Hacking

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
δυστυχως ομως υπαρχουν και οι cracker που μονο καλο σκοπο δεν εχουν.
Οι περισσότεροι λένε ότι είναι hackers ενώ στην πραγματικότητα είναι crackers και απλά χρησιμοποιούν λάθος όρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Script Kiddies everywhere πρόσεχε μόνο μην F@rT και φύγει κάνα Binary και ψάχνεσαι. Go play Nintendo kid.

Οι περισσότεροι λένε ότι είναι hackers ενώ στην πραγματικότητα είναι crackers και απλά χρησιμοποιούν λάθος όρο.

Οι περισσοτεροι κανουν copy paste ένα έτοιμο script και νομίζουν ότι είναι ο Neo. That's a fact.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
btw ο μικρός που έχει ξεκινήσει το θέμα έχει ποστάρει το ίδιο πράμα σε άλλα 200 site..χαχαχα
Τον έχω πετύχει σε πολλά forum.

Ps: Dr4ke plz don't hack my pc :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manitari

Νεοφερμένος

Η manitari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
θέλω και εγώ να ασχοληθώ......έχω ξεκινήσει (ή μαλλον προσπαθώ) να μελετάω την c++... είναι καθολου χρήσιμη??? και μέτα με τι να συνεχίσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Η c++ είναι δύσκολη; Γιατί στο Τμήμα μου, παιδιά με τρομερή έφεση στην επιστήμη των Η/Υ και πληροφορικής, αποτυχαίνουν μαζικά σε μαθήματα όπως c++;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
δεν υπαρχει δυσκολη και ευκολη το θεμα ειναι ποσο χρησιμοποιεις μια γλωσσα (και βεβαια τι σου ζητανε να κανεις)αυτος που ξερεις ηδη 2 γλωσσες προγραμματιμου μπορει μεσα σε ενα απογευμα να μαθει και τριτη και μετα ολες τις αλλες.
απο κει και περα τελειωνει ο προγραμματισμος και αρχιζει η δουλεια και το μυαλο...
πχ και η fortran μια παμπαλλαια γλωσσα ειναι πολυ απλη ,αλλα την χρωστανε οι μισοι μηχανολογοι ,δεν σημαινει οτι ειναι και δυσκολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Oλα ειναι δυσκολα αν δεν ασχοληθεις. Στη συγκεκριμενη περιπτωση νομιζω πως μαλλον θα φταιει το οτι οι μαθηματικοι δε βλεπουν προγραμματιστικα τετοιου ειδους μαθηματα. Χρειαζεται αλγοριθμικη σκεψη, τριβη σε (χαζα στην αρχη) demos, μεγαλη αγαπη στον compiler etc. Αν βλεπουν την Πληροφορικη μονο σαν αναδρομικες συναρτησεις, μηχανες Turing, Θεωρηματα Kleene, Post, Church, Rice κ.ο.κ. ναι μεν θα σκισουν στην Θεωρητικη Πληροφορικη και αυτοι θα τη θεμελιωσουν, στην πραξη ομως οταν τους ζητηθει να κανουν ενα προγραμμα μαλλον θα τα βρουν σκουρα. Χωρις λογο βασικα, γιατι η ενασχοληση που θελει ο προγραμματισμος σε οποιαδηποτε γλωσσα δεν απαιτει ιδιαιτερη ευφυια. Ναι μεν δεν ειναι και το πιο trivial πραγμα να κανεις ενα προγραμμα, αλλα σαφως το να κατανοησεις αφηρημενα θεωρηματα και μηχανισμους ειναι πολυ πιο δυσκολο και απαιτει πολυ περισσοτερα εγκεφαλικα κυτταρα να δουλεψουν.

