Anime και manga

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το Fairy Tail δεν έχει καν σοβαρή πλοκή. Ίσως να αρέσει στον 10χρονο αδερφό μου. Δεν έχει ούτε βάθος ούτε τίποτα. Ότι δεις στα πρώτα 5 επεισόδια αυτό βλέπεις και στα επόμενα 100.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Η γνωμη σου ειναι αυτη φιλε Johny και ο αδερφος σου μαλλον εχει καλυτερο γουστο απο σενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Death note/code geass = καλά αν είσαι μικρός ή τουλάχιστον δεν μπορείς να καταλάβεις πως η υποτιθέμενη ευφυια που προβάλλουν, είναι ανύπαρκτη.

Και;;; Συγγνώμη αλλά και αυτά που δείχνουν τα animes στο σύνολό τους ανύπαραρκτα είναι. :P Το θέμα είναι πως διαχειρίζεται κανείς την φαντασία του αλλά ταυτόχρονα και με ποιο τρόπο θα προσπαθήσει να κάνει ενδιαφέρον το άνιμε με άλλες ενδιαφέρουσες πλοκές κτλ. Βασικά δε θα μπορούσε να υπάρξει death note χωρίς αυτήν την "ανύπαρκτη ευφυΐα". Αλλά και πάλι αν το σκεφτείς είναι ΤΡΟΜΕΡΟ πώς κατάφερε ο δημιουργός να συνθέσει ένα τόσο έξυπνο - για μένα - σενάριο! Η ιστορία κυλάει κανονικά, η αγωνία και το ενδιαφέρον του κοινού παραμένουν έως το τέλος αμείωτα, αλλά παράλληλα σε ωθεί να αναλογιστείς κάποια πράγματα και από διαφορετική οπτική γωνία. Γενικά, πιστεύω πως το death note περνάει πολύ ωραία και καίρια μηνύματα, αν είσαι σε θέση φυσικά να τα αποκωδικοποιήσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και;;; Συγγνώμη αλλά και αυτά που δείχνουν τα animes στο σύνολό τους ανύπαραρκτα είναι. :P Το θέμα είναι πως διαχειρίζεται κανείς την φαντασία του αλλά ταυτόχρονα και με ποιο τρόπο θα προσπαθήσει να κάνει ενδιαφέρον το άνιμε με άλλες ενδιαφέρουσες πλοκές κτλ. Βασικά δε θα μπορούσε να υπάρξει death note χωρίς αυτήν την "ανύπαρκτη ευφυΐα". Αλλά και πάλι αν το σκεφτείς είναι ΤΡΟΜΕΡΟ πώς κατάφερε ο δημιουργός να συνθέσει ένα τόσο έξυπνο - για μένα - σενάριο! Η ιστορία κυλάει κανονικά, η αγωνία και το ενδιαφέρον του κοινού παραμένουν έως το τέλος αμείωτα, αλλά παράλληλα σε ωθεί να αναλογιστείς κάποια πράγματα και από διαφορετική οπτική γωνία. Γενικά, πιστεύω πως το death note περνάει πολύ ωραία και καίρια μηνύματα, αν είσαι σε θέση φυσικά να τα αποκωδικοποιήσεις. :)

Αυτά που λες δε βγάζουν νόημα και θα απαντήσω στα μπολντ. Η ανύπαρκτη ευφυία, ή καλύτερα, η ευφυία που προτοποθετείται εξ'αρχής στους χαρακτήρες και στην πλοκή, δεν αποτελεί παρά μια καλοφτιαγμένη απάτη. Σε άλλα ανιμε(αν μιλάμε για ταινίες ή βιβλία, ακόμα καλύτερα) βλέπουμε πραγματικά ευφυείς χαρακτήρες, ενώ στο death note(και το code geass) οι χαρακτήρες φοράνε τη μάσκα του έξυπνου ενώ δεν είναι, του σκεπτόμενου ενώ είναι επιπόλαιοι, είναι παιδιά με όλο το naivety και τη ματαιοδοξία που τα χαρακτηρίζει. Τέλος, ως προς τα μηνύματα, όταν είδαι το death note πρώτη φορά στη δευτέρα γυμνασίου, είχα και γω τη mainstream άποψη, πως δηλαδή είναι εξαιρετικά ευφυιές και θίγει βαθιά ζητήματα. 'Οταν όμως το ξανάδα, συνειδητοποιήσα αυτά. Δεν υπάρχουν πολυ ωραία και καίρια μηνύματα, μόνο επιφανειακές φανφάρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτά που λες δε βγάζουν νόημα και θα απαντήσω στα μπολντ. Η ανύπαρκτη ευφυία, ή καλύτερα, η ευφυία που προτοποθετείται εξ'αρχής στους χαρακτήρες και στην πλοκή, δεν αποτελεί παρά μια καλοφτιαγμένη απάτη. Σε άλλα ανιμε(αν μιλάμε για ταινίες ή βιβλία, ακόμα καλύτερα) βλέπουμε πραγματικά ευφυείς χαρακτήρες, ενώ στο death note(και το code geass) οι χαρακτήρες φοράνε τη μάσκα του έξυπνου ενώ δεν είναι, του σκεπτόμενου ενώ είναι επιπόλαιοι είναι παιδιά με όλο το naivety και τη ματαιοδοξία που τα χαρακτηρίζει. Τέλος, ως προς τα μηνύματα, όταν είδαι το death note πρώτη φορά στη δευτέρα γυμνασίου, είχα και γω τη mainstream άποψη, πως δηλαδή είναι εξαιρετικά ευφυιές και θίγει βαθιά ζητήματα. 'Οταν όμως το ξανάδα, συνειδητοποιήσα αυτά. Δεν υπάρχουν πολυ ωραία και καίρια μηνύματα, μόνο επιφανειακές φανφάρες.

