Laptop για το Πανεπιστήμιο

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι, έτσι και αλλιώς δεν είναι απλή υπόθεση. Απλά σου πα γι' αυτά τα 2, καθώς αν δεν τα πάρεις θα το μετανιώσεις σίγουρα. Πήγαινε στο σκρουτζ και γκούγκλαρε ότι βρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Όχι, έτσι και αλλιώς δεν είναι απλή υπόθεση. Απλά σου πα γι' αυτά τα 2, καθώς αν δεν τα πάρεις θα το μετανιώσεις σίγουρα. Πήγαινε στο σκρουτζ και γκούγκλαρε ότι βρεις.

Τι λες για αυτο;;
https://www.mediamarkt.gr/mcs/produc...p=Productlisting&et_cid=3&etcc_ori=skroutz.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παρε το lenovo το 400αρι να ξενοιασεις!!

Eιμαι αναμεσα στο lenovo και σε αυτο εδω https://www.public.gr/product/comput...atellite-nb10t-a-103-116-asimi/prod5760358pp/

Θα επαιρνα το δευτερο, αλλα το σκεφτομαι λογω του μεγεθους της οθονης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
11.6 inches ουτε για αστειο. Εγώ θα έπαιρνα σίγουρα το Dell.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Το dell θα επαιρνα και εγω, αλλα στις συνδεσεις δεν αναφερεται το wifi και λειτουργικο δεν εχει windows 8.1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
προσωπικά αυτή τη στιγμή θα κοίταγα για laptop με πάνω από 4GB RAM. Αν μιλάμε για σχολή δηλαδή αν κάτι πρέπει να σας νοιάζει είναι αυτό. Να μπορείς να ανοίξεις και 30-40 tabs στο mozilla + κάνα βαρύ προγραμματάκι χωρίς να κολλήσει το σύμπαν.

cpu είτε μιλάμε για i3 είτε για i5 οτιδήποτε κάτω από 2-2.3 GHz είναι κοροϊδία.

Αυτά με δεδομένο πως δε μιλάμε καν για παιχνίδια ( κάρτα γραφικών δε σας ενδιαφέρει καν ).

Και προσωπική μου γνώμη πως οθόνη δεν αξίζει να ναι πολύ μικρή, είπαμε να μην είναι και τούβλο αλλά από ένα μέγεθος και κάτω γίνεται αδύνατο να βγει σοβαρή δουλειά.

Επίσης ότι βρείτε χωρίς windows αξίζει γιατί τα πληρώνεις χρυσά χωρίς λόγο. Άσε που πολλοί μπορεί να τα χετε και δωρεάν από τη σχολή σας αν τα θέλετε αυθετικά τόσο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
προσωπικά αυτή τη στιγμή θα κοίταγα για laptop με πάνω από 4GB RAM. Αν μιλάμε για σχολή δηλαδή αν κάτι πρέπει να σας νοιάζει είναι αυτό. Να μπορείς να ανοίξεις και 30-40 tabs στο mozilla + κάνα βαρύ προγραμματάκι χωρίς να κολλήσει το σύμπαν.

cpu είτε μιλάμε για i3 είτε για i5 οτιδήποτε κάτω από 2-2.3 GHz είναι κοροϊδία.

Αυτά με δεδομένο πως δε μιλάμε καν για παιχνίδια ( κάρτα γραφικών δε σας ενδιαφέρει καν ).

Και προσωπική μου γνώμη πως οθόνη δεν αξίζει να ναι πολύ μικρή, είπαμε να μην είναι και τούβλο αλλά από ένα μέγεθος και κάτω γίνεται αδύνατο να βγει σοβαρή δουλειά.

Επίσης ότι βρείτε χωρίς windows αξίζει γιατί τα πληρώνεις χρυσά χωρίς λόγο. Άσε που πολλοί μπορεί να τα χετε και δωρεάν από τη σχολή σας αν τα θέλετε αυθετικά τόσο πολύ.
Τα περισσότερα λάπτοπ με 4gb RAM έχουν μία επιπλέον θήκη για να βάλεις άλλα 4. Ας μην υπερβάλουμε όμως 4 είναι μια χαρά.

