Kατατακτήριες ή Mεταπτυχιακό;

Kleisthenis

Νεοφερμένος

Ο Kleisthenis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
8/24 ωρες σου οταν μπορουν να σου εξασφαλισουν ενα καλυτερο μελλον δεν ειναι δυστυχια. Δηλαδη αν μενεις σε ενα υπογειο παρεα με τους αρουραιους αλλα κανεις το κομματι σου θα εισαι ευτυχισμενος; Μη κανουμε σαν να μαθαινουμε παπαγαλια εκφρασεις για την εκθεση της Γ'Λυκειου. Τα λεφτα μετρανε. Προτιμω να κανω μια δουλεια που δεν μου αρεσει και να τσεπωνω 3Κ το μηνα απο το να κανω μια που μ αρεσει και να βγαζω 700. Γιατι με τα λεφτα θα μπορεσω να διαμορφωσω την υπολοιπη ζωη μου οπως μου αρεσει χωρις να αγχωνομαι για το βιοπορισμο μου.

Ποιο μελλον; Αυτο ειναι το παρον και το μελλον σου. Το μιζεριασμα 9-5 καθημερινά και η καταθλιπτική καθημερινοτητα που προκυπτει απο το να κανεις κατι το οποιο δεν σου αρέσει. Εκτος βεβαια αν πιστευεις και εσυ οτι θα παρεις συνταξη στα 45 σου αλλα οτι ειναι ουτοπικό να κανεις αυτο που αγαπας και παραλληλα να εισαι πετυχημενος :whistle:

Αν αυτό θελεις να κανεις με τη ζωη που σου μενει οκ δεν θα προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη. Απλως αν θες μια συμβουλη φροντισε να αγορασεις ενα καλο ρολοι, μαλλον θα το χρειαστεις :/:

ΥΓ: Βρισκω καπως αστειο πως συμφωνα με το σκεπτικο σας υπαρχουν δυο δρομοι στη ζωη. Είτε κανεις κατι που βαριεσαι και παιρνεις 3k και συνταξη στα 25 σου ή κανεις κατι που σου αρεσει και ζεις στους δρομους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΥΓ: Βρισκω καπως αστειο πως συμφωνα με το σκεπτικο σας υπαρχουν δυο δρομοι στη ζωη. Είτε κανεις κατι που βαριεσαι και παιρνεις 3k και συνταξη στα 25 σου ή κανεις κατι που σου αρεσει και ζεις στους δρομους.

Ξέρεις γιατί συμβαίνει αυτό? Γιατί συνήθως οι δουλειές που πληρώνουν πολλά είναι οι δουλειές που κανείς δεν θέλει να κάνει ή που κανείς δεν θέλει να κάνει τα προαπαιτούμενα για να μπορεί να τις κάνει. Υπάρχει και ο τρίτος δρόμος φυσικά, να βρεις μια δουλειά με καλά λεφτά που να σου αρέσει κιόλας αλλά λίγοι θα το καταφέρουν αυτό. Εμένα δεν μ'αρέσει να πηγαίνω να τρέχω κάθε μέρα, προτιμώ να βλέπω σειρές αλλά το κάνω γιατί μου προσφέρει άλλα πιο σημαντικά πλεονεκτήματα, το ίδιο ισχύει και για τις δουλειές. Όσοι το καταλαβαίνουν αυτό είναι ήδη μίλια μακριά από τους άλλους ονειροβάμονες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ποιο μελλον; Αυτο ειναι το παρον και το μελλον σου. Το μιζεριασμα 9-5 καθημερινά και η καταθλιπτική καθημερινοτητα που προκυπτει απο το να κανεις κατι το οποιο δεν σου αρέσει. Εκτος βεβαια αν πιστευεις και εσυ οτι θα παρεις συνταξη στα 45 σου αλλα οτι ειναι ουτοπικό να κανεις αυτο που αγαπας και παραλληλα να εισαι πετυχημενος :whistle:

Αν αυτό θελεις να κανεις με τη ζωη που σου μενει οκ δεν θα προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη. Απλως αν θες μια συμβουλη φροντισε να αγορασεις ενα καλο ρολοι, μαλλον θα το χρειαστεις :/:

ΥΓ: Βρισκω καπως αστειο πως συμφωνα με το σκεπτικο σας υπαρχουν δυο δρομοι στη ζωη. Είτε κανεις κατι που βαριεσαι και παιρνεις 3k και συνταξη στα 25 σου ή κανεις κατι που σου αρεσει και ζεις στους δρομους.

