Anime και manga

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο πως χαρακτηρίζεται, δηλαδή ; :hmm:



Edit: Νομίζω κατάλαβα τι εννοείς.Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρη ηλιαχτιδα

Νεοφερμένος

Η μικρη ηλιαχτιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
1) παααααααρα πολυ ωραιο :worship: :D
2) η "ζωγραφια" αυτη και γενικοτερα θεωρειτε "χαρακτηρας manga" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
1) παααααααρα πολυ ωραιο :worship: :D
2) η "ζωγραφια" αυτη και γενικοτερα θεωρειτε "χαρακτηρας manga" :)

1) Ναι πράγματι ωραίο είναι, αλλά όχι δικό μου :P
2) Νομίζω ότι κατάλαβα τη διαφορά.Τhank's a lot. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
και εγώ ασχολούμαι παιδιά. Περισσότερο με anime. Βλέπω One Piece, Naruto, Dragon Ball Kai, Fairy Tail, Kenichi, Tokyo Magnitude 8.0, Black Lagoon (λίγο), Soul Eater, Death Note και πάει λέγοντας...
Τα αγαπημένα μου είναι το One Piece και το Death Note. Αλλά μου αρέσουν τα περισσότερα απλά δεν τα έχω ολοκληρώσει για να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Ίσως μπει στην λίστα των αγαπημένων και το Fairy Tail.
Έχω δει και μερικές ταινίες: Sword of the Stranger, Howl's Moving Castle, Byousoku 5 Senchimetoru, Brave Story, The girl who leapt through time κ.α. Οι οποίες είναι φοβερές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρη ηλιαχτιδα

Νεοφερμένος

Η μικρη ηλιαχτιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
1) δεν πειραζει! ειμαι σιγουρη πως και εσυ εισαι εξισου καλη!!! :)
2) χαιρομαι που βοηθησα! ^_^

Johnny15 ::: τελειοοοοο! και μενα τα αγαπημενα μου ειναι naruto, one piece, inuyasha,.......κτλ κτλ
η αληθεια ειναι πως τα πρωτα δυο ουτε εγω τα εχω δει ολα τα επεισοδια, γιατι ειναι ατελειωτα πολλα! :P
εγω αυτες τις μερες εχω κατεβασει τις ταινιες απο inuyasha! πιστευω οτι θα σου αρεσουν και σενα μιας και εισαι αγορι γιατι εχουν και δραση!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εγω αυτες τις μερες εχω κατεβασει τις ταινιες απο inuyasha! πιστευω οτι θα σου αρεσουν και σενα μιας και εισαι αγορι γιατι εχουν και δραση!!!
ίσως στο μέλλον ;). Απο δράση σκίζω, είμαι στο 400 κάτι στο One Piece, το Naruto το τελείωσα (και το Shippuden), στο 24 στο fairy tail και 60κάτι στο dragon ball kai :P Αυτά φυσικά είναι σειρές, λογικά θα έχω χρόνο για ταινίες :P Πάντως αυτές που ανέφερα είναι πολύ καλές ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρη ηλιαχτιδα

Νεοφερμένος

Η μικρη ηλιαχτιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
πωωωωω... καψιμο! :P
στο shippuden δυστυχως εχω να αναπληρωσω αρκετα επεισοδια!!! στο one piece ειμαι κανα 10αρια πισω απο εσενα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Έχει κανείς υπόψη του καλά βιβλία για σχέδιο ?
Από αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά δε θα έλεγα ότι έχω ενθουσιαστεί..


