Anime και manga

Κωνσταντίνος 96

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
One piece
Death Note
Attack on Titan
Hellsing Ultimate
Yugioh

SPOILER ALERT

To one piece εχει εξαιρετικα επεισοδια στην αρχη και πολλα σημεια που συγκλονιζουν διασπαρτα μεσα στη σειρα και φοβερη ιστορια γενικοτερα ωστοσο τελευταια εγινε λιγο βαρετο και δειχνει ολο κατι βυζια-μπαλονια διχως λογο , το Death Note ΤΕΛΕΙΟ απλα, βεβαια οταν ο Lighto εχασε τη μνημη του και μεχρι να τη βρει με κουρασε λιγο και μετα που πεθανε ο L το anime υποβαθμιστηκε σε σχεση με τα πρωτα επεισοδια, Attack on Titan μου αρεσε παρα πολυ γιατι ισως ειναι σαν το Game of Thrones οσον αφορα τον θανατο βασικων χαρακτηρων, το Hellsing Ultimate εχει τα καλυτερα γραφικα που εχω δει σε anime αλλα δεν εχει ιδιαιτερο story και που και που εχει κατι γιαπωνεζικες βλακειες με υποτιθεμενα αστεια αλλα ειναι λιγα και το Yugioh ηταν παρα πολυ ωραιο στα πρωτα 224 επεισοδια που ηταν το κλασσικο και ειχε δραση και ολα, τα υπολοιπα δεν τα ειδα ποτε. ΑΥΤΑΑΑΑΑ. Αυτα ειναι ολα τα anime που εχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λατρεύω το opening! So catchy!

Αχα, είναι πολύ ωραίο τραγούδι. Προσωπικά, μου αρέσει περισσότερο το κουπλέ σε σχέση με το ρεφρέν.
Με τη sailor moon ασχολήθηκα μόνο όταν την έδειχνε σε star και ant1. Δεν εχω δει κανένα επεισόδιο από το original japanese. Γι΄αυτό και μου φάνηκε αρχικά "κάπως" η φωνή της ushagi.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eντυπώσεις; ^_^
Χμμ κοίτα... Γενικά δεν τρελαίνομαι για το SAO. Δεν είμαι τρελό fanboy. Είχα δει την πρώτη σεζόν πέρυσι επειδή ακούγονταν πιασάρικο. Κι όντως ήταν ως ένα βαθμό. Αλλά γενικά δεν πετάω την σκούφια μου να βλέπω δυο 15χρονα να ανοίγουν σπιτικό μέσα σ' ένα παιχνίδι, να αποφασίζουν να παντρευτούν και μάλιστα να υιοθετούν ένα κοριτσάκι νεράιδα-στοιχείο του παιχνιδιού ενώ το όλο άνιμε έχει πλασαριστεί με τελείως διαφορετικό τρόπο.
Όσο για τη δεύτερη σεζόν, ντάξει, το πρώτο επεισόδιο ήταν τέρμα βαρετό για μένα. Το δεύτερο μ' άρεσε πάρα πολύ.(η κοπελιά με το μπλέ μαλλί μου προκαλεί περισσότερο ενδιαφέρον σε σχέση με την asuna ή την leafa, την οποία leafa δεν μισούσα κιόλας). Γενικά μ' άρεσε το animation του δευτερου και η μάχη που έδειξε.
Και στο τρίτο δεν έδειξε και τίποτα ενδιαφέρον. Ψιλοβαρετό ήταν αν εξαιρέσεις τις πληροφορίες που μας δίνει για το παρελθόν της κοπελιάς. Αυτό με έκανε να τη συμπαθήσω ακόμη περισσότερο σα χαρακτήρα.
Επίσης, δεν με τρελαίνει πολύ ο villain μέχρι τώρα και η ικανόττητά του.
Εσένα πώς σου φάνηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Χμμ κοίτα... Γενικά δεν τρελαίνομαι για το SAO. Δεν είμαι τρελό fanboy. Είχα δει την πρώτη σεζόν πέρυσι επειδή ακούγονταν πιασάρικο. Κι όντως ήταν ως ένα βαθμό. Αλλά γενικά δεν πετάω την σκούφια μου να βλέπω δυο 15χρονα να ανοίγουν σπιτικό μέσα σ' ένα παιχνίδι, να αποφασίζουν να παντρευτούν και μάλιστα να υιοθετούν ένα κοριτσάκι νεράιδα-στοιχείο του παιχνιδιού ενώ το όλο άνιμε έχει πλασαριστεί με τελείως διαφορετικό τρόπο.
Όσο για τη δεύτερη σεζόν, ντάξει, το πρώτο επεισόδιο ήταν τέρμα βαρετό για μένα. Το δεύτερο μ' άρεσε πάρα πολύ.(η κοπελιά με το μπλέ μαλλί μου προκαλεί περισσότερο ενδιαφέρον σε σχέση με την asuna ή την leafa, την οποία leafa δεν μισούσα κιόλας). Γενικά μ' άρεσε το animation του δευτερου και η μάχη που έδειξε.
Και στο τρίτο δεν έδειξε και τίποτα ενδιαφέρον. Ψιλοβαρετό ήταν αν εξαιρέσεις τις πληροφορίες που μας δίνει για το παρελθόν της κοπελιάς. Αυτό με έκανε να τη συμπαθήσω ακόμη περισσότερο σα χαρακτήρα.
Επίσης, δεν με τρελαίνει πολύ ο villain μέχρι τώρα και η ικανόττητά του.
Εσένα πώς σου φάνηκε;
Eγώ είχα δεί opening,plot etc αλλά κάτι με κράταγε και δεν το άρχισα τελικά.
Όμως ίσως δοκιμάσω να δώ 1-2 επεισόδια,dunno.
Αν και από όσα είπες έχω καταλάβει περίπου πώς θα είναι για να πώ την αλήθεια.

Έχεις υπόψη σου κάποιο fantasy anime να μου προτείνεις; Fantasy,μεταφυσικό όπως π.χ. Fate stay night. ^^
Ψάχνω πολύ καιρό και δεν με εντυπωσιάζει κάτι για να κάτσω να το δώ ως το τέλος. =/
Πάντως δεν μου αρέσουν τα φουτουριστικά.
Αν έχεις κάτι στο μυαλό σου,share it with me. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eγώ είχα δεί opening,plot etc αλλά κάτι με κράταγε και δεν το άρχισα τελικά.
Όμως ίσως δοκιμάσω να δώ 1-2 επεισόδια,dunno.
Αν και από όσα είπες έχω καταλάβει περίπου πώς θα είναι για να πώ την αλήθεια.

Έχεις υπόψη σου κάποιο fantasy anime να μου προτείνεις; Fantasy,μεταφυσικό όπως π.χ. Fate stay night. ^^
Ψάχνω πολύ καιρό και δεν με εντυπωσιάζει κάτι για να κάτσω να το δώ ως το τέλος. =/
Πάντως δεν μου αρέσουν τα φουτουριστικά.
Αν έχεις κάτι στο μυαλό σου,share it with me. ^^
Εννοείς ότι δεν έχεις δει ούτε την πρώτη σεζόν(24 επεισόδια);; Αν όχι, νομίζω ότι αξίζει να το δοκιμάσεις. Έχει πολύ καλό animation, όμορφα χρώματα, καλό voice acting. Έχει και καλές μάχες κατά τη γνώμη μου. Αλλά έχει και άλλα στοιχεία που για μένα όπως σου ΄πα παραπάνω είναι αρνητικά για το anime. Οπότε, μη βασίζεσαι μόνο σ' αυτά που σου λέω εγώ.
Fantasy anime? Έχω να σου πω κάποια αλλά δεν ξέρω αν είναι όντως fantasy: death note, death note, blood c, shakugan no shana...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kinezaki9312

Νεοφερμένος

Η Kinezaki9312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν ξέρω και πολλά από manga, αλλά έχω την εντύπωση (μπορεί να είναι και λανθασμένη) ότι γενικά στην Ιαπωνία επικρατεί ένας τρόπος ζωής βασισμένος σε αυτά, π.χ. τρόπος ενδυμασίας, συμπεριφορά, τουλάχιστον σε κάποια μερίδα ανθρώπων. Και σκέφτομαι μήπως αυτό έχει να κάνει και με την παράδοση (τεχνη).
Μήπως ξέρει κανείς να με διαφωτίσει??
Γενικά μου φαίνεται πολύ μυστηριακο και ενδιαφέρον πάντως :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνος 96

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Εγώ το πιστεύω, στην αρχή πήγαιναν για το Moonlight Densetsu :hehe: Ταιριάζει τέλεια με την εναλλαγή σκηνών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Εγώ το πιστεύω, στην αρχή πήγαιναν για το Moonlight Densetsu :hehe: Ταιριάζει τέλεια με την εναλλαγή σκηνών!
Όχι ρε, ούτε καν :P
Κι αυτό ταιριάζει λίγο, αν και σε μερικά σημεία πρέπει να είναι πειραγμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ναι είναι πειραγμένο εκεί που δείχνει κάθε sailor ξεχωριστά :P
Btw, τώρα που συνήθισα τις μεταμορφώσεις, είναι πάρα πολύ ωραίο το animation. Βλέπεις φρέσκο πράγμα ρε παιδί μου :hehe:
Ελπίζω στο επόμενο (της Sailor Mars/Hino Rei), όταν μεταμορφωθεί, να εστιάσουν στις γόβες της :redface: Αυτή φταίει που έχω αυτό το "φετίχ" :pfff:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanahtIstratis

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ηunter x Hunter 2011 ρε τι fairy tail και μικυ μαους μου λετε τωρα..

