Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα λίγο σιχαμένος μου φαίνεται για να είμαι ειλικρινής :)
σωστα το λες. Γι αυτο ειναι στο πανεπιστημιο του standford, γι αυτο ο Τραμπ τον ειχε επικεφαλη λοιμωξιολογιας και αλλα πολλα. Άσε γιατι αν βγει να πει την αληθεια θα εχει θεματα :)
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ξ

Ξέρεις τι;Αν υπάρξουν υπόνοιες για άνοιγμα των σχολών, πιστεύω θα γίνει χαμός με τα σπίτια. Βέβαια και πέρυσι αφήσανε ανοικτό το ενδεχόμενο και αναγκάστηκε ο κόσμος να νοικιάσει άσκοπα.
Ακριβώς αυτό. Αλλά μια μεγάλη πόλη τι διαολο,δε θα έχει ένα σπίτι να νοικιάζεται.
 

igeorgeoikonomo

Νεοφερμένος

Ο igeorgeoikonomo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό. Αλλά μια μεγάλη πόλη τι διαολο,δε θα έχει ένα σπίτι να νοικιάζεται.
Ε μα ναι δεν γίνεται. Βέβαια, θα μας πιάσουν τον κ..λο με τα ενοίκια. Εγώ τέλη Αυγούστου έλεγα να πάω.

Εμβολιαστείτε, κόσμε, να ανοίξουμε !! 😂
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
σωστα το λες. Γι αυτο ειναι στο πανεπιστημιο του standford, γι αυτο ο Τραμπ τον ειχε επικεφαλη λοιμωξιολογιας και αλλα πολλα. Άσε γιατι αν βγει να πει την αληθεια θα εχει θεματα :)
Η μόρφωση δεν κάνει έναν άνθρωπο συμπαθή πάντως! :) Άσε που αυτό με τον Τραμπ μάλλον με επιβεβαιώνει!
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Το ΕΚΠΑ το έκοψε το extended zoom πριν από 20 μέρες...
Αυτό δεν ξέρω πώς να το μεταφράσω...
φαντάζομαι σε είχε βολέψει πολύ

Εδώ στη Πάντειο μόνο 2 φορές έχω κάνει μάθημα μέσω zoom, μάλιστα τη πρώτη φορά ο καθηγητής είχε βάλει τη δωρεάν εκδόση και δεν μπορούσαμε να μπούμε πάνω από 100 άτομα. Ήμασταν 150 φοιτητές που θέλαμε να παρακολουθήσουμε το μάθημα εκείνη τη μέρα
 

EiriniS20

Νεοφερμένος

Η EiriniS20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
φαντάζομαι σε είχε βολέψει πολύ

