Laptop σε μαθητές Α' Γυμνασίου

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eεεε ενταξει εσείς ειστε εξαιρεση επειδη πατε ιδιωτικο.
Αλλα που ειναι η δημοσια δωρεαν παιδεια;
Να εχουν λαπτοπ λιγοι και οχι πολλοι;
Και το ιδιο να ισχυει με τους διαδραστικους πίνακες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ILOVEMYDOG

Νεοφερμένος

Η Μελίνα Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Φυσικά και κάποιοι άλλοι το χρειάζονται περισσότερο από τα γυμνασιάκια, και όταν έλεγα κάποια πράγματα (πχ θα γίνει το μάθημα πιο ενδιαφέρον) δεν ήξερα ότι το λάπτοπ θα το χρησιμοποιήσουμε για 2-3 μαθήματα. Αν είναι το λάπτοπ για 2-3 μαθήματα σαφώς να τους δώσουν στους φοιτητές τα 50ε παραπάνω και όχι μόνο στο 25% άλλα στο 100% των φοιτητών (αν το αξίζουν όλοι).
Εγώ λέω την άποψή μου και όποιοι θέλουν να συμφωνήσουν ας συμφωνήσουν κι όσοι όχι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν θέλω να επιβάλω την άποψή μου σε κανέναν.

ΥΓ. Κι εγώ που νόμιζα πως θα είχαμε μόνο λάπτοπ κι όχι βιβλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Φυσικά και κάποιοι άλλοι το χρειάζονται περισσότερο από τα γυμνασιάκια, και όταν έλεγα κάποια πράγματα (πχ θα γίνει το μάθημα πιο ενδιαφέρον) δεν ήξερα ότι το λάπτοπ θα το χρησιμοποιήσουμε για 2-3 μαθήματα. Αν είναι το λάπτοπ για 2-3 μαθήματα σαφώς να τους δώσουν στους φοιτητές τα 50ε παραπάνω και όχι μόνο στο 25% άλλα στο 100% των φοιτητών (αν το αξίζουν όλοι).
Εγώ λέω την άποψή μου και όποιοι θέλουν να συμφωνήσουν ας συμφωνήσουν κι όσοι όχι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν θέλω να επιβάλω την άποψή μου σε κανέναν.

ΥΓ. Κι εγώ που νόμιζα πως θα είχαμε μόνο λάπτοπ κι όχι βιβλία...
αν ηταν ετσι δν θα ειχε κανενας προβλημα γιαυτο αλλωστε και το τονισαμε οτι επειδη μονο σε 2-3 μαθηματα θα γινεται χρηση του λαπτοπ ειναι αδικο και παραλογο να δωθουν τα λαπτοπ στους μαθητες και οχι π.χ. στους φοιτητες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Επειδή έχω αποφοιτησει απ'το Λύκειο μπορώ να σου πω μετά βεβαιότητας οτι προτεραιότητα έπρεπε να δοθεί στην Α' Λυκείου, γιατι αυτοί το χρειάζονται περισσότερο και σιγουρα θα το αξιοποιήσουν καλύτερα. Νομίζω οτι μπορω να κρινω καταστάσεις απ'τις οποίες έχω περάσει.