Πες τα ρε φίλε μας φλομώνουν σε όλο το θρεντ με Νεραϊδοουρές και Ναρούτους και βλακείες.
Αυτό είναι επικό άνιμε. Το βάζω για μένα σε ίδιο επίπεδο με FMA-Β, Code Geass και One Piece στα καλά του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Καποια manga που διαβαζω και πιστευω αξιζει να τα δει καποιος. Μερικα ειναι λιγο mature οποτε ο καθενας ας κρινει μονος αν θελει να διαβασει κατι τετοιο ή οχι

-Battle royale
Κατα τη γνμωη μου το manga ειναι κατι κλασεις ανωτερο απο την ταινια

-KAMISAMA NO IUTOORI/ KAMISAMA NO IUTOORI NI (As God commands 1/2)
Σπλατερια με concept παλι μαθητες σε survival mode, συνηθως εναντιον καποιου αλλου, οχι μεταξυ τους. Χωρις ομως καποιο ιδιαιτερο βαθος, οπως το προηγουμενο

-Pluto, Monster, 20th century boys
Αυτα τα 3 απλα δεν υπαρχουν, εκπληκτικα manga, το τελευταιο ειναι και το αγαπημενο μου. Πολυ εντονη πλοκη, μυστηριο, θριλερ χωρις στοιχιεα τρομου, σε κερδιζουν πραγματικα.

-Detective Conan
Γνωστο ισως detective manga, μερικες ιστοριες ειναι πολυ καλες

-Onani Master Kurosawa
Μικρο διαμαντακι, απο τα καλλιτερα νομιζω school life manga

-Welcome to the NHK
Και το anime και το manga λενε αρκετα. Για εναν τυπο hikikomori
https://en.wikipedia.org/wiki/Hikikomori

-Koe no Katachi
Για ενα κουφο κοριτσι που υφισταται bullying στο δημοτικο απο ενα αγορι. Στη συνεχεια το αγορι πεφτει το ιδιο θυμα bullying και οταν φτανει λυκειο πλεον, προσπαθει να διορθωσει τα λαθη που εκανε

-Ikigami
Θυμιζει απο καποιες αποψεις battle royale αλλα χωρις splatter. Δυστυχως αν και εχει ολοκληρωθει στην Ιαπωνια, δεν κυκλοφορει στο διαδικτυο ολοκληρο μεταφρασμενο, δεν εχω διαβασει πως τελειωνει.

-Doubt και Judge
Δυο παρομοια manga απο τον ιδιο συγγραφεα, μια ομαδα ατομων πεφτει θυμα απαγωγης απο καποιον μυστηριωδη τυπο και αρχιζει να τους βγαζει απο τη μεση εναν εναν, ενω αυτοι υποπτευονται ο ενας τον αλλον. Καλο θριλερ, αλλα το plottwist στο τελος ψιλοχαζο.

-Death Note manga
Στανταρακι

-Ηoly Land
Μαθητης που υφισταται bullying και ανακαλυπτει οτι εχει ταλεντο στο μποξ. Αρχιζει και τα βαζει με διαφορους τυπους του δρομου που δημιουργουν φασαριες. Ακουγεται λιγο σαν Ροκυ Μπαλμποα αλλα ειναι ωραιο manga :P

-Suicide Island
Απο τον συγγραφεα του παραπανω. Αξιζει μια ματια σιγουρα.

-Great Teacher Onizuka γνωστο και ως GTO
Best.... School life manga..... EVER

-Bokurano
Κατι παιδακια επιλεγονται να χειριστουν ενα ρομποτ για να πολεμησουν εξωγηνους, αλλα.... Αλλα.... Τερμα καταθληπτικα, προσωπικα με πηρε απο κατω και δεν ειμαι καθολου ευσυγκινητος...


-Dead Man's Wonderland και Alive, the final evolution αξιζουν μια ματια αλλα ξενερωσα απο ενα σημειο και μετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
-Dead Man's Wonderland και Alive, the final evolution αξιζουν μια ματια αλλα ξενερωσα απο ενα σημειο και μετα..
βασικα θα ελεγα οτι το deadman wonderland αξιζει παραπανω απο μια ματια γιατι με καπου 60 chapters και στο γενος shounen ειναι σαν αντιπροσωπευτικο ειδος σε compact εκδοση.
κατι τετοιο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Κάποιος που να ενστερνιστεί την άποψη μου σχετικά με την κατρακύλα του Naruto κατά το War arc.
Πραγματικά απογοήτευση :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Κάποιος που να ενστερνιστεί την άποψη μου σχετικά με την κατρακύλα του Naruto κατά το War arc.
Πραγματικά απογοήτευση :/:
Οντως εδω ο kakashi αποκτει δυο mangekuo με kamui και perfect susano.
Πιστευω οτι το naruto τελειωσε, εστω και αδοξα επειδη το κουρασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Συμφωνώ,μετά το Pain arc και την επική μάχη του Naruto με Sage mode έπρεπε να τον έκαναν hokage και τέλος εκεί,έστω να γινόταν μια τελική μάχη με τον Sasuke

Όλο το σκηνικό με τον Tobi μετά τον Madara μετά τον Zetsu και τέλος την παλιόγρια,κούρασε χωρίς να δούμε κάτι το ουσιώδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top