Hacking

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Έχω αλλάξει κωδικό πολλές φορές αλλά τίποτα!
Καλό antivirus; Μπορείς να προτείνεις κάτι; Είμαι ΆΣΧΕΤΗ με όλη την έννοια.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Έχω αλλάξει κωδικό πολλές φορές αλλά τίποτα!
Καλό antivirus; Μπορείς να προτείνεις κάτι; Είμαι ΆΣΧΕΤΗ με όλη την έννοια.. :redface:

Είναι πιθανό να σε έχει προσβάλλει κάποιος proxy trojan.Long shot , αλλά για να λες ότι αλλάζεις κωδικούς και διάφορες ip φαίνονται στο mail σου, οι πιθανότητες είναι α) ή όντως αλλάζεις συνέχεια ip, επειδή έχεις εγκαταστημένο εν αγνοία σου κάποιον proxy,ή β) μέσω κάποιου keylogger καταγράφουν τις αλλαγές των κωδικών σου.Όπως και 'να χει, κατέβασε κάποιο antivirus (google) ή αγόρασε κάποια συνδρομή για να έχεις και καθολική κάλυψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Υπερευχαριστώ για τις απαντήσεις:)
Μάλλον το 2ο είναι γιατί απο οτι βλέπω στα e-mail, πολλές φορές είναι σε ώρες που κοιμόμουν οπότε αποκλείεται να ήμουν εγώ!
Είναι συνέχεια απο διαφορετικές πόλεις.. δεν μπορώ να καταλάβω!:(
Απο το Google τι μου προτείνεις να κατεβάσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Υπερευχαριστώ για τις απαντήσεις:)
Μάλλον το 2ο είναι γιατί απο οτι βλέπω στα e-mail, πολλές φορές είναι σε ώρες που κοιμόμουν οπότε αποκλείεται να ήμουν εγώ!
Είναι συνέχεια απο διαφορετικές πόλεις.. δεν μπορώ να καταλάβω!:(
Απο το Google τι μου προτείνεις να κατεβάσω;

πατάς antivirus και θα σου βγάλει 350000...000 σελίδες.Κατέβασε όποιος θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Αλλά να βάλεις ένα. Όταν είχα παραπάνω πάντα μου δημιουργούσαν προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Υπερευχαριστώ για τις απαντήσεις:)
Μάλλον το 2ο είναι γιατί απο οτι βλέπω στα e-mail, πολλές φορές είναι σε ώρες που κοιμόμουν οπότε αποκλείεται να ήμουν εγώ!
Είναι συνέχεια απο διαφορετικές πόλεις.. δεν μπορώ να καταλάβω!:(
Απο το Google τι μου προτείνεις να κατεβάσω;

Να βάλεις antivirus και μόλις το εγκαταστήσεις να κάνεις ένα scan όλο το pc με αυτό, για να πιάσει τα trojan/ιούς αν έχεις και να τα καθαρίσει. :)
Και να το ενημερώνεις συχνά (σε κάποια γίνεται αυτόματα, σε κάποια άλλα όχι).
Και αυτό που είπε ο Αντώνης πιο πάνω. ΕΝΑ antivirus. Αν βάλεις περισσότερα 1) θα καθυστερεί πολύ ο υπολογιστής και 2) δε θα λειτουργούν όπως πρέπει, άρα δώρο άδωρο. :)

Pm me αν θα θες να σου προτείνω antivirus. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Ωραία, θα το προσπαθήσω σήμερα το βράδυ και θα σας πω αν καταφέρω να κάνω τίποτα!

ή β) μέσω κάποιου keylogger καταγράφουν τις αλλαγές των κωδικών σου.
Αν συμβαίνει αυτό μπορεί να βοηθήσει το antivirus;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Απο ποιο site μπαινεις στο facebook απο το κανονικο ή σου εχουν δωσει καποιο αλλο link; Γιατι μπορει να ειναι ιστιοσελιδα "ψαρεματος" και να παιρνουν το κωδικο σου καθε φορα που κανεισ log in (αν και το αποκλειω).
Εγω σου προτεινω να κατεβασεις αυτο το antivirus το οποιο ειναι δωρεαν και θα κανει updates μονο του. Δεν λεω οτι ειναι το καλυτερο αλλα τουλαχιστον ειναι δωρεαν και ουτε θα μπλεξεις με κλειδια και διαφορα αλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Απο ποιο site μπαινεις στο facebook απο το κανονικο ή σου εχουν δωσει καποιο αλλο link; Γιατι μπορει να ειναι ιστιοσελιδα "ψαρεματος" και να παιρνουν το κωδικο σου καθε φορα που κανεισ log in (αν και το αποκλειω).
Εγω σου προτεινω να κατεβασεις αυτο το antivirus το οποιο ειναι δωρεαν και θα κανει updates μονο του. Δεν λεω οτι ειναι το καλυτερο αλλα τουλαχιστον ειναι δωρεαν και ουτε θα μπλεξεις με κλειδια και διαφορα αλλα.

Ναι, απο το κανονικό μπαίνω.
Μου έχει εμφανίσει 2-3 φορές κάτι παραθυράκια σχετικά με το ''Ηλεκτρονικό Ψάρεμα'', συνήθως όταν πάω να ανοίξω κάποιο απ'τα λινκ που ανεβάζουν κατα καίρους διάφορες ομάδες. Το κάνει και σε εσας;
Πφφφ..δεν ξέρω!
Ωραία, θα κατεβάσω αυτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top