Anime και manga

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
με έβαλες σε υποψίες το έψαξα και όντως , και ο κολοσσός είναι ο φιλος του . :mad: Τέλος παντων :mad:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρε παιδιά οι τιτάνες γιατί επιτίθενται στους ανθρώπους? Και δεν μιλάω για τα "πιόνια", μιλάω για τους έξυπνους τιτάνες που είναι άνθρωποι. Ο Eren πχ το ελέγχει οι άλλοι όταν μεταμορφώνονται δεν το ελέγχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Λογικά αυτό θα απαντηθεί μέσα στα επόμενα chapters.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Ρε παιδιά οι τιτάνες γιατί επιτίθενται στους ανθρώπους? Και δεν μιλάω για τα "πιόνια", μιλάω για τους έξυπνους τιτάνες που είναι άνθρωποι. Ο Eren πχ το ελέγχει οι άλλοι όταν μεταμορφώνονται δεν το ελέγχουν?

η annie το έλεγχε . Αφου σήκωσε τη κουκούλα του Armin! Τώρα για τον Colos./Armored ίσως είχαν απο τερο σκοπό να καταστρέψουν την ανθρωπότητα . Θα δούμε , όμως , κάνεις δεν ξέρει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ρε παιδια κανα καλο ανιμε εχουμε εκτος απο:

Attack on Titan, death note, code geass , one piece, naruto, bleach, fairytale, sword art online, fma brotherhood , fate zero, code breaker που τα εχω δει?

Θελω να ναι τετοιο παρομοιο στυλ με special abilites καπως η εστω να σε κολαει απο το 1ο επ οπως death note..

H βλακεια με τα ανιμς ειναι οτι σε αντιθεση με τις τηλεοπτικες σειρες που βγαινουν πολλες καλες , αυτα βγαινουν 1/100 καλα και αν.. αλλα αυτο που θα βγει θα σπαιρνει.

Τσέκαρε αν θες το Steins;Gate, νομίζω δεν το ανέφερε κανείς.
Από τα καλύτερα anime ever!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Πολύ καλό το τελευταίο επεισόδιο του Shingeki no Kyojin, ανατρίχιασα ολόκληρος! :worship:
Ειδικά εκεί στο σημείο που ο Eren γίνεται titan!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vasilispap_27

Νεοφερμένος

Ο Vasilispap_27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Είδα πρόσφατα το Girls und Panzer. Πολύ καλά μικρό (10-12 episodes αν θυμάμαι καλα)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ καλό το τελευταίο επεισόδιο του Shingeki no Kyojin, ανατρίχιασα ολόκληρος! :worship:
Ειδικά εκεί στο σημείο που ο Eren γίνεται titan!
Γενικά είχε καιρό να δείξει κάποια έντονη φάση με τιτάνες και αυτήν όντως άξιζε! Εγώ ανατρίχιασα με τους 3 από την ομάδα αναγνώρισης που τους σκότωσε ο θηλυκός τιτάννας και με τη συνεργασία Levi-Mikasa στο επόμενο επεισόδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ε, ακούστε λίγο:P
https://www.animenewsnetwork.com/new...or-moon-anime-to-stream-worldwide-this-winter
Osano added during Sunday's event that the staff cannot announce the voice cast yet. He also indicated that the new anime would not be a remake of the earlier Sailor Moon anime.
Δηλαδή το νέο anime της sailormoon δε θα βασίζεται πιστά στο manga όπως πιστεύαμε;

Φτου γαμώτεν, θα την καταστρέψουν τη sailor moon (όπως την κατέστρεψαν στο original series:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε, ακούστε λίγο:P
https://www.animenewsnetwork.com/new...or-moon-anime-to-stream-worldwide-this-winter

Δηλαδή το νέο anime της sailormoon δε θα βασίζεται πιστά στο manga όπως πιστεύαμε;

Φτου γαμώτεν, θα την καταστρέψουν τη sailor moon (όπως την κατέστρεψαν στο original series:P).
Να σου πω την αλήθεια το περίμενα πως και πως αυτό το καλοκαίρι για να δω κάτι διαφορετικό και γιατί θυμάμαι ότι μου άρεσε πολύ. Το μάνγκα δεν το έχω καθόλου υπόψιν μου και το άνιμε δεν το έχω δει με την καμμία ολοκληρωμένο. Τώρα σ' αυτά από το animenewsnetwork, τι να πω. Κι εγώ ήξερα ότι το remake θα είναι βασισμένο στο manga. Αλλά να σε ρωτήσω κάτι: η sailor moon που ξέραμε, το άνιμε δηλ με τα 220 επεσόδια, δεν ήταν βασισμένο στο manga; Ή μήπως ήταν βασισμένο στο μάνγκα ως ένα βαθμό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια το περίμενα πως και πως αυτό το καλοκαίρι για να δω κάτι διαφορετικό και γιατί θυμάμαι ότι μου άρεσε πολύ. Το μάνγκα δεν το έχω καθόλου υπόψιν μου και το άνιμε δεν το έχω δει με την καμμία ολοκληρωμένο. Τώρα σ' αυτά από το animenewsnetwork, τι να πω. Κι εγώ ήξερα ότι το remake θα είναι βασισμένο στο manga. Αλλά να σε ρωτήσω κάτι: η sailor moon που ξέραμε, το άνιμε δηλ με τα 220 επεσόδια, δεν ήταν βασισμένο στο manga; Ή μήπως ήταν βασισμένο στο μάνγκα ως ένα βαθμό;
Η sailor moon είχε 200 επεισόδια. Το Yu-Gi-Oh είχε 220:P

Το Anime που όλοι ξέρουμε, δε βασιζόταν εξ ολοκλήρου στο manga. Άσε που είχε 2000 filler episodes:P Εγώ ήλπιζα σε adaptation που θα βασιζόταν εξ ολοκλήρου στο manga, αλλά δυστυχώς το studio έχει άλλα στο μυαλό του:( (Fuck you TOEI Animation)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η sailor moon είχε 200 επεισόδια. Το Yu-Gi-Oh είχε 220:P

Το Anime που όλοι ξέρουμε, δε βασιζόταν εξ ολοκλήρου στο manga. Άσε που είχε 2000 filler episodes:P Εγώ ήλπιζα σε adaptation που θα βασιζόταν εξ ολοκλήρου στο manga, αλλά δυστυχώς το studio έχει άλλα στο μυαλό του:( (Fuck you TOEI Animation)
Exposed :P
Όσο για τα υπόλοιπα, μου φαίνεται κουλό τη στιγμή που υπάρχει ένα ολοκληρωμένο μάνγκα, το άνιμε να μην βασιστεί σ' αυτό. Άντε αναμένουμε πότε θα βγει. Άμα μάθεις κάτι, πόσταρε αν μπορείς, αλλά σιγά, αυτά μαθαίνονται γρήγορα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Exposed :P
Όσο για τα υπόλοιπα, μου φαίνεται κουλό τη στιγμή που υπάρχει ένα ολοκληρωμένο μάνγκα, το άνιμε να μην βασιστεί σ' αυτό. Άντε αναμένουμε πότε θα βγει. Άμα μάθεις κάτι, πόσταρε αν μπορείς, αλλά σιγά, αυτά μαθαίνονται γρήγορα.:D
Για τη χειμερινή σεζόν το κανονίζουν (φέτος, 2013-2014), αλλά οψόμεθα:P Μπορεί να το ακυρώσουν τελευταία στιγμή, πάλι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Σκέφτομαι να αρχίσω Death Note, αξίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σκέφτομαι να αρχίσω Death Note, αξίζει?
Αν κρίνω από τις σειρές που βλέπεις, τότε πιστεύω ότι θα σ' αρέσει. Προσωπικά είναι στα αγαπημένα μου. Έχεις ξαναδεί κάποια άνιμε ή θα είναι η πρώτη φορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αν κρίνω από τις σειρές που βλέπεις, τότε πιστεύω ότι θα σ' αρέσει. Προσωπικά είναι στα αγαπημένα μου. Έχεις ξαναδεί κάποια άνιμε ή θα είναι η πρώτη φορά;

Πρώτη φορά, εκτός αν μετράει το ότι κάποτε ειχα πορωθεί στο ben 10 και είδα όλα τα επεισόδια online:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρώτη φορά, εκτός αν μετράει το ότι κάποτε ειχα πορωθεί στο ben 10 και είδα όλα τα επεισόδια online:P
:P Οκ, πολύ καλή επιλογή πάντως για πρώτο άνιμε. Μην περιμένεις να έχει και πολλά κοινά με τον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Πρώτη φορά, εκτός αν μετράει το ότι κάποτε ειχα πορωθεί στο ben 10 και είδα όλα τα επεισόδια online:P
Το Ben 10 δεν είναι anime:P

Ειδικά αν πορώθηκες με το original series (που ο ben είναι 10χρονο), τότε οκ... Τι να σου πω:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το Naruto λέει τίποτα;;
Γιατί πολλοί φίλοι μου μου λένε ότι είναι από τα καλύτερα anime και να το δω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ίσως είναι λίγο παιδικό για σένα. Αλλά γενικά είναι ωραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top