Kάθε πράγμα στον καιρό του...

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
και ο κιολός τον Αύγουστο! :D

Γενικά, συμφωνείτε ότι κάθε πράγμα πρέπει να γίνεται στον καιρό του ή είστε άτομα που τολμάτε να κάνετε κάτι, ελπίζοντας ότι θα πετύχει; ;)

Εγώ προσωπικά είμαι της "αδρεναλίνης" και πολλές φορές έχω κάνει/δοκιμάσει πράγματα, ενώ οι άλλοι μου πρότειναν να περιμένω για να γίνουν πιο ευνοϊκές οι συνθήκες.

:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αναλόγως την περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αναλόγως την περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
και ο κιολός τον Αύγουστο! :D

Γενικά, συμφωνείτε ότι κάθε πράγμα πρέπει να γίνεται στον καιρό του ή είστε άτομα που τολμάτε να κάνετε κάτι, ελπίζοντας ότι θα πετύχει; ;)

Εγώ προσωπικά είμαι της "αδρελανίνης" και πολλές φορές έχω κάνει/δοκιμάσει πράγματα, ενώ οι άλλοι μου πρότειναν να περιμένω για να γίνουν πιο ευνοϊκές οι συνθήκες.

:thanks:

Για μενα η ζωη θελει λιγη τρελα σε καποιους τομεις,για καποια δεν υπαρχει συγκεκριμενος καιρος αντιθετα με την αντιληψη οτι υπαρχει.Οποτε δεν συμφωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Κάθε πράγμα στον καιρό του, για μένα. Φυσικά αυτό δεν ισχύει για ό,τι ''δεν έχει καιρό'', όπως αναφέρθηκε. Αλλά γενικά πιστεύω πως η υπομονή και η ενασχόληση με το πρέπον κάθε στιγμή είναι από τις μεγαλύτερες ικανότητες / αρετές που μπορεί να αποκτήσει / αναπτύξει ένας άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πολλές φορές όμως η τύχη ευνοεί τους τολμηρούς.

Σαφώς η υπομονή πρέπει να υπάρχει στον καθένα, αλλά υπάρχει και η προσωπική διαίσθηση, ότι δηλαδή, αν το κάνεις τώρα, θα σου βγει σε καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Στον καιρο του??Ποιο καιρο του??Ποιος οριζει τον καιρο??Η... Πετρουλα ας πουμε?? :lol:Νομιζω οτι μονο ο ιδιος ο ανθρωπος μπορει να καταλαβει ποτε ειναι ο καιρος του να τολμησει να κανει καποια πραματα στη ζωη του αναλογα με τις συνθηκες τις περιπτωσεις και τις αναγκες του.Αν και μερικες φορες θελει και μια δοση τρελας για να κανεις μερικα πραγματα που σε αλλες περιπτωσεις δε θα εκανες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πολλές φορές όμως η τύχη ευνοεί τους τολμηρούς.

Σαφώς η υπομονή πρέπει να υπάρχει στον καθένα, αλλά υπάρχει και η προσωπική διαίσθηση, ότι δηλαδή, αν το κάνεις τώρα, θα σου βγει σε καλό.