Οταν μπορω να ζησω και οχι απλα να επιβιωνω δεν ειναι καταθληπτικη η καθημερινοτητα μου. Προτιμω 9-5 να κανω κατι που να μην μ αρεσει και 5-12 να κανω ο,τι γουσταρω παρα να κανω μια δουλεια που μου αρεσει κι ολη την υπολοιπη μερα να παιζω Candy Crash γιατι δεν εχω λεφτα ουτε να παω μεχρι τη μπυραρια. Προτιμω να δουλευω στο ultra βαρετο Λουξεμβουργο και να κανω τουρ 15 μερες στην Καλιφορνια απο το να ζω στην Αθηνα και να βογκαω να παω ενα τριημερο. Και η ζωη μας δεν ειναι μονο η δουλεια αλλα και αλλα πραγματα. Αν δεν εχεις οικονομικη εξασφαλιση δεν μπορεις να προχωρησεις στην προσωπικη σου ζωη. Εγω θελω να κανω σε νεαρη ηλικια οικογενεια. Θα κανεις παιδια χωρις να εχεις μια Χ οικονομικη ανεση; Ουτε για αστειο εκτος αν θεωρεις οτι τα παιδια δεν θελουν λεφτα αλλα αγαπη, στοργη και Προδερμ.

Ουτε καν τα χομπι σου δεν μπορεις να εξασκησεις. Εγω πχ γουσταρω να ταξιδευω. Αλλος να κανει κανο. Αλλος να παιζει τενις με τον Χατζηνικολαου. Αλλος να παιρνει τη μηχανη και να κανει 500 χλμ στα βουνα και να καυλωνει. Αλλος να οδηγει 4.000κεκ αμαξι. Ολα θελουν λεφτα. Καλα τα ονειρα σου αλλα αν ειναι να φτασεις 40-45 χρονων και να εχεις φαει μια 20ετια στη μιζερια κυνηγωντας τα, εχεις χασει το τρενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Bρε σπουδαστε κάτι που να σας αρέσει και αφήστε τις φιλοσοφίες.:P Χίλιες φορές να είσαι φιλόλογος και άς κάνεις κάτι άλλο σαν εργασία παρά ένας υδραυλικός που βγάζει μεν λεφτά αλλά το έχει καημό που δεν σπούδασε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν θες να κάνεις ντε και καλά μεταπτυχιακό ή δεύτερο πτυχίο τουλάχιστο κάνε κάτι που να σου προσφέρει πρακτικές γνώσεις πάνω σε κάποιο κομμάτι του ιδιωτικού τομέα. Ανέφερες την πληροφορική πιο πάνω, είναι καλή επιλογή, αλλά μονάχα αν είσαι προετοιμασμένη να ρίξεις γερό διάβασμα σε μαθηματικά και αρκετές ώρες πάνω στο PC σε προγραμματισμό, ειδάλλως προσανατολίσου σε σχολές πωλήσεων, μάρκετιγκ καθώς ότι και να κάνεις οι γνώσεις που θα πάρεις από εκεί θα είναι πάντα χρήσιμες. Η λογιστική είναι επίσης πολύ καλή επιλογή.

Σωστά!΄Οπως επίσης και τα τουριστικά επαγγέλματα είναι μια καλή επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπικά θα έκανα 10% ή θα ξαναέδινα την πρώτη χρονιά.



Αν θες να κάνεις ντε και καλά μεταπτυχιακό ή δεύτερο πτυχίο τουλάχιστο κάνε κάτι που να σου προσφέρει πρακτικές γνώσεις πάνω σε κάποιο κομμάτι του ιδιωτικού τομέα. Ανέφερες την πληροφορική πιο πάνω, είναι καλή επιλογή, αλλά μονάχα αν είσαι προετοιμασμένη να ρίξεις γερό διάβασμα σε μαθηματικά και αρκετές ώρες πάνω στο PC σε προγραμματισμό, ειδάλλως προσανατολίσου σε σχολές πωλήσεων, μάρκετιγκ καθώς ότι και να κάνεις οι γνώσεις που θα πάρεις από εκεί θα είναι πάντα χρήσιμες. Η λογιστική είναι επίσης πολύ καλή επιλογή.

