Anime και manga

Dr.Nipple

Νεοφερμένος

Ο Dr.Nipple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Οποιος πιστευει οτι το one piece εχει χαλασει τελευταια παρακολουθει το τωρινο αρκ στην Dressrossa;
Ειλικρινα ειναι επιπεδου Marineford και Enies Lobby.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Κάποιος που να ενστερνιστεί την άποψη μου σχετικά με την κατρακύλα του Naruto κατά το War arc.
Πραγματικά απογοήτευση :/:

Οπως ειπωθηκε και παραπανω, πολυ κακο για το τιποτα..

Περιμενω να δω το τελος, εδω και μια δεκαετια απο Α΄Λυκειου διαβαζω το manga. Ο Κishimoto νομιζω καπου ειχε δηλωσει οτι το 2014 θα το τελειωνε, αν ισχυει δεν απομενουν και πολλα chapters.

Eγω βεβαια εχω και τον μαζοχισμο του oτι ετσι και αρχισω κατι, βιβλιο/ταινια/manga θελω να δω οποσδηποτε πως τελειωνει, εδω το Bleach διαβαζω ακομα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Eγω βεβαια εχω και τον μαζοχισμο του oτι ετσι και αρχισω κατι, βιβλιο/ταινια/manga θελω να δω οποσδηποτε πως τελειωνει, εδω το Bleach διαβαζω ακομα :whistle:
Αυτό να λέγεται, το bleach πάει από το κακό στο χειρότερο. Υποτίθεται ότι ο kubo "εργαζόταν" 5 χρόνια για το τελευταίο arc....
Είδα... έκανε κοιλιά μεγαλύτερη κι από του Πάγκαλου :P Κρίμα και είχε τρομερό potential να γίνει ανώτερο κι από το soul society arc:(
_________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=x35AlPCecFc

Όσο πιο πολύ το βλέπω, τόσο περισσότερο το συνηθίζω. Τόσο, που πλέον η μεταμόρφωση του προηγούμενου anime μοιάζει πολύ φτωχή. Τελικά το 3D και το CG είναι όμορφα, όταν παντρεύονται με τα δισδιάστατα σκίτσα (τακτική της πρώτης διδαξάσης, Disney, στα παιδικά της δεκαετίας του '90). Το animation είναι όμορφο, φρέσκο και λαμπερό. Ας αφήσουμε τη νοσταλγία πίσω κι ας το κρίνουμε αντικειμενικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://www.youtube.com/watch?v=x35AlPCecFc

Όσο πιο πολύ το βλέπω, τόσο περισσότερο το συνηθίζω. Τόσο, που πλέον η μεταμόρφωση του προηγούμενου anime μοιάζει πολύ φτωχή. Τελικά το 3D και το CG είναι όμορφα, όταν παντρεύονται με τα δισδιάστατα σκίτσα (τακτική της πρώτης διδαξάσης, Disney, στα παιδικά της δεκαετίας του '90). Το animation είναι όμορφο, φρέσκο και λαμπερό. Ας αφήσουμε τη νοσταλγία πίσω κι ας το κρίνουμε αντικειμενικά :P
Μια απ' τα ίδια :D Σιγά σιγά άρχισε να μου αρέσει η μεταμόρφωση και τώρα τη λατρεύω! Δεν με τρέλαινε το τραγούδι αλλά τώρα μου αρέσει πολύ και το ost της μεταμόρφωσης. Αλλά και το παλιό, το πιο δυναμικό είναι τέλειο!
Τα επεισόδια μέχρι τώρα αυτά καθέ αυτά καλά είναι. Μέχρι εκεί. Δεν με έχουν ενθουσιάσει. Δεν τρελαίνομαι γενικά για το remake δηλαδή αλλά το βλέπω(όποτε θυμηθούν να βγάλουν επεισόδιο δηλαδή :P σε ένα χρόνο θα δείξουν 26 επεισόδια - έλεος δηλαδή:mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
χαχα για οσους δεν το εχουν ακουσει ας τσεκαρουν το barakamon
υπαρχει και κατι να γλυκαινει τις πικραμενες ψυχες μας [εν μεσω εξεταστικης...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
χαχα για οσους δεν το εχουν ακουσει ας τσεκαρουν το barakamon
υπαρχει και κατι να γλυκαινει τις πικραμενες ψυχες μας [εν μεσω εξεταστικης...]