Εννοεις σαν οδηγοι για να σχεδιαζεις manga; Αν εννοεις αυτο, καποτε ειχε κατεβασει η αδερφη μου κατι τετοιο και μαλιστα ηταν αρκετο καλο. Ειχε ξεχωριστα τα ματια, τα ρουχια, το σωμα και παει λεγοντας και τα 'χε αναλυτικα. Ακομα πρεπει να το εχω αλλα θα πρεπει να βρω τροπο να στο στειλω. Λογικα θα γινεται. Ας το ξεθαψω πρωτα ομως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ολα τα ανιμε έιναι απίστευτα....Oποιος δεν έχει δει Code Geass R1 , R2 kai twra vgainei kai R3 απλά χάνει....είναι το καλύτερο άνιμε έβερ!!!!!!!!! Ευστροφία στρατιγιλή ανατροπές δυνάμεις...απλά κορυφή... Γενικά τα άνιμε τα σπάνε!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Εννοεις σαν οδηγοι για να σχεδιαζεις manga; Αν εννοεις αυτο, καποτε ειχε κατεβασει η αδερφη μου κατι τετοιο και μαλιστα ηταν αρκετο καλο. Ειχε ξεχωριστα τα ματια, τα ρουχια, το σωμα και παει λεγοντας και τα 'χε αναλυτικα. Ακομα πρεπει να το εχω αλλα θα πρεπει να βρω τροπο να στο στειλω. Λογικα θα γινεται. Ας το ξεθαψω πρωτα ομως.:)

Ναι αυτό εννοώ γιατι ως τώρα κυρίως βοηθούμαι από video αλλά θα ήθελα και κάτι παραπάνω.Αυτά που κυκλοφορούν στο εμπόριο είναι κάπως ανεπαρκή και αρκετά ακριβά..:(
Αν το βρεις στείλε pm...
Ευχαριστώ..:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Ελα ρε! Βγαινει καινουριο code geass?! Ποτε; Δεν ειναι κορυφαιο, αλλα ειναι πολυ καλο! Ενα ανιμε με αρκετη ευστροφια και ανατροπες θα ελεγα πως ειναι το death note!!!

Ναι αυτό εννοώ γιατι ως τώρα κυρίως βοηθούμαι από video αλλά θα ήθελα και κάτι παραπάνω.Αυτά που κυκλοφορούν στο εμπόριο είναι κάπως ανεπαρκή και αρκετά ακριβά..:(
Αν το βρεις στείλε pm...
Ευχαριστώ..:clapup:
Στειλε και εδω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Συμφωνώ για το Death Note! Άλλωστε το ίδιο το θέμα του είναι πολύ ενδιαφέρον. Όλο το anime βρίθει κοινωνικών σχολίων ενώ έχει ένταση..Είναι αρκετά διδακτικό..

