Anime και manga

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κανένα καλό anime; :redface:

Eλεγα να δω το Naruto (πάντα το ήθελα αλλά όλο κάτι τύχαινε και έβλεπα κάποιο άλλο τελικά :P), όμως έχει ΠΟΛΛΟΥΣ κύκλους και νομίζω ότι στην πορεία θα βαρεθώ λιγάκι. :redface: Αν και μου φαίνεται πως συνδυάζει αυτά που μου αρέσουν σε animes (κυνηγητά, μάχες κτλ:loveangel) ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kenpachi

Νεοφερμένος

Ο Kenpachi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κανένα καλό anime; :redface:

Eλεγα να δω το Naruto (πάντα το ήθελα αλλά όλο κάτι τύχαινε και έβλεπα κάποιο άλλο τελικά :P), όμως έχει ΠΟΛΛΟΥΣ κύκλους και νομίζω ότι στην πορεία θα βαρεθώ λιγάκι. :redface: Αν και μου φαίνεται πως συνδυάζει αυτά που μου αρέσουν σε animes (κυνηγητά, μάχες κτλ:loveangel) ...

Να δεις bleach. Αν θέλεις να δεις το naruto ξεκινάς από το 1ο (το κανονικό) που θα βαρεθείς λίγο να το βλέπεις, και μετά προχωρά στο shippuden. Πάντως ο η δεύτερη σεζόν είναι πολύ πιο ωραία και γίνονται πολλά συνταρακτικά πράγματα :-P στο τέλος λίγο τώρα το έχουν κάνει λιιιιγο διαστημικό αλλά αν το δεις θα σου αρέσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να δεις bleach. Αν θέλεις να δεις το naruto ξεκινάς από το 1ο (το κανονικό) που θα βαρεθείς λίγο να το βλέπεις, και μετά προχωρά στο shippuden. Πάντως ο η δεύτερη σεζόν είναι πολύ πιο ωραία και γίνονται πολλά συνταρακτικά πράγματα :-P στο τέλος λίγο τώρα το έχουν κάνει λιιιιγο διαστημικό αλλά αν το δεις θα σου αρέσει

Σε ευχαριστώ πολύ Kenpachi! Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι μου λένε "Δες το one piece", αλλά και το bleach το ακούω συνέχεια. :) Ισως κάνω ένα μιξ, δηλαδή όποτε βαριέμαι το ένα ανιμε, να βλέπω το άλλο! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kenpachi

Νεοφερμένος

Ο Kenpachi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
αν θέλεις να κάνεις ένα μιξ (γιατί πολλοί το κάνουν, όπως και εγώ), άρχισε ένα "μεγάλο" και όταν βαριέσαι βλέπεις ένα μικρό σε στυλ Attack on Titan (25 επεισόδια), Death Note (37 επεισόδια), Mirai Nikki ή Psycho-pass (έχουν και τα 2 γύρω στα 20-24 επεισόδια). Είναι καλή επιλογή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κανένα καλό anime; :redface:

Eλεγα να δω το Naruto (πάντα το ήθελα αλλά όλο κάτι τύχαινε και έβλεπα κάποιο άλλο τελικά :P), όμως έχει ΠΟΛΛΟΥΣ κύκλους και νομίζω ότι στην πορεία θα βαρεθώ λιγάκι. :redface: Αν και μου φαίνεται πως συνδυάζει αυτά που μου αρέσουν σε animes (κυνηγητά, μάχες κτλ:loveangel) ...

Shingeki No kyuojin <3 . 25 επεισοδια , φευγουν σε μια μερα , αλλα θα σου αρεσει τοσο που θα το βλεπεις καθε μερα :P

Κατα τα αλλα , fairytail, μετά την παύση του θα συνεχίσει ομαλά αν και καπου καπου το χάνει !

