Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Φίλε μου παντού υπάρχουν θετικά και αρνητικά αλλά ας μη το πάμε αλλού. Πχ το καλοκαίρι που είναι 4-5 μήνες, ο νησιώτης βολεύεται στο νησί του και περνάει ζάχαρη, σε αντίθεση με εκείνον που είναι στην επαρχία ( υπάρχουν επαρχίες) που δεν παλεύεται, ή σε μια μεγαλούπολη ( ειδικά η Θεσσαλονίκη το καλοκαίρι δεν παλεύεται και αυτή) και "δεινοπαθεί".

Γι αυτό υπάρχουν νησιώτες που έχουν και ένα σπίτι δικό τους σε μια μεγαλούπολη για το χειμώνα για να είναι εκεί, διότι τα νησιά το χειμώνα είναι σκέτη "αυτοκτονία"
Αυτό είναι αλήθεια. Ωστόσο,ωραίο θα ήταν να καθόμασταν το καλοκαίρι 😢😱.
Εγώ πάντως το νοίκι το έχω σίγουρο,γιατί ποτέ δε ξέρεις. Πολύ ακριβά δεν είναι (τουλάχιστον από τα δικά μας δεν είναι).
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό είναι αλήθεια. Ωστόσο,ωραίο θα ήταν να καθόμασταν το καλοκαίρι 😢😱.
Εγώ πάντως το νοίκι το έχω σίγουρο,γιατί ποτέ δε ξέρεις. Πολύ ακριβά δεν είναι (τουλάχιστον από τα δικά μας δεν είναι).
Δεν ξέρω σε ποια πόλη είσαι. Γενικά ξέρω και ηλικιωμένους που το χειμώνα φεύγουν στην Αθήνα ειδικά λόγω κλίματος και επειδή μερικοί εξ αυτών, από νησιά δεν έχουν δικό τους σπίτι νοικιάζουν. Εγώ το χειμώνα είμαι Αθήνα ( με εξαίρεση ένα διάστημα που ήμουν Θεσσαλονίκη) και τα καλοκαίρια στη Κρήτη , όταν έχω άδεια. Αλλιώς δεν παλεύεται. Γενικά οι επαρχίες και τα νησιά τόσο για σπουδές, όσο και για ζωή δεν είναι για πολλά χρόνια. Πχ Κομοτηνή, Γιάννινα, είναι καλά για σπουδές αλλά για 4 χρόνια. Για παραπάνω δεν είναι
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Παιδιααα καντε καμια πρόβλεψη για το ποτε θα ανοίξουν οι σχολες
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Άμα βγει εμβόλιο και είναι αποτελεσματικό, ΙΣΩΣ να ανοίξουμε για το εαρινό εξάμηνο.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Παιδιααα καντε καμια πρόβλεψη για το ποτε θα ανοίξουν οι σχολες

1607023581011.png
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε μαααα έπρεπε να ρωτησω, δεν αντεξα 😁😅
Eίναι η ατάκα της χρονιάς πάντως αυτό. Από τους συνταξιούχους που ρωτούσαν αν θα παρουν τα αναδρομικά, η ατάκα τώρα είναι ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ?
 

Sokratis Mitropoulos

Νεοφερμένος

Ο Sokratis Mitropoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα ανοίξουν και πάλι όχι όπως ήταν στην πρότερη τους κατάσταση(τουλαχιστον στην αρχή) τον Οκτώβρη του 21 όπως είπε και κάποιος άλλος πιο πάνω. εξάλλου μέχρι να εμβολιαστούν όλοι και να αποκτήσουμε ανοσία δεν νομίζω να αλλάξουν και πολλά!
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα ανοίξουν και πάλι όχι όπως ήταν στην πρότερη τους κατάσταση(τουλαχιστον στην αρχή) τον Οκτώβρη του 21 όπως είπε και κάποιος άλλος πιο πάνω. εξάλλου μέχρι να εμβολιαστούν όλοι και να αποκτήσουμε ανοσία δεν νομίζω να αλλάξουν και πολλά!
τα τελευταια που θα ανοιξουν θα ειναι τα πανεπιστήμια... Και μεχρι να εμβολιαστει ολος ο πληθυσμος χαιρετισματα απο το Κλιβερλαντ. Κατα Μαιο μεριά. Κανένας ακαδημαικός δεν θα πάρει την ευθύνη προπαντώς το Υπουργείο Παιδείας να ανοίξουν τα πανεπιστήμια με όριο. ΘΑ γίνει μπάχαλο αλαλούνας
 

Sokratis Mitropoulos

Νεοφερμένος

Ο Sokratis Mitropoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ώπα κάτσε ποιο Μάιο εννοείς δηλαδη; Του 22; Σαν πολύ μακριά δεν είναι; Μπορεί μέχρι τώρα όλοι όσοι νοικιάζουν να μην έχουν ξεσηκωθεί αλλά πόσο θα κρατήσει αυτό; Πληρώνουν σπίτια στα οποία δεν μένουν από τον Μάρτιο ήδη 8 μήνες δηλαδη!
κανενας ακαδημαϊκός δεν θα πάρει την ευθύνη σίγουρα αλλά όλοι μας ελπίζουμε σε μια κανονικότητα μετά το καλοκαίρι του 21 εκτός αν κάποιοι το βλέπουν για αργότερα!
υποτίθεται πως ο εμβολιασμός που θα μας υποχρεώσουν έμμεσα να κάνουμε,
θα φέρει αυτή τη κανονικότητα!
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Προσωπική εκτίμηση (χωρίς να γνωρίζω κάτι δηλαδή) είναι ότι όλο το ακαδημαϊκό 20-21 θα είναι εξ'αποστάσεως με ελάχιστες εξαιρέσεις. Από τα εκπαιδευτικά ιδρύματα θα είμαστε τα τελευταία που θα ανοίξουμε και θεωρώ μάλιστα ότι ακόμα και αν μας πουν να ανοίξουμε, δεν θα είναι υποχρεωτικό. Θα πει δηλαδή, αν θέλετε μπορείτε να ανοίξετε αλλά κανείς δεν θα πάρει την ευθύνη...
 

Guest 648211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας.
Πότε βλέπετε να ανοίγουν εντελώς τα ΑΕΙ;
Θα εμβολιαστούν όλοι;
Μου φαίνεται λίγο ουτοπικό αυτό που λένε οι δημοσκοπήσεις ότι 2/3 θα εμβολιαστούν.
Ακούω γνώμες.
📢📢😁😁
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γεια σας.
Πότε βλέπετε να ανοίγουν εντελώς τα ΑΕΙ;
Θα εμβολιαστούν όλοι;
Μου φαίνεται λίγο ουτοπικό αυτό που λένε οι δημοσκοπήσεις ότι 2/3 θα εμβολιαστούν.
Ακούω γνώμες.
📢📢😁😁
εσας τι ανακοινωση εχει το τμημα σας?Οτι θα ανοιξουν μετα τους εμβολιασμους?
 

Guest 648211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,801 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,801 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top