H «Απίστευτη ιστορία του Μπέντζαμιν Μπάτον»

maria_st8

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
δε ξερω για κλαμα..ο bro παντως που την ειδε συγκινηθηκε..(ελεος πηγε να δει ταινια του μπραντ κι ουτε καν μου ειπε τπτ..πφφ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
κ εγώ θέλω να τη δω με την πρώτη ευκαιρία...

michael92 σε ποιά ταινία πήγες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Την είδα τη Παρασκευή και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά.....Αλλά περίμενα περισσότερα με τόση διαφήμιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
μπορεις να μας δωσεις λιγες λεπτομερειες παραπανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κι εμενα μου αρεσε παρα πολυ ειδικα προς το τελος ηταν πολυ συγκινητικο το ολο σκηνικο...να πατε να το δειτε οπωσδηποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Την είδα την ταινία.
Συμπαθητική ήταν. Περίμενα περισσότερα να πω την αλήθεια. Σε αρκετά σημεία μου φάνηκε "κενή". Είναι και τεράστια.
Αξίζει να την δείτε πάντως.
Έχει κακό τέλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Την ειδα.Ωραια ηταν μου αρεσε και ο Μπραντ πολυ καλος.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Την είδα και εγώ...

Ωραία ήταν αν και η πραγματικότητα απέχει πολύ από την υπόθεση της ταινίας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ η ταινια μεχρι το δυσοίωνο τελος , που για εμενα δεν εκτελέστηκε σωστα και χωρις την επιδιωξη του σκηνοθετη παρουσιασε καποια κωμικα στοιχεια.Το μοναδικο παραπονο που εχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Τι σημασία έχει αν απέχει από την πραγματικότητα...δε βλάπτει να χρησιμοποιούμε και λίγο τη φαντασία μας. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πάντως από μικρό παιδί σκεφτόμουν τι θα γινόταν αν η πορεία του ανθρώπου ήταν έτσι. Χαίρομαι που βγήκε σε ταινία :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πάντως από μικρό παιδί σκεφτόμουν τι θα γινόταν αν η πορεία του ανθρώπου ήταν έτσι. Χαίρομαι που βγήκε σε ταινία :p

Τώρα είσαι μεγάλος;;;:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ετυχε να τη δω και εγω αυτη την ταινια με καποιους συμφοιτητες μου..Καλη ταινια θα ελεγα,βασικα περιμενα να ηταν πιο χαλια μιας και επαιζε ο"πιασαρικος"Μπραντ Πιτ,ακομα απορω για το πως εκανε μια τοσο σοβαρη ταινια(ναι οκ μπορει να υπερβαλω και λιγο εδω:D)...Ειναι μια ταινια η οποια ασχολειται γενικα με την "ιδιαιτεροτητα" και πως αυτη δεν ειναι απαραιτητα κατι κακο ουτε πρεπει να αφανιζεται το οτιδηποτε μη συνηθισμενο μιας και μπορουν να βγουν πολλα καλα πραγματα απο ανθρωπους που θεωρουνται "σπανιοι".Συγκεκριμενα μεσα απο την ιδαιτεροτητα του πρωταγωνιστη ως προς την μορφη του και τον τροπο με τον οποιο επιδρα ο χρονος πανω του προσπαθουν να περασουν το παραπανω μηνυμα που ειπα γενικευοντας το...Ταυτοχρονα δειχνει και μια πολυ "ασυνηθιστη" ιστορια αγαπης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ετυχε να τη δω και εγω αυτη την ταινια με καποιους συμφοιτητες μου..Καλη ταινια θα ελεγα,βασικα περιμενα να ηταν πιο χαλια μιας και επαιζε ο"πιασαρικος"Μπραντ Πιτ,ακομα απορω για το πως εκανε μια τοσο σοβαρη ταινια
Εγω απορω γιατι προσβαλεις τον μπραντ πιτ , σιγουρα εχει κανει τα εμπορικα τροια , κυριος και κυρια σμιθ μα εχει και ενα μεγαλο πληθος απ πολυ καλες στην πλατη του --> Se7en ,Twelve Monkeys,Interview with the Vampire ,The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford ,Babel , snatch , fight club
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Πάντως από μικρό παιδί σκεφτόμουν τι θα γινόταν αν η πορεία του ανθρώπου ήταν έτσι. Χαίρομαι που βγήκε σε ταινία :p

Ε τότε στην αρχή της ταινίας θα πρέπει να βάλουν να γράφει: "Βασισμένο στην ιδέα του qwertyuiop2".:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μάλλον στην ιδέα ενός Άγγλου φιλόσοφου το 1800 κάτι, γιατί υπάρχει και το ίδιο quote από αυτόν (μου διαφεύγει τ' όνομα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Η ιδεα της ιστοριας της ταινιας μονο βασιζεται στην συντομη ιστορια του αμερικανου συγγραφεα F. Scott Fitzgerald με το ιδιο ονομα(το 1921) .Θα μπορουσες να πεις οτι αποτελεσε μονο την εμπνευση για την ταινια , αν και τωρα κανει μηνυση εναντιον της ταινιας ο συγγραφεας του Il ritorno di Arthur all'innocenza (1994) ισχυριζομενος οτι ητανε δικη του ιδεα.Χμμ ποιος ξερει ισως να εχει και ο qwertyuiop2 μεριδιο συμβολης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Ε τότε στην αρχή της ταινίας θα πρέπει να βάλουν να γράφει: "Βασισμένο στην ιδέα του qwertyuiop2".:P:P
εεετσιι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Μάλλον στην ιδέα ενός Άγγλου φιλόσοφου το 1800 κάτι, γιατί υπάρχει και το ίδιο quote από αυτόν (μου διαφεύγει τ' όνομα).

Πφφ... κολλάς κι εσύ σε κάτι λεπτομέρειες ώρες-ώρες..:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top