DELF B2

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ θα δώσω ή το Μάη ή το Δεκέμβρη....

Τέσπα καλή σας επιτυχία!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Έχει δώσει κανένας προφορικά να μας πει τι περίπου του βάλανε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A_myrto

Νεοφερμένος

Η A_myrto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
μου εδωσαν ενα κειμενο το οποιο ελεγε οτι το 92% των γαλλων ενδιαφερονται για το περιβαλλον και μετα ρωτησαν κλασικα τι γινεται στην ελλαδα,τι κανω εγω,γιατι δεν αλλαζουμε ευκολα τροπο ζωης και γιατι ενδιαφερεται μονο το 92% και οχι το 100% των γαλλων..............αυτα πανω κατω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Πιστεύω ότι εδώ στο Ελάντα ενδιαφερόμαστε πολύ λιγότερο για το περιβάλλον:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
δινω το μαιο και ειμαι ασχετος προφορικα.το ακουστικο πως ηταν το δεκεμβρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

izygaki

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Eγώ έδωσα Β2 το Δεκέμβριο.Θέλει προσοχή το ακουστικό!

Πως σου φάνηκε το DALF C1?Εγώ μόλις ξεκίνησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Kate*

Νεοφερμένος

Η *Kate* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μπορεις να μας πεις περιπου τι σας επεσε? Προφορικα, εκθεση??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ έδωσα Β2 πέρσι το Μάη και μπορώ να πω ότι ήταν αρκετά βατά τα θέματα.Τα ακουστικά και τα κείμενα ήταν πολύ πιο εύκολα από αυτά του βιβλίου μου και η έκθεση ήταν ένα γράμμα όπου ζητάς να πραγματοποιηθεί μια εκδρομή.Όσο για τα προφορικά τα θέματα για το περιβάλλον είναι πολύ συνηθισμένα τα τελευταία χρόνια και επίσης αν ξέρετε κάποιον που δίνει πριν από σας,ρωτήστε τι του έπεσε γιατί έχουν π.χ. 8 θέματα που τα εναλλάσσουν και αν είστε τυχεροί και δίνετε κοντά-κοντά μπορεί να σας πέσει το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
αυτο το δεκεμβρη εβαλαν πολυ περιβαλλον στις εξετασεις της καλαματας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

izygaki

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το δεκέμβριο που έδωσα για πρώτη φορά από ότι μας είπαν οι επιτηρητές έβαλαν καθαρό ακουστικό χωρίς θορύβους, άρα σε σύγκριση με προηγούμενες χρονιές ήταν πιο εύκολο..Το πρώτο μέρος (μεγάλο με τα κενά) του ακουστικού μίλαγε γιατί επιπλέον δουλειές που κάνουν οι μαθητές, και μας περιέγραφε τους λόγους κτλ.Το δεύτερο μέρος (μικρό, κουτάκια) του "ακουστικουκουτακια") του ακουστικού, ήταν πιο γρήγορο και μίλαγε γιατί λειτουργία μιας βιβλιοθήκης. Πάντως το μεγάλο μετά κενό ήταν πολύ πιο εύκολο σε σύγκριση με το άλλο! Άρα καταλαβαίνεις ότι υπήρχαν αρκετές καινοτομίες!! Προφορικά μου έπεσε περιβάλλον όπως και το δεύτερο κείμενο. Και στην έκθεση έπρεπε να γράψουμε ένα γράμμα στο διευθυντή του σχολείου μας για να του ζητήσουμε την άδεια να φτιάξουμε σε συνεργασία με την ομάδα πληροφορικής του σχολείου μας ένα σχολικό site σχετικά με το εκπαιδευτικό σύστημα κτλ

bonne chance!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
μια χαρα ομως θα τα εχεις παει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucy

Νεοφερμένος

Η Lucy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ξέρει κανένας αν έχουν βγει τα αποτελέσματα του Δεκέμβρη 2009 στο Β2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Συνήθως βγαίνουν τέτοιες μέρες με καμιά βδομάδα απόκλιση.

Καλή επιτυχία σε όλους και πιο ειδικά σε ένα φίλο από δω μέσα που έδινε:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

izygaki

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οχι κ τοσο νωρις παντα μετα τις 20 του μηνος...τεσπα λετε να κανουν φετος τη διαφορα?το πτυχιο μ παντως του Β1 μου ηρθε ενα μηνα νωριτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petit_94

Νεοφερμένος

Ο petit_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εκθεση δεκεμβριου 2009??μπορει καποιοσ να μ πει τ του επεσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Οχι κ τοσο νωρις παντα μετα τις 20 του μηνος...τεσπα λετε να κανουν φετος τη διαφορα?το πτυχιο μ παντως του Β1 μου ηρθε ενα μηνα νωριτερα

Eγώ μιλάω για IFT:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanasis Bar...

Νεοφερμένος

Ο Thanasis Bar... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σου προτείνο αν έχεις δυσκολίες γραμματικής να πάρεις το βιβλία ''Grammaire progressive du francais nouvelle edition(CLE) ( avec 600 exercises) . Για να μάθεις να κλίνεις ότι ρήμα θές όπως το θές συμβουλέψου ''bescherelle la conjugaison pour tous(HATIER)''
ελπίζω να βοήθηα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
εκθεση δεκεμβριου 2009??μπορει καποιοσ να μ πει τ του επεσε?
να γραψετε ενα γραμμα στον διευθυντη του σχολειου σας για να επιτρεψει στην ταξη σας να φτιαξετε ενα σαιτ στο διαδικτυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Πηρα το b2 με 83%. Χθες το εμαθα. CE:24 PO:23 PE:22 CO:14(παλούκι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
α καλα εσυ εισαι αριστος.εγω το μαιο δεν προκειται να το παρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top