Erasmus

econlove

Νεοφερμένος

Η econlove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά μήπως έχει πάει κανείς erasmus στο Bordeaux ή Γαλλία γενικότερα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Παιδιά μήπως έχει πάει κανείς erasmus στο Bordeaux ή Γαλλία γενικότερα??

Μάλλον θα πάει φέτος η ξαδέρφη μου!Προετοιμασία στα γαλλικά την κάνει η ίδια καθηγήτρια που κάνει κι εμένα!Ό,τι απορίες έχεις, μπορώ να τις της μεταβιβάσω (ή να σου απαντήσω κι εγώ αν μπορώ)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.
Παιδιά μήπως έχει πάει κανείς erasmus στο Bordeaux ή Γαλλία γενικότερα??
Αν με πάρουν στο erasmus Mundus, ίσως περάσω και απ' εκεί! Δε ξέρω τίποτα όμως για το μέρος :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

econlove

Νεοφερμένος

Η econlove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μπορείς να την ρωτήσεις αν ξέρει τίποτα για το κλοστος ζωής εκεί πέρα γιατί μου φαίνεται ότι θα είναι λίγο πανάκριβα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Γενικότερα η Γαλλία ναι, είναι ακριβή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

econlove

Νεοφερμένος

Η econlove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γενικότερα η Γαλλία ναι, είναι ακριβή.
Ναι ρε γαμώτο κι εγώ δεν το είχα ψάξει πολύ καλά. Νόμιζα ότι θα ήταν λίιιγο πιο ακριβά από εδώ. Και βλέπω τώρα δυάρια και γκαρσονιέρες 500-550 ευρώ και τρλαίνομαι!:wacko: Γενικά πριν δηλώσετε κάτι ψάξτε καλά πρώτα κόστος ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ναι ρε γαμώτο κι εγώ δεν το είχα ψάξει πολύ καλά. Νόμιζα ότι θα ήταν λίιιγο πιο ακριβά από εδώ. Και βλέπω τώρα δυάρια και γκαρσονιέρες 500-550 ευρώ και τρλαίνομαι!:wacko: Γενικά πριν δηλώσετε κάτι ψάξτε καλά πρώτα κόστος ζωής.

Συνήθως οι φοιτητές εκεί νοικιάζουν ένα δωμάτιο μέσα σε ένα διαμέρισμα μίας οικογένειας ή συγκατοικούν με άλλους φοιτητές!Στριμωχτείτε λίγο!Αν έχεις καλή παρέα δεν είναι τίποτα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ναι ρε γαμώτο κι εγώ δεν το είχα ψάξει πολύ καλά. Νόμιζα ότι θα ήταν λίιιγο πιο ακριβά από εδώ. Και βλέπω τώρα δυάρια και γκαρσονιέρες 500-550 ευρώ και τρλαίνομαι!:wacko: Γενικά πριν δηλώσετε κάτι ψάξτε καλά πρώτα κόστος ζωής.
Σε όλες τις χώρες (πλην της Ελλάδας) τόσο είναι το νοίκι. Αν βρήκες 500€ το δυάρι μη σου πω ότι είναι και φθηνό:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
κυπρος, βαλκανια ειναι στο ιδιο μηκος κυματος με Ελλαδα περιπου. Επειδη εχω δει λιγο για Κυπρο, ειναι πιο ακριβα μεν αλλα σπιτι με 200 βρισκεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.
Σε όλες τις χώρες (πλην της Ελλάδας) τόσο είναι το νοίκι. Αν βρήκες 500€ το δυάρι μη σου πω ότι είναι και φθηνό:hehe:
Επίσης, σε όλες τις χώρες (πλην της Ελλάδας) υπάρχει και κυριαρχεί το concept της συγκατοίκησης, σενάρια επιστομονικής φαντασίας για εδώ, κάτι που κάνει το κόστος ενοίκιασης ανεκτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Eννοείται συγκατοίκηση για να σου βγει πιο φτηνά! Αλλιώς υπάρχει κι η λύση της εστίας, ένα δωμάτιο με ή χωρίς κοινό μπάνιο γύρω στα 150-200 μευρώ. Αλλά εξαρτάται πάλι από την περιοχή που θα πας. Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, η γαλλική κυβέρνηση δίνει ένα μπόνους της τάξης των 50-60 ευρώ για τους φοιτητές όσον αφορά τη διαμονή/ενοικίαση σπιτιού. Κοίταξέ το κι αυτό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

econlove

Νεοφερμένος

Η econlove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Καλησπέρα.. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Για erasmus στην Κύπρο απαιτείται και πτυχίο Proficiency;; Για τους φοιτητές της Ελλάδας εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλησπέρα.. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Για erasmus στην Κύπρο απαιτείται και πτυχίο Proficiency;; Για τους φοιτητές της Ελλάδας εννοώ.

1. Γιατί να κάνεις Erasmus στην Κύπρο; :P
2. Αν πάρεις μαθήματα στα Ελληνικά νομίζω ότι δεν χρειάζεται πτυχίο αγγλικών. Αν πάρεις τότε απαιτείται τουλάχιστον πτυχίο επιπέδου Β2 (Lower).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Γιατί μου άρεσε το πρόγραμμα σπουδών εκεί.. :)
Ααα, okay.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoula30537

Νεοφερμένος

Η nikoula30537 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια εχει παει κανεις Πραγα για Erasmus??? μου εχουν πει καλα λογια γενικα!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Αν θες γνωμες για την πολη μπορω να σου δωσω. Για επιπεδο πανεπιστημιων κτλ δεν ξερω. Η πολη ειναι παρα πολυ ωραια. Εγω θα πηγαινα ανετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoula30537

Νεοφερμένος

Η nikoula30537 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ναι γενικα για την πολη μου εχουν πει τα καλυτερα!!! απλα ηθελα να μαθω κανα site για σπιτι και γενικα τετοιες πληροφοριες erasmitikes :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μπες στο facebook στο group erasmus prague 2014/2015 και θα βρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoula30537

Νεοφερμένος

Η nikoula30537 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
σε ευχαριστωωω !! αν και δεν ββλεπω καμμια ελληνικη ομαδα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top