'Eκθεση εικόνων graffiti

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα.

Ναι, το graffiti είναι τέχνη, ακόμη και αυτό με γράμματα. Πλέον, τα καλά και ωραία γκράφιτι έχουν εκλείψει, αφού παντού βλέπεις κάποιες προτάσεις, λέξεις ή ακόμη και ονόματα εταιριών. Δε βγαίνει το συναίσθημα που θέλουν να βγάλουν οι έφηβοι. Αυτό το βλέπω μόνο ως καταστροφή των κτηρίων. Στην πόλη μου (αν και εγώ μένω σε χωριό), δεν υπάρχουν πουθενά γκράφιτι που θεωρούνται τέχνη, παρά μόνο στο (μέχρι τώρα) σχολείο μου. Θα βγάλω φωτογραφίες και θα ποστάρω, αν θέλετε. Προς το παρόν, βάζω κάποιες φωτογραφίες από γκράφιτι που βρήκα στο ιντερνετ και μου άρεσαν:








Αντιθέτως, κάτι τέτοιο δεν το θεωρώ τέχνη:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.

Συνημμένα

  • 480919_416839345007136_182673891757017_1458369_360366240_n.jpg
    480919_416839345007136_182673891757017_1458369_360366240_n.jpg
    111 KB · Εμφανίσεις: 339

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Να συνεχίσω και εγώ με κάποια αριστουργήματα του Banksy..:)
BANKSY.jpg

BANKSY2.jpg

BANKSY3.jpg

BANKSY4.jpg

BANKSY5.jpg

BANKSY6.jpg

BANKSY7.jpg

BANKSY8.jpg

BANKSY9.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Eίναι πανέμορφα, όντως..











Μακάρι να υπήρχαν παντού γκράφιτι να έφευγε αυτό το γκρίζο από τις πόλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Banksy vs Robbo.

Εν τω μεταξύ,εκεί που τον βάφουνε μαύρο τον τοίχο για κάποιο λόγο σκέφτηκα ότι το έκαναν mods! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

Ωπ! Τυχαίνει να έχω βγάλει προσωπικά φωτογραφία το συγκεκριμένο σχέδιο, όχι όμως ιδιαιτέρως επιτυχημένα αφού φαίνονται κάγκελα μπροστά:

100_0617.jpg

Επίσης, μου άρεσε αυτό:
100_0665.jpg

Αμφότερα βρίσκονται στο Montreal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top