντόφλες γιατί φυσάνε. Τρίτοι θα σου κάνουν κήρυγμα για το value for money. Τέλος θα δεις και μερικούς ξεκάρφωτους ζηλωτές λειτουργικών συστημάτων.
Γνώμη μου: στείλτους στον αγύριστο. Δες τι ποσό μπορείς να διαθέσεις. Ψάξε στο νετ, να έχεις μία ιδέα που βρίσκεται η τεχνολογική εξέλιξη. Τέλος πάρε σβάρνα τα μαγαζιά και δοκίμασε τα όλα. Πάρε όποιο σου κάνει κλικ, είναι αξιόπιστο και καλύπτεται από εγγύηση. Υπ' όψιν, πλέον η τεχνολογία, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, δεν έχει διάρκεια στο χρόνο.

:hmm: εχεις δικιο απλα δεν ξερω και πολλα απο επεξεργαστες κλπ....η μαμα μου εχει εχει ενα hp 550 νομιζω και το λειτουργω μια χαρα...απλα απο αυτα τα εσωτερικα ειμαι ΧΟΝΤΡΟΑΣΧΕΤΗΗΗΗ!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Παιδιά,άν είστε φοιτητές νομίζω πως το λαπτοπ είναι χρήσιμο,αλλά 13αρι με 15αρι,ΟΧΙ παραπάνω.Γίνεται βαρύ και άβολο.Το netbook δε βολεύει διότι είναι αργό,αλλά φθηνό.Σίγουρα ένα λαπτοπ των 700 ευρώ είναι ότι πρέπει για φοιτητή.Εγώ προσωπικά θα πάρω μαζί μου όπωσδήποτε τον σταθερό μου υπολογιστή αλλά και το netbook.Αν είχα λεφτά για ακριβότερο λαπτοπ θα έπαιρνα,αλλά σ αυτή τη φάση βολεύομαι μ αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
έχει κανείς το all in one pc της Apple;
Αυτό το πανέμορφο;
Έχω το imac, το αγόρασα επειδή κάνω μονταζ.
Το MacOS X σαν λειτουργικό έχει το πλεονέκτημα οτι είναι BSD-based και το BSD χρησιμοποιείται ως επί το πλείστον σε workstations και servers, σε αντίθεση με τα windows που όλα τα χρόνια έμειναν στάσιμα επειδή τα χρησιμοποιούσαν μόνο σε desktops. Αρα ο κώδικας του συστήματος, το περιβάλλοντος και εν τέλει των εφαρμογών έχει σαφώς λιγότερα σφάλματα!
Το Ασυρματο πληκτρολόγιο της apple: ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ!
λειπουν σημαντικά κουμπιά όπως Home, End, PgUp, PgDn, Delete, Insert, scroll
κι τωρα σκεφτομαι να πάρω ένα ενσύρματο της που τα έχει;)
Επίσης ΜΕΓΑ μειονέκτημα στην αποδοτικότητα της δουλειάς σου, αποτελεί το ανάποδο scroll που χωρίς λόγο προσπαθεί να εισάγει στον χώρο της πληροφορικής η Απλ.
Το κατακόρυφο διορθώνεται, το δε οριζόντιο δεν εχω βρει ακόμα τρόπο να του αλλάξω ρότα.
Όσον αφορά το premiere ναι το πρόγραμμα ανταποκρίνεται πιο γρήγορα , ναι rendαρει πιο γρήγορα, ναι δεν κολλάει, αλλα ο χρόνος export δεν διαφέρει και πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή:
Η συζήτηση για τις ταμπλέτες μεταφέρθηκε στο νέο θέμα που δημιουργήθηκε, με τιτλο: Tablets

Παρακαλώ μείνετε στο θέμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Έχω το imac, το αγόρασα επειδή κάνω μονταζ.
Το MacOS X σαν λειτουργικό έχει το πλεονέκτημα οτι είναι BSD-based και το BSD χρησιμοποιείται ως επί το πλείστον σε workstations και servers, σε αντίθεση με τα windows που όλα τα χρόνια έμειναν στάσιμα επειδή τα χρησιμοποιούσαν μόνο σε desktops. Αρα ο κώδικας του συστήματος, το περιβάλλοντος και εν τέλει των εφαρμογών έχει σαφώς λιγότερα σφάλματα!
Το Ασυρματο πληκτρολόγιο της apple: ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ!
λειπουν σημαντικά κουμπιά όπως Home, End, PgUp, PgDn, Delete, Insert, scroll
κι τωρα σκεφτομαι να πάρω ένα ενσύρματο της που τα έχει;)
Επίσης ΜΕΓΑ μειονέκτημα στην αποδοτικότητα της δουλειάς σου, αποτελεί το ανάποδο scroll που χωρίς λόγο προσπαθεί να εισάγει στον χώρο της πληροφορικής η Απλ.
Το κατακόρυφο διορθώνεται, το δε οριζόντιο δεν εχω βρει ακόμα τρόπο να του αλλάξω ρότα.
Όσον αφορά το premiere ναι το πρόγραμμα ανταποκρίνεται πιο γρήγορα , ναι rendαρει πιο γρήγορα, ναι δεν κολλάει, αλλα ο χρόνος export δεν διαφέρει και πολύ
Πες μου λίγο, για τον απλό χρήστη είναι καλό ή δεν έχει και μεγάλη διαφορά από τα άλλα μοντέλα all in one άλλων εταιρειών; Η αλήθεια είναι ότι, ναι μεν είναι ακριβό, αλλά είναι ταυτόχρονα και το πιο όμορφο και η Αpple από τα λίγα που ξέρω, από τις καλύτερες εταιρείες.:) Είναι, λοιπόν, καλό για το μέσο χρήστη (χωρίς μοντάζ κτλ, απλή χρήση) ή μήπως θα πληρώσω πολλά για το τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Πες μου λίγο, για τον απλό χρήστη είναι καλό ή δεν έχει και μεγάλη διαφορά από τα άλλα μοντέλα all in one άλλων εταιρειών; Η αλήθεια είναι ότι, ναι μεν είναι ακριβό, αλλά είναι ταυτόχρονα και το πιο όμορφο και η Αpple από τα λίγα που ξέρω, από τις καλύτερες εταιρείες.:) Είναι, λοιπόν, καλό για το μέσο χρήστη (χωρίς μοντάζ κτλ, απλή χρήση) ή μήπως θα πληρώσω πολλά για το τίποτα;

Να στο πω απλά το μακ για απλή χρήση είναι ότι η πόρσε για τον χωματόδρομο του χωριού σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Να στο πω απλά το μακ για απλή χρήση είναι ότι η πόρσε για τον χωματόδρομο του χωριού σου.
Nαι, το φαντάστηκα. Μήνυμα ελήφθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα να σου το περιγράψω καλύτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Χαχα οk. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo44

Νεοφερμένος

Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
τα TURBO-X (laptop) αξιζουν?? γιατι ειναι αρκετα φθηνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Είχε ένας φίλος μου 17" τούρμπο εξ, δεν είχε κανένα πρόβλημα, αλλά στο ίντερνετ λένε πως είναι προβληματικά (;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo44

Νεοφερμένος

Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Είχε ένας φίλος μου 17" τούρμπο εξ, δεν είχε κανένα πρόβλημα, αλλά στο ίντερνετ λένε πως είναι προβληματικά (;)
τι εννοεις? προβλημα με το wifi?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
δεν ξέρω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
imac
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo44

Νεοφερμένος

Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Top