Art Corner (σκίτσα/γραφικά/ζωγραφιές)

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Σε μεγαλύτερη ανάλυση, lossless στο photoshop δεν υπάρχει :p
https://www.deviantart.com/download/119490380/Hikari_by_michael92.jpg
Σε .tiff έστω; Δεν παίζει να μην έχει σε .tiff
Ή σε .eps .
Στην τελική σε .psd καλέ αδερφέ.
Αλλα μου φαίνεται οτι το εφεδάκι που χεις βάλει στα αριστερά, το ψηφιδωτέ είναι που το χαλάει λίγο.

Πολύ όμορφο αυτό

[/quote]
Καλό, αν και θα το προτιμούσα με περισσότερα καρέ και πιο σταθερή κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ρε είναι αίσχος ή έχω γίνει πιο αυστηρή από ποτέ με τα σκίτσα μου;




Ρε παιδιά πείτε τι δεν έχει πετύχει γιατί την ζωγραφίζω πολλές ώρες τώρα κι έχω εκνευριστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Σε .tiff έστω; Δεν παίζει να μην έχει σε .tiff
Ή σε .eps .
Στην τελική σε .psd καλέ αδερφέ.
Αλλα μου φαίνεται οτι το εφεδάκι που χεις βάλει στα αριστερά, το ψηφιδωτέ είναι που το χαλάει λίγο.


Πολύ όμορφο αυτό

Λέμε τα του Photoshop δεν είναι vector για να τα έχω σε ai και eps και τα psd είναι στα του copyright μου και δεν τα στέλνω, αυτή είναι η μέγιστη ανάλυση που έθεσα, τέτοια ανάλυση έχει και το psd, οπότε δεν έχει διαφορά, απλά το psd έχει layers :p

Καλό, αν και θα το προτιμούσα με περισσότερα καρέ και πιο σταθερή κίνηση.

Thanks! :) Τα animation μου είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο για αυτό :p

Ρε είναι αίσχος ή έχω γίνει πιο αυστηρή από ποτέ με τα σκίτσα μου;




Ρε παιδιά πείτε τι δεν έχει πετύχει γιατί την ζωγραφίζω πολλές ώρες τώρα κι έχω εκνευριστεί.

Τα σπάει ρε! Τι λες; Απλά ξεκίνα να κάνεις χρωματισμό στο Photoshop, Pm me αν δεν το έχεις και θα βγαίνουν γαμάτα. Πες μου να σου στείλω και κάνα tutorial αν είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Λέμε τα του Photoshop δεν είναι vector για να τα έχω σε ai και eps και τα psd είναι στα του copyright μου και δεν τα στέλνω, αυτή είναι η μέγιστη ανάλυση που έθεσα, τέτοια ανάλυση έχει και το psd, οπότε δεν έχει διαφορά, απλά το psd έχει layers :p
Έχει διαφορά γενικά. Τo jpeg κάνει απωλεστική συμπίεση που δεν έχει να κάνει τόσο με την ανάλυση που χρησιμοποιείς (αυτό το θόλωμα που κάνει τοπικά) σε σχέση με το .eps που το βάζει χύμα μέσα.
Άλλα όπως είπα, μάλλον είναι το water-τέτοιο που έχεις βάλει αριστερά που με έκανε να νομίζω οτι είναι το jpeg

Thanks! :) Τα animation μου είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο για αυτό :p
Τι χρησιμοποιείς για να τα φτιάχνεις;

Τα σπάει ρε! Τι λες; Απλά ξεκίνα να κάνεις χρωματισμό στο Photoshop, Pm me αν δεν το έχεις και θα βγαίνουν γαμάτα. Πες μου να σου στείλω και κάνα tutorial αν είναι...
Σουτ, αυτή είναι για μένα, τη θέλω στο χέρι!
Έτσι και αλλιώς γιατί photoshop, gimp θα μάθει! Έ Χριστιάννα; Έ; Έ;

Χριστιάννα:

Το μόνο που βλέπω και το κάνει λίγο παράξενο είναι το σχήμα του προσώπου της. Στο αριστερό μάτι δοκίμασε να το κάνεις λίγο πιο στρογγυλό το πρόσωπο. Επίσης, δοκίμασε όρισεις ένα σημείο που θα κοιτάει η misa κάπου μακρυά για να μην πολυαληθωρίζει (δεν ξέρω απο ζωγραφική, στην τύχη το λέω όπως το βλέπω). Δεν χρειάζεται να είναι ακριβώς όπως την εικόνα, μπορείς να την βάλεις να κοιτάει και αλλού αν σε δυσκολεύει εκεί.
Κατα τα άλλα είναι τέλεια (α και θέλει νομίζω και λίγο να "λεπταίνει" η μέση της, δηλαδή οι ευθείες που έχεις κάτω απο τα βυζιά να έχουν μια κλίση προς τα μέσα απο ένα σημείο). Ειδικά στα σημεία των όμων μου φαίνεται τέλεια, και τα χρώματα και όλα! Μπράβο, μπράβο! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Λοιπόν, πήρα να κάνω τις διορθώσεις από κάτω προς τα πάνω. Στην μέση της έκανα τσαχπινιά. :D και ευτυχώς πέτυχε. Το μάτι μου έβγαλε την πίστη αλλά νομίζω κάτι κατάφερα. Τώρα αναγκαστικά έβαλα τούφα από μαλλιά στο αριστερό της μάτι επειδή δεν είχα περιθώρια για πρόσωπο (σβήσε σβήσε μη χαλάσει). Άντε τυχερέ Eru :D