Απέφυγε βιβλιοθηκονομίες, φιλολογίες, σκηνοθεσίες και γενικά οτιδήποτε του θεωρητικού τομέα (με εξαίρεση τη νομική), εκτός και αν θες σε 4 χρόνια να είσαι πάλι στην ίδια θέση.
Σε αντίθεση με την πληροφορική που έχει επιστημονικά θεμέλια και ένας επαγγελματίας με πτυχίο συνήθως έχει πολλά πλεονεκτήματα σε σχέση με έναν που δεν έχει, το μάρκετινγκ και οι πωλήσεις είναι αυστηρώς μη ακαδημαικές μέθοδοι. Δεν θα μάθεις τίποτα στο απαρχαιωμένο πρόγραμμα σπουδών μιας σχολής μάρκετινγκ και δε θα μάθεις να πουλάς οτιδήποτε αν δεν πουλήσεις οτιδήποτε. Πρόσφατα εξηγούσα σε έναν φοιτητή μάρκετινγκ τι εστί "growth hacker" και με κοίταγε με γουρλωμένα μάτια. Επίσης δεν είναι μόνο ότι το πρόγραμμα σπουδών είναι απαρχαιωμένο, είανι πως είναι εκ κατασκευής άχρηστο. Γνώμη μου πως πωλήσεις και κάποιο ή κάποια ήδη marketing κάνουμε όλοι, κάθε μέρα, είτε το καταλαβαίνουμε είτε όχι. Προσωπικά όταν έρθει η ώρα δεν θα κοιτάξω τα άχρηστα συγγράματα που έχουν στα πανεπιστήμια, αλλά τα βιβλία και τα προγράμματα που θα μετρήσουν πραγματικά(και ο μέσος φοιτητής επιχειρήσεων/μάρκετινγκ είναι τόσο άσχετος που δεν γνωρίζει καν την ύπαρξη πραγματικών πηγών).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σε αντίθεση με την πληροφορική που έχει επιστημονικά θεμέλια και ένας επαγγελματίας με πτυχίο συνήθως έχει πολλά πλεονεκτήματα σε σχέση με έναν που δεν έχει, το μάρκετινγκ και οι πωλήσεις είναι αυστηρώς μη ακαδημαικές μέθοδοι. Δεν θα μάθεις τίποτα στο απαρχαιωμένο πρόγραμμα σπουδών μιας σχολής μάρκετινγκ και δε θα μάθεις να πουλάς οτιδήποτε αν δεν πουλήσεις οτιδήποτε. Πρόσφατα εξηγούσα σε έναν φοιτητή μάρκετινγκ τι εστί "growth hacker" και με κοίταγε με γουρλωμένα μάτια. Επίσης δεν είναι μόνο ότι το πρόγραμμα σπουδών είναι απαρχαιωμένο, είανι πως είναι εκ κατασκευής άχρηστο. Γνώμη μου πως πωλήσεις και κάποιο ή κάποια ήδη marketing κάνουμε όλοι, κάθε μέρα, είτε το καταλαβαίνουμε είτε όχι. Προσωπικά όταν έρθει η ώρα δεν θα κοιτάξω τα άχρηστα συγγράματα που έχουν στα πανεπιστήμια, αλλά τα βιβλία και τα προγράμματα που θα μετρήσουν πραγματικά(και ο μέσος φοιτητής επιχειρήσεων/μάρκετινγκ είναι τόσο άσχετος που δεν γνωρίζει καν την ύπαρξη πραγματικών πηγών).

Άλλα αντι άλλων.
Πόσο ανίδεος Θεέ μου.
Πιστεύω μπορώ να εκφράσω ορθότερη απόψη και επομένως να διαφωνήσω σφόδρα μαζί σου, μιας και τυγχάνει να έχω τελειώσει το τμήμα ΟΔΕ του ΟΠΑ, έχοντας πει μάλιστα τον όρκο.
Δεν θα μπω όμως στη διαδικασία να επιχειρηματολογήσω διότι θα είναι τζάμπα (όσο αφορά με το άτομό σου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλα αντι άλλων.
Πόσο ανίδεος Θεέ μου.
Πιστεύω μπορώ να εκφράσω ορθότερη απόψη και επομένως να διαφωνήσω σφόδρα μαζί σου, μιας και τυγχάνει να έχω τελειώσει το τμήμα ΟΔΕ του ΟΠΑ, έχοντας πει μάλιστα τον όρκο.
Δεν θα μπω όμως στη διαδικασία να επιχειρηματολογήσω διότι θα είναι τζάμπα (όσο αφορά με το άτομό σου).

