Laptop σε μαθητές Α' Γυμνασίου

ILOVEMYDOG

Νεοφερμένος

Η Μελίνα Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ειναι πολυ καλο μετρο και καλα κανουν και τα δινουν στην πρωτη γυμνασιου. Δεν το λεω επειδη θα παω πρωτη, αλλα γιατι ετσι θα τον μαθουν τα παιδια που δεν ξερουν να τον χειριζονται (, επειδη οι γονεις τους νομιζουν οτι ειναι μπαμπουλας(:p):down:). Τα παιδια θα ερθουν πιο κοντα και θα μαθουν τα χρησιμα μερη του υπολογιστη και οχι μονο τη μερια του παιχνιδιου. Αυτη ειναι η γνωμη μου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ξερετε ποτε παιρνουν τα παιδια τα κουπονια ?Η αδερφη μου θα παει πρωτη γυμνασιου και ψηνομαι να παρει laptop να παρει μεταβιβαση σε μενα:D.Και απ οτι διαβασα ειναι 450?,δηλαδη πας π.χ multirama και παιρνεις κατι μεχρι 450??

Δηλαδή να στο δώσει ή να της το πάρεις εσύ;:what:
-----------------------------------------
Ειναι πολυ καλο μετρο και καλα κανουν και τα δινουν στην πρωτη γυμνασιου. Δεν το λεω επειδη θα παω πρωτη, αλλα γιατι ετσι θα τον μαθουν τα παιδια που δεν ξερουν να τον χειριζονται (, επειδη οι γονεις τους νομιζουν οτι ειναι μπαμπουλας(:p):down:). Τα παιδια θα ερθουν πιο κοντα και θα μαθουν τα χρησιμα μερη του υπολογιστη και οχι μονο τη μερια του παιχνιδιου. Αυτη ειναι η γνωμη μου.;)

Για αυτό υπάρχει η πληροφορικη.Και τώρα που το ξανασκέφτομαι είδα ότι κάποιος είπε ότι θα το χρησιμοποιούν σε 2 μαθήματα μόνο.Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Μπορείς αν θες να αγοράσεις ένα laptop με 1000 ευρώ και να πληρώσει μόνο τα 550.:)
Οχι δεν γίνεται αυτό.Δεν πάει έτσι μπορείς να πάρεις laptop μέχρι 450 και αυτό γίνεται για να μην υπάρχει διαχωρισμός ανάμεσα στα παιδιά των εύπορων και των φτωχών οικογενείων...
-----------------------------------------
Αυτό που ξέρω ειναι οτι σε δυο χρονια αυτα τα μηχανηματα θα ειναι για πέταμα και δεν καταλαβαίνω με ποια λογική δεν έχουν προτεραιότητα στο πρόγραμμα οι μαθητές της Α' Λυκείου που μπορούν να διαβασουν πολύ καλυτερα με ενα laptop. Δεν ειναι δυνατον να τα χρειαζονται περισσότερο τα παιδακια της Α' Γυμνασίου...

Συμφωνώ εδώ οι φοιτητές παίρνουν επιδότηση 400 ευρώ μόνο το 25% και τα πρωτάκια που το μόνο που ξέρουν είναι msn και facebook παίρνουν 450 ευρώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Bασικά νομίζω ότι μπορεί να συμπληρώσει ένα ποσό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Bασικά νομίζω ότι μπορεί να συμπληρώσει ένα ποσό:)
Εγώ αυτό το άκουσα στην νετ τώρα τι να σου πώ αν το άλλαξαν δεν ξέρω έτσι κι αλλιώς δεν με ενδιαφέρει το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργακι

Νεοφερμένος

Ο Γιωργακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γιατι τα παιδια ξερουν καλητερα να τους χειριζονται!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
θα πρεπε να δινουν σ'ολους τους φοιτητες laptop οχι μονο στο 25%...η πρωτη γυμνασιου τι να το κανει? οεο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ILOVEMYDOG

Νεοφερμένος

Η Μελίνα Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
θα πρεπε να δινουν σ'ολους τους φοιτητες laptop οχι μονο στο 25%...η πρωτη γυμνασιου τι να το κανει? οεο?

Τι να το κάνει; Να το μάθει. Να το κάνει εργαλείο του. Ο υπολογιστής μπορεί να σου μάθει πολλά πράγματα. Μπορεί να κάνει το μάθημα πιο ενδιαφέρον έτσι ώστε να το προσέχουν όλοι. Άμα ξεκινήσουν από την 1η γυμνασίου μετά όλοι οι μαθητές θα έχουν λάπτοπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τι να το κάνει; Να το μάθει. Να το κάνει εργαλείο του. Ο υπολογιστής μπορεί να σου μάθει πολλά πράγματα. Μπορεί να κάνει το μάθημα πιο ενδιαφέρον έτσι ώστε να το προσέχουν όλοι. Άμα ξεκινήσουν από την 1η γυμνασίου μετά όλοι οι μαθητές θα έχουν λάπτοπ.

