Anime και manga

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

Τρέλααα Μπουτάρη!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kat xat

Νεοφερμένος

Η κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πείτε μου παρακαλώ ότι υπάρχουν και άλλοι που αντιπαθούν τον Ν (Near) στο death note! Μα είναι ένα εκνευριστικά έξυπνο παιδΑΚΙ και κακή αντιγραφή (wannabe) του L :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πείτε μου παρακαλώ ότι υπάρχουν και άλλοι που αντιπαθούν τον Ν (Near) στο death note! Μα είναι ένα εκνευριστικά έξυπνο παιδΑΚΙ και κακή αντιγραφή (wannabe) του L :P
Ο L παίζει μα τα μαλλιά του; Δε νομίζω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kat xat

Νεοφερμένος

Η κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Όχι τόσο όσο ο άλλος γιατι ο L τα έχει καλοκουρεμένα και φιλαριστά τα μαλλάκια του. :P
Kαι οι 2 όμως κάθονται καμπουριαστά συνεχώς, παίζουν ψυχωτικά με τα αντικείμενα μπροστά τους (παιχνιδάκια ο N/ φαγητάκια ο L), μιλάνε το ίδιο μυστήρια κ.α. Ο L όμως είναι ο μάγκας, γιατί ο N χρειάστηκε τη βοήθεια του άλλου βλάκα του M, συνεπώς αφού έπαιξαν 2V1 ο L υπερτερεί..! :P
plus μου τη δίνει ο Νear έτσι κι αλλιώς.
μιάου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ειδα τα 2 πρώτα επεισόδια Death Note. Η ομοιότητα με Dexter είναι απίστευτη :P Μ΄άρεσαν γενικά.
Μια λέξη: Fail :P

Σου εξήγησαν και παραπάνω γιατί.
Ο Ντεξ απολαμβάνει τη διαδικασία, απλώς χρησιμοποιεί την ανάγκη του για όσο πιο καλό σκοπό μπορεί, σκοπός του όμως είναι να σκοτώσει πρωτίστως.

Από την άλλη ο Light θεωρεί τον κόσμο σαθρό και θέλει να τον κάνει δίκαιο. Το τετραδιάκι του είναι το μέσο που αγιάζεται λόγω του σκοπού.

Βλέπω bleach σαν μανιακή, είναι υπερβολικά ωραίο και χάνω το μέτρο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Βλέπω bleach σαν μανιακή, είναι υπερβολικά ωραίο και χάνω το μέτρο. :redface:
το ξεκινησες τωρα; εννοω απο την αρχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
το ξεκινησες τωρα; εννοω απο την αρχη?

Ναι, άρχισα να το βλέπω εδώ και λίγο καιρό και έχω φτάσει στο arc του Hueco Mundo. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Ναι, άρχισα να το βλέπω εδώ και λίγο καιρό και έχω φτάσει στο arc του Hueco Mundo. :redface:
χαρα στο κουραγιο σας. οταν βλεπω τον αριθμο επεισοδιων τετοιων σειρων αλλαζω δρομο:whistle:
καλη τυχη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν είναι one piece με εξέλιξη πιο αργή κι από σαλιγκάρι. Μπαίνει στο ψητό από νωρίς γι' αυτό και έχω κολλήσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
χαρα στο κουραγιο σας. οταν βλεπω τον αριθμο επεισοδιων τετοιων σειρων αλλαζω δρομο:whistle:
Κι εγώ το ίδιο, αν κ πιστεύω πως είναι πολύ ωραίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shiv

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Δεν είναι one piece με εξέλιξη πιο αργή κι από σαλιγκάρι. Μπαίνει στο ψητό από νωρίς γι' αυτό και έχω κολλήσει. :P

huh, το λες αυτό ενώ βλέπεις Bleach :P? 300 επεισόδια 1 arc στο Bleach ενώ στο One Piece στο 300 τέλειωνε το 3ο Arc του Grand Line.
Ως προς το Story θα έλεγα One Piece>Bleach αλλά ως προς τις μάχες κτλ το Bleach νομίζω είναι το No 1 στον χώρο των Shounen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
huh, το λες αυτό ενώ βλέπεις Bleach :P? 300 επεισόδια 1 arc στο Bleach ενώ στο One Piece στο 300 τέλειωνε το 3ο Arc του Grand Line.
Ως προς το Story θα έλεγα One Piece>Bleach αλλά ως προς τις μάχες κτλ το Bleach νομίζω είναι το No 1 στον χώρο των Shounen
Τι λε ρε;:P

200 arcs είχε το bleach (συμπεριλαμβανομένων και των filler arc) [μιλάμε πάντα για το anime].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάμε να σκοτώσουμε τιτάνες
~Τάσος Leviδίτης~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και ενώ είχα απογοητευτεί θεωρώντας τα ανιμε παιδικά και επιπόλαια, αυτό εδώ με έβγαλε ασπροπρόσωπο.
Kaiji:https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=8550

Η ανάλυση των χαρακτήρων και η πρωτοτυπία που το διέπει δε νομίζω να υπάρχει σε άλλο ανιμε... Το προτείνω σε όποιον θέλει κάτι διαφορετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Καμια γνώμη για το Mirai Nikki ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Άλλοι θα σου πουν πολύ καλό, άλλοι πολύ κακό. Διάβασε την περιγραφή, και αν σου αρέσει τότε λογικά θα σου αρέσει και το anime.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εμένα μ'αρέσει ο kyuubi απο το naruto.το πιο δυνατό nine-tailed fox spirit. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top