Οκ, για σένα μπορεί να μη βγάζουν νόημα αυτά που λέω. Πάντως, επειδή κάποιος είναι επιπόλαιος ή και εγώ δεν ξέρω τι, δεν συνεπάγεται απαραίτητα ότι δεν είναι και έξυπνος ή ευφυής. :P Απλά κάποια στιγμή καταντά αλαζόνας και θολώνεται από την εξουσία, όπως ο Light (που στο άνιμε την εξουσία αυτή του την έδινε το σημειωματάριο). Με άλλα λόγια, η εξουσία φθείρει τον άνθρωπο. Σχεδόν πάντα αυτό συμβαίνει, κάτι που μάλιστα επιβεβαιώνεται και από την ίδια την ιστορία, αλλά έτερον εκάτερον. Το ότι όμως η πλειονότητα των ατόμων που είδαν το death note, το συγκαταλέγουν άνετα ανάμεσα στα καλύτερα animes που έχουν βγει ποτέ, νομίζω ότι δεν είναι τυχαίο. ;)


Edit: Και επειδή μπορεί πάλι να πεις ότι "δεν βγάζουν νόημα αυτά που λες" θα απαντήσω και στο πρώτο bold, γιατί για το δεύτερο ανέφερα ήδη ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα.

ΠΩΣ θα μπορούσε να υπάρξει το death note (εννοώ την σειρά) χωρίς την "ανύπαρκτη" για σένα ευφυΐα; Ποια θα ήταν η πλοκή του έργου; "Α οκ, ένας έφηβος βρίσκει τυχαία ένα σημειωματάριο, κάνει ό,τι είναι να κάνει, αλλά στο τέλος κάνει μια μαλακία και τον τσακώνουν οι μπάτσοι". Πολύ ενδιαφέρον! Για να είμαι ειλικρινής, ούτε και εγώ κατάλαβα πού σκάλωσες και εντόπισες την όποια ασάφειά μου στο παραπάνω μήνυμα, αλλά δεν πειράζει.

