Anime και manga

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Το 07-Ghost θεωρειται shounen-ai;Α,και BL τι ακριβως σημαινει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Το 07-Ghost θεωρειται shounen-ai;Α,και BL τι ακριβως σημαινει;

Με τόσα suki da μεταξύ Mikage και Teito, νομίζω όλοι καταλάβαμε τι παίζει (έπαιζε, θα παιζόταν) μεταξύ τους.
Το bl είναι απλά συντομογραφία του boys love.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ah so ka!Κατι φαινοταν στο 07-Γηοστ(δεν το χω δει,μοπνο μερικες σκηνες)αλλα δεν περιμενα να λενε και suki da.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ah so ka!Κατι φαινοταν στο 07-Γηοστ(δεν το χω δει,μοπνο μερικες σκηνες)αλλα δεν περιμενα να λενε και suki da.

"Suki da, Teito".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Είπα για το καλό της νέας χρονιάς (κι επειδή μας τελείωσε το 07 Ghost) να ξεκινήσω ένα (romantic) comedy άνιμε. Love★Com (ラブ★コン) είναι ο τίτλος και από το πρώτο επεισόδιο ήταν :lol: αν και προβλέψιμο.

Τρίβια: Οι διάλογοι της σειράς είναι εξολοκλήρου στην διάλεκτο της Οσάκας (Κένσεϊ-μπεν). Με λίγα λόγια, μην περιμένετε να τα βγάλετε πέρα χωρίς υπότιτλους.
Τρίβια 2: Μετά το άνιμε γυρίστηκε και live action ταινία. Στον ρόλο του Ότανι ο Κόικε Τέππεϊ. Must. See.

Απο τα αγαπημενα μου, εβερ.-
Αν και η Ρισα γινοταν σπαστικη ωρες ωρες, ηταν γουτσου.
Επισης αγαπαμε την υπεροχη πολη Οσακα και τα Universal της. :D

Α και το gravitation που λετε παραπανω ειναι επισης στα favs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

"Suki da, Teito".


Super Kawaiii!Kyaaa!Θυμασαι μηπως το επεισοδιο που εγινε αυτο κανα αλλο επεισοδιο που να συμβαινει κατι παρομοιο;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Θέλω άνιμε!Θέλω άνιμε!Θέλω θέλω το χρειάζομαι:D.
Οτιδήποτε καλό. Δεν βάζω περιορισμούς.
Το Kenshin το άρχισα. Το έφτασα μεχρι ενός σημείου...Αλλά κάπου εκεί το βαρέθηκα. Δεν μ'αρέσουν οι μάχες:(. Βρήκα περιορισμό. Δεν θέλω να βασίζεται στις μάχες. Θέλω πλοκή. Θέλω μυστήριο ή ρομαντικοτέτοιο:D.
Τώρα διαβάζω fruits basket(τα έχω αγοράσει). Δεν ήξερα ότι βγήκαν τόσα πολλά:D.Είναι γλυκά, αν όχι τέλεια:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Θυμασαι σε προηγουμεη σελιδα(δεν ειναι και ΠΟΛΥ παλια νομιζω)που χα γραψει μια λιστα σε καποια φαση που ψαχνες ανιμε για να δεις;Πανε αν θες,γιατι η αληθεια ειναι οτι βαριεμαι να τα ξαναγραφω ολα αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από οΟοNantiAoOo:
Βαλια....βγηκε το V.K το νεο manga:D
Δεν το συνέχισα:(. Τελείωσα το άνιμε, όμως δεν μπορώ να το συνεχίσω στο μάνγκα, γιατί έχασα την συνέχεια. Το είχα προσπαθήσει αλλά είχα μπερδευτεί πάρα πολύ. Όταν τελειώσω αυτό που διαβάζω τώρα, θα το ψάξω να το αγοράσω:D.Ελπίζω να έχει εξελίξεις, και να γίνει τίποτα με τον ζίρο και την άλλη την ηλίθια γιατί πολύ ξεκρέμαστους μας άφησε το άνιμε:P

*χαρουλίνι δεν το βρήκα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω εχω ΤΡΕΛΟ κολημα και με anime και με manga.Κυριως shoujo(που σημαινει ανιμε/μανγα που ειναι κυριως για κοινο κοριτσιων 12/16 περιπου ετων και ειναι τα εφηβικα ασ το πουμε.Αν θελετε οτιδηποτε εχει να κανει με anime/manga(λιστες,site με τραγουδια,φοτογραφιες,σειρες manga chapters και λοιπα)εδω ειμαστε.

Τωρα τα αγαπημενα μου ειναι απο αnime:
-Naruto
-Skip Beat
-Itazura na Kiss
-Ouran High School Host Club
-The Wallflower
-Fruits Basket
-Lovely Complex
-Kimi ni Todoke
-Kare Kano
-Vampire Knight,Vampire Knight Guilty (πηρα και το ημερολογιο 2010 ,τι καλα!):D
-Clannad,Clannad After Story


Aπο manga:
-Naruto
-Kimi ni Todoke
-Parfait Tic
-B.O.D.Y.
-The One
-Koukou Debut

Να 'το.Επιτελους το βρηκα.:)
Don't worry.Το βρηκα εγω για σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Το Οuran high school host club πώς αρέσει σε όλες; Το είχα αρχίσει πριν από λίγο καιρό, 2 φορές μάλιστα αλλά το βαρέθηκα στα 5 επισόδεια. Προσβάλει την νοημοσύνη μας και έχει μηδενική πλοκή:P.Το lovely complex το έχω ακούσει ξανά, ίσως να το αρχίσω:/


Ευχαριστώ btw:). Θα μελετήσω πλοκές από αύριο^^.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Αχ ναι!Το LoveCom ειναι must κατα τη γνωμη μου.Ελα ρε,το Ouran High ειναι φοβερο.Βασικα,δες εστω και ενα επεισοδιο του Wallflower.Σε παρακαλωωωω!Ειναι απ'τα αγαπημενα μου και γενικα ειναι τελειοοο!Μην σε αποθαρρυνειο τιτλος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Super Kawaiii!Kyaaa!Θυμασαι μηπως το επεισοδιο που εγινε αυτο κανα αλλο επεισοδιο που να συμβαινει κατι παρομοιο;:)
Στο 7 είναι νομίζω. Αλλά κάπου εκεί ο Mikage την κάνει για άλλες πολιτείες:'(.

Το Clannad το αγαπομισώ θανάσιμα για το Gainax:jumpy:Ending του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
Δεν το συνέχισα:(. Τελείωσα το άνιμε, όμως δεν μπορώ να το συνεