Laptop για το Πανεπιστήμιο

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Λειτουργικο δε με ενδιαφερει, θα περασω ubuntu οπως και να χει!! Και οθονη 15αρα θελω!!! Ειχα dell inspiron 3537 αλλα μου το κλεψαν πριν κανα 6μηνο και τωρα που μαζεψα λεφτα σκεφτομαι να παρω παλι το ιδιο!! Το 3543 μου αρεσε!! Η χρηση ειναι φυσιολογικη, για ταινιες το συνδεω στην τηλεοραση αρα δε με νοιαζει το μεγεθος!!! Απλα επειδη το χρησιμοποιω αρκετα και λογω σχολης δε θελω να κλαταρει μετα απο καποιες ωρες συνεχομενης χρησης.. Το ινσπιρον που ειχα ηταν κομπλε σε αυτο για αυτο σκεφτομαι να τα ξαναεπενδυσω παλι σε ιδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Τα Dell γενικά αξίζουν.Από κει και πέρα, κοίτα και κανένα Asus.Με αυτά τα λεφτά ίσως βρεις και κάτι με 8gb ram.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν δεν θες να παίζεις παιχνίδια, κοίτα να έχεις τουλάχιστον 8 GB ram (οι τιμές έχουν πέσει θα βρεις πολλά λάπτοπ), και καλύτερα να έχει έναν i7, όμως δεν ξέρω αν θα βρεις τέτοιον συνδυασμό σε αυτήν την τιμή. Αλλιώς i5. Αν θα κάνεις downloads ταινίες κλπ δες να έχει μεγάλο σκληρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
σε αυτά τα χρήματα ( <500€) δεν θα βρει ούτε με i5 και 8gb ram, δεν νομίζω όμως να του χρειάζονται κι όλας.
Με μια σύντομη ματιά που έριξα κι εμένα το dell inspiron 3543 μου φαίνεται η ιδανική επιλογή σε αυτά τα χρήματα, ειδικά με linux όπου δεν είναι πολύ βαριά δεν νομίζω να χρειάζεσαι περισσότερη ram
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Α ναι ξέχασα τον παράγοντα linux. Βοηθάει πολύ ειδικά στην ram.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charriss

Νεοφερμένος

Ο charriss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ενα ταμπλετ βολεύει για τη σχολή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για να σερφάρεις μέσα στο μάθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
HP 14-r206nv

Acer Switch 10

Toshiba C50-B-158

Lenovo Miix 3 Z3735F (και με windows 10 σε μεγαλύτερη τιμή)

Lenovo G50-45

Ποιά η γνώμη σας γι' αυτά; Υπάρχει κάποιο αξιόλογο ανάμεσά τους; Βρήκα και κάποια πιο ακριβά εδώ, μέχρι 500€ το πολύ.
Θα προτιμούσα ένα μέχρι 300-350€, αλλά αν είναι να χαλάσει σε 1 χρόνο, να μου λείπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
δες και αυτο πολυ τσαχπινικο https://www.amazon.com/15-6-Inch-Con...top-500GB/dp/B00MA7A876/?tag=bestlaptop096-20
Διαβασε reviews στο ιντερνετ,πολλα αναλογα με τη χρηση που θες
Και οταν το παρεις φροντισε πολυ καλα την εγγυηση.Γενικα θα επαιρνα ι3 επεξεργαστη και πανω.Μην ακους αυτους στα καταστηματα δεν ξερουν,ψαξε στο ιντερνετ.Αυτα που εστειλες δεν ειναι και τα καλυτερα για κατω απο 500.Α κοιτα και τι οθονη θες.Παντως να ξες το laptop μπορει να παρει οθονη κανονικη σαν προεκταση και χρηση σταθερου υπολογιστη με δυο οθονες.Αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
δες και αυτο πολυ τσαχπινικο https://www.amazon.com/15-6-Inch-Con...top-500GB/dp/B00MA7A876/?tag=bestlaptop096-20
Διαβασε reviews στο ιντερνετ,πολλα αναλογα με τη χρηση που θες
Και οταν το παρεις φροντισε πολυ καλα την εγγυηση.Γενικα θα επαιρνα ι3 επεξεργαστη και πανω.Μην ακους αυτους στα καταστηματα δεν ξερουν,ψαξε στο ιντερνετ.Αυτα που εστειλες δεν ειναι και τα καλυτερα για κατω απο 500.Α κοιτα και τι οθονη θες.Παντως να ξες το laptop μπορει να παρει οθονη κανονικη σαν προεκταση και χρηση σταθερου υπολογιστη με δυο οθονες.Αυτα