Να πούμε όμως ότι ο Light έχασε όχι από δικό του λάθος (ή μάλλον θα μπορούσαμε να πούμε ότι ήταν "έμμεσο λάθος" :P) αλλά από λάθος του συνεργού του, διότι αυτός πήγε και ξανατσέκαρε το σημειωματάριο στην τράπεζα (αν θυμάμαι καλά), κάτι που κίνησε την υποψία στον Near. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Dragon Ball Ζ. Τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι (spoiler alert για όσους δεν έχουν δει το death note):
ο Light αν δεν είχε τις "θείες" δυνάμεις με το μέρος του (δηλαδή να μπορεί να σκοτώνει όποιον μπαίνει εμπόδιο στο δρόμο του), θα ήταν ένα τίποτα. Ευφυής ήταν ο L, ο οποίος χωρίς να έχει κάποιο back-up κατάφερε να βρει τον kira από πολύ νωρίς. Άσχετα αν οι υπόλοιποι της ομάδας αφαιρούσαν κάθε υποψία από τον Light, ο L ποτέ δεν έπαψε να πιστεύει ότι ο τελευταίος είναι ο Kira. Βέβαια, δε νομίζω ότι το anime θέλει να δείξει την ευφυΐα του Light, αλλά τη δύναμη που αποκτάς όταν έχεις εξουσία και πώς αυτή μπορεί να αλλάξει τον χαρακτήρα σου. Στην αρχή ο Light ήθελε να "καθαρίσει" τον κόσμο από τους εγκληματίες, αλλά στη συνέχεια έγινε εκείνος εγκληματίας. Επίσης, όταν είπε στον Ryukku ότι δε θέλει να είναι ο κάτοχος του death note (στα μέσα της σειράς), επέστρεψε στον παλιό του χαρακτήρα, που ήταν αγνός. Σταμάτησε να είναι αυτό που έγινε μετά την εξουσία που έλαβε με το death note. Η σειρά κάθε άλλο παρά να δείξει την ευφυΐα του Light δε θέλει :P Σκοπός της είναι να δείξει την εξουσία που έχει κάποιος over life and death. Όπως λέει και ο fast οι διάλογοι, το σενάριο κλπ δεν είναι τόσο έξυπνα ώστε να τα επευφημούμε ή να τα θεοποιούμε. Απλώς το death note έχει πολύ καλύτερη πλοκή από το μέσο shounen anime/manga. Τίποτα περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Οκ, για σένα μπορεί να μη βγάζουν νόημα αυτά που λέω. Πάντως, επειδή κάποιος είναι επιπόλαιος ή και εγώ δεν ξέρω τι, δεν συνεπάγεται απαραίτητα ότι δεν είναι και έξυπνος ή ευφυής. :P Απλά κάποια στιγμή καταντά αλαζόνας και θολώνεται από την εξουσία, όπως ο Light (που στο άνιμε την εξουσία αυτή του την έδινε το σημειωματάριο). Με άλλα λόγια, η εξουσία φθείρει τον άνθρωπο. Σχεδόν πάντα αυτό συμβαίνει, κάτι που μάλιστα επιβεβαιώνεται και από την ίδια την ιστορία, αλλά έτερον εκάτερον. Το ότι όμως η πλειονότητα των ατόμων που είδαν το death note, το συγκαταλέγουν άνετα ανάμεσα στα καλύτερα animes που έχουν βγει ποτέ, νομίζω ότι δεν είναι τυχαίο. ;)


Edit: Και επειδή μπορεί πάλι να πεις ότι "δεν βγάζουν νόημα αυτά που λες" θα απαντήσω και στο πρώτο bold, γιατί για το δεύτερο ανέφερα ήδη ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα.

ΠΩΣ θα μπορούσε να υπάρξει το death note (εννοώ την σειρά) χωρίς την "ανύπαρκτη" για σένα ευφυΐα; Ποια θα ήταν η πλοκή του έργου; "Α οκ, ένας έφηβος βρίσκει τυχαία ένα σημειωματάριο, κάνει ό,τι είναι να κάνει, αλλά στο τέλος κάνει μια μαλακία και τον τσακώνουν οι μπάτσοι". Πολύ ενδιαφέρον! Για να είμαι ειλικρινής, ούτε και εγώ κατάλαβα πού σκάλωσες και εντόπισες την όποια ασάφειά μου στο παραπάνω μήνυμα, αλλά δεν πειράζει.

Να πούμε όμως ότι ο Light έχασε όχι από δικό του λάθος (ή μάλλον θα μπορούσαμε να πούμε ότι ήταν "έμμεσο λάθος" :P) αλλά από λάθος του συνεργού του, διότι αυτός πήγε και ξανατσέκαρε το σημειωματάριο στην τράπεζα (αν θυμάμαι καλά), κάτι που κίνησε την υποψία στον Near. :Ρ

+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Μόνο σ' εμένα άρεσε το FMA πιο πολύ από το FMAB; :Ρ

Όσο για το fairy tail, ενώ έχει πολύ ωραίο concept και χαρακτήρες (<3 erza) το χάνει με το παιδικό-χαζόπορνογραφικό (πως τα συνδυάζουν αυτά τα 2!) χαρακτήρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Μόνο σ' εμένα άρεσε το FMA πιο πολύ από το FMAB; :Ρ

Όσο για το fairy tail, ενώ έχει πολύ ωραίο concept και χαρακτήρες (<3 erza) το χάνει με το παιδικό-χαζόπορνογραφικό (πως τα συνδυάζουν αυτά τα 2!) χαρακτήρα του.

