Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Μαλλον δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σιγουρα δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπον τα πιστοποιητικα συνηθως 4-6 βδομαδες μετα τα αποτελεσματα τα στελνουν.Πέρσι που βγηκαν τα αποτελεσματα 31 Ιουλιου απο 10 Σεπτεμβρη στελνανε τα πιστοποιητικα και μεχρι τον Οκτωβρη τα χανε λαβοι σχεδον ολοι.Τωρα σχετικα με το πιστοποιητικο αυτο αναγραφει ΜΟΝΟ το grade και οχι ποσοστο %.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pogue_mahone

Νεοφερμένος

Ο pogue_mahone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Συγχαρητηρια και σε σενα.Για το statement αν μενεις επαρχια και οχι Αθηνα-Θεσσαλονικη δεν το χουν ανεβασει και ουτε προκειται.Αυτο σημαινει επιλεκτικη ενημερωση...Θα τους στειλω φυσικα ενα μαιλ να ενημερωθει και το Κειμπριτζ και ο examination manager.

Ευχαριστώ!

Ναι επαρχία είμαι, από Σητεία μεριά και έδωσα ανεξάρτητος όχι απο φροντιστήριο δηλ.
βλακεία αυτό με την επιλεκτική ενημέρωση για πιο λόγο το κάνουνε?

περίμενα και Α, είμαι περίεργος να δω το statement γιατί μόνο στο use of english είμαι σίγουρος οτι δε τα πήγα τόσο καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα ναι ειναι μεγαλη βλάκεια και εχω ενημερωσει ηδη το Cambridge ESOL UK και τον Examination Manager του British Council.
Εμεις δηλαδη δεν εχουμε πληρωσει για να δωσουμε;Πραγματικα με απογοητευει το ΒΣ.Θα περιμενα καλυτερη εξυπηρετηση.Τωρα πρεπει εγω να περιμενω 10-15 μερες να μου στειλουν το statement of results!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Περασα,περασα!!! :P Παει το Proficiency!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Με C βεβαια,αλλα δεν πειραζει αφου το περασα!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Congratz!:D
Αν εχεις την καλοσυνη μπορεις να ανεβασεις το statement of results σου και τι ποσοστο είχες?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ceteris paribus

Νεοφερμένος

Ο ceteris paribus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
απ'οτι θυμαμαι ρε παιδια δεν λενε και τιποτα σημαντικο τα statement of results

γιατι τοση πρεμουρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aπλα στατιστικα και μονο.Γιατι εχω παρατηρησει πως η διαφορα αναμεσα σε ποσοστα στα γραφηματα ειναι τεραστια.Τιποτα το τρομερο.
Ρωτα και μας που δεν τα χουν ανεβασει στο internet!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
OK, μπορώ να βρω το centre number.Αλλά το χαρτί που έχω δεν γράφει ούτε Unique number(δεν είμαι τυφλός, αν θέλετε ποστάρω και φωτογραφια :P )!
Μόνο Candidate number έχω.Μάλλον θα περάσω μια βόλτα απο το φροντιστήριο να δω τι γίνεται.
https://www.candidates.cambridgeesol.org/cs/Results_Online για δοκιμασε εδω...

Εεε ναι.Πιο πολυ εδωσα Cambridge για να δοκιμασω και δεν πηγαινα για το παρω.Λογικο ειναι να θες να το παρεις απλα εδω Κοζανη λιγοι το πηρανε.Και ηταν και παιδια με πολυ υψηλο επιπεδο.Βγαλτε εξω εμενα γιατι δεν κανω show off.Οπως και να χει το Μισιγκαν πιστευω πως το πηρα.Οπως και να χει αυτη η εξεταση δειχνει τι ακριβως ξερεις και οσοι δεν κολλατε δωστη τη.Θα βγειτε πολυ καλυτεροι στο τελος.Οσοι δεν τολμησαν καλυτερα να σωπασουν...
το θεμα δεν ειναι να τολμας η οχι...το θεμα ειναι να δινεις την εξεταση που θεωρεις αξιολογη... ο νοων νοειτω.;) επισης αν καποιοι εχουν λεφτα για πεταμα και δινουν προφισιενσυ για "εμπειρια" εν μεσω οικονομικης κρισης, ας μαθουν οτι δεν εχουν ολοι αυτη την ευχερεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
επισης αν καποιοι εχουν λεφτα για πεταμα και δινουν προφισιενσυ για "εμπειρια" εν μεσω οικονομικης κρισης, ας μαθουν οτι δεν εχουν ολοι αυτη την ευχερεια...