Ohh..Πολλοί οι ενδιαφερόμενοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Παιδια το ξερω οτι δεν βοηθαω, αλλα απαγορεύεται να ανεβαζουμε εδω περα ιστοσελιδες με παρανομο υλικο.Θα μου πειτε, ''Κι εσυ που ξερεις οτι αυτα ειναι παρανομα;''. Ε, τις περισσοτερες φορες ολα αυτα τα sites δεν ανεβαζουν anime και manga με τηνε εγκριση των δημιουργων και για να μην γινει καμια στραβη, θα σας παρακαλουσα να μην ανεβαζετε εδω. Το ξερω sucks και πρωτα πρωτα για 'μενα που θα 'χα να ανεβασω ενα σωρο sites (υπόδειγμα moderator).:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εγω παιδια βλεπω τ dragonball Z, δε ξερω πως εγινε διοτι δε βλεπω αλλο τετοια, αλλα μια μερα ετυχε (πριν καμια εβδομαδα) να δω το 1ο επεισοδιο και μου ρθε στη μνημη που οταν το εβλεπα μικρος. Ετσι κολλησα και συνεχισα, σημερα βρισκομαι στο 118ο επεισοδιο. Βεβαια πληροφορηθηκα οτι εχει βγει και το λεγομενο dragonball kai, στο οποιο εχουν αφαιρεθει ολα τα filers του dragonball Z, που οντως σε μπερδευουν (μπορει να μου πει καποιος που χρησιμευουν?). Γνωριζα απο παντα οτι υπηρχε και το dragonball GT αλλα δεν εχω ασχοληθει μ' αυτο. Εχω διαβασει οτι οτι οι φανς αγνοουν την υπαρξη του GT και επισης δε γνωρισε πολυ μεγαλη επιτυχια, γιατι συμβαινει αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εγω παιδια βλεπω τ dragonball Z, δε ξερω πως εγινε διοτι δε βλεπω αλλο τετοια, αλλα μια μερα ετυχε (πριν καμια εβδομαδα) να δω το 1ο επεισοδιο και μου ρθε στη μνημη που οταν το εβλεπα μικρος. Ετσι κολλησα και συνεχισα, σημερα βρισκομαι στο 118ο επεισοδιο. Βεβαια πληροφορηθηκα οτι εχει βγει και το λεγομενο dragonball kai, στο οποιο εχουν αφαιρεθει ολα τα filers του dragonball Z, που οντως σε μπερδευουν (μπορει να μου πει καποιος που χρησιμευουν?). Γνωριζα απο παντα οτι υπηρχε και το dragonball GT αλλα δεν εχω ασχοληθει μ' αυτο. Εχω διαβασει οτι οτι οι φανς αγνοουν την υπαρξη του GT και επισης δε γνωρισε πολυ μεγαλη επιτυχια, γιατι συμβαινει αυτο?
Λοιπόν εγώ ξεκίνησα το dragon ball kai (βασικά πιο κοντά στο τέλος είμαι). Μικρός κοίταζα το Ζ αλλά δεν θυμόμουν τίποτα και είπα να το ξαναδώ χωρίς fillers. Τα fillers μπαίνουν αναγκαστικά στα τρέχοντα anime για να μην φτάνουν στο ίδιο σημείο στη σειρά με το manga. Με GT δεν έχω ασχοληθεί και πιστεύω καλά κάνω γιατί απο reviews που έχω διαβάσει δεν είναι καλό και γενικά δεν είναι του ίδιου δημιουργού, απλά βγήκαν επιπλέον επεισόδια για τους λάτρεις της σειράς. Άρα χάνει την "φιλοσοφία" του. Φαντάσου πολύ απλά να βλέπεις μια σειρά που βγαίνει απο το μυαλό ενός ανθρώπου και μετά να το παίρνει άλλος και να το φτιάχνει απο την δική του οπτική γωνία και να του αλλάζει τα φώτα απο μεριάς σεναρίου ;) Σταματά να σου αρέσει...
Α και κάτι ακόμα. Διάβασα ότι το Kai δεν θα δείξει όλο το Z, θα σταματήσει στον Cell. Δηλαδή δεν θα δείξει τον Buu. Κρίμα γιατί ήταν ο πιο δυνατός αντίπαλος... αυτό δεν ξέρω γιατί γίνεται αλλά απο ότι διάβασα συμβαίνει γιατί δίνουν λεφτά στην ομάδα που το ξαναφτιάχνει :hmm: μπορεί να είναι και ψέμα, δεν ξέρω :P Το Kai συνολικά θα έχει 100 επεισόδια... εκτός και φυσικά αν το συνεχίσουν .. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Το kai τελειωσε και δεν θα εχει 100 επεισοδια αλλα 97. Θα ειχε 98, αλλα το τελευταιο επεισοδιο αποφασισαν να το ακυρωσουν λογω του σεισμου στην Ιαπωνια. Το kai εχει ωραια γραφικα, αλλα μου φανηκε καπως πιο συντομο και εχω την εντυπωση οτι εχουν παραλειψει μερικες σκηνες. Το GT το εχω δει και μπορω να πω οτι μου αρεσε. Δεν ηταν σαν το Ζ, αλλα ηταν αρκετα διασκεδαστικο. Το μονο πραγμα που συνιστω να αποφυγετε να δειτε ειναι την live action ταινια dragonball. Απλα απαισια και δεν εχει σχεδον καμια σχεση με το DB.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
το οτι το dragonball kai ειναι μονο 100 επεισοδια το ξερω, αλλα αυτο οτι σταματαει στο σελ οχι! βλακεια :/ ... Παντος θα θελα να υπαρξει συνεχεια απο αυτον που δημιουργησε το dragonball Z ...

Το kai τελειωσε και δεν θα εχει 100 επεισοδια αλλα 97. Θα ειχε 98, αλλα το τελευταιο επεισοδιο αποφασισαν να το ακυρωσουν λογω του σεισμου στην Ιαπωνια. Το kai εχει ωραια γραφικα, αλλα μου φανηκε καπως πιο συντομο και εχω την εντυπωση οτι εχουν παραλειψει μερικες σκηνες. Το GT το εχω δει και μπορω να πω οτι μου αρεσε. Δεν ηταν σαν το Ζ, αλλα ηταν αρκετα διασκεδαστικο. Το μονο πραγμα που συνιστω να αποφυγετε να δειτε ειναι την live action ταινια dragonball. Απλα απαισια και δεν εχει σχεδον καμια σχεση με το DB.
Εχω διαβασει οτι υπαρχουν καμια 10αρια ταινιες? εχουν αμεση σχεση με το dbz?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Εχω διαβασει οτι υπαρχουν καμια 10αρια ταινιες? εχουν αμεση σχεση με το dbz?

Τις εχω δει και αυτες (νομιζω ειναι παραπανω απο 10) και στην πλειοψηφεια τους ειναι ασχετες με το DB. Αν θυμαμαι καλα μια ταινια ειναι με τον μπαμπα του goku, μια με εναν sjj τον broly, μια με ενα σουπερ ανδροειδες, μια με ενα δεντρο που τρωει το κι του πλανητη και αλλα τετοια. Προσωπικα δεν μου αρεσαν καθολου. Η ταινια παντως dragonball evolution ειναι epic fail :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αα ναι τηνεχω δει αυτη ρε !! οντως οτι ναναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ελα ρε! Βγαινει καινουριο code geass?! Ποτε; Δεν ειναι κορυφαιο, αλλα ειναι πολυ καλο! Ενα ανιμε με αρκετη ευστροφια και ανατροπες θα ελεγα πως ειναι το death note!!!

αν το deathnote μπορεις να το χαρακτηρίσεις καλο...το code Geass ειναι επιεικώς ΕΠΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!! απλά καλό? αυτό είναι προσβολή!!!!!!!

Το kai τελειωσε και δεν θα εχει 100 επεισοδια αλλα 97. Θα ειχε 98, αλλα το τελευταιο επεισοδιο αποφασισαν να το ακυρωσουν λογω του σεισμου στην Ιαπωνια. Το kai εχει ωραια γραφικα, αλλα μου φανηκε καπως πιο συντομο και εχω την εντυπωση οτι εχουν παραλειψει μερικες σκηνες. Το GT το εχω δει και μπορω να πω οτι μου αρεσε. Δεν ηταν σαν το Ζ, αλλα ηταν αρκετα διασκεδαστικο. Το μονο πραγμα που συνιστω να αποφυγετε να δειτε ειναι την live action ταινια dragonball. Απλα απαισια και δεν εχει σχεδον καμια σχεση με το DB.

ρε έλεος...δεν συμβαδίζουμε καθόλου όμως...το GT ειναι παρασάνγκες ανώτερο απο το Ζ...χωρις φλυαρίες και άσκοπες κουβέντες... μόνο δράση...με τους απαραίτητους διαλόγους για την πλοκή....επίσης καλύτερα γραφικά....απλα...Επίσης η ταινία ήταν μία χαρα!!! Μάλλον πρέπει να δεις περισσότερα άνιμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top