Laptop Vs Desktop

Laptop ή Desktop?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 196)
  • Laptop

    Ψήφοι: 95 48.5%
  • Desktop

    Ψήφοι: 70 35.7%
  • Kαι τα δύο

    Ψήφοι: 31 15.8%

theo44

Νεοφερμένος

Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εγώ με 600€ πάντως πήρα το satellite και δουλεύει τζετ για 3+ χρόνια τώρα (αλλά το κανα και φορμάτ γιατί είχε αρχίσει να σέρνεται)
με τα ιδια χαρακτηριστικα ομως παιρνεις acer πιο φθηνα..αλλα λενε οτι toshiba=καλυτερη ποιοτητα...αξιζει τα παραπανω χρηματα ομως?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Εγώ με 600€ πάντως πήρα το satellite και δουλεύει τζετ για 3+ χρόνια τώρα (αλλά το κανα και φορμάτ γιατί είχε αρχίσει να σέρνεται)

α.καταλαβα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
με τα ιδια χαρακτηριστικα ομως παιρνεις acer πιο φθηνα..αλλα λενε οτι toshiba=καλυτερη ποιοτητα...αξιζει τα παραπανω χρηματα ομως?:confused:

η toshiba έχει από τα καλύτερα πληκτρολόγια για λαπτοπ, και είναι δύο χρόνια εγγύηση σε σχέση με τον 1 χρόνο που δίνουν οι περισσότερες εταιρίες. Ε γούστα είναι αυτά, εμένα δεν μ αρέσει η άσερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Βρίσκομαι κι εγώ στο ίδιο δίλημμα. Από τη μια μεριά, αγοράζεις desktop με 800 ευρώ και τρομερά χαρακτηριστικά, απ' την άλλη μπορεί τα λαπτοπ της ίδιας αξίας να υστερούν σε χαρακτηριστικά, όμως σου δίνουν τη δυνατότητα μεταφοράς.

Αλήθεια, χρειάζεται το λαπτοπ στη σχολή; Εννοώντας αν πρέπει να πηγαίνεις στο μάθημα μ'αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
υπάρχουν και νετμπουκ με 300€ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
υπάρχουν και νετμπουκ με 300€ :)

Δε σκέφτομαι καν για netbook. Δε μου γεμίζουν το μάτι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Για τις ανάγκες τις δικές μου Desktop με χίλια. Πιο καλοί, πιο γρήγοροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteinaki

Νεοφερμένος

Η foteinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα σορρυ θα κανω μια ακυρη ερωτηση!!Θελω να παρω καινουργιο λαπτοπ αλλα δεν εχω ιδεα τι θα μου προτινατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Τι απαιτήσεις και τι budget έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα σορρυ θα κανω μια ακυρη ερωτηση!!Θελω να παρω καινουργιο λαπτοπ αλλα δεν εχω ιδεα τι θα μου προτινατε?

https://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Laptop/Sony-Vaio-S13A1X9E-S13A1X9E.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.

2000 ευρώ για αυτό;;; τι λες... αμα είναι πάω και αγοράζω alienware M18x (18,4"):

Software & Services
PROCESSOR 3rd Generation Intel® Core™ i7-3610QM (6MB Cache, up to 3.3GHz w/ Turbo Boost 2.0) edit
OPERATING SYSTEM Windows® 7 Home Premium, 64bit edit
MEMORY 6GB (2 X 3GB) DDR3 at 1600MHz edit
HARD DRIVE 500GB 7,200 RPM SATA 3Gb/s edit
VIDEO CARD 2GB GDDR5 NVIDIA® GeForce® GTX 660M edit
WIRELESS + BLUETOOTH Intel® Centrino® Wireless-N 2230 With Bluetooth 4.0 edit
INTERNAL OPTICAL DRIVE Slot-Loading Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)

που τον χτίζω όπως θέλω εγώ και είναι και πιο φτηνός από αυτόν που λες.... ο συγκεκριμενος που εβαλα κοστιζει 1638 ευρω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Βέβαια ο δικός σου δεν έχει SSD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Βέβαια ο δικός σου δεν έχει SSD

μπορείς να βάλεις. τον χτίζεις όπως θες εσύ, εγώ απλά παρέθεσα το συγκεκριμένο παράδειγμα για να δεις πόσο χαμηλότερη τιμή έχει και πόσο καλύτερος είναι.
https://configure.us.dell.com/dellst...el_id=alienware-m18x-r2&c=us&l=en&s=dhs&cs=19
βλέπεις ότι έχει. και η τιμή δεν θα ανεβει στα 2000 ευρώ, και πάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Τρολλ ποστ ήταν το λινκ με το vaio. Εξ' άλλου είναι γνωστός πως η σόνι έχει way too overpriced laptops.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
εγω πλεον πιστευω οτι η sony ειναι μονο για ηχοσυστηματα κορυφη...

αφου και στις τηλεορασεις ακομα η samsung ειναι πλεον τοπ, τη στιγμη που παλια ηταν οι sony bravia τηλεορασεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
εγω πλεον πιστευω οτι η sony ειναι μονο για ηχοσυστηματα κορυφη...

μην το πεις σε κανένα σχετικό όμως γιατί θα σε δουλεύει!!!:P

Η σονυ πουλάει όνομα, τα επίπεδα της ποιότητας έχουν τρυπήσει το πάτωμα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
τι ούτε και κει;;; :Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

Marios1000

Νεοφερμένος

Ο Marios1000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια. Ειμαι πρωτοετης φοιτητης και ξεκιναω απο Οκτώβρη.

Ωστοσο δεν ξερω αμα πρεπει να παρω λαπτοπ ή σταθερο.

Εγω προσωπικα θελω πολυ να παρω εναν καλο σταθερο (για να παιζω και καλα παιχνιδια επισης π.χ csgo, pubg κτλπ) αλλα δεν ξερω αμα ενα λαπτοπ θα ηταν καλυτερο απο αποψη βολικοτητας.

Χρειαζεται να παιρνω το λαπτοπ μαζι μου στην σχολη? Εαν οχι τοτε σιγουρα θα παω για σταθερο, αλλα πραγματικα δεν ξερω, δεν θελω να το μετανιωσω..

Υπαρχει κανεις απο εσας που εχει σταθερο και μονο και ειναι κομπλε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Laptop εάν θέλεις να το μεταφέρεις μεταξύ του τόπου σπουδών και τόπου μόνιμης κατοικίας. Σταθερό σε κάθε άλλη περίπτωση. Μην πάρεις laptop για τις "ομαδικές εργασίες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top