Laptop για το Πανεπιστήμιο

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όποιος θέλει laptop η επιλογή είναι το αγγλικό amazon και αφήστε τα σκρουτσομάγαζα

Παράδειγμα καλώς αγορών:
https://www.amazon.co.uk/MacBook-Re...e=UTF8&qid=1479671868&sr=1-3&keywords=macbook

https://www.amazon.co.uk/HP-EliteBo...F8&qid=1479672322&sr=1-12&keywords=laptop+ssd

https://www.amazon.co.uk/Lenovo-ide...e=UTF8&qid=1479672409&sr=1-17&keywords=lenovo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Όποιος θέλει laptop η επιλογή είναι το αγγλικό amazon και αφήστε τα σκρουτσομάγαζα

Παράδειγμα καλώς αγορών:
https://www.amazon.co.uk/MacBook-Re...e=UTF8&qid=1479671868&sr=1-3&keywords=macbook

https://www.amazon.co.uk/HP-EliteBo...F8&qid=1479672322&sr=1-12&keywords=laptop+ssd

https://www.amazon.co.uk/Lenovo-ide...e=UTF8&qid=1479672409&sr=1-17&keywords=lenovo

εξηγεις το λογο διοτι οσες φορες αγορασα απο σκρουτζ δεν ειχα ποτε προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
εξηγεις το λογο διοτι οσες φορες αγορασα απο σκρουτζ δεν ειχα ποτε προβλημα
Tιμές και after sale υποστήριξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ο λόγος που αγόραζα από ελληνικά μαγαζιά ως και σήμερα ήτανε γιατί θα ειχα σεβασμό από τις εταιρίες service. Από την στιγμή μου ζητάνε για ένα προιόν που αγόρασα πριν 3,5 χρόνια 640 ευρω για να το φτιάξουν ένω εγώ το πήρα 450 ευρώ δεν έχω κανένα λόγο να αγοράσω πλέον από Ελλάδα laptop.

Πλέον θα αγοράζω τα πάντα από amazon........και καλύτερη υποστήριξη έχουν και σέβονται τον καταναλωτή. Και συμβουλεύω όλοι σας να σταματήσετε να αγοράζετε από skroutzομάγαζα και από μεγλάλα ελληνικά καταστήματα plaisio, public, mediamakt... κοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Ο λόγος που αγόραζα από ελληνικά μαγαζιά ως και σήμερα ήτανε γιατί θα ειχα σεβασμό από τις εταιρίες service. Από την στιγμή μου ζητάνε για ένα προιόν που αγόρασα πριν 3,5 χρόνια 640 ευρω για να το φτιάξουν ένω εγώ το πήρα 450 ευρώ δεν έχω κανένα λόγο να αγοράσω πλέον από Ελλάδα laptop.

Πλέον θα αγοράζω τα πάντα από amazon........και καλύτερη υποστήριξη έχουν και σέβονται τον καταναλωτή. Και συμβουλεύω όλοι σας να σταματήσετε να αγοράζετε από skroutzομάγαζα και από μεγλάλα ελληνικά καταστήματα plaisio, public, mediamakt... κοκ
Εε ναι! Για ποιο λόγο άλλωστε να στηρίζουμε την ελληνική αγορά; Ας ψωνίζουμε από amazon, ebay, lidl να κλείσουν τα πάντα και να χαιρόμαστε που δεν πιαστήκαμε κορόιδα από την ελληνική αγορά...τη στιγμή που δεν θα υπάρχει ελληνική αγορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εε ναι! Για ποιο λόγο άλλωστε να στηρίζουμε την ελληνική αγορά; Ας ψωνίζουμε από amazon, ebay, lidl να κλείσουν τα πάντα και να χαιρόμαστε που δεν πιαστήκαμε κορόιδα από την ελληνική αγορά...

:hmm: φίλε μου. Στηρίζω τα ελληνικά προιόντα για αυτό τον λόγο όσο καιρό ήμουν στην Πάτρα αγόραζα από τα Κρόνος που είναι απνάκριβα για το λόγο ότι ήταν ελληνική επιχείρηση. Επίσης αγοράζω αποκλειστικά ελληνικά προιόντα και ας είναι πιο ακριβά.