Oι φοιτητές πίστεψε με το χρειάζονται περισσότερο.Και στην τελική γιατί να το μάθει η Α Γυμνασίου και όχι η Α Λυκείου πχ?Τη στιγμή που θα γίνονται μόνο 2 ή 3 μαθήματα.Έλεος αυτό άρχισε για να εκσυγχρονιστεί η εκπαίδευση αλλά δεν μπορεί στα μισά να ναι με το laptop και στα άλλα μισά με βιβλία.Και ας σταματήσουν τα παιδιά της Α να υπερασπίζονται ότι τους οφελεί και ας κοιτάξουν πιο ανοιχτόμυαλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
αντε παιδια να το παρουμε!!!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Oι φοιτητές πίστεψε με το χρειάζονται περισσότερο.Και στην τελική γιατί να το μάθει η Α Γυμνασίου και όχι η Α Λυκείου πχ?Τη στιγμή που θα γίνονται μόνο 2 ή 3 μαθήματα.Έλεος αυτό άρχισε για να εκσυγχρονιστεί η εκπαίδευση αλλά δεν μπορεί στα μισά να ναι με το laptop και στα άλλα μισά με βιβλία.Και ας σταματήσουν τα παιδιά της Α να υπερασπίζονται ότι τους οφελεί και ας κοιτάξουν πιο ανοιχτόμυαλα:)
συμφωνω απολυτα και πιστευω πως αυτο το μετρο δν θα φερει τα επειθημητα αποτελεσματα, αν εφαρμοστει μονο σε μερικα μαθηματα. εγω πιστευω πως θα ηταν καλυτερα αν επαιρναν λαπτοπ τα παιδια της πρωτης λυκειου παρα αυτα της πρωτης γυμνασιου. σιγουρα τα παιδια στο λυκειο θα ξερουν τν χρησιμοτητα ενος τετοιου εργαλειου και δν θα το εβλεπαν σαν ενα παιχνιδι. εγω ομως αναρωτιεμαι τωρα και λεω ''απο τν στιγμη που θελουν να εκσυγχρονιστει η εκπαιδευση και να αρχισουν να γινονται ολα ψηφιακα, γτ να μην δωσουν τα λαπτοπ στα παιδια του δημοτικου που ισως να μην εχουν προλαβει ακομα να γνωρισουν το msn και το facebook???'' ετσι μολις ερχονταν στο γυμνασιο (που τα πραγματα αρχιζουν και σοβαρευουν) θα ειχαν ηδη μια πρωτη γνωριμια με τν ''ψηφιακη εκπαιδευση'' και δν θα ειχαν προβλημα στν συντονισμο κ.λ.π., προβλημα π σιγουρα θα αντιμετωπισουν οι μαθητες στν πρωτη ''σοβαρη'' ταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ας ελπίσουμε ότι θα γίνει!
Πάντως είμαστε πολύ τυχεροί!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ILOVEMYDOG

Νεοφερμένος

Η Μελίνα Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ρε παιδια, σταματηστε να λετε αυτοι κι οι ταδε θα επρεπε να το παρουν. εμεις χαιρομαστε που μας δινουν λαπτοπ κι εσεις μας το ξυνιζετε. αν ησασταν στη θεση μας δεν θα λεγατε θα επρεπε να το παρει η ταδε ταξη η οι φοιτητες. αστε μας να χαρουμαι το δωρο που μας δινουν και χαρειτε κι εσεις, γιατι μπορει να ησασταν σε αυτη τη θεση που η ειμαι εγω και πολλα αλλα παιδια. οι φοιτητες επερναν ενα λαπτοπ κι εγω (οπου δεν ηξερα οτι θα παρω στην 1η γυμνασιου) ηθελα να ημουν φοιτητης (και δεν ελεγα μαμα, μπαμπα, γιατι δεν ειμαι φοιτητης για να επερνα τωρα δωρεαν λαπτοπ:mad: ή γιατι το πηρατε εσεις; ) χαιρομαι για οσους παιρνουν λαπτοπ. μερικοι ειναι στον εβδομο ουρανο. μην τους κατεβαζετε στο ισογειο με τη γκρινια σας. δεν θελω να θιξω κανεναν με αυτα που λεω. αυτα απο εμενα.
-----------------------------------------
Ας ελπίσουμε ότι θα γίνει!
Πάντως είμαστε πολύ τυχεροί!:xixi:

