Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
εγώ σκούρα τα βλέπω τα πράγματα για τα πανεπιστήμια σκέφτομαι να πάω φαντάρος και να αφήσω για μετά τις σπουδές...δεν είναι σπουδές αυτές...
 

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Ο.Π.Α. (Αθήνα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Πήγα στρατό το καλοκαίρι με την ελπίδα τον Ιανουάριο που απολυόμουν να ήταν καλύτερα τα πράγματα.:hehe::hehe:
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Και εγώ αν σπούδαζα ακόμη σίγουρα θα έκανα αναστολή σπουδών. Ούτε μία μέρα φοιτητικής ζωής χαμένη απ'τα λοκντάουν. Μην σου πω να πήγαινες και ΔΕΑ (14 ή 17 μήνες; ) για να είσαι σίγουρος ότι θα έχει τελειώσει η παράνοια όταν βγεις.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Από ότι ακούω κυκλοφορούν φήμες ότι μετά το Πάσχα θα μας ανοίξουν διότι θα ανοίξουν όλοι οι κλάδοι της οικονομίας... αν και το βλέπω λίγο δύσκολο στη χειρότερη περίπτωση θα ανοίξουμε το Σεπτέμβρη
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Κοίτα που μας φτάσανε ρε. Να πηγαίνουμε στρατό με όρεξη μπας και είναι νορμάλ η φάση όταν γυρίσουμε.
 

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Ο.Π.Α. (Αθήνα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Και εγώ αν σπούδαζα ακόμη σίγουρα θα έκανα αναστολή σπουδών. Ούτε μία μέρα φοιτητικής ζωής χαμένη απ'τα λοκντάουν. Μην σου πω να πήγαινες και ΔΕΑ (14 ή 17 μήνες; ) για να είσαι σίγουρος ότι θα έχει τελειώσει η παράνοια όταν βγεις.
Σωστό αυτό με την αναστολή, αλλά προσωπικά για εμένα όταν απολύθηκα το δίλημμα ήταν 1 εξάμηνο ψευτοφοιτητής ή 9 μήνες (Ιανουαριος--->Οκτώβριος) να μην κάνω τίποτα; Πιστεύω ότι έστω και αυτή η ελάχιστη επικοινωνία με τη σχολή είναι καλύτερη από την διαρκή αδράνεια.

Πάντως σε κάθε περίπτωση είναι δύσκολο να νιώθεις ότι κάθε μέρα που περνάει είναι ανούσια :/
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Πιστευετε οτι αν δεν ανοιξουν τα πανεπιστημια τον οκτωβριο δεν θα υπαρξει ΤΕΡΑΣΤΙΟ κυμα αντιδρασεων απο φοιτητες?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Πιστευετε οτι αν δεν ανοιξουν τα πανεπιστημια τον οκτωβριο δεν θα υπαρξει ΤΕΡΑΣΤΙΟ κυμα αντιδρασεων απο φοιτητες?
Νομιζω οτι θα ανοιξουν τον οκτωβριο.
Το επιμυθιο των λοκ νταουν καταρεει παγκοσμιως μαζι με την υπερμαχο σιδηρα κυρια της γερμανιας. Οι αρνητες αυτων των εμβολιων αυξανονται και στις μεγαλες ηλικιες πλεον. Θα ασχοληθουν πλεον κυριως με την θεραπεια. Θα εμβολιασουν οσους μπορουν μεχρι το καλοκαιρι και μετα θα το συνιστουν στις ευπαθεις ομαδες το φθινόπωρο οπως της γριπης. Τα capital funds ,εχουν δανισει αυτα που σχεδιαζαν να δανισουν και παμε τωρα για το επομενο χτυπημα, σε 5 σε 10 θα δειξει
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Από ότι ακούω κυκλοφορούν φήμες ότι μετά το Πάσχα θα μας ανοίξουν διότι θα ανοίξουν όλοι οι κλάδοι της οικονομίας... αν και το βλέπω λίγο δύσκολο στη χειρότερη περίπτωση θα ανοίξουμε το Σεπτέμβρη
Αυτο ακουσα και εγω αλλα μονο για τα τμηματα που εχουν υποχρεωτικα εργαστηρια. Ο καθένας βέβαια λέει ό,τι θέλει, δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε τις δικές μας θεωρίες αν δεν βγει κάτι επίσημο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Αυτο ακουσα και εγω αλλα μονο για τα τμηματα που εχουν υποχρεωτικα εργαστηρια. Ο καθένας βέβαια λέει ό,τι θέλει, δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε τις δικές μας θεωρίες αν δεν βγει κάτι επίσημο.