φίλε πόσο ισχύει.. το τέλειωσα σήμερα (εφτασα το ongoing δλδ).. το καλύτερο ανιμε για εξεταστική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
φίλε πόσο ισχύει.. το τέλειωσα σήμερα (εφτασα το ongoing δλδ).. το καλύτερο ανιμε για εξεταστική

Προσωπικα αποφευγω συνηθως τα ongoing, γιατι εκτος απο την ενοχη, εβδομαδιαια απολαυση του Jump, γιατι συνηθως οταν με τραβαει πολυ καποιο, μολις φτασω το πιο προσφατο chapter, ειμαι σε φαση ''ωραια, μολις απεκτησα εναν καινουριο εθισμο ! '' :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Προσωπικα αποφευγω συνηθως τα ongoing, γιατι εκτος απο την ενοχη, εβδομαδιαια απολαυση του Jump, γιατι συνηθως οταν με τραβαει πολυ καποιο, μολις φτασω το πιο προσφατο chapter, ειμαι σε φαση ''ωραια, μολις απεκτησα εναν καινουριο εθισμο ! '' :redface:

Me too, γι αυτο τα βλέπω οταν τελειώσουν ή οταν εχουν φτάσει σχεδον στο τέλος (τωρα θα ξεκινήσω να δω ολα τα ανιμε της Summer season που εχουν ~12 επεισόδια και εχω planned to watch γιατί οπου να'ναι τελειώνουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ειπα να το βαλω εδω για οποιον βρισκεται αθηνα πλευρα https://www.goethe.de/ins/gr/el/ath/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=20428331 [διαφορετικα συγχωρειστε με και μετακινειστε το]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!!!!!! :eek: :inlove:


Υ.Γ. Θέλω τέτοιο jacket!!! :cry_x::cry_x::cry_x: Και την πράσινη κάπα που φοράνε!!! :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!!!!!! :eek: :inlove:


Υ.Γ. Θέλω τέτοιο jacket!!! :cry_x::cry_x::cry_x: Και την πράσινη κάπα που φοράνε!!! :'( :'(
Μια απ' τα ίδια :P Μόνο μην έρθουν παρέα με τιτάνες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και εγω δει πολλά anime και μερικά ειναι πολυ αξιόλογα! Ξεχωρίζω FMAB και Steins Gate!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έλα ξέθαμα και πείτε κανένα καλό που έχετε δεί τελευταία παιδιά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
[κραδαινοντας το φτυαρι]
τελευταια βλεπω μονο haikyuu season 2
μαλλον μ αρεσε περισσοτερο η 1η σεζον μιας και εδω το χουν παρει τοσο καυτα με την πετοσφαιριση σε τσουρουφλα. βασικα μαλλον οι καυτες νεανικες ανησυχιες με επικεντρο την πετοσφαιριση που με ξενιζουν.
εχω δυστυχως παρατησει το durarara.
ενδιαφεροντα δειχνουν τα Boku dake ga Inai Machi και
Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

το πρωτο εχω διαβασει το μανγκα και εχει πολυ σασπενς
το δευτερο... μου φαινεται διαφορετικο [ειδα λιγο την αρχη], επισης στηριζεται σε μανγκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ βλέπω One Piece αυτή την περίοδο. Είμαι πριν αρχίσει η τελική ευθεία με τον Doffy για να τα πάρω με την σειρά σε κανα μήνα που θα τελειώσει (ίσως και νωρίτερα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχα κανά εξάμηνο να ξεκινήσω κάποιο άνιμε. Προχθές, έπεσε το μάτι μου σε ένα αρκετά ενδιαφέρον άνιμε, που παίζεται αυτόν τον καιρό, κι επειδή είμαι σε περιοδο εξεταστικής (όπως οι περισσότεροι), είπα να το ξεκινήσω :P

Λέγεται Boku dake ga inai machi (erased). Βλέποντας το τρέιλερ, αν σ' αρέσει το είδος, πιστεύω θα σε πείσει να το ξεκινήσεις. Εκτός από πιασάρικη πλοκή, έχει πολύ ωραία animation. Έχω δει δύο επεισόδια. Μπορεί να μην έχω κολλήσει, πάντως μέχρι τώρα η υπόθεση παρουσιάζεται στο θεατή καλά. Πολλά υποσχόμενο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλό φαίνεται, έχει καλή βαθμολογία προς το παρόν. Ξέρουμε πόσα περίπου επεισόδια θα βγουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλό φαίνεται, έχει καλή βαθμολογία προς το παρόν. Ξέρουμε πόσα περίπου επεισόδια θα βγουν;
Δεν έχω ιδέα, αλλά δεν το κόβω για πάνω από 11-12. Είναι βασισμένο σε manga αλλα δεν ξέρω πόσα chapters έχει ώστε να εκτιμήσω αδρά τα επεισόδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top