οντως;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
ρε παιδια, σταματηστε να λετε αυτοι κι οι ταδε θα επρεπε να το παρουν. εμεις χαιρομαστε που μας δινουν λαπτοπ κι εσεις μας το ξυνιζετε. αν ησασταν στη θεση μας δεν θα λεγατε θα επρεπε να το παρει η ταδε ταξη η οι φοιτητες. αστε μας να χαρουμαι το δωρο που μας δινουν και χαρειτε κι εσεις, γιατι μπορει να ησασταν σε αυτη τη θεση που η ειμαι εγω και πολλα αλλα παιδια. οι φοιτητες επερναν ενα λαπτοπ κι εγω (οπου δεν ηξερα οτι θα παρω στην 1η γυμνασιου) ηθελα να ημουν φοιτητης (και δεν ελεγα μαμα, μπαμπα, γιατι δεν ειμαι φοιτητης για να επερνα τωρα δωρεαν λαπτοπ:mad: ή γιατι το πηρατε εσεις; ) χαιρομαι για οσους παιρνουν λαπτοπ. μερικοι ειναι στον εβδομο ουρανο. μην τους κατεβαζετε στο ισογειο με τη γκρινια σας. δεν θελω να θιξω κανεναν με αυτα που λεω. αυτα απο εμενα.
-----------------------------------------


οντως;)
δν θελουμε να σας στεναχωρισουμε ουτε να σας απογοητευσουμε σε καμια περιπτωση απλα αναφερουμε καποιες παραμετρους, του ολου θεματος, που εσεις με τν χαρα και τν φορα π εχετε παρει δν τις βλεπετε. ειναι απολυτα λογικο και φυσιολογικο να χαιρεστε π θα παρετε το συγκεκριμενο (ας πουμε) ''δωρο και να υποστηριζετε τν αποψη οτι θα ειναι πολυ χρησιμο και αποτελεσματικο, αλλα αν το δεις απο τν δικη μας οπτικη γωνια, θα δεις οτι ο μονος λογος π ληφθηκε η συγκεκριμενη αποφαση ηταν για τν επιδοτηση της ευρωπαικης ενωσης και μονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ρε παιδια, σταματηστε να λετε αυτοι κι οι ταδε θα επρεπε να το παρουν. εμεις χαιρομαστε που μας δινουν λαπτοπ κι εσεις μας το ξυνιζετε. αν ησασταν στη θεση μας δεν θα λεγατε θα επρεπε να το παρει η ταδε ταξη η οι φοιτητες. αστε μας να χαρουμαι το δωρο που μας δινουν και χαρειτε κι εσεις, γιατι μπορει να ησασταν σε αυτη τη θεση που η ειμαι εγω και πολλα αλλα παιδια. οι φοιτητες επερναν ενα λαπτοπ κι εγω (οπου δεν ηξερα οτι θα παρω στην 1η γυμνασιου) ηθελα να ημουν φοιτητης (και δεν ελεγα μαμα, μπαμπα, γιατι δεν ειμαι φοιτητης για να επερνα τωρα δωρεαν λαπτοπ:mad: ή γιατι το πηρατε εσεις; ) χαιρομαι για οσους παιρνουν λαπτοπ. μερικοι ειναι στον εβδομο ουρανο. μην τους κατεβαζετε στο ισογειο με τη γκρινια σας. δεν θελω να θιξω κανεναν με αυτα που λεω. αυτα απο εμενα.
-----------------------------------------

1)Δεν παίρνει όποιος και όποιος φοιτητής παίρνει μόνο το 25% των επιτυχόντων στη σχολή και ακόμα αυτοί παίρνουν 400 ευρώ ενώ εσείς 450.

2)Και όσο για αυτό που λες δώρο...Λες οι καλοί κύριοι του υπουργείου να το έκαναν επειδή σας αγαπάνε ή από την καλή τους την καρδιά;

[/QUOTE]

δν θελουμε να σας στεναχωρισουμε ουτε να σας απογοητευσουμε σε καμια περιπτωση απλα αναφερουμε καποιες παραμετρους, του ολου θεματος, που εσεις με τν χαρα και τν φορα π εχετε παρει δν τις βλεπετε. ειναι απολυτα λογικο και φυσιολογικο να χαιρεστε π θα παρετε το συγκεκριμενο (ας πουμε) ''δωρο και να υποστηριζετε τν αποψη οτι θα ειναι πολυ χρησιμο και αποτελεσματικο, αλλα αν το δεις απο τν δικη μας οπτικη γωνια, θα δεις οτι ο μονος λογος π ληφθηκε η συγκεκριμενη αποφαση ηταν για τν επιδοτηση της ευρωπαικης ενωσης και μονο...

Αν ήταν σε όλα τα μαθήματα θα έλεγα πάει στα κομμάτια κάτι θα γίνει(αν και δεν νομίζω να καλυτερέψει η εκπαίδευση με τα laptop) αλλά μαθαίνω ότι θα γίνεται μόνο σε 2 ή 3 μαθήματα από τα 11.Γιατί μιλάμε τότε για ολική αναβάθμιση της εκπαίδευσης;

ΥΓ @ILOVEMYDOG όσο περισσότερο σε βλέπω να γράφεις τόσο πιο πολύ πείθομαι ότι το βλέπεται σα μέσο διασκέδασης παρά σαν εργαλείο.

Φιλικά:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
ρε παιδια, σταματηστε να λετε αυτοι κι οι ταδε θα επρεπε να το παρουν. εμεις χαιρομαστε που μας δινουν λαπτοπ κι εσεις μας το ξυνιζετε. αν ησασταν στη θεση μας δεν θα λεγατε θα επρεπε να το παρει η ταδε ταξη η οι φοιτητες. αστε μας να χαρουμαι το δωρο που μας δινουν και χαρειτε κι εσεις, γιατι μπορει να ησασταν σε αυτη τη θεση που η ειμαι εγω και πολλα αλλα παιδια. οι φοιτητες επερναν ενα λαπτοπ κι εγω (οπου δεν ηξερα οτι θα παρω στην 1η γυμνασιου) ηθελα να ημουν φοιτητης (και δεν ελεγα μαμα, μπαμπα, γιατι δεν ειμαι φοιτητης για να επερνα τωρα δωρεαν λαπτοπ:mad: ή γιατι το πηρατε εσεις; ) χαιρομαι για οσους παιρνουν λαπτοπ. μερικοι ειναι στον εβδομο ουρανο. μην τους κατεβαζετε στο ισογειο με τη γκρινια σας. δεν θελω να θιξω κανεναν με αυτα που λεω. αυτα απο εμενα.
-----------------------------------------

Πές μου ποιος το χρειάζεται πιο πολύ ένας φοιτητής που είναι όσο να ναι πολύ πιο ώριμος από εσένα και τους συνομίληκους σου και πραγματικά το χρειάζεται η ένας μαθητής της α' γυμνασίου που θα το χρησιμοποιήσει μόνο για ψυχαγωγία και τίποτα αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Γιατι τα παιδια ξερουν καλητερα να τους χειριζονται!!!!!

:wow: Ότι να είναι λέτε.

Τι να το κάνει; Να το μάθει. Να το κάνει εργαλείο του. Ο υπολογιστής μπορεί να σου μάθει πολλά πράγματα. Μπορεί να κάνει το μάθημα πιο ενδιαφέρον έτσι ώστε να το προσέχουν όλοι. Άμα ξεκινήσουν από την 1η γυμνασίου μετά όλοι οι μαθητές θα έχουν λάπτοπ.

Δηλαδή οι μαθητές της Α' Λυκείου ή οι φοιτητές (πόσο μάλλον οι φοιτητές) δεν έχουν ανάγκη να το μάθουν και να το κάνουν εργαλείο τους, ενώ έχετε εσείς? Και από τη στιγμή που θα είναι 2-3 μαθήματα κατάλαβα πώς θα προσέχουν όλοι...για τους μισούς θα είναι η ώρα παιχνιδιού.

@Iliaso κι εμάς μας βάλανε στο σχολείο τα Smart boards αλλά προκοπή δεν είδαμε και διαφορά δεν είδαμε...(προσωπικά θα προτιμούσα τον κανονικό πίνακα και το κανονικό βιβλίο. Ο υπολογιστής, δεν ξέρω, μου φέρνει την έννοια μεγάλης εργασίας, κάτι που σε καμία περίπτωση δεν ισχύει στην Α' Γυμνασίου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eμείς έχουμε ένα διαδραστικό στο αμφιθέατρο μας αλλά ντάξει και εγώ προτιμώ πίνακα και βιβλίο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eμεις πριν 1-2 χρονια ουτε καν ξεραμε τι ηταν διαδραστικος πινακας και τωρα εχει κατακλειστει η αγορα απο αυτους.
Η πλακα ειναι πως διαδραστικους πινακες θα παρουν μαλλον ΜΟΝΟ τα σχολεια Αθηνας και Θεσ/νικης γιατι δεν ακουσα και μεγαλο αριθμο αυτων των πινάκων να διαθέτουνε για τα σχολεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εμείς τον πλερώσαμε δεν μας τον δώσαν έτσι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top