Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Λογικα θα υπαρξει μεριμνα για περισσοτερα δρομολογια και ισως μικτη διδασκαλια ή να στο πω αλλιως ανεστραμμενη ταξη(google it εαν δεν ξερεις τι ακριβως ειναι)
Ναι, τώρα μεριμνούν για να ρίχνουν πρόστιμα αν ξεπερνάει το κάθε λεωφορείο 70% σε πληρότητα. Καηκαμε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν γίνεται να ανοίξουν τα σχολεία και να εκθεσουν τα μικρα παιδια αλλα να μην ανοιξουν τα Πανεπιστήμια...

Δεν είναι θέμα έκθεσης. Απλά δε γίνεται στα σχολεία και ειδικά στις μικρές τάξεις να εφαρμόσεις ηλεκτρονική διδασκαλία. Είναι αδύνατον από κάθε άποψη. Σε άλλες χώρες αξιοποιήθηκε η τηλεόραση για την κάλυψη της μάθησης των παιδιών του δημοτικού. Στην Ελλάδα με τις επαναλήψεις του Ουράνιου Τόξου από το 2009
δουλειά δεν γίνεται
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

Εκτός από τις μάσκες να φροντιστεί και το ζήτημα με το προσωπικό καθαριότητας, καθώς για να καλυφθούν οι αυξημένες ανάγκες σε προσωπικό στα σχολεία η μόνη κίνηση που έχει γίνει έως τώρα είναι να προσληφθούν άτομα με τετράμηνη σύμβαση (!) που ξεκινούσε 1η Ιουλίου - άρα λήγει 31η Οκτωβρίου.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ποιο άνοιγμα πανεπιστημίων; Μου κάνετε πλάκα;
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα έκθεσης. Απλά δε γίνεται στα σχολεία και ειδικά στις μικρές τάξεις να εφαρμόσεις ηλεκτρονική διδασκαλία. Είναι αδύνατον από κάθε άποψη. Σε άλλες χώρες αξιοποιήθηκε η τηλεόραση για την κάλυψη της μάθησης των παιδιών του δημοτικού. Στην Ελλάδα με τις επαναλήψεις του Ουράνιου Τόξου από το 2009
δουλειά δεν γίνεται
Βασικά και στην Ελλάδα ειχαμε τετοια προγραμματα στην τηλεόραση.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Εχεις πληροφοριες;

Πολλα πανεπιστήμια το έχουν ανακοινώσει ηδη ανεπίσημα.

Αλλα για να μη γίνομαι ανακριβής με το "πολλα " καθώς διαφορά τα εχω ακούσει απο εδώ , ξέρω σίγουρα για το ΑΠΘ και το Πανεπιστήμιο της πολης Μου.

Η κοπέλα που Νοίκιαζαμε διαμέρισμα ξενοικιασε διότι ανεπίσημα το ειπαν οι καθηγητές.
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Μηπως να κλεισουν για οσο καιρο χρειαστει για να περασουν τα αντιεκπαιδευτικα τους νομοσχεδια;Μεχρι το Δεκεμβρη φτανει😂;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Βασικά και στην Ελλάδα ειχαμε τετοια προγραμματα στην τηλεόραση.

Οι δάσκαλοι που έδειχνε κατα τη διάρκεια της καραντίνας ήταν εξαιρετικοί !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μηπως να κλεισουν για οσο καιρο χρειαστει για να περασουν τα αντιεκπαιδευτικα τους νομοσχεδια;Μεχρι το Δεκεμβρη φτανει😂;

Μέχρι Δεκέμβρη κλειστά θα είναι 100% .
Τωρα για μετα ας ελπίσουμε
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Οι δάσκαλοι που έδειχνε κατα τη διάρκεια της καραντίνας ήταν εξαιρετικοί !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Μέχρι Δεκέμβρη κλειστά θα είναι 100% .
Τωρα για μετα ας ελπίσουμε
Ορισμένοι ήταν και συγγραφείς των βιβλίων, πχ στη γλώσσα της α δημοτικού
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.