Εδώ στη Πάντειο μόνο 2 φορές έχω κάνει μάθημα μέσω zoom, μάλιστα τη πρώτη φορά ο καθηγητής είχε βάλει τη δωρεάν εκδόση και δεν μπορούσαμε να μπούμε πάνω από 100 άτομα. Ήμασταν 150 φοιτητές που θέλαμε να παρακολουθήσουμε το μάθημα εκείνη τη μέρα
έχω κατεβάσει όποιο εργαλείο υπάρχει, πραγματικά.
Αλλά εμένα με βόλεψε το webex περισσότερο ομολογώ, δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
(συν ότι ο μαλακ@ς ο μεσίτης ήθελε έξτρα 200 για τον εαυτό του 🤣).
έτσι δουλεύουν οι μεσίτες, δηλαδή η προμήθεια του. Δεν τον πληρώνει ο ιδιοκτήτης του σπίτιου που θα νοικιάσεις αλλά εσύ,
συνήθως η προμήθεια είναι ένα ενοίκιο
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,683 μηνύματα.
Περνάω στο ΕΜΠ. Σκέφτομαι να ψάξω σπίτι αρχές Αυγούστου γιατί φοβάμαι πως αργότερα θα γίνει χαμός αφού θα αναζητούν και οι νέοι φοιτητές και όσοι έχουν ξενοικιάσει. Πιστεύετε θα γίνουν δια ζώσης μαθήματα ή τζάμπα τα έξοδα;
Αμα εχει το προγραμμα σπουδων σου εργαστηρια τοτε μαλλον πρεπει να νοικιασεις.Τελη αυγουστου θα ανακοινωσουν οι σχολες τι θα κανουν.Αλλα πανεπιστημκια του εξωτερικου εχουν ηδη ανακοινωσει μεικτο συστημα διδασκαλιας.Αυτο λεει η λογικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
έτσι δουλεύουν οι μεσίτες, δηλαδή η προμήθεια του. Δεν τον πληρώνει ο ιδιοκτήτης του σπίτιου που θα νοικιάσεις αλλά εσύ,
συνήθως η προμήθεια είναι ένα ενοίκιο
Πιο πριν ήταν αλλιώς θυμάμαι πως πλήρωνες το μισό εσύ και το άλλο ο ιδιοκτήτης. Αλλά γενικά δεν ήθελα να πληρώσω τόσα για μια τρύπα που ήθελε να πασάρει. Αρχικά είχαμε συμφωνήσει να δούμε συγκεκριμένα σπίτια και τελευταία στιγμή μου είπε "α! Τα νοικιασαμε",δηλαδή την ημέρα που πήγα εκεί. Μετά μου έδειξε 2 τρύπες χαχα
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Πιο πριν ήταν αλλιώς θυμάμαι πως πλήρωνες το μισό εσύ και το άλλο ο ιδιοκτήτης. Αλλά γενικά δεν ήθελα να πληρώσω τόσα για μια τρύπα που ήθελε να πασάρει. Αρχικά είχαμε συμφωνήσει να δούμε συγκεκριμένα σπίτια και τελευταία στιγμή μου είπε "α! Τα νοικιασαμε",δηλαδή την ημέρα που πήγα εκεί. Μετά μου έδειξε 2 τρύπες χαχα
δυσκολο να βρεις σπιτι χωρις μεσιτη.στο ευχομαι αλλα δυσκολο.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Mέχρι το 2017 η αμοιβή μεσίτη ήταν μισή-μισή. Μετά έγινε ολόκληρη για εκείνον που θα νοικιάσει το σπίτι. Στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη που γνωρίζω είναι έτσι. Εκμεταλλεύση φουλ αλλά τι να πεις. Σπίτι από ιδιώτη μπορείς να βρεις αλλα θελει ψαξιμο και συγκεκριμενα να μη πηγιανεις στα σαιτ των μεσιτων
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.
Mέχρι το 2017 η αμοιβή μεσίτη ήταν μισή-μισή. Μετά έγινε ολόκληρη για εκείνον που θα νοικιάσει το σπίτι. Στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη που γνωρίζω είναι έτσι. Εκμεταλλεύση φουλ αλλά τι να πεις. Σπίτι από ιδιώτη μπορείς να βρεις αλλα θελει ψαξιμο και συγκεκριμενα να μη πηγιανεις στα σαιτ των μεσιτων
Ρε mNA Τι θα κανουν οι μεσιτες ? δεν πρεπει να πληρωθουν καπως και αυτοι? εχουν γραφειο, βενζινες πανω κατω, δημιουργια συντήρηση σαιτε, φωτογραφισεις , συμβολαια, Ενα μεροκαματο βγαζουν , δεν πουλανε Rafale.
Αν τα πληρωνε ο ιδιοκτητης θα τα επιμεριζε στο ενοικιο.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε mNA Τι θα κανουν οι μεσιτες ? δεν πρεπει να πληρωθουν καπως και αυτοι? εχουν γραφειο, βενζινες πανω κατω, δημιουργια συντήρηση σαιτε, φωτογραφισεις , συμβολαια, Ενα μεροκαματο βγαζουν , δεν πουλανε Rafale.
Αν τα πληρωνε ο ιδιοκτητης θα τα επιμεριζε στο ενοικιο.
Δεν ειπα το αντιθετο αλλα η αμοιβη επρεπε να ηταν μιση μιση μεταξυ ενοικιαστη-ιδιοκτητη. Δηλαδη μεχρι το 2017 ήταν έτσι.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Ρε mNA Τι θα κανουν οι μεσιτες ? δεν πρεπει να πληρωθουν καπως και αυτοι? εχουν γραφειο, βενζινες πανω κατω, δημιουργια συντήρηση σαιτε, φωτογραφισεις , συμβολαια, Ενα μεροκαματο βγαζουν , δεν πουλανε Rafale.
Αν τα πληρωνε ο ιδιοκτητης θα τα επιμεριζε στο ενοικιο.
το πιο δικαιο ηταν να πληρωνει μισο ενοικιο ο ενοικιαστης και μισο ο ιδιοκτητης.οκ αν δωσει 100 ε ο ιδιοκτητης δε θα φτωχινει.τοσα χρονια θα παιρνει ενοικιο.ναι ας αυξησει 2 ευρω το ενοικιο για να μη μπει μεσα ο καημενος χαχαχα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.
Δεν ειπα το αντιθετο αλλα η αμοιβη επρεπε να ηταν μιση μιση μεταξυ ενοικιαστη-ιδιοκτητη. Δηλαδη μεχρι το 2017 ήταν έτσι.
Aυτο ειναι απαιτηση του ιδιοκτητη , βεβαια θα μπορουσε να πει και ο μεσιτης ή μισα μισα ή δεν σε αναλαμβανω.
Μπορει να το πει τωρα που ψαχνουν τα μικρα σπιτια με το φαναρι λογω Air BnB ( σωστα το εγραψα?)
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
σας αρεσει το bmv x1???(ασχετο)αναμεσα σε αυτο και στο πεζο 2008 πιο προτεινετε????
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Aυτο ειναι απαιτηση του ιδιοκτητη , βεβαια θα μπορουσε να πει και ο μεσιτης ή μισα μισα ή δεν σε αναλαμβανω.
Μπορει να το πει τωρα που ψαχνουν τα μικρα σπιτια με το φαναρι λογω Air BnB ( σωστα το εγραψα?)
Χεστ@@@ε ο μεσιτης απο που θα τα παρει.το μονο που τον νοιαζει ειναι να τα παρει.Ειτε να δωσει ο ενας ειτε ο αλλος,ειτε μισα μισα λες να τον νοιαζει?
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aυτο ειναι απαιτηση του ιδιοκτητη , βεβαια θα μπορουσε να πει και ο μεσιτης ή μισα μισα ή δεν σε αναλαμβανω.
Μπορει να το πει τωρα που ψαχνουν τα μικρα σπιτια με το φαναρι λογω Air BnB ( σωστα το εγραψα?)
οι μεσιτες τη δουλεια τους κανουν. ΑΥτοι που φταινε ειναι οι ιδιοκτητες ξεκαθαρα. Τα πανε στο μεσιτη και την πληρωνει ο ενοικιαστης, εκμεταλλευομενοι τοσο το airbnb οσο και " αν θες νοικιασε το, αλλιως μεινε σε τσαντιρι". Δηλαδη ενα παιδι που ερχεται απο επαρχια εδω στην Αθήνα, και ψαχνει για σπιτι πχ για ενοικιο 300 ευρω, θελει 300 ευρω ενοικιο+300 ευρω εγγυηση + 300 ευρω αμοιβη μεσιτη=900 ευρω.

Βαλε μεταφορικές, αγορα επιπλων κλπ, εχει φτασει στο 2000αρο η δουλεια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top