This! Αν είχε και λίγο αίμα και κανα χερι/ποδι να κοβονται θα ηταν το καλύτερο anime <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω σταματήσει one piece και naruto εδώ και ένα χρόνο γιατί με είχαν κουράσει αφάνταστα, τα βαρέθηκα και είπα άντε στο καλό. Από "μεγάλα" shonen βλέπω hunter x hunter και fairy tail. Και πάρα πολλά άλλα μικρότερα (και ποιοτικότερα άνιμε). Πχ αυτόν τον καιρό βλέπω escaflowne.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια καλά παιδάκια μου πρότειναν το Attack on Τitan;;; :D :D Ενα θερμό ευχαριστώ που μου είπατε για ένα τόσο ωραίο anime! :D

Πραγματικά είναι λες και καταλάβατε τι εννοούσα όταν έγραψα για μάχες κτλ. :redface: Επειδή κόλλησα σε αυτό, δεν έχω κοιτάξει τα άλλα, όμως δεν ξεχνώ - δεν ξεχνώ! ^^

Ενα πράγμα έχω να πω σε όσους βλέπουν animes, αλλά δεν έχουν δει το συγκεκριμένο: ΔΕΙΤΕ ΤΟ!

Σημείωση: Μου αρέσει πολύ που όλη την ώρα υπάρχει αυτό το κυνηγητό και η αγωνία. :redface: Extra bonus! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Μόνο σ' εμένα άρεσε το FMA πιο πολύ από το FMAB; :Ρ
ha! και πολλοι διαμαρτυρονται επειδη το FMA δεν ηταν πιστο στο μανγκα και κουραφεξαλα. προσωπικα μου αρεσαν και τα δυο, αλλα το γεγονος οτι στο FMA εκαναν οι δημιουργοι τη διαφορα με μεγαλυτερη δραματικοτητα και δημιουργησαν ενα διαφορετικο τελος με συγκινησε :'(

woa
κλεισαν τα σχολεια και ερχονται οι ορδες να αναζητησουν ασχολια:D
εαν ενδιαφερεστε και για κατι hot from the oven τον ιουλιο βγαινει και αυτο https://myanimelist.net/anime/22319/Tokyo_Ghoul ειναι υιοθετηση αντιστοιχου μανγκα και το μανγκα πραγματικα ειναι πολυ ωραιο....

just....βγειτε λιγακι εξω απο αυτα τα 6 γνωστα μανγκα/ανιμε καλο κανει.

παντως προσωπικα εκτιμησα το death note οταν διαβασα το μανγκα, ο jj εχει δικιο σε ενα βαθμο, χρειαζεσαι ενα σημειο συγκρισης να καταλαβεις [γιατι ειναι πραγματικα καλυτερο σε πολλους τομεις και στην πλοκη] (οπως επισης και για να εκτιμησεις το σχεδιο που λιγακι γλιστραει απο την προσοχη οταν εχεις το ανιμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Ολο το one piece μεχρι το timeskip σε 7 λεπτα.
Το καλυτερο AMV, enjoy (βαλτε hd)!!
https://www.youtube.com/watch?v=WCLc_AvVoyU
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Ηunter x Hunter 2011 ρε τι fairy tail και μικυ μαους μου λετε τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ολο το one piece μεχρι το timeskip σε 7 λεπτα.
Το καλυτερο AMV, enjoy (βαλτε hd)!!
https://www.youtube.com/watch?v=WCLc_AvVoyU

O-Y-A-O-Y!

Ευχαριστούμε γι' αυτό, είναι απίστευτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρώτη φορά που σε anime σεζόν ξεκινάω τόσα πολλά anime:
Tokyo Ghoul
Aldnoah Zero
Sailor Moon Crystal
Sword Art Online II
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό το Tokyo Ghoul... τι να πω. Δεν ξέρω τι του βρίσκουν και το βλέπουν κάποιοι. Η αλήθεια είναι ότι έχει κάνει πολύ hype και όλοι μιλούσαν γι΄αυτοό πριν βγει. Αλλά είναι πολύ κλασσικό για να μείνεις με το στόμα ανοικτό. Είναι αδιάφορο και βαρετό. Ο πρωταγωνιστής ουρλιάζει συνεχώς. Προσωπικά στα 3 πρώτα επεισόδια έχω σκυλοβαρεθεί και θα το ντροπάρω. Κάτι που δε κάνω συχνά ούτε με anime ούτε με σειρές. Αντίθετα το aldonoah zero είναι πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνος 96

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
One piece
Death Note
Attack on Titan
Hellsing Ultimate
Yugioh
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πρώτη φορά που σε anime σεζόν ξεκινάω τόσα πολλά anime:
Tokyo Ghoul
Aldnoah Zero
Sailor Moon Crystal
Sword Art Online II

Λατρεύω το opening! So catchy!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top