Το ναρουτο ειναι υπερβολικο μεγαλο για να κατσει ακνεις να το δει απο την αρχη...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αν θέλεις να κάνεις ένα μιξ (γιατί πολλοί το κάνουν, όπως και εγώ), άρχισε ένα "μεγάλο" και όταν βαριέσαι βλέπεις ένα μικρό σε στυλ Attack on Titan (25 επεισόδια), Death Note (37 επεισόδια), Mirai Nikki ή Psycho-pass (έχουν και τα 2 γύρω στα 20-24 επεισόδια). Είναι καλή επιλογή :D

Οκ θα τα κοιτάξω όλα όσα μου πρότεινες! :D Εκτός από το death note που το έχω δει ήδη δύο φορές (η δεύτερη φορά ήταν στις περασμένες διακοπές των Χριστουγέννων :P). Και μερικές φορές μπαίνω στον πειρασμό να το ξαναδώ! :hehe: Το καλύτερο anime που έχω δει!!!! *.* Τι σενάριο, τι ερμηνείες, τι μουσική, τι εργάρα!!! :clapup:

Shingeki No kyuojin <3 . 25 επεισοδια , φευγουν σε μια μερα , αλλα θα σου αρεσει τοσο που θα το βλεπεις καθε μερα :P

Κατα τα αλλα , fairytail, μετά την παύση του θα συνεχίσει ομαλά αν και καπου καπου το χάνει !

Το ναρουτο ειναι υπερβολικο μεγαλο για να κατσει ακνεις να το δει απο την αρχη...!

Πωω καλά είστε απίστευτοι! :D Ευχαριστώ! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Οκ θα τα κοιτάξω όλα όσα μου πρότεινες! :D Εκτός από το death note που το έχω δει ήδη δύο φορές (η δεύτερη φορά ήταν στις περασμένες διακοπές των Χριστουγέννων :P). Και μερικές φορές μπαίνω στον πειρασμό να το ξαναδώ! :hehe: Το καλύτερο anime που έχω δει!!!! *.* Τι σενάριο, τι ερμηνείες, τι μουσική, τι εργάρα!!! :clapup:



Πωω καλά είστε απίστευτοι! :D Ευχαριστώ! ^^

Το deathnote με είχε κολλήσει και εμένα αρκετά , αλλά πιστεψε με , δεν υπάρχει anime σαν το shingeki no kyojin (attack on titan) .. Περιμένουμε το δευτερο κυκλο , απλα δεν υπάρχει..

Νομίζω ειναι πολλά επίπεδα πάνω από όλα τα υπόλοιπα..Παρα πολλά...



Απίστευτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kenpachi

Νεοφερμένος

Ο Kenpachi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Shingeki No kyuojin <3 . 25 επεισοδια , φευγουν σε μια μερα , αλλα θα σου αρεσει τοσο που θα το βλεπεις καθε μερα :P

Κατα τα αλλα , fairytail, μετά την παύση του θα συνεχίσει ομαλά αν και καπου καπου το χάνει !

Το ναρουτο ειναι υπερβολικο μεγαλο για να κατσει ακνεις να το δει απο την αρχη...!

το Naruto προσωπικά ήταν το 1ο μου anime και το ξεκίνησα το καλοκαίρι φέτος :P λίγο να πωρωθείς και θα δεις πως βγάζεις 35 επεισόδια τη μέρα :P είναι λίγο μεγάλο όντως αλλά πολλά επεισόδια (ειδικά στο τέλος του 1ου κύκλου) μπορείς να τα παραλείψεις.

Οκ θα τα κοιτάξω όλα όσα μου πρότεινες! :D Εκτός από το death note που το έχω δει ήδη δύο φορές (η δεύτερη φορά ήταν στις περασμένες διακοπές των Χριστουγέννων :P). Και μερικές φορές μπαίνω στον πειρασμό να το ξαναδώ! :hehe: Το καλύτερο anime που έχω δει!!!! *.* Τι σενάριο, τι ερμηνείες, τι μουσική, τι εργάρα!!! :clapup:


Πωω καλά είστε απίστευτοι! :D Ευχαριστώ! ^^

ομολογουμένως το Death Note μου άρεσε πάρα πολύ και εμένα διότι o Light με τον L ήταν οι 2 διάνοιες ξέρω 'γω που ο ένας προσπαθούσε να σκεφτεί τι θα κάνει ο άλλος, και σαν θεατή σε βάζει σε σκέψη (προσωπικά εμένα με έβαλε). Δε ξέρω γιατί αλλά στη σημερινή εποχή αυτό το φαινόμενο δεν υπάρχει (όχι το να προσπαθείς να σκεφτείς τι θα κάνει ο άλλος :P ), να σκεφτείς γενικά λίγο πιο πέρα από αυτό που ο άλλος θέλει να εκφράσει με τα λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το deathnote με είχε κολλήσει και εμένα αρκετά , αλλά πιστεψε με , δεν υπάρχει anime σαν το shingeki no kyojin (attack on titan) .. Περιμένουμε το δευτερο κυκλο , απλα δεν υπάρχει..

Νομίζω ειναι πολλά επίπεδα πάνω από όλα τα υπόλοιπα..Παρα πολλά...



Απίστευτο...

Μόλις το βρήκα! Πάω να το δω! Εσύ φταις που έβαλες και το βιντεάκι! :pfff: :P Aσχετο, αλλά παρεμπιπτόντως και το τραγούδι ήταν ωραίο! :)

Δεν ξεχνιέμαι όμως! Θα κοιτάξω και τα υπόλοιπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Τι θα έλεγε ο kenpachi, bleach βεβαια :P καλα απο τους αγαπημενους ειναι ο kenpachi, απλα δε νιωθει μια, πολυ ΟΡ! Τωρα ειμαι στα επεισοδια με τους Bountou, κατι λενε αν κ πριν γυρισουν στη γη νομιζω μου αρεσε λιγο περισσοτερο το bleach!
Να δεις shingeki no kyojin (attack on titan) , πολύ καλό! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Full Metal Alchemist Brotherhood!!! απλα αριστούργημα!!!!!!! 68 επισοδια ειναι, το αγαπημενο των αγαπημενων μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
ααα και για να μην το ξεχασω , Ao no exorcist... Τι κολλημα ειχα φαει πριν 2 καλοκαιρια.. Τι κολλημα , θεε μου.. και αυτο μια σεζον , 25 επεισοδια ..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kenpachi

Νεοφερμένος

Ο Kenpachi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τι θα έλεγε ο kenpachi, bleach βεβαια :P καλα απο τους αγαπημενους ειναι ο kenpachi, απλα δε νιωθει μια, πολυ ΟΡ! Τωρα ειμαι στα επεισοδια με τους Bountou, κατι λενε αν κ πριν γυρισουν στη γη νομιζω μου αρεσε λιγο περισσοτερο το bleach!
Να δεις shingeki no kyojin (attack on titan) , πολύ καλό! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Full Metal Alchemist Brotherhood!!! απλα αριστούργημα!!!!!!! 68 επισοδια ειναι, το αγαπημενο των αγαπημενων μου!

βασικά το FMAB είναι 63 και ένα filler και 4 OVA i think :P

είσαι λίγο ακόμα πίσω στο bleach αλλά αφού το ξεκίνησες ο Kenpachi υποκλίνεται :clapup::clapup:
εάν δεν θέλετε spoil από bleach μη το δείτε :p
να φτάσετε στο 310 που κάνει το final getsuga tensho και σφάζει τον aizen :P και αν έχετε ιδέα από το manga (το bleach είναι πολύ πίσω σε σχέση με το manga, γιατί το manga συνέχισε ενώ η σειρά σταμάτησε, ο KENPACHI έμαθε το όνομα του zanpakuto του και έβγαλε ένα τεράστιο πράμα (δεν έχει μάθει ακόμα bankai αλλά οκ) λέγεται Nozarashi
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δες One Piece και άσε τα άλλα, αν θες κάτι μεγάλο. One Piece > Naruto + Bleach.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δες One Piece και άσε τα άλλα, αν θες κάτι μεγάλο. One Piece > Naruto + Bleach.

:hehe: :hehe: :hehe: Απ' ότι φαίνεται οι απόψεις διίστανται. :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
:hehe: :hehe: :hehe: Απ' ότι φαίνεται οι απόψεις διίστανται. :redface: :P

Το One Piece είναι πολύ καλύτερο από τα άλλα. Τα μειονεκτήματα είναι το περιστασιακά υπερβολικό σχέδιο και η αργή ανάπτυξη της πλοκής, αλλά σε αυτό το anime δεν κοιτάς τον προορισμό αλλά το ταξίδι. Πολύ πιο γερή πλοκή από τα άλλα 2 μεγάλα anime.

Πάντως αν θες μπορείς να δεις πιο μικρά anime.

Καταρχάς αν δεν έχεις δει το FMA Brotherhood, να το δεις. Δεν χρειάζεται να δεις το σκέτο FMA, μπες αμέσως στο Brotherhood. Στο σύνολο του είναι αριστούργημα. Πλοκή άψογη με μικρό μειονέκτημα ότι κάπου στην μέση γίνεται λιγάκι βαρετή, αλλά σε ανταμείβει μετά, ήχος άψογος, να σκεφτείς ότι έχω κατεβάσει το OST, εικόνα πολύ καλή, το σχέδια είναι καταπληκτικό και χωρίς υπερβολές. Δεν έχω γνωρίσει ούτε ένα άτομο το οποίο αφού το είδε όλο είπε "εντάξει οκ άνιμε είναι, μεσαίο". Κανείς, ποτέ. Το χειρότερο που έχω ακούσει είναι ότι "καλό". Γενικά το πρώτο επεισόδιο δεν είναι της κανονικής πλοκής να ξέρεις, είναι εισαγωγή των χαρακτήρων, και τα επόμενα 2-3, δεν θυμάμαι σε ποια ep ακριβώς, περιέχουν κάτι συγκλονιστικά shocking οπότε αν τρομάξεις μην σταματήσεις να το βλέπεις δεν έχει τίποτα τέτοιο μετά.

Δεν ξέρω γιατί αρέσει στον κόσμο το SnK ή αλλιώς Attack on Titan. Το σχέδιο είναι χάλια, οι σκιάσεις υπερβολικές, χωρίς λόγο ύπαρξης, και η πλοκή απλώς παράξενη.

Μπορείς επίσης να δεις το Fate/Zero, καλό anime, έχει πολύ μπλα μπλα ειδικά το πρώτο επεισόδιο που κρατάει όσο δυο, βάζει μέσα όλους τους χαρακτήρες και ίσως χαθείς. Γενικά τους αρέσουν οι μονόλογοι αλλά ήταν ένα ενδιαφέρον anime.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Fairy Tail και δεν είμαι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Στο Ao no exorcist βαρέθηκα τη ζωή μου. Καλό, εντάξει, αλλά όχι σε σημείο να κολλάς :P (@pavlos13)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάνω κάτω πως μου φαίνονται τα ανιμε με πιο έμπειρο μάτι:

Bleach = meh(αξίζουν λίγα πράγματα και δεν αξίζει συνολικά)
Naruto = καλό αν είσαι ~13
Fairy tail = σκουπίδια
One piece = ότι καλύτερο έχει να προσφέρει ο χώρος των anime
Attach on Titan = καλό σχετικά, φεύγει γρήγορα
FMA = σαν το ναρούτο, λίγο χειρότερο
Death note/code geass = καλά αν είσαι μικρός ή τουλάχιστον δεν μπορείς να καταλάβεις πως η υποτιθέμενη ευφυια που προβάλλουν, είναι ανύπαρκτη.
Ao no exorcist = σαν το Death note/code geass, αλλά ΠΟΛΥ χειρότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Πάνω κάτω πως μου φαίνονται τα ανιμε με πιο έμπειρο μάτι:

Bleach = meh(αξίζουν λίγα πράγματα και δεν αξίζει συνολικά)
Naruto = καλό αν είσαι ~13
Fairy tail = σκουπίδια
One piece = ότι καλύτερο έχει να προσφέρει ο χώρος των anime
Attach on Titan = καλό σχετικά, φεύγει γρήγορα
FMA = σαν το ναρούτο, λίγο χειρότερο
Death note/code geass = καλά αν είσαι μικρός ή τουλάχιστον δεν μπορείς να καταλάβεις πως η υποτιθέμενη ευφυια που προβάλλουν, είναι ανύπαρκτη.
Ao no exorcist = σαν το Death note/code geass, αλλά ΠΟΛΥ χειρότερο

Διορθώσεις:

Fairy tail = ότι καλύτερο έχει να προσφέρει ο χώρος των anime
One piece = σκουπίδια
Psycho-pass = γκαυλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top