Ειναι δυσκολο να ανοιξουν τα εργαστηρια οπως και οι εξετασεις με παρουσια.Πριν ενα μηνα ειπαν παρτε 72 ωρες αδεια να μετακινηθειτε να ξενοικιασεται. Τι να πουν τωρα μεσα μαιου? πατε να νοιικιασετε παλι? στεκει?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Ειναι δυσκολο να ανοιξουν τα εργαστηρια οπως και οι εξετασεις με παρουσια.Πριν ενα μηνα ειπαν παρτε 72 ωρες αδεια να μετακινηθειτε να ξενοικιασεται. Τι να που τωρα μεσα μαιου? πατε να νοιικιασετε παλι? στεκει?
Αυτο ακριβως, δεν στέκει. Επίσης αν εχεις 1-2 εργαστηρια την εβδομαδα, δεν λεει να νοικιασεις και να πληρωνεις μονο για αυτα:/:
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Αυτο ακριβως, δεν στέκει. Επίσης αν εχεις 1-2 εργαστηρια την εβδομαδα, δεν λεει να νοικιασεις και να πληρωνεις μονο για αυτα:/:
κοιτα για εξεταστικη δεν ειναι απιθανο να γινει διαζωσης παντως ... λογω των πολλων φαινομενων αντιγραφων αλλα και αδικιων
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο ακριβως, δεν στέκει. Επίσης αν εχεις 1-2 εργαστηρια την εβδομαδα, δεν λεει να νοικιασεις και να πληρωνεις μονο για αυτα:/:
αν εισαι σε κανα νησί που σε χωρίζει θάλασσα, οχι εσύ αλλά κάποιος άλλος, αν κατσεις και υπολογιζεις τα εισιτήρια κλπ αναγκαστικά θα νοικιάσει για τα εργαστήρια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κοιτα για εξεταστικη δεν ειναι απιθανο να γινει διαζωσης παντως ... λογω των πολλων φαινομενων αντιγραφων αλλα και αδικιων
ναι λες και δεν το ηξεραν οτι θα γινεται η αντιγραφή του αιωνα. Το χρόνο περίμεναν να το δείξει...
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Tα μονα εργαστηρια αμα ανοιξουν θα ειναι για σχολες υγειας 5 ετος και για κλινικες ασκησεις παντως,Τωρα γτ θα μπουν οι αστυνομικοι τον απριλιο αυτο δεν μπορω να το καταλαβω.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πανεπιστήμιο στην Αμερική ζητά από τους φοιτητές να εμβολιαστούν αν θέλουν να έχουν πρόσβαση στο campus του.
Πως σας φαίνεται αυτό; Πιστεύω ότι στην Ελλάδα συγκεκριμένα, δεν θα υπήρχε περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο γιατί πολύ απλά δεν υπάρχουν εμβόλια :P
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Εχω δει μια καταγγελια καθηγητη στα ιωαννινα για μεγαλη αντιγραφη( θεωρητικο μαθημα) εγω ομως στα θετικα εχω αντιθετη αποψη . Μου δινουν 3-4 θεματα και χρονο 1,15-1,30 Ω ,να τυπωσω, λυσω, γραψω, σκαναρω, ανεβασω. Ουτε 1,5 θεμα δεν προλαβαινω , ισα ισα να περασω το μαθημα ,ξερω δεν ξερω. Δεν ειμαι μηχανακι και να γραφω και να μπορω να προσεγγισω τα θεματα. Τα θεματα δεν ειναι ευκολοτερα απο οτι στο αμφιθεατρο ιδια ειναι .Που χρονος να ψαχτεις στο βιβλιο και που να επικοινωνησεις? Αυτο βεβαια φαινετε και στο excel των αποτελεσματων ,βροχη τα 3αρια και τα 4σαρια και οτι περασμενο ειναι χαμηλα.