Δε νομίζω καθώς απ' όσο βλέπω ξανάδωσες πανελλήνιες με κακά αποτελέσματα αντί προφανώς να αποκτήσεις αποτελέσματα στον πραγματικό κόσμο όπως οι άνθρωποι που θα σεβαστώ τη γνώμη τους(no offence). Αν έχεις να πεις κάτι πες το, αλλιώς ξυδάκι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε αντίθεση με την πληροφορική που έχει επιστημονικά θεμέλια και ένας επαγγελματίας με πτυχίο συνήθως έχει πολλά πλεονεκτήματα σε σχέση με έναν που δεν έχει, το μάρκετινγκ και οι πωλήσεις είναι αυστηρώς μη ακαδημαικές μέθοδοι. Δεν θα μάθεις τίποτα στο απαρχαιωμένο πρόγραμμα σπουδών μιας σχολής μάρκετινγκ και δε θα μάθεις να πουλάς οτιδήποτε αν δεν πουλήσεις οτιδήποτε. Πρόσφατα εξηγούσα σε έναν φοιτητή μάρκετινγκ τι εστί "growth hacker" και με κοίταγε με γουρλωμένα μάτια. Επίσης δεν είναι μόνο ότι το πρόγραμμα σπουδών είναι απαρχαιωμένο, είανι πως είναι εκ κατασκευής άχρηστο. Γνώμη μου πως πωλήσεις και κάποιο ή κάποια ήδη marketing κάνουμε όλοι, κάθε μέρα, είτε το καταλαβαίνουμε είτε όχι. Προσωπικά όταν έρθει η ώρα δεν θα κοιτάξω τα άχρηστα συγγράματα που έχουν στα πανεπιστήμια, αλλά τα βιβλία και τα προγράμματα που θα μετρήσουν πραγματικά(και ο μέσος φοιτητής επιχειρήσεων/μάρκετινγκ είναι τόσο άσχετος που δεν γνωρίζει καν την ύπαρξη πραγματικών πηγών).

Για ποιο λόγο είναι απαρχαιωμένα τα προγράμματά τους. Σίγουρα το μάρκετινγκ δεν είναι επιστήμη, δανείζεται όμως στοιχεία από επιστήμες όπως η ψυχολογία. Δεν έχω την παραμικρή γνώση τι γίνεται στα τμήματα της χώρας, αλλά μου ακούγεται περίεργο αυτό που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για ποιο λόγο είναι απαρχαιωμένα τα προγράμματά τους. Σίγουρα το μάρκετινγκ δεν είναι επιστήμη, δανείζεται όμως στοιχεία από επιστήμες όπως η ψυχολογία. Δεν έχω την παραμικρή γνώση τι γίνεται στα τμήματα της χώρας, αλλά μου ακούγεται περίεργο αυτό που λες.

Ναι για τα εγχώρια μιλούσα, τουλάχιστον αυτά που ξέρω. Σίγουρα στο εξωτερικό υπάρχουν καλύτερα, αλλά δεν επηρεάζει αυτά που λέω. Σίγουρα ένας καλός επαγγελματίας του marketing χρειάζεται να έχει βασικές γνώσεις ψυχολογίας(η οποία φαντάζομαι γνωρίζεις πως δεν είναι επιστήμη, τελείως άσχετο), αλλά προφανώς αυτό δεν έχει σχέση με το τι θα μάθει στο πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταλαβαίνω γιατί τα μαθηματικά ή η πληροφορική δεν είναι επιστήμες αλλά γιατί δεν είναι η ψυχολογία? Βασίζεται σε εμπειρικά δεδομένα για να διαμορφώσει θεωρίες που εξηγούν την ανθρώπινη συμπεριφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχει νόημα και όπως είπα δε σχετίζεται. Μπορείς να κοιτάξεις τα επιχειρήματα που έχουν διατυπώσει πολύ πιο έξυπνα άτομα από μένα στο google και λοιπά, έτσι και αλλιώς το τι είναι επιστήμη και τι δεν είναι δεν έχει τόση σημασία(στην καθημερινότητα, όχι γενικά). Πάντως για όποιον έχει όρεξη προτείνω το φοβερό νορβηγικό ντοκιμαντέρ brainwash που αναλύει διαφορές μεταξύ κοινωνικών και βιολογικών επιστημών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δε νομίζω καθώς απ' όσο βλέπω ξανάδωσες πανελλήνιες με κακά αποτελέσματα αντί προφανώς να αποκτήσεις αποτελέσματα στον πραγματικό κόσμο όπως οι άνθρωποι που θα σεβαστώ τη γνώμη τους(no offence). Αν έχεις να πεις κάτι πες το, αλλιώς ξυδάκι.:P