Θα το ψάξω! Ευχαριστώ πολύ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
πάρε και εσύ το dell 3543
Κατ' αρχάς για i3 μου φαίνεται ακριβό το asus. Επίσης για να είναι τόσο λεπτό λογικά θα υστερεί σε άλλα πράγματα, μπορεί πχ να μην έχει ικανοποιητική ψύξη και μακροχρόνια να του βγάλει προβλήματα, κι αν σε 1-2 χρόνια βγάλει πρόβλημα θα πληρώσει μεταφορικά για να το στείλει Αμερική?
Άσε που θα έχει και τελωνείο κατά την αγορά. Γενικά είμαι αρκετά επιφυλακτικός με τέτοια υβριδικά μηχανήματα.
Σίγουρα πάντως όπως είπε και ο φίλος παραπάνω μην πας σε τίποτα λιγότερο από i3 και 4gb ram. Έχω λάπτοπ hp με celeron και 2gb ram και linux και παρ'όλα αυτά κάθε μέρα καταριέμαι τη στιγμή που το πήρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
πάρε και εσύ το dell 3543

Επειδή και το δικό μου είναι ετοιμοθάνατο αυτό? εννοείς?
Πιο κάτω στα προτεινόμενα έχει άλλα 3 dell 3543 με διαφορετικές τιμές. Γιατί ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
πάρε και εσύ το dell 3543
Κατ' αρχάς για i3 μου φαίνεται ακριβό το asus. Επίσης για να είναι τόσο λεπτό λογικά θα υστερεί σε άλλα πράγματα, μπορεί πχ να μην έχει ικανοποιητική ψύξη και μακροχρόνια να του βγάλει προβλήματα, κι αν σε 1-2 χρόνια βγάλει πρόβλημα θα πληρώσει μεταφορικά για να το στείλει Αμερική?
Άσε που θα έχει και τελωνείο κατά την αγορά. Γενικά είμαι αρκετά επιφυλακτικός με τέτοια υβριδικά μηχανήματα.
Σίγουρα πάντως όπως είπε και ο φίλος παραπάνω μην πας σε τίποτα λιγότερο από i3 και 4gb ram. Έχω λάπτοπ hp με celeron και 2gb ram και linux και παρ'όλα αυτά κάθε μέρα καταριέμαι τη στιγμή που το πήρα :P

Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι αρκετά ακριβό... Το Dell Inspiron 15 3542 πως σου φαίνεται; Ε τώρα για ένα νουμεράκι δεν πειράζει. :P Πληρεί τις προδιαγραφές που μου συστήνεις νομίζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Παιδια για windows tablet τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GIORGIO20

Νεοφερμένος

Ο GIORGIO20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για λάπτοπ, συστήνω της ASUS..Βέβαια, δεν έχει τρελή εξυπηρετηση στο service εντός Ελλάδας, αλλά η ASUS πριν βγαλει στην αγορά δικα της pc και λάπτοπ, εφτιαχνε μητρικές που πλάσαρε σε αλλες εταιρίες..οπότε τη θεωρω κατασκευαστικα-ηλεκτρονικά η καλύτερη στο είδος της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Θα πάρω και'γω λαπτοπ πριν αρχισω τη σχολή και ενδιαφερομαι για Dell. Mπορώ να διαθέσω μέχρι και 600 ευρω. Ποιο μοντέλο προτεινετε; ( να σημειωθει οτι το θελω και για παιχνιδια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Θα πάρω και'γω λαπτοπ πριν αρχισω τη σχολή και ενδιαφερομαι για Dell. Mπορώ να διαθέσω μέχρι και 600 ευρω. Ποιο μοντέλο προτεινετε; ( να σημειωθει οτι το θελω και για παιχνιδια)
Για τι παιχνίδια μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδια και εγω θα παρω ενα λαπτοπ και τα χρηματα που εχω ειναι λιγα , ενα ποσο 250 αντε το πολυ 300 θελω ενα λαπτοπ για τις εργασιες μου, για καμια ταινια στο ιντερνετ και απο παιχνιδια το πολυ τπτ football manager και counter strike θα βρω τπτ η μπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τα laptop γενικά δεν είναι και ότι καλύτερο για παιχνίδια. Πάρε ένα με καλή κάρτα γραφικών, και αγόρασε βάση με ανεμιστηράκι γιατί θα πιάνει φωτιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top