Αυτό με τους επεξεργαστές αδυνατώ να το εκλάβω ως επιχείρημα. Οι haswell επεξεργαστές είτε έρχονατι σε 2πύρηνη ULV μορφή είτε σε 4πύρηνη. Η τελευταία θα φανεί ΜΟΝΟ σε παιχνίδια και άλλες βαρύγδουπες εφαρμογές όπως autocad. Αν νομίζεις πως επειδή οι ulv έχουν χαμηλές συχνότητες δεν κάνουν τη δουλειά σου, μάλλον δεν το χεις ψάξει καθόλου.

Τα windows δεν τα πληρώνεις καθόλου χρυσά, σύγκρινε τιμές λάπτομ με και χωρίς και δε θα δεις καμία διαφορά. Επίσης, τα windows χρειάζονται καθώς οι διανομές ελεύθερου λογισμικού δεν κάνουν για το μέσο χρήστη και συχνά δεν αρκούν και για τον πιο ψαγμένο.

Επίσης, υπάρχουν ελάχιστα μοντέλα με δυνατό(4πύρηνο) επεξεργαστή και χωρίς κάρτα γραφικών. Δεν υπάρχουν και πολλοί λόγοι να πάρει κάποιος τέτοιο εκτός αν είναι καμμένος λινουξάς. Για τους άλλους οι ULV στα 1.5-2.0gh είναι υπέραρκετοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Κοίτα, δε ξέρω πως σκέφτονται πολλοι τη δουλειά με το λαπτοπ, αλλά εφόσον μιλάμε για μια επένδυση που θα σε κρατήσει μια 5ετία ( δηλαδή πάνω κάτω όσο είσαι φοιτητής ), εγώ το βλέπω ως εξής.
Θέλεις να έχεις κάτι που να μπορείς να δουλέψεις πάνω. Και όταν λέω δουλέψεις δεν εννοώ να ανοίξεις ένα firefox να δεις τα mail σου. Δεν έχουμε 2008, πλέον αυτά τα κάνει αρκετά άνετα και ένα smartphone των 100-150 ευρώ.
Και η όλη ιδέα του ultrabook απορώ πραγματικά πώς πουλάει ακόμη. Είναι ήδη εκτός ανταγωνισμού.
Υποτίθεται πως το λαπτοπ το θέλει κάποιος για να μπορεί να κάνει ότι θα έκανε και σπίτι του ( εκτός από gaming πάντα ) αλλά κάπου αλλού που θα χρειαζόταν ένα σταθερό pc και δε θα το είχε. Το να έχεις ένα λαπτοπ που να κάνει το 20-30% απ αυτά που κάνει το dekstop σου είναι παράλογο αν όχι ηλίθιο.
Όσον αφορά την υπολογιστική ισχύ δε καταλαβαίνω τι πρέπει να χω ψάξει ακριβώς. Έχω ένα τέρμα budget λαπτοπ με διπύρηνο στα 1.4GHz ( προφανώς δε μετράει μόνο αυτό αλλά επηρεάζει πολύ ), του έχω φορέσει ό,τι ελαφρύτερο έχω βρει σε linux, και για να βάλω ένα youtube video 720p πχ μάντεψε: ΣΕΡΝΕΤΑΙ.
Είναι εδώ και λίγα χρόνια πάντως που υπάρχει αυτή η λογική με το low profile κλπ δε βγήκε τώρα με τους Haswell, αλλά προσωπικά δε το βρίσκω λογικό, όχι ότι και το υπόλοιπο hardware/software πλέον έχει βελτιωθεί για να μη σπαταλά, όχι ότι θα ανοίξεις ένα laptop και θα ψάχνεις για μπρίζα ας πούμε. :P
Τώρα οκ αν νομίζει κάποιος πως ένα λαπτοπ σε τέτοιο στυλ τον καλύπτει ας κάνει ό,τι θέλει δικάιωμά του. Η δική μου γνώμη είναι πως αν κάποιος κοιτάει να πάρει κάτι που να μπορεί να σηκώσει κάμποσο web browsing συν ένα music player συν 2-3 pdf reader συν ξέρω γω ένα Visual Studio και παράλληλα να τον βγάλει και σε βάθος μιας 5ετίας θα πρέπει να δει λίγο καλύτερα τι θέλει. Δε λέμε να σκάσεις και χιλιάρικο, βρίσκεις και με 500-600 ευρώ μια χαρά μηχανήματα, αρκεί να μη πουλάνε φούμαρα.

