DELF B2

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το CO ήταν σχετικά δύσκολο μόνο το πρώτο. Το δεύτερο μου ακούστηκε συνηθισμένο και πρέπει να το έχω κουμαντάρει. Το CE ήταν κι αυτό απαιτητικό, ιδίως το δεύτερο κείμενο που ήταν επιεικώς παλούκι. Το PE όπως αναφέρθηκε ήταν εύκολο, αρκεί να μην έπεφτες στην παγίδα μερικών άγνωστων λέξεων στη φούσκα της εκφώνησης. Ευτυχώς δεν έπεσα. Και τέλος το PO ήταν κλασικά, όπως πάντα κι ελπίζω να πήγα καλά τουλάχιστον εκεί για να σώσω λίγο από τα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germa

Νεοφερμένος

Ο germa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Οι γάλλοι εξεταστές έχουν πτυχείο αξιολόγησης. Μιλαω για το Γαλλικό Ινστιτούτο βέβαια.

Εκείνο που δυσκόλεψε φέτος στο C1 του Γαλλικού Ινστιτούτου ήταν η compréhension του γραπτού γιατί είχε να κάνει με φιλοσοφία. Αλήθεια γιατί τα κρατικά δεν έχουν επίπεδο C2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν έχουν ακόμα, αλλά προγραμματίζεται να γίνει. Στην ουσία βεβαια δεν χρειάζεται παραπάνω γλώσσα απο το C1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germa

Νεοφερμένος

Ο germa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Πάντως και το παλιό Σερτιφικά καλό ήταν.

Yπάρχει πλέον και Σορμπόν Β2. Το ξέρατε;

Το Σορμπόν Β2 αντιστοιχεί με το ΔΕΛΦ Β2

Και στην αγορά εργασίας ζητούν γκασταρμπάιτερς, όχι εσένα και εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosgeo

Νεοφερμένος

Ο nikosgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Το Β2 είναι εύκολο και ευχάριστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germa

Νεοφερμένος

Ο germa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Συμφωνώ απολύτως και επαυξάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosgeo

Νεοφερμένος

Ο nikosgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Mήπως έχει κάποιος το Δελφ Β2 του τελευταίου Μαϊου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germa

Νεοφερμένος

Ο germa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Δεν έχουν βγεί ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
τα αποτελέσματα πότε βγαίνουν ξέρει κανείς...???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Εγώ άκουσα ότι θα βγουν στο ίντερνετ στις αρχές Ιουλίου.. Τώρα αν κάποιος ξέρει σίγουρα ας μας διαφωτίσει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Παιδιά μόλις με πήρε η καθηγήτριά μου τηλέφωνο! Τα αποτελέσματα βγήκαν! Το πέρασα!!:jumpy: Βέβαια οριακά... 58,5. Απογοητεύτηκα τελείως με την έκθεση, όπου πήρα 12,5. Περίμενα γύρω στο 20, δεν ξέρω τι συνέβη.. Προφορικά 18,5 , ακουστική 8(:oops:), και κείμενα 19,5. Καλά αποτελέσματα σε όλους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thalie

Νεοφερμένος

Η Thalie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!ΠΟΙΟ ΤΟ C1???ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΔΩΣΑ Β2 ΒΓΗΚΑΝ ΚΙΟΛΑΣ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Ναι, για το Β2 τα αποτελέσματα βγήκαν.. Πήγαινε στο ifa.gr στα αποτελέσματα εξετάσεων, βάλε τον κωδικό σου, και θα σου τα βγάλει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για το Β2 δεν βγήκαν όμως. Προχθες που ήμουν στο Γαλλικό Ινστιτούτο μου είπαν 10 Ιουλίου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παιδιά δε γίνεται αυτο! Κάποιο λάθος! Αν όντως έχουν βγει απο τώρα...ΠΕΡΑΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! J'ai reussi!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefthe

Νεοφερμένος

Η Eλευθερiα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΑΙΔΕΣ!εγω παλι δινω τον αλλο Μαιο Β2 και C1...θα ηθελα αν γινεται βεβαια να μου πειτε θεματακια!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
βρε παιδιά είμαι στο ifa.gr και δεν βλέπω πουθενά αποτελεσματα..... Βοήθεια...!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thalie

Νεοφερμένος

Η Thalie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σας παρακαλω ας μου πει καποιος που μπαινουμε :(ακριβως??Εχω χαθει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
βρε παιδιά είμαι στο ifa.gr και δεν βλέπω πουθενά αποτελεσματα..... Βοήθεια...!!!!! :D

Ούτε εγώ, χάνεσαι με το καινούργιο σαιτ. Το παλιό ήταν πολύ καλύτερο. Βέβαια, μέχρι το 2007 που έδινα εγώ, τα αποτελέσματα έβγαιναν Ιούλιο, οπότε τώρα είναι υπερβολικά νωρίς. Απ την άλλη όμως, ξέρω παιδιά που έχουν μάθει αποτελέσματα. Ό,τι να ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a9inoof

Νεοφερμένος

Η a9inoof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια..Β2 δν παιζει να εχουν βγει..μπηκα στ ifa.gr αλλα δν βρισκω τπτ....μονο για C1 και C2...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top