Yπαρχει το https://www.hackthissite.org/ για να σε εισαγει σιγα σιγα σε βασικες εννοιες του hacking btw, για να 'μαστε και μια φορα ον τοπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
απλά μια ερώτηση έκανα...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
και εγω μια απαντησ εδωσα,εαν ηταν επιθετικο το υφος σορρυ ,ητο κεκτημενη ταχυτις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Και πηρες δυο απαντησεις σχετικες με την ερωτηση σου. Αρα; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manitari

Νεοφερμένος

Η manitari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Η c++ είναι δύσκολη; Γιατί στο Τμήμα μου, παιδιά με τρομερή έφεση στην επιστήμη των Η/Υ και πληροφορικής, αποτυχαίνουν μαζικά σε μαθήματα όπως c++;

ειναι λιγο εως πολυ δυσκολη...τουλαχιστον για εμενα..
αλλα εχω και βοηθεια απο εναν φιλο μου που την 3ερει καλα..τωρα δοκιμασαι και βλεπεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γιατι? Ας μαθετε και τιποτα δεν κανει κακο..ωραιοι κωδκοι παιδια,καλα τα πατε μεχρι τωρα:):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ρε παιδια γνωριζει κανεις κανενα καλο wordlist για wpa;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
ρε παιδια γνωριζει κανεις κανενα καλο wordlist για wpa;

για wordlist δυσκολο αφου ετσι και αλλιως στις dictionary attacks ειναι μικρο το ποσοστο επιτυχιας.μπορεις ομως να δοκιμασεις τα default credentials για το router αν ξερεις τι μαρκα ειναι https://www.phenoelit-us.org/dpl/dpl.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
δυσκολο να το γνωριζω αυτο..παντως σε ευχαριστω..Μαλλον πως θα ψαξω να βρω κανενα τροπο με επιθεση απο backtrack χωρις dictionary attack
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Παιδιά?Πως ξεκινάς το '''αθλημα''?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Παιδιά?Πως ξεκινάς το '''αθλημα''?
https://earthlab.uoi.gr/indy/hacker-howto-gr/

Ή πιο συνοπτικά: Διαβάζεις, διαβάζεις, και διαβάζεις.
Σε καμια 10αριά χρόνια αν ασχοληθείς σοβαρά θα είσαι ένας ικανότατος χάκερ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
ΟΟΟ πολύ ωραία.Ευχαριστώ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Sorry αν είναι ψιλοάκυρη η ερώτηση μου, αλλά είδα οτι ασχολείστε κι ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Νομίζω οτι κάποιος έχει παραβιάσει το λογαρισμό μου στο facebook. Υπάρχει μια επιλογή, όπου μπορείς κάθε φορά που μπαίνει κάποιος στον λογαριασμό σου απο κάποια άλλη συσκεύη, σου έρχετε μύνημα στο e-mail, και την έχω ενεργοποιήσει. Το τελευταίο διάστημα λοιπόν έρχονται συνέχεια μηνύματα στο mail μου, με διάφορες συσκευές απο πολλές διαφορετικές πόλεις και διαφορετικά IP!! Εγώ όμως μπαίνω κανονικά στο λογαριαμό μου και ούτε έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο ως τώρα..:confused:
Έχω αλλάξει τόσες φορές κωδικό και στο φβ και στο μειλ μου αλλα πάλι τα ίδια!!
Έχει κανείς ιδέα τι παίζει;
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε να βοηθήσει κάποιος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,437 μηνύματα.
Sorry αν είναι ψιλοάκυρη η ερώτηση μου, αλλά είδα οτι ασχολείστε κι ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Νομίζω οτι κάποιος έχει παραβιάσει το λογαρισμό μου στο facebook. Υπάρχει μια επιλογή, όπου μπορείς κάθε φορά που μπαίνει κάποιος στον λογαριασμό σου απο κάποια άλλη συσκεύη, σου έρχετε μύνημα στο e-mail, και την έχω ενεργοποιήσει. Το τελευταίο διάστημα λοιπόν έρχονται συνέχεια μηνύματα στο mail μου, με διάφορες συσκευές απο πολλές διαφορετικές πόλεις και διαφορετικά IP!! Εγώ όμως μπαίνω κανονικά στο λογαριαμό μου και ούτε έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο ως τώρα..:confused:
Έχω αλλάξει τόσες φορές κωδικό και στο φβ και στο μειλ μου αλλα πάλι τα ίδια!!
Έχει κανείς ιδέα τι παίζει;
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε να βοηθήσει κάποιος!:)

Αλλαξε κωδικό και βάλε ενα καλό antivirus :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top