ΥΓ: Τι νομιζες;:lol: Σιγά μην ειχατε και tablet pc συνδεδεμένα με interactive blackboards. Αυτά πιθανον να τα έχουν τα εγγόνια σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μα και πάλι το λαπτοπ θα χρησιμοποιειται 2 το πολυ 3 διδακτικες ωρες την ημερα.
Δεν λεω καλη πρωτοβουλία αλλα καταλαμβανει ενα πολυ μικρος μερος της μαθητικης κοινοτητας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ απλως κανω μια ένσταση, δεν ειπα οτι έχω σκοπο να στεναχωρησω τα παιδάκια που το παίρνουν, δεν κάνω τέτοιο πράγμα. Και δεν ειναι γκρίνια, αλλά μου συγκρινεις τώρα τους φοιτητές με τα παιδάκια...Ένας φοιτητής χωρίς υπολογιστή εντελώς κυριολεκτικά θεωρείται κουλός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Oτι και να πουμε τα πρωτακια της Α θα τα παρουν τελειωσε.Τωρα αν αξιζει ή οχι , ειναι αλλο θεμα.Ειπαν οτι στις 6 Σεπτεμβριου οι μαθητες θα μπορουν να προμηθευονται τα κουπονια.(Απο το σχολειο να υποθεσω?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε μας ειπαν οτι θα δοθουν με το ανοιγμα το σχολειο και θα ισχυουν μεχρι 31/10/2009.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Εγω ειδα στις ειδησεις (insomnia)οτι απο την ΝΕΤ ειπαν οτι τα κουπονια θα αρχισουν να διαμοιραζονται στις 6 του μηνος.Οπως και να χει,θα παω μαζι με τον πατερα μου για να πληρωσουμε τα χαρατσια (συλλογος γονεων κ.κ) για την αδερφη μου και θα ρωτησουμε και γιαυτο,οποτε θα σας ενημερωσω κιολας αμα δεν εχετε ενημερωθει μεχρι τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ένα είναι σίγουρο. Τα πρωτάκια (τουλάχιστον του σχολείου μου) θα κάνουν άλλου είδους χρήση των λάπτοπ. Όχι χρήση για το σχολείο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εγω ομωσς λεω οτι θα κανουμε και απο το 2!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εσύ μπράβο που μας επιβεβαιώνεις σχετικά με ότι λέμε παραπάνω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Τελικά σίγουρα θα πάρουν λάπτοπ τα πρωτάκια;; Γιατι δεν έχω ακούσει τίποτα σχετικό τελευταία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Να δούμε τι θα γίνει με τα λάπτοπ τώρα που έχουμε και εκλογές.:hmm: Πιστεύω ότι αυτό είναι το τελευταίο που σκέφτονται τα κόμματα από σήμερα και μέχρι τις 4 Οκτωβρίου.

Υ.Γ:Μην βγούμε off.Υπάρχει ήδη ανοικτό θέμα για τις εκλογές.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
oντως παιδια επειδη με εχει ''φαει'' η αδερφη μου, μηπως ξερετε τι θα γινει με τα λαπτοπ τωρα που θα γινουν εκλογες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Βασικά τώρα είναι που θα το δώσουν.Μη σου πω ότι θα το αυξήσουν κιόλας:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Να δούμε τι θα γίνει με τα λάπτοπ τώρα που έχουμε και εκλογές.:hmm: Πιστεύω ότι αυτό είναι το τελευταίο που σκέφτονται τα κόμματα από σήμερα και μέχρι τις 4 Οκτωβρίου.

Υ.Γ:Μην βγούμε off.Υπάρχει ήδη ανοικτό θέμα για τις εκλογές.:P
παιδια ειναι συγουρο.ολοι οι καθηγητες το λενε!!!και ολοι οι γυμνασιερχες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
τουλαχιστον αυτο ειναι κατι...που το λενε δηλαδη κ αυτοι..
γιατι κ εγω αυτες τισ μερες εχω ακουσει το αντιθετο..οτι δεν θα δωσουν τελικα κτλ..
τεσπα! ο χρονοσ θα δειξει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα δωσουν επειδη εχει εκποβηθει το προγραμμα και οι ποροι παρθηκαν.
Με το που ανοιξουν τα σχολεια θα δοθουν σε ολα τα πρωτακια ειδικα κουπουνια που θα πρεπει να εξαργυρωθούν ως 31/10/2009!:)

450 ευρω θα ειναι η εκπτωση και οι υπολογιστες πρεπει να εχουν καποιες προδιαγραφες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
μαλισταα ..!:)
λοιπον..καλη αρχη ας ευχηθουμε και....σωστη χρηση!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top