Τραγικό...
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ρε παιδιά συγγνώμη είναι δυνατόν όταν το 80% των καθηγητών είναι 60+ χρόνων να δεχτούν να έρχονται σε επαφή καθημερινά με 300+ φοιτητές οι οποίοι θα έχουν έρθει σε επαφή με άλλα 3000+ άτομα τουλάχιστον;
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Πολλα πανεπιστήμια το έχουν ανακοινώσει ηδη ανεπίσημα.

Αλλα για να μη γίνομαι ανακριβής με το "πολλα " καθώς διαφορά τα εχω ακούσει απο εδώ , ξέρω σίγουρα για το ΑΠΘ και το Πανεπιστήμιο της πολης Μου.

Η κοπέλα που Νοίκιαζαμε διαμέρισμα ξενοικιασε διότι ανεπίσημα το ειπαν οι καθηγητές.


Πάντως ο πρύτανης του ΑΠΘ φαίνεται να σας διαψεύδει, προς το παρόν τουλάχιστον ... Ο,τι αποφασίσει το Υπουργείο λέει, άρα... όλα είναι ανοικτά ακόμα ...

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Ρε παιδιά συγγνώμη είναι δυνατόν όταν το 80% των καθηγητών είναι 60+ χρόνων να δεχτούν να έρχονται σε επαφή καθημερινά με 300+ φοιτητές οι οποίοι θα έχουν έρθει σε επαφή με άλλα 3000+ άτομα τουλάχιστον;

Έχω μια ιδέα:ας δώσει σύνταξη στους καθηγητές που είναι 60+ και ας προσλάβει νεότερους.

Προφανώς και δεν θα γίνει ποτέ.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ρε παιδιά συγγνώμη είναι δυνατόν όταν το 80% των καθηγητών είναι 60+ χρόνων να δεχτούν να έρχονται σε επαφή καθημερινά με 300+ φοιτητές οι οποίοι θα έχουν έρθει σε επαφή με άλλα 3000+ άτομα τουλάχιστον;


Ε καλά τι επαφή έρχονται δλδ, αγκαλίτσες; Ας μπαίνουν στην αίθουσα, αποστάσεις, έδρα, μάθημα, αποχώριση, στενές επαφές δεν χρειάζονται...
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Πάντως ο πρύτανης του ΑΠΘ φαίνεται να σας διαψεύδει, προς το παρόν τουλάχιστον ... Ο,τι αποφασίσει το Υπουργείο λέει, άρα... όλα είναι ανοικτά ακόμα ...



ΤΖΆΜΠΑ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΝΟΊΚΙ;;;😂
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
ΤΖΆΜΠΑ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΝΟΊΚΙ;;;😂

Μπορεί και όχι, πάντως, αν διαβάσεις, αυτός σαν πανεπιστήμιο δεν φαίνεται να βάζει θέμα μη λειτουργίας και περιμένει να κάνει ο,τι αποφασίσει το Υπουργείο συνολικά, συνεπώς ... αναμονή!
 

kostasgian2

Νεοφερμένος

Ο kostasgian2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχει κάποιος άλλος που θα πάει να ψάξει σπίτι; Ακόμη και αν γίνουν τα μαθήματα διαδικτυακά με τα εργαστήρια τι θα γίνει; Εγώ προσωπικά θα πάω διότι αν κάτσω λίγο ακόμη στην πόλη μου θα τα παίξω :ρ
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Μπορεί και όχι, πάντως, αν διαβάσεις, αυτός σαν πανεπιστήμιο - ΑΠΘ - δεν φαίνεται να βάζει θέμα μη λειτουργίας και περιμένει να κάνει ο,τι αποφασίσει το Υπουργείο συνολικά και η Κεραμέως, αν πήγαιναν προς μη λειτουργία θα πετούσε κάτι σχετικό στην συνέντευξή της, την οποία άκουσα, είπε θα ανακοινώσουμε άμεσα τους κανόνες επαναλειτουργίας, τι εννοεί με το επαναλειτουργία άραγε, συνεπώς ... αναμονή!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top