Βεβαια σε κανενα θεωρητικο , αμα βαλει πολλαπλης επιλογης ειναι πιο καλα , αλλα σε 20 λεπτα τι να επικοινωνησεις? Εγω παντως εχω καταστρεψει τον μεσο ορο μου
 
Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εχω δει μια καταγγελια καθηγητη στα ιωαννινα για μεγαλη αντιγραφη( θεωρητικο μαθημα) εγω ομως στα θετικα εχω αντιθετη αποψη αποψη. Μου δινουν 3-4 θεματα και χρονο 1,15-1,30 Ω ,να τυπωσω, λυσω, γραψω, σκαναρω, ανεβασω. Ουτε 1,5 θεμα δεν προλαβαινω , ισα ισα να περασω το μαθημα ,ξερω δεν ξερω. Δεν ειμαι μηχανακι να και γραφω και να μπορω να προσεγγισω τα θεματα. Τα θεματα δεν ειναι ευκολοτερα απο οτι στο ανφιθεατρο ιδια ειναι .Που χρονος να ψαχτεις στο βιβλιο και που να επικοινωνησεις? Αυτο βεβαια φαινετε και στο excel των αποτελεσματων ,βροχη τα 3αρια και τα 4σαρια και οτι περασμενο ειναι χαμηλα.
Βεβαια σε κανενα θεωρητικο , αμμα βαλει πολλαπλης επιλογης ειναι πιο καλα , αλλα σε 20 λεπτα τι να επικοινωνησεις?
Από συζητήσεις με γνωστούς μου, όντως στα θεωρητικά τμήματα αλλά και σε φαρμακευτική/ιατρική, πολλοί ειναι αυτοι που αντιγράφουν και έχουν καταφέρει να περάσουν μαθήματα που χρωστούσαν εδώ και καιρό. Από την άλλη, σε θετικές/πολυτεχνικές σχολές, έχουν βρει όλοι τον μπελά τους γιατί ο χρόνος είναι ελάχιστος και τα θέματα παρά πολλά :hmm:
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Εχω δει μια καταγγελια καθηγητη στα ιωαννινα για μεγαλη αντιγραφη( θεωρητικο μαθημα) εγω ομως στα θετικα εχω αντιθετη αποψη αποψη. Μου δινουν 3-4 θεματα και χρονο 1,15-1,30 Ω ,να τυπωσω, λυσω, γραψω, σκαναρω, ανεβασω. Ουτε 1,5 θεμα δεν προλαβαινω , ισα ισα να περασω το μαθημα ,ξερω δεν ξερω. Δεν ειμαι μηχανακι να και γραφω και να μπορω να προσεγγισω τα θεματα. Τα θεματα δεν ειναι ευκολοτερα απο οτι στο ανφιθεατρο ιδια ειναι .Που χρονος να ψαχτεις στο βιβλιο και που να επικοινωνησεις? Αυτο βεβαια φαινετε και στο excel των αποτελεσματων ,βροχη τα 3αρια και τα 4σαρια και οτι περασμενο ειναι χαμηλα.
Βεβαια σε κανενα θεωρητικο , αμμα βαλει πολλαπλης επιλογης ειναι πιο καλα , αλλα σε 20 λεπτα τι να επικοινωνησεις?
Αυτο ακριβως εννοω "αδικια" που ανεφερα πιο πριν
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Αυτο ακριβως εννοω "αδικια" που ανεφερα πιο πριν
Thanks για την συμπαρασταση. Οπως λεει ο λαος οταν μαλώνουν τα βουβαλια την πληρωνουν τα βατραχια.
Οπως εγιναν τα μαθηματα ετσι να γινουν και οι εξετασεις. Αμα τους αμολησεις ( καθηγητες) θα υπαρξουν και οι ακατοικητοι που θα πουν, 4 σου εβαζα εξ αποστασεως σε ? ωραια παρε τωρα 6 σε 2 ωρες να χεις . Παλι στ'αγγουρια ο γιαννης. Καθε αλλαγη θελει ρεγουλα προσαρμογης.
Στην πρωτη εξ αποστασως ( Ιουνιο) ηταν πιο αγριοι γιατι και αυτοι δεν ηξεραν τι να κανουν , μετα λιγο μαλάκωσαν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top