RAM όντως αν θες αναβαθμίζεις εν καιρώ αλλά προσωπικά το βρίσκω πιο σίγουρο να το κάνεις από τώρα αλλιώς άντε ψάχνε σε κάνα δυο χρόνια μνήμη ίδιου τύπου-συχνότητας και δε ξέρω και κατά πόσο συμφέρει οικονομικά και αν επηρεάζει και την εγγύηση.

το θέμα με τα windows δε το πα για να διαφημίσω άλλα λειτουργικά ( αν και δε χρειάζεται να ξέρεις πλέον για να βάλεις linux πχ ) αλλά κατά πρώτον όντως τα πληρώνεις προφανώς δε στα δίνουν τσάμπα, κατά δεύτερον εγώ δεν εμπιστεύομαι την κάθε εταιρεία μου γεμίσει το pc με ό,τι ωραίο bloatware της αρέσει εκείνης. Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EngineSp

Νεοφερμένος

Ο EngineSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γενικά πάντως, αν δεν έχετε σκοπό να το παίρνετε μαζί στη σχολή καλύτερα με τα ίδια χρήματα να αγοράσετε ένα desktop κι έναν εξωτερικό σκληρό για να κουβαλάτε τη "δουλειά" που θέλετε να τελειώσετε στο πατρικό σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίτα, δε ξέρω πως σκέφτονται πολλοι τη δουλειά με το λαπτοπ, αλλά εφόσον μιλάμε για μια επένδυση που θα σε κρατήσει μια 5ετία ( δηλαδή πάνω κάτω όσο είσαι φοιτητής ), εγώ το βλέπω ως εξής.
Θέλεις να έχεις κάτι που να μπορείς να δουλέψεις πάνω. Και όταν λέω δουλέψεις δεν εννοώ να ανοίξεις ένα firefox να δεις τα mail σου. Δεν έχουμε 2008, πλέον αυτά τα κάνει αρκετά άνετα και ένα smartphone των 100-150 ευρώ.
Και η όλη ιδέα του ultrabook απορώ πραγματικά πώς πουλάει ακόμη. Είναι ήδη εκτός ανταγωνισμού.
Υποτίθεται πως το λαπτοπ το θέλει κάποιος για να μπορεί να κάνει ότι θα έκανε και σπίτι του ( εκτός από gaming πάντα ) αλλά κάπου αλλού που θα χρειαζόταν ένα σταθερό pc και δε θα το είχε. Το να έχεις ένα λαπτοπ που να κάνει το 20-30% απ αυτά που κάνει το dekstop σου είναι παράλογο αν όχι ηλίθιο.
Όσον αφορά την υπολογιστική ισχύ δε καταλαβαίνω τι πρέπει να χω ψάξει ακριβώς. Έχω ένα τέρμα budget λαπτοπ με διπύρηνο στα 1.4GHz ( προφανώς δε μετράει μόνο αυτό αλλά επηρεάζει πολύ ), του έχω φορέσει ό,τι ελαφρύτερο έχω βρει σε linux, και για να βάλω ένα youtube video 720p πχ μάντεψε: ΣΕΡΝΕΤΑΙ.
Είναι εδώ και λίγα χρόνια πάντως που υπάρχει αυτή η λογική με το low profile κλπ δε βγήκε τώρα με τους Haswell, αλλά προσωπικά δε το βρίσκω λογικό, όχι ότι και το υπόλοιπο hardware/software πλέον έχει βελτιωθεί για να μη σπαταλά, όχι ότι θα ανοίξεις ένα laptop και θα ψάχνεις για μπρίζα ας πούμε. :P
Τώρα οκ αν νομίζει κάποιος πως ένα λαπτοπ σε τέτοιο στυλ τον καλύπτει ας κάνει ό,τι θέλει δικάιωμά του. Η δική μου γνώμη είναι πως αν κάποιος κοιτάει να πάρει κάτι που να μπορεί να σηκώσει κάμποσο web browsing συν ένα music player συν 2-3 pdf reader συν ξέρω γω ένα Visual Studio και παράλληλα να τον βγάλει και σε βάθος μιας 5ετίας θα πρέπει να δει λίγο καλύτερα τι θέλει. Δε λέμε να σκάσεις και χιλιάρικο, βρίσκεις και με 500-600 ευρώ μια χαρά μηχανήματα, αρκεί να μη πουλάνε φούμαρα.