Το να αγορσω από ελληνικό μαγαζί μεσάζοντα έναν φορητό υπολογιστή σε τιμή ως και 60% πάνω από αυτό που αξίζει δε βοηθά το ελληνικό κράτος. Επίσης τα παιδια΄που δουλεύουν σε αυτές τις επιχειρήσεις δουλεύουν πάνω από 8ωρο για 600 ευρώ το μήνα. Αυτό δεν ειναι δουλειά αλλά εκμετάλευση.

Αν καταφέρει κάποιος ελληνας και φτιάξει δικιά του κάρτα γραφικών , επεξεργαστή, υπολογιστή θα είμαι ο πρώτος που θα το αγοράσω. Όμως το να αγοράζω κινητό τύπου mls ή turbo x (μεταμφιεσμένος Κινέζος) θα είμαι ο πρώτος που θα το κράξω.

Η τυπάδες στην alman hellas μου είπανε στο τηλέφωνο ότι φταίει η μητρική τους το στέλνω μέσα σε μία βδομάδα τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε φταίει η μητρική πλήρωνε 650 ευρώ και επειδή δε δέχτηκα έπρεπε να πληρώσω 25 ευρώ καπέλο. Αυτή η εταιρία δε με σεβάστηκε για αυτό δε πρόκειται να αγοράσω λαπτοπ που έχει σε αυτούς την αντιπροσωσπία.

Επίσης στο public όταν πήρα το ipad μου ... μου είπαν επιπλέον να πληρώσω 150 ευρώ για διετή εγγύηση από αυτούς..... λολ λολ λολ ... :D :D :D D :D.... (μας πουλάνε αέρα και πρέπει να τους σεβομαστε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Επίσης στο public όταν πήρα το ipad μου ... μου είπαν επιπλέον να πληρώσω 150 ευρώ για διετή εγγύηση από αυτούς..... λολ λολ λολ ... :D :D :D D :D.... (μας πουλάνε αέρα και πρέπει να τους σεβομαστε).
Το public και το κάθε public, σαν επιχείρηση που είναι, προσφέρει και κάποιες υπηρεσίες. Οι υπάλληλοι είναι υποχρεωμένοι να ενημερώσουν και από 'κει και πέρα κάνεις ό,τι κρίνεις καλύτερο. Και γω προσωπικά το θεωρώ γελοίο να πληρώσω ξεχωριστή εγγύηση και δεν θα το έκανα (αν και για να πω την αλήθεια, ξέρω για εγγυήσεις της τάξεως των 20€, πρώτη φορά ακούω για 150€ εγγύηση). Σε πολλές περιπτώσεις, μπορεί να αποδειχτεί καλή κίνηση η εγγύηση, όπως για παράδειγμα αν πάρεις κάποιο προϊόν μεγάλης αξίας όπως iphone, ipad κλπ..δε θέλει πολύ να γίνει κομματάκια η οθόνη, ιδίως αν είσαι και απρόσεκτος. Ε από το να πας να σκάσεις 70-80€ δεν είναι καλύτερα να δώσεις 20-30€ και να είσαι καλυμμένος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά τα ελληνικά καταστήματα έχουν πολύ καλές τιμές πλέον. Κοιτάω να πάρω κάτι από amazon και όχι μόνο δεν μου βγαίνει πιο φτηνά αλλά μου βγαίνει και πιο ακριβά από σκρουτζομαγαζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Παρακολουθώ το amazon αυτές τις μέρες για τo black friday. Eίχε το περσινό macbook με 400 ευρώ καινούριο. Το link το παρέθεσα πάνω αλλά το έχουν πάρει. Σήμερα υπάρχουν αντίστοιχες προσφορές. Yπάρχουν πολλές προσφορές που είναι αδύνατο να βρεις ατίστοιχες στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παρακολουθώ το amazon αυτές τις μέρες για τo black friday. Eίχε το περσινό macbook με 400 ευρώ καινούριο. Το link το παρέθεσα πάνω αλλά το έχουν πάρει. Σήμερα υπάρχουν αντίστοιχες προσφορές. Yπάρχουν πολλές προσφορές που είναι αδύνατο να βρεις ατίστοιχες στην Ελλάδα.

Άντε να πετύχω και εγώ καμιά. Έχεις πάρει τίποτα καλό από black friday πέρα από το λαπτοπ; Έχω διαβάσει ότι μόλις τις βγάζουν τις προσφορές σχεδόν αμέσως τελειώνουν τα αποθέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Άντε να πετύχω και εγώ καμιά. Έχεις πάρει τίποτα καλό από black friday πέρα από το λαπτοπ; Έχω διαβάσει ότι μόλις τις βγάζουν τις προσφορές σχεδόν αμέσως τελειώνουν τα αποθέματα.

Όποτε ψάξεις θα βρεις κάτι π.χ. Τώρα βρήκα αυτό refurbished
https://www.amazon.co.uk/gp/offer-l...0878&sr=1-5&keywords=laptop+ssd&condition=new

και macbook μεταχειρισμένο αυτό
https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00VSB1RZC/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Το λαπτοπ μου πάει να τα φτύσει και επειδη θα το χρειάζομαι για σοβαρά πράγματα άμεσα πρέπει να ψάξω άλλο. Το θέλω για φυσιολογική χρήση, το μόνο "έξαλλο" πρόγραμμα που σκοπεύω να του βάλω είναι ένα για προσομοίωση δεδομένων (origin). Aν έχει και καλή αυτονομία θα βοηθούσε γιατί τουτο εδώ δουλεύει μόνο με πρίζα για χρόνια. Αυτό εδώ πως σας φαίνεται? Κάθε άλλη πρόταση δεχτή!
Ευχαριστώ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αγόρασε SSD και RAM όσο παίρνει και αναβάθμισε το παλιό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Το λαπτοπ μου πάει να τα φτύσει και επειδη θα το χρειάζομαι για σοβαρά πράγματα άμεσα πρέπει να ψάξω άλλο. Το θέλω για φυσιολογική χρήση, το μόνο "έξαλλο" πρόγραμμα που σκοπεύω να του βάλω είναι ένα για προσομοίωση δεδομένων (origin). Aν έχει και καλή αυτονομία θα βοηθούσε γιατί τουτο εδώ δουλεύει μόνο με πρίζα για χρόνια. Αυτό εδώ πως σας φαίνεται? Κάθε άλλη πρόταση δεχτή!
Ευχαριστώ!! :)

Η μπαταρια αν ειναι αποσπωμενη αλλαζει. Το Amazon εχει αρκετες, πριν μερικους μηνες παρηγγειλα για λαπτοπ του 2008. Αν το λαπτοπ σου σηκωνει το προγραμμα που τρεχεις, μην παρεις αλλο. Οπως ειπε και ο Αντρεας, βαλε SSD και θα δεις διαφορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Για τμήμα πληροφορικής τη λάπτοπ χρειάζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ρε παιδιά 6,5 χρονών είναι, βαρύ κ ασήκωτο και έχει ήδη φάει αν θυμάμαι καλά 70Ε για μικροεπισκευές. Από amason δεν μπορώ να αγοράσω και γενικότερα δεν ξέρω απ'αυτά εγώ. :redface: Τόσο χάλια είναι αυτό το acer που μου έκανε κλικ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Μια χαρα ειναι το acer που σου εκανε κλικ. Aν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα δες κι αυτο https://www.skroutz.gr/s/7937124/Lenovo-Yoga-500-14IBD-i3-5005U-4GB-128GB-FHD-W10.html#reviews μονο και μονο λογω ssd.

Αλλιως παρε το acer και βαλε μετα τον ssd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ρε παιδιά 6,5 χρονών είναι, βαρύ κ ασήκωτο και έχει ήδη φάει αν θυμάμαι καλά 70Ε για μικροεπισκευές. Από amason δεν μπορώ να αγοράσω και γενικότερα δεν ξέρω απ'αυτά εγώ. :redface: Τόσο χάλια είναι αυτό το acer που μου έκανε κλικ? :P

Ναι. Θα σέρνεται από τη μέρα λειτουργίας του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ναι. Θα σέρνεται από τη μέρα λειτουργίας του.

Γιατι θα σερνεται? Αυτο που εχει καλυτερο ειναι?

Ειπαμε προυποθεση ειναι να μπει ενας ssd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Γιατι θα σερνεται? Αυτο που εχει καλυτερο ειναι?

Ειπαμε προυποθεση ειναι να μπει ενας ssd

Λίγη μνήμη, μέτριος επεξεργαστής, χωρίς κάρτα γραφικών και όπως είπες χωρίς SSD.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top