Σου 'φεξε. :P

ΑΑΑφιέρωση θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Έχει διαφορά γενικά. Τo jpeg κάνει απωλεστική συμπίεση που δεν έχει να κάνει τόσο με την ανάλυση που χρησιμοποιείς (αυτό το θόλωμα που κάνει τοπικά) σε σχέση με το .eps που το βάζει χύμα μέσα.
Άλλα όπως είπα, μάλλον είναι το water-τέτοιο που έχεις βάλει αριστερά που με έκανε να νομίζω οτι είναι το jpeg


Τι χρησιμοποιείς για να τα φτιάχνεις;


Σουτ, αυτή είναι για μένα, τη θέλω στο χέρι!
Έτσι και αλλιώς γιατί photoshop, gimp θα μάθει! Έ Χριστιάννα; Έ; Έ;

Μπα δεν έχει quality loss το jpg, το βάζω να το αποθηκεύει στο 100% του quality εξού και τα τρελά μεγέθη 1.5 mbyte κλπ :D Ίσως σου φάνηκε αυτό επειδή το πρόσωπο της κοπελιάς είναι σε χαμηλότερη ανάλυση. Χρησιμοποιώ το animation του Fireworks. Σχεδόν σαν του Flash είναι, απλά βαριέμαι να ανοίγω το Flash, χώρια που κρεμάει το pc :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Λοιπόν, πήρα να κάνω τις διορθώσεις από κάτω προς τα πάνω. Στην μέση της έκανα τσαχπινιά. :D και ευτυχώς πέτυχε. Το μάτι μου έβγαλε την πίστη αλλά νομίζω κάτι κατάφερα. Τώρα αναγκαστικά έβαλα τούφα από μαλλιά στο αριστερό της μάτι επειδή δεν είχα περιθώρια για πρόσωπο (σβήσε σβήσε μη χαλάσει). Άντε τυχερέ Eru :D

Σου 'φεξε. :P

ΑΑΑφιέρωση θες;

:thanks:

Ναι, φυσικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Έκανα αυτή προχτες αντί να διαβάσω μαθηματικά:P
Michael92 ελπίζω να μην σου είναι κόπος να μου εξηγήσεις 2-3 πράγματα για το Photoshop,και έχω το καινούριο και άστα να πάνε.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    209.3 KB · Εμφανίσεις: 171

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
M'αρέσει που όλα τα δικά σου Λυδία έχουν μια λιτότητα. (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Απειρία θες να πεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Λυδία, τι να πω...:!:
Είσαι καταπληκτική:gym:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Λυδία, τι να πω...:!:
Είσαι καταπληκτική:gym:
Αλήθεια?:zilia:
Μόλις μάθω και το Photoshop θα μπει και χρώμα:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αλήθεια?:zilia:
Μόλις μάθω και το Photoshop θα μπει και χρώμα:D:D:D:D

Αν θες, προμηθεύσου μια γραφίδα (δεν είναι απαραίτητο να είναι μεγάλη και ακριβή) για να χρωματίζεις εύκολα. Με τα βουρτσάκια και μια γραφίδα μπρορείς να κάνεις πολύ ωραία πράγματα. Πολύ πιο εύκολα και λιγότερο περιοριστικά απο ότι πχ με ένα mouse.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αν θες, προμηθεύσου μια γραφίδα (δεν είναι απαραίτητο να είναι μεγάλη και ακριβή) για να χρωματίζεις εύκολα. Με τα βουρτσάκια και μια γραφίδα μπρορείς να κάνεις πολύ ωραία πράγματα. Πολύ πιο εύκολα και λιγότερο περιοριστικά απο ότι πχ με ένα mouse.
Ξέρεις που θα βρω?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.

Τεράστια αλλά δεν ήξερα πώς αλλιώς να την ανεβάσω .Σόρι:(Πως σας φαίνεται ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τεράστια αλλά δεν ήξερα πώς αλλιώς να την ανεβάσω .Σόρι:(Πως σας φαίνεται ??

Όπως το είπες ΤΕΡΑΣΤΙΑ! :!:

Δεν μπορούμε να την χαρούμε ρε συ, γιατί βγήκε τόσο μεγάλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τώρα χαρείτε την.

Ωραία btw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ξέρεις που θα βρω?:D
https://www.multirama.gr/products/category.aspx?catid=030300&nav=030300:A00218:K80429

Εγώ έχω της wacom το volito II . Έχει μικρή επιφάνεια αλλα βολεύει για αυτά που την θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Πω πω...Η πένα είναι πανάκριβη....:what:
Λέω να πάρω τη μεσαία....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Τώρα χαρείτε την.

Ωραία btw.
Thanks !Έχω και άλλες αλλα είναι τεράστιες :jumpy:!!Όταν έρθει ο αδερφός μου και με βοηθήσει να τις ανεβάσω σε μικρότερο μέγεθος ,θα τις δείτε .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top