Σαφώς. Θα ήμουν μάλιστα αρκετά ανόητος αν δεν το πίστευα αυτό, ιδίως έχοντας τόσα παραδείγματα καθημερινά γύρω μου. Απλά εντάξει, προτιμώ τον πιο σίγουρο / σοβαρό / αναλυτικό / μελετημένο (πες τον όπως θες) δρόμο για να ολοκληρώνω τα πράγματα. Η τύχη φυσικά και βοηθά πολλές φορές τους τολμηρούς αλλά προσωπικά δεν βασίζομαι ποτέ πάνω της. Αν έρθει καλώς, αν όχι πάλι καλώς - και καλύτερα μάλιστα. Για μένα είναι παράγοντας που συμπληρώνει, ίσως, και δεν αντικαθιστά τον ''καιρό''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εξαρτάται την περίσταση, όπως ειπώθηκε και πριν.
Καλό ειναι να δοκιμάζεις πρωτόγνωρα πράγματα, για να αντιμετωπίζεις καταστάσεις, να γίνεσαι πιο δυνατός, με το να έχεις κανούριες εμπειρίες, αλλά και το να περιμένεις λίγο δε βλάπτει.
Κάποια πράγματα, απλά πρέπει να γίνονται σε μια συγκεκριμένη ηλικία, και όχι πιο πριν, γιατί τα αποτελέσματα ίσως είναι ολέθρια.
Και επειδή κάθε περίσταση ποικίλει, τα "ανάλαφρα" τολμηρά πράγματα, μπορούμε να τα δοκιμάζουμε, δε βλάπτει, αλλά τα "βαριά" τολμηρά μπορούν να περιμέεεενουν. Λίγο, όσο χρειάζεται μέχρι να ωριμάσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Εξαρτάται την περίσταση, όπως ειπώθηκε και πριν.
Καλό ειναι να δοκιμάζεις πρωτόγνωρα πράγματα, για να αντιμετωπίζεις καταστάσεις, να γίνεσαι πιο δυνατός, με το να έχεις κανούριες εμπειρίες, αλλά και το να περιμένεις λίγο δε βλάπτει.
Κάποια πράγματα, απλά πρέπει να γίνονται σε μια συγκεκριμένη ηλικία, και όχι πιο πριν, γιατί τα αποτελέσματα ίσως είναι ολέθρια.
Και επειδή κάθε περίσταση ποικίλει, τα "ανάλαφρα" τολμηρά πράγματα, μπορούμε να τα δοκιμάζουμε, δε βλάπτει, αλλά τα "βαριά" τολμηρά μπορούν να περιμέεεενουν. Λίγο, όσο χρειάζεται μέχρι να ωριμάσουμε.

Συμφωνώ.: )

Σαφώς. Θα ήμουν μάλιστα αρκετά ανόητος αν δεν το πίστευα αυτό, ιδίως έχοντας τόσα παραδείγματα καθημερινά γύρω μου. Απλά εντάξει, προτιμώ τον πιο σίγουρο / σοβαρό / αναλυτικό / μελετημένο (πες τον όπως θες) δρόμο για να ολοκληρώνω τα πράγματα. Η τύχη φυσικά και βοηθά πολλές φορές τους τολμηρούς αλλά προσωπικά δεν βασίζομαι ποτέ πάνω της. Αν έρθει καλώς, αν όχι πάλι καλώς - και καλύτερα μάλιστα. Για μένα είναι παράγοντας που συμπληρώνει, ίσως, και δεν αντικαθιστά τον ''καιρό''.

Kι εγώ.:PΑν όχι πάντα,τις περισσότερες φορές.
Βέβαια,όπως ειπώθηκε και πιο πάνω,σημαντικό ρόλο παίζει και η εκάστοτε περίσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Και εγω της αδρελανίνης είμαι Τζιμάκο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Εγώ γενικά είμαι άτολμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρτάται την περίσταση, όπως ειπώθηκε και πριν.
Καλό ειναι να δοκιμάζεις πρωτόγνωρα πράγματα, για να αντιμετωπίζεις καταστάσεις, να γίνεσαι πιο δυνατός, με το να έχεις κανούριες εμπειρίες, αλλά και το να περιμένεις λίγο δε βλάπτει.
Κάποια πράγματα, απλά πρέπει να γίνονται σε μια συγκεκριμένη ηλικία, και όχι πιο πριν, γιατί τα αποτελέσματα ίσως είναι ολέθρια.
Και επειδή κάθε περίσταση ποικίλει, τα "ανάλαφρα" τολμηρά πράγματα, μπορούμε να τα δοκιμάζουμε, δε βλάπτει, αλλά τα "βαριά" τολμηρά μπορούν να περιμέεεενουν. Λίγο, όσο χρειάζεται μέχρι να ωριμάσουμε.

A γεια σου.Αυτό.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντα του κεφαλιου μου κανω. Αμα μου τη βιδωσει να κανω κατι, δε με σταματαει τιποτα και κανενας. :P Μπορει να φαινομαι δειλος, αλλα ειναι να μη γινει αυτο το "κλικ" μεσα μου. Αν και αναγνωριζω οτι πρεπει να αποκτησω λιγη παραπανω υπομονη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Και εγω της αδρελανίνης είμαι Τζιμάκο:P

Να είσαι.

Εγώ είμαι της αδρεναλίνης με τυπογραφικό λάθος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Κι εγώ βασικά δεν είμαι και πολύ της υπομονής...αν και προσπαθώ να το διορθώσω γιατι ορισμένες φορές δε μου έχει βγει σε καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δυστυχώς είμαι πολύ ανυπόμονη και βιάζομαι για τα επόμενα πράγματα πριν καλά-καλά τελειώσω τα προηγούμενα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top