Δεν νομιζω να χρησιμοποιώ τα δικα σου χρήματα για να μου κάνεις κουμάντο στο τι θα δωσω και γιατί.
Κατανοητο;:)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Οσοι δωσατε εκτος British Council μπορείτε να κανετε απο το site του Cambridge ESOL verification τα αποτελεσματα σας.
Θα σας φανει πολυ χρησιμο απο το να δειχνετε το πτυχιο σε καποια δουλεια να γινονται ολα ηλεκτρονικα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Δεν νομιζω να χρησιμοποιώ τα δικα σου χρήματα για να μου κάνεις κουμάντο στο τι θα δωσω και γιατί.
Κατανοητο;
:)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Οσοι δωσατε εκτος British Council μπορείτε να κανετε απο το site του Cambridge ESOL verification τα αποτελεσματα σας.
Θα σας φανει πολυ χρησιμο απο το να δειχνετε το πτυχιο σε καποια δουλεια να γινονται ολα ηλεκτρονικα.;)
Μαλλον το δικο μου ποστ δεν εγινε κατανοητο... δικαιωμα σου να σκορπας τα χρηματα των γονιων σου οπου θες...αλλα οχι και να μας λες "δεν τολμησαμε.." λες και ειμαστε κοτες εμεις που δεν δωσαμε κεμπριτζ... με το ιδιο σκεπτικο μπορω να πω το ιδιο για το UCLan... :hmm: εγινε κατανοητο τωρα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ceteris paribus

Νεοφερμένος

Ο ceteris paribus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ρε ποιος να τολμησει και τι;

ολα τα πιστοποιητικα των πανεπιστημιων εχουν τον ιδιο συντελεστη δυσκολιας για ενα συγκεκριμενο επιπεδο (στην περιπτωση μας c2).

ουτε αυτο του κεμπριτζ δειχνει ποσο καλα αγγλικα ξερεις ουτε ειναι πιο δυσκολο απο του μισιγκαν.
αυτα ειναι για να τα κονομανε τα φροντιστηρια και τα διαφορα συμβουλια και ενωσεις.

αυτο που χρειαζεται ωστοσο για να δωσεις τετοιου ειδους πιστοποιητικα ειναι η ωριμοτητα και η εμπειρια που παιδια 15-16 χρονων δεν την εχουν, γι'αυτο κι αν καταφερουν να περασουν τις εξετασεις πιστοποιουν τυπικα τις γνωσεις τους και οχι ουσιαστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ρε ποιος να τολμησει και τι;

ολα τα πιστοποιητικα των πανεπιστημιων εχουν τον ιδιο συντελεστη δυσκολιας για ενα συγκεκριμενο επιπεδο (στην περιπτωση μας c2).

ουτε αυτο του κεμπριτζ δειχνει ποσο καλα αγγλικα ξερεις ουτε ειναι πιο δυσκολο απο του μισιγκαν.
αυτα ειναι για να τα κονομανε τα φροντιστηρια και τα διαφορα συμβουλια και ενωσεις.

αυτο που χρειαζεται ωστοσο για να δωσεις τετοιου ειδους πιστοποιητικα ειναι η ωριμοτητα και η εμπειρια που παιδια 15-16 χρονων δεν την εχουν, γι'αυτο κι αν καταφερουν να περασουν τις εξετασεις πιστοποιουν τυπικα τις γνωσεις τους και οχι ουσιαστικα.
φιλε μου η ωριμοτητα και η εμπειρια ειναι συνισταμενη πολλων παραγοντων. και δεν ειναι παντα αναλογη της ηλικιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteric

Νεοφερμένος

Ο lefteric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ!

Ναι επαρχία είμαι, από Σητεία μεριά και έδωσα ανεξάρτητος όχι απο φροντιστήριο δηλ.
βλακεία αυτό με την επιλεκτική ενημέρωση για πιο λόγο το κάνουνε?

περίμενα και Α, είμαι περίεργος να δω το statement γιατί μόνο στο use of english είμαι σίγουρος οτι δε τα πήγα τόσο καλά.
Σε ποιο σχολειο πας στην Σητεια?Εγω ειμαι απο Μυρσινη!Με την ευκαρια εγω πηρα το fce με Α!!:D:clapup::):thumbsup::yahoo::vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ceteris paribus

Νεοφερμένος

Ο ceteris paribus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
μπορει να μην ειναι παντα,αλλα στο 90-95% των περιπτωσεων ισχυει.

ενας μεγαλυτερος με περισσοτερα βιωματα και εμπειριες, θα αντιμετωπισει διαφορετικα ενα κειμενο στο reading, ενα αποσπασμα στο listening ή το θεμα μιας εκθεσης, ανακαλωντας στην μνημη του γνωσεις που ενα παιδι λυκειου δυστυχως δεν μπορει να εχει.

γι'αυτο και σε τοσο υψηλο επιπεδο χρειαζεται πολυπλευρη γνωση, γιατι μελετωνται θεματα μακρια απο την οπτικη του σχολειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
μπορει να μην ειναι παντα,αλλα στο 90-95% των περιπτωσεων ισχυει.