RAM όντως αν θες αναβαθμίζεις εν καιρώ αλλά προσωπικά το βρίσκω πιο σίγουρο να το κάνεις από τώρα αλλιώς άντε ψάχνε σε κάνα δυο χρόνια μνήμη ίδιου τύπου-συχνότητας και δε ξέρω και κατά πόσο συμφέρει οικονομικά και αν επηρεάζει και την εγγύηση.

το θέμα με τα windows δε το πα για να διαφημίσω άλλα λειτουργικά ( αν και δε χρειάζεται να ξέρεις πλέον για να βάλεις linux πχ ) αλλά κατά πρώτον όντως τα πληρώνεις προφανώς δε στα δίνουν τσάμπα, κατά δεύτερον εγώ δεν εμπιστεύομαι την κάθε εταιρεία μου γεμίσει το pc με ό,τι ωραίο bloatware της αρέσει εκείνης. Εσύ;

Εξαρτάται τι ορίζει κάποιος ως σοβαρή δουλειά. Αν θες να χεις abobe reader, microsoft office και αλλες 5 μαλακίες τέτοιες ανοιχτές μαζί με 20 tabs στο firefox τότε ένας ulv με 4gb ραμ σου φτάνει. Αν βρεις και πιο ελαφριά alternatives ακόμα καλύτερα. Αυτό νομίζω καλύπτει όλους εκτός από τους διάφορους σε πολυτεχνικές σχολές που παίζουν με autocad.

Σ'αυτό που έχεις δίκιο είναι ότι μερικοί ULV haswell υστερούν σε σχέση με αυτούς τις άλλης γενιάς σε επιδόσεις. Αυτό γίνεται στα φτηνά μοντέλα των 2000 series. Οι υπόλοιποι νικάνε. Ούτε γω συμφωνώ με την κίνηση αυτή της intel πάντως. Τώρα, εσύ μάλλον έχεις pentium ή amd σε φάση, γιατί πολλοί ulv κι ας είναι στα 1.6-1.7 κάνουν ακόμα και για gaming:P.

Ναι ραμ καλύτερα να δώσεις ~40 ευρώ και να πάρεις κατευθείαν, οπως και ssd.

Όσον αφορα τις βλακείες που έχει ήδη μέσα το λάπτοπ όταν το πάρεις, τις βγάζεις σε λίγη ώρα με ένα πρόγραμμα φτιαγμένο γι' αυτή τη δουλειά. Ή μπορείς να κάνεις και αμέσως φορμάτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
https://www.skroutz.gr/s/4383864/Turbo-X-Blade-i736-450-i7-3610QM-4GB-500GB.html

τελικα κατεληξα σε αυτο...πειτε μου και εσεις τη γνωμη σας..

Την αλλη εβδομαδα θα το παραγγειλωω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
https://www.skroutz.gr/s/4383864/Turbo-X-Blade-i736-450-i7-3610QM-4GB-500GB.html

τελικα κατεληξα σε αυτο...πειτε μου και εσεις τη γνωμη σας..

Την αλλη εβδομαδα θα το παραγγειλωω..
μακριά από turbo-x :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Γιατι;;

Εχει ενας φιλος μου και εδω και 3 χρονια και δεν εχει κανενα προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
από γνωστούς μου που έχουν αλλά και από διάφορα που έχω διαβάσει σε άλλα φόρουμ (σχετικά με την τεχνολογία-υπολογιστές)
δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Η.Μ.

Νεοφερμένος

Η Η.Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά ενδιαφέρομαι και εγώ για απόψεις πάνω σε λάπτοπ για όταν περάσω στο Πανεπιστήμιο. Αυτή τη στιγμή έχω ένα Lenovo Ideapad Z585 το οποίο αγόρασα για να καλύψω τις ανάγκες μου στο Λύκειο και σκέφτομαι όταν περάσω Νομική (σε 2 χρόνια :P ) να πάρω ένα Macbook Pro (πιο πολύ λόγο προσωπικής τρέλας!).

Το Lenovo σαν μηχάνημα με έχει αφήσει πάρα πολύ ικανοποιημένη αλλά δυστυχώς το Windows 8(τα είχε ήδη εγκαταστημενα :( )το ξεπάστρεψαν (προγραμματα δεν ανοιγουν, το wi-fi δυσλειτουργει κ.α) το πηγα για φορματ στο καταστημα που το αγορασα και τους ζητησα να που περάσουν Linux αλλα μου ειπαν πως θα ληξει η εγγυηση εαν το κανω (επισης ειδα πως το συγκεκριμενο μοντελο εχει καποια προβληματα συμβατοτητας με τα Linux). Τώρα σκεφτομαι να το γυρισω στα 7.

Απλως αναρωτιομουν και για αυτο κανω αυτην την αναρτηση αν τα Μακ μπορουν να λειτουργουν ταυτοχρανα και Linux χωρις προβληματα και γενικα ποια εταιρεια εχει λαπτοπ ειναι συμβατα με Linux και προσφέρουν καλή εικόνα (γτ βλεπω παρα πολλες ταινιες), ανταπεξέρχονται σε παιχνιδια οπως το Assassins Creed (γτ μαλλον εκει θα καταληγω να παιζω τα next-gen games) , άνετο πληκτρολόγιο, καλο service (της Toshiba με απογοητευσε οταν πηγα το πρώτο μου Λαπτοπ) και βγάζουν μια 4ετια τουλαχιστον χωρις ιδιαιτερα προβληματα.

Επισης όσο αναφορα τα Μακ, μπορεις να παίξεις παιχνιδια ή ειναι συμβατα μονο με Windows?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.

Μπορείς να βρεις ένα παρόμοιο πιο φθηνό,για τα λεφτά του δεν αξίζει, 4GB μνήμη RAM και 500GB Χωρητικότητα έχει και ένα λάπτοπ με 300 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Επειδή είμαι λίγο σιδεροφάγος το λάπτοπ που θα πάρω θα πρέπει να αντέχει κάθε αδέξιο χρήστη, όπως είμαι εγώ. Καλό θα ήταν να μην βγει οφ μέσα στο πρώτο χρόνο. Τα άλλα που είχα κράτησαν πέντε χρόνια αλλά τώρα εμφανίζονται προβλήματα. Θαύμα είναι το πως κατάφερα και δεν τα έβγαλα εκτός λειτουργίας όταν τα απόκτησα. :P Με βάση αυτό το "μικρό" μου ελάττωμα τι λαπτοπ θα μου ταίριαζε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top