Emo

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιωργο, συγκεκριμενα οι emo βαζουν ταμπελες μονοι τους, αποστασιοποιωντας τους εαυτους τους απο την υπολοιπη κοινωνια.
Ε, αφού θέλουν να αποστασιοποιηθούν ας αποστασιοποιηθούν. :)


Αλλά κάτι τέτοιο δεν ισχύει, γιατί όλοι ασχολούνται με τα emos. ;)
Και δεν καταλαβαίνω γιατί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νομιζω εχω ηδη απαντησει. Καθετι που ξενιζει την κοινωνια αντιμετωπιζει κριτικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Νομιζω εχω ηδη απαντησει. Καθετι που ξενιζει την κοινωνια αντιμετωπιζει κριτικη.
Και ό,τι θεωρεί η κοινωνία "σωστό" πρέπει να το παίρνουμε τοις μετρητοίς; Πόσοι έχουν την άποψη ότι το Internet είναι εργαλείο μόνο για να βλέπει ο Έλληνας μπάλα και τσόντες;
(Πέρα από αυτούς που το θεωρούν σατανικό :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εμεις ειμαστε η κοινωνια. Δεν ειναι καμια απροσωπη, υποχθονια εξουσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
ρε παιδιά.είναι απλό.σύμφωνα με τη γνώμη μου:
1)οι ψευτοemo και οποιδήποτε "ψευτο" "υποστηρίζουν" πράγματα/αντιλήψεις για..."τα μάτια του κόσμου" επειδή δεν έχουν αυτοπεποίθηση και θέλουν να ξεχωρίσουν!
2)οι αληθινοί emo έχουν συγκεκριμένες ιδεολογίες τις οποίες όποιος θέλει τις δέχεται και όποιος δεν τις θέλει, δεν τις ακολουθεί.
3)είναι εντελώς ρατσιστικό και έξω από τα όρια της δημοκρατικής δεοντολογίας να βρίζουμε και να χτυπάμε τους emo ή να τους κοροιδεύουμε. αν είναι δυνατόν που ζούμε αδέρφια???ας χαλαρώσουμε λίγο και ας σεβαστούμε την διαφορετικότητα των άλλων (έστω και αν δεν αρέσει σε όλους) εφόσον αυτή δεν μας βλάπτει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ρε παιδιά.είναι απλό.σύμφωνα με τη γνώμη μου:
1)οι ψευτοemo και οποιδήποτε "ψευτο" "υποστηρίζουν" πράγματα/αντιλήψεις για..."τα μάτια του κόσμου" επειδή δεν έχουν αυτοπεποίθηση και θέλουν να ξεχωρίσουν!
2)οι αληθινοί emo έχουν συγκεκριμένες ιδεολογίες τις οποίες όποιος θέλει τις δέχεται και όποιος δεν τις θέλει, δεν τις ακολουθεί.
3)είναι εντελώς ρατσιστικό και έξω από τα όρια της δημοκρατικής δεοντολογίας να βρίζουμε και να χτυπάμε τους emo ή να τους κοροιδεύουμε. αν είναι δυνατόν που ζούμε αδέρφια???ας χαλαρώσουμε λίγο και ας σεβαστούμε την διαφορετικότητα των άλλων (έστω και αν δεν αρέσει σε όλους) εφόσον αυτή δεν μας βλάπτει!
Με κάλυψες, ειδικά στο 3ο. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν εχουν καμια ιδεολογια. Τις ιδεολογιες τις στηριζουμε εμπρακτα και τις τεκμηριωνουμε. Δεν ειναι ιδεολογοι. Ενα trend ειναι, που δυστυχως ομως κραταει πολυ. Δεν θα εξυψωνα ποτε σε ιδεολογους ενα ματσο θυματα της παγκοσμιας βιομηχανιας της μοδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
κάνεις λάθος miv από ότι κατάλαβα δεν έχεις έρθει σε επαφή με real emos αλλά με τους ψευτοemos. αν αναφέρεσαι στους τελευταίους συμφωνούμε,γιατί οι αληθινοί έχουν ιδεολογία η οποία μάλιστα έρχεται σε αντίθεση με τη μόδα...και εφαρμόζεται και στην καθημερινή τους ζωή μάλιστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παλι δυο πολυεθνικες κανουν πλουσιες ρε Γιωργο! Αυτο ακριβως δεν ειναι η μοδα? Αν ειναι κατα της μοδας να ψωνιζουν απο τη λαικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
μα αυτό κάνουν νομίζω...τεσπα... είναι διαφορετικά τα βιώματά μας από ότι φαίνεται και έχουμε σχηματίσει διαφορετική άποψη...εντάξει εσύ με τη δική σου άποψη και εγώ με τη δική μου...δεν είναι ώρα να το πολυαναλύσουμε. εξάλλου δεν είναι μαθηματικά να βρού με τη σωστή λύση αλλά συζήτηση να ανταλλάξουμε απόψεις...έτσι δεν είναι???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
H-emo

Το αγαπημένο μου κακάο όταν ήμουν πιτσιρίκι.

Ουδέν σχόλιον :)

Συμφωνώ με το Στέλιο :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
κοίτα η μάνα μου ήθελε να δούμε μπας και υπήρχαν κάμερες στην πλατεία που
έγινε το συμβαν, αλλα προσωπικα εγω δεν θέλω να το τραβήξω το θέμα. κοινώς, φοβάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δυσκολα. Καμερες υπαρχουν μονο στους δρομους. Αν και να σου πω, εγω δεν θα το τραβουσα. Οχι οτι ειναι σωστο, γιατι ετσι διαιωνιζουμε το προβλημα. Αλλα ενταξει, μονος σου δε μπορεις να τα βαλεις με μια κλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ακριβώς γι αυτό δεν το κάνω..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ειναι βεβαια το προβλημα η φυσιολογικη αδρανεια σου απεναντι σε αυτο. Το νομοθετικο κενο σε πολλες αξιοποινες πραξεις δημιουργει αυτο το προβλημα. Αν το κρατος δε μπορει να σε προστατευσει και να σταθει διπλα σου απεναντι τους, τοτε να μη ζηταει να σταθεις μονη σου και πολυ δε περισσοτερο, να μη ζηταει η κοινωνια να γινει καλυτερη. Οι δημοσιογραφοι, δυστυχως, επικεντρωνονται στα χαρακτηριστικα της καστας αυτης, οχι στα κοινωνικα προβληματα που εχει δημιουργησει. Για το λογο αυτο δεν πιεζουν καμια νομοθετικη αρχη να λαβει απαραιτητα μετρα. Για παραδειγμα, για ποιο λογο να επιτρεπεται συγκεντρωση περιθωριακων, οπως οι emo, στην κεντρικοτερη πλατεια της χωρας, εξω απο το κοινοβουλιο και μαλιστα οι αρχες να κοιτανε απρακτες τα αποκρουστικα πραγματα που κανουν, οπως πχ. ο τραυματισμος με ξυραφι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν ειναι βεβαια το προβλημα η φυσιολογικη αδρανεια σου απεναντι σε αυτο. Το νομοθετικο κενο σε πολλες αξιοποινες πραξεις δημιουργει αυτο το προβλημα. Αν το κρατος δε μπορει να σε προστατευσει και να σταθει διπλα σου απεναντι τους, τοτε να μη ζηταει να σταθεις μονη σου και πολυ δε περισσοτερο, να μη ζηταει η κοινωνια να γινει καλυτερη. Οι δημοσιογραφοι, δυστυχως, επικεντρωνονται στα χαρακτηριστικα της καστας αυτης, οχι στα κοινωνικα προβληματα που εχει δημιουργησει. Για το λογο αυτο δεν πιεζουν καμια νομοθετικη αρχη να λαβει απαραιτητα μετρα. Για παραδειγμα, για ποιο λογο να επιτρεπεται συγκεντρωση περιθωριακων, οπως οι emo, στην κεντρικοτερη πλατεια της χωρας, εξω απο το κοινοβουλιο και μαλιστα οι αρχες να κοιτανε απρακτες τα αποκρουστικα πραγματα που κανουν, οπως πχ. ο τραυματισμος με ξυραφι.

Ποιος τραυμάτισε ποιον με ξυράφι;
Σιγά μην τους πουν και που να συγκεντρωθούν ρε, είσαι σοβαρός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Ποιος τραυμάτισε ποιον με ξυράφι;

Οι ίδιοι το κάνουν στον εαυτό τους..."χαράσσονται" μερικές φορές, έτσι και καλά για να νιώσουν τον πόνο..έλεος :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οι ίδιοι το κάνουν στον εαυτό τους..."χαράσσονται" μερικές φορές, έτσι και καλά για να νιώσουν τον πόνο..έλεος :down:

ε οκ, δικαίωμα τους. Δεν είναι αποκρουστικό αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Με την ιδια λογικη, αν εχω με τη γκομενα μου ειμαι μαζοχα, να βγουμε να μαστιγωθουμε στο Συνταγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω ότι το να αυτοτραυματίζεσαι είναι αποκρουστικό, ειδικά όταν το κάνεις σε κοινή θέα!

Με την ιδια λογικη, αν εχω με τη γκομενα μου ειμαι μαζοχα, να βγουμε να μαστιγωθουμε στο Συνταγμα.

Γουστάρωωωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top