1) Έδωσα αδιάβαστος και εν τέλει πέτυχα τον στόχο μου
2) Δουλεύω κανονικότατα σε καλή εταιρεία, πάνω στο αντικείμενό μου και παράλληλα κάνω τα ιδιαιτεράκια μου, βγάζοντας χρήματα που άλλοι δεν βλέπουν ούτε με τα κυάλια. Άρα, άτοπο το επιχείρημά σου.
3) Το εγχείρημά μου, είσαι τόσο κλειστόμυαλος και μίζερος που, δεν πρόκειται να κατανοήσεις!

#bitch please
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία λοιπόν πάω να κλάψω στη κλειστόμυαλη και μίζερη γωνιά μου, αφού όπως φαίνεται όχι μόνο με ξέρεις από προχθές, αλλά κρατάς και απωθημένα επειδή σου βρισα τη μάνα(???).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AHMAD

Νεοφερμένος

Ο AHMAD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ποιες δουλειές σου δίνουν 3 χιλιάρικα τον μήνα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ποιες δουλειές σου δίνουν 3 χιλιάρικα τον μήνα ?

Ρώτα τον Michel Foucault. Αυτός παίρνει τόσα!
Μόνο αυτός μπορεί να σου πει το μυστικό της επιτυχίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AHMAD

Νεοφερμένος

Ο AHMAD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα ! Είχα υποβάλλει παλιότερα και ερώτημα για το τμήμα τεχνολόγων γεωπόνων τει Θεσσαλονίκης . Επειδή θέλω να ασχοληθώ με την γη ως συμπληρωματική απασχόληση ή και κύρια (?) ακόμη ως παραγωγός ή και έμπορος αγροτικών προιόντων , σκέφτομαι σοβαρά να δώσω κατατακτήριες στο συγκεκριμένο τει . Θα μπορούσε κάποιος γνώστης να με ενημερώσει για τα εξής :

1) επίπεδο δυσκολίας σπουδών για άλλοτε απόφοιτο θεωρητικής σχολής.
2) επίπεδο σπουδών του τμήματος γενικότερα (δηλαδή αξίζει ο χρόνος που θα ξοδευθεί ώστε να μάθω κάτι χρήσιμο ?)
3) αριθμό εισακτέων με κατατακτήριες (ποσοστό ?)
4)τρόπο εξέτασης μαθημάτων κατάταξης πχ ανάπτυξη θεωρητικών θεμάτων αποκλειστικά ή και λύση πρακτικών θεμάτων (ώστε να ξεκινήσω την αποστήθιση - παπαγαλία από τώρα)

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρης7

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
1) Έδωσα αδιάβαστος και εν τέλει πέτυχα τον στόχο μου
2) Δουλεύω κανονικότατα σε καλή εταιρεία, πάνω στο αντικείμενό μου και παράλληλα κάνω τα ιδιαιτεράκια μου, βγάζοντας χρήματα που άλλοι δεν βλέπουν ούτε με τα κυάλια. Άρα, άτοπο το επιχείρημά σου.
3) Το εγχείρημά μου, είσαι τόσο κλειστόμυαλος και μίζερος που, δεν πρόκειται να κατανοήσεις!

#bitch please

ελπιζω να μην κανεις ιδιαιτερα μαθηματικων γιατι εισαι μεγαλος μυρωδιας ,μου αρεσει που παινευσαι για τον βαθμο που τελειωσες την σχολη σου που ειναι τυλαχιστον γελοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AHMAD

Νεοφερμένος

Ο AHMAD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
καλύτερα υδραυλικός που βγάζει λεφτά και έχει σπουδάσει φιλολογία (για να κάνουμε και λίγο πλάκα !!!!!!!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρης7

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
καθεστε και συζητατε για τα επαγγελματα που εχουν δουλεια στην ελαλδα του 2016 με ανεργια 33 τα εκατοι (δηλωμενο ιανεργοι δηλαδη) γυρευε ποσο ειναι το πραγματικο ποσοστο.Συγγνωμη αλλα βρισκω τις συζητησεις που κανετε αστοχες και γελοιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top