Laptop για το Πανεπιστήμιο

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Μεγαλη οθονη 17αρα, μικρη μπαταρια, αποτελεσμα - μικρη αυτονομια + μεγαλο βαρος.
No Go απο μενα, εκτος κ αν το θες για σταθερο και το χεις μονιμα στην πριζα στο σπιτι.

Η Μπαταρία είναι όντως μειονέκτημα εάν στο μέρος όπου χρειάζεται το Laptop δεν έχει μπρίζα για να το συνδέσει στο ρεύμα αλλά η μεγάλη οθόνη για όποιον το θέλει για να βλέπει ταινίες πχ όπως βλέπω εγώ ή για να παίζει videogames σε συνδυασμό με την κάρτα γραφικών είναι αρκετά σημαντική.Βέβαια εγώ δεν θα το αγόραζα γιατί έχω PS4 και το Laptop μου λειτουργεί μια χαρά για την ώρα.
 

Intruder1

Νεοφερμένος

Ο Intruder1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ποιο laptop έχετε να προτείνετε μέχρι 700-800 ευρώ. Λέω να κινηθώ προς τη Dell. Επίσης η κάρτα γραφικών να είναι αυτόνομη. Στο προηγούμενο laptop που είχα ήταν ενσωματωμένη η GPU στη motherboard, κάηκε η GPU AMD και χρειαζόταν αλλαγή η motherboard κάτι που δεν συνέφερε...
Αν ήταν να δώσω τόσα χρήματα θα κοιτούσα κάτι με GTX 1650 ώστε σε περίπτωση που καμιά φορά ήθελα να παίξω παιχνίδια να μην περιοριζόμουν με την κάρτα γραφικών.
 

georgechr96

Νεοφερμένος

Ο georgechr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Χρησιμοποιεί κανείς το OneNote της Microsoft για σημειώσεις; Σας βολεύει;
 

Intruder1

Νεοφερμένος

Ο Intruder1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Κανένα από αυτά. Δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα χρήματα αν δεν ενδιαφέρεσαι για gaming. Εγώ θα πήγαινα σε αυτό με τον καινούργιο Ryzen 7.

 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
ξερει κανενας αν φτιαχτεται το touchpad σε οπουδήποτε λάπτοπ;
Μπορείς από τον κέντρο ελέγχου του υπολογιστή να ρυθμίσεις την ένταση πατήματος, αν εκεί εντοπίζεται το πρόβλημα. Αν κολλάει ή χάνει ορισμένα πατήματα ή θέλει μεγαλύτερη πίεση να ασκήσεις, ώστε να ανταποκριθει. Διαφορετικά θέλει μηχανικό....
 

georgechr96

Νεοφερμένος

Ο georgechr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
@Intruder1 ευχαριστώ για την απάντηση.
Στο προηγούμενο laptop μου για να το φτιάξω χρειάζεται αλλαγή της motherboard εξαιτίας της ενσωματωμένης AMD η οποία δεν άντεξε!
Γενικά αποφεύγω την AMD σε επεξεργαστές, κάρτες γραφικών..
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
@Intruder1 ευχαριστώ για την απάντηση.
Στο προηγούμενο laptop μου για να το φτιάξω χρειάζεται αλλαγή της motherboard εξαιτίας της ενσωματωμένης AMD η οποία δεν άντεξε!
Γενικά αποφεύγω την AMD σε επεξεργαστές, κάρτες γραφικών..
η amd αυτη την στιγμη ειναι ο βασιλειας των επεξεργαστων
 

Intruder1

Νεοφερμένος

Ο Intruder1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
@Intruder1 ευχαριστώ για την απάντηση.
Στο προηγούμενο laptop μου για να το φτιάξω χρειάζεται αλλαγή της motherboard εξαιτίας της ενσωματωμένης AMD η οποία δεν άντεξε!
Γενικά αποφεύγω την AMD σε επεξεργαστές, κάρτες γραφικών..
Συμφωνώ με το παραπάνω σχόλιο. Οι Ryzen αυτή τη στιγμή είναι οι πιο value for money επεξεργαστές. Ειδικά με την 4η γενιά δεν έχουν αντίπαλο. Κι εγώ Ryzen 3 1200 έχω σε desktop εδώ και 9 μήνες περίπου. Απόλυτα ευχαριστημένος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αν θέλετε κατι καλο και σε σχετικά καλη τιμη, πάρτε ASUS
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
η amd αυτη την στιγμη ειναι ο βασιλειας των επεξεργαστων
H intel ειναι πολυ πιο αξιόπιστη τουλάχιστον σε παλαιότερους επεξεργαστές/κάρτες γραφικών. Τα iMac/MacBook που είναι σκυλιά τα μοναδικά σοβαρά προβλήματα που είχαν οφείλονται στην amd.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
H intel ειναι πολυ πιο αξιόπιστη τουλάχιστον σε παλαιότερους επεξεργαστές/κάρτες γραφικών. Τα iMac/MacBook που είναι σκυλιά τα μοναδικά σοβαρά προβλήματα που είχαν οφείλονται στην amd.
οπως το ειπες παλιοτερα( Fx σειρα κυριως ειχε θεματα οι athlon ηταν πολυ καλοι)

τη σειρα ryzen ωστοσο δεν μπορεί να την ανταγωνιστεί η intel..
και εχει προχωρήσει πολυ καλα στις κάρτες γραφικων φτιάχνοντας τα θεματα με τους drivers
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Τα huawei matebook είναι καλά σαν laptop? Για την σχολή το θέλω...
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.
Νομική, δεν το θέλω για προγραμματισμό και τέτοια 😅
μέχρι 450 και πολλά είναι για αυτό που θες, εκεί θα βρεις asus , lenovo τα οποία είναι καλά για τα λεφτά τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

με αυτά τα λεφτά πας σε ένα πολύ καλό σταθερό. Δεν ξέρω εάν αξίζει για λαπτοπ
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
μέχρι 450 και πολλά είναι για αυτό που θες, εκεί θα βρεις asus , lenovo τα οποία είναι καλά για τα λεφτά τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


με αυτά τα λεφτά πας σε ένα πολύ καλό σταθερό. Δεν ξέρω εάν αξίζει για λαπτοπ
Για το συγκεκριμένο laptop που ρώτησα έχεις κάποια άποψη;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.
Για το συγκεκριμένο laptop που ρώτησα έχεις κάποια άποψη;
Για τα λεφτά του καλό είναι, αλλά είναι σαν να αγοράζεις ferrari για να πηγαίνεις στη σχολή που είναι 10 λεπτά με τα πόδια. Δες την χρηστικότητα του υπολογιστή. Θες να πάρεις ένα δυνατό λάπτοπ για χαλαρή χρήση ;
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Για τα λεφτά του καλό είναι, αλλά είναι σαν να αγοράζεις ferrari για να πηγαίνεις στη σχολή που είναι 10 λεπτά με τα πόδια. Δες την χρηστικότητα του υπολογιστή. Θες να πάρεις ένα δυνατό λάπτοπ για χαλαρή χρήση ;
Θέλω να πάρω ένα λάπτοπ δυνατό να αντέξει... Το συγκεκριμένο έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά, και ήθελα απλά από κάποιον που ξέρει να μου πει αν είναι καλό γενικά
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top