ενας μεγαλυτερος με περισσοτερα βιωματα και εμπειριες, θα αντιμετωπισει διαφορετικα ενα κειμενο στο reading, ενα αποσπασμα στο listening ή το θεμα μιας εκθεσης, ανακαλωντας στην μνημη του γνωσεις που ενα παιδι λυκειου δυστυχως δεν μπορει να εχει.

γι'αυτο και σε τοσο υψηλο επιπεδο χρειαζεται πολυπλευρη γνωση, γιατι μελετωνται θεματα μακρια απο την οπτικη του σχολειου.
οταν εδωσα μισιγκαν δεν συνεβη κατι τετοιο παντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
https://www.candidates.cambridgeesol.org/cs/Results_Online για δοκιμασε εδω...


το θεμα δεν ειναι να τολμας η οχι...το θεμα ειναι να δινεις την εξεταση που θεωρεις αξιολογη... ο νοων νοειτω.;) επισης αν καποιοι εχουν λεφτα για πεταμα και δινουν προφισιενσυ για "εμπειρια" εν μεσω οικονομικης κρισης, ας μαθουν οτι δεν εχουν ολοι αυτη την ευχερεια...

γράφεις σαν να είναι κανά αστονομικό ποσό οι εξετάσεις. Δεν πιστεύω ότι είναι κακό να δώσει κανένας δύο ισότιμα πιστοποιητικά ώστε να έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να περάσει (τουλάχστον σε ένα από τα δύο).

(αντιθέτως πιστεύω πως ακόμα και αν δε το πάρεις οι εξετάσεις σου μαθαίνουν να σκέφτεσαι).

Σπάταλος είναι αυτός που εκμεταλεύεται τα χρήματα του (ή των γονιών του) για να αγοράζει ακριβά ρούχα, να πηγαίνει ταξιδάκια, να αγοράζει βιντεοπαιχνίδια, υπολογιστή καινούριο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
γράφεις σαν να είναι κανά αστονομικό ποσό οι εξετάσεις. Δεν πιστεύω ότι είναι κακό να δώσει κανένας δύο ισότιμα πιστοποιητικά ώστε να έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να περάσει (τουλάχστον σε ένα από τα δύο).

(αντιθέτως πιστεύω πως ακόμα και αν δε το πάρεις οι εξετάσεις σου μαθαίνουν να σκέφτεσαι).

Σπάταλος είναι αυτός που εκμεταλεύεται τα χρήματα του (ή των γονιών του) για να αγοράζει ακριβά ρούχα, να πηγαίνει ταξιδάκια, να αγοράζει βιντεοπαιχνίδια, υπολογιστή καινούριο).
δεν αντιλεγω....αλλα 170 ευρω (ου ειναι το φθηνοτερο προφισιενσυ) ειναι ενα αξιοσεβαστο ποσο -περιπου 6 μερες φουλ ταιμ δουλεια-. επισης, φυσικα και ενα τετοιο τεστ σε κανει να σκεφτεσαι, γιαυτο θα μπορουσε καποιος να παρει ενα βιβλιο με πρακτις τεστς, αν αυτος ειναι ο σκοπος του, η να κανει μοκ τεστς που σιγουρα κοστιζουν κ λιγοτερα.... Συμφωνω απολυτα με οσα λες, αλλα θυμισου οτι ζουμε σε καιρους που και το 5ευρω εχει μεγαλη αξια...

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν λεω να μην δωσει καποιος προφισιενσυ. αυτο που λεω ειναι οτι καλυτερα ας δωσει καποιο που θα ειναι σιγουρος οτι θα το παρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ceteris paribus

Νεοφερμένος

Ο ceteris paribus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
συνεβη αλλα ισως δεν το καταλαβες.

συνεβη οταν επεσε ενα ακαταλαβιστικο κειμενο στο reading, ή οταν δεν καταλαβες ενα αποσπασμα στο listening για ποιο ακριβως πραγμα μιλουσε κτλ.

τεσπα, σ'αυτο που συμφωνω ειναι οτι δεν πρεπει να ξεφευγουμε και να δινουμε 2 και 3 πτυχια του ιδιου επιπεδου γιατι δεν μας προσφερει απολυτως τιποτα. Ισα-ισα το να παρουμε το ενα και να πατωσουμε στα αλλα πχ πρεπει να μας βαλει σε σκεψεις αν και κατα ποσο ανηκουμε σε τοσο υψηλο επιπεδο η οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
στο ακουστικο δεν συνεβη. στα κειμενα ναι οντως συνεβη αλλα ηταν θεμα λεξιλογιου, που εκει ειμαι αδυναμες...και δεν ειναι θεμα ηλικιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
δηλαδη αν εχω παρει το πτυχειο του fce το ecce δεν παιζει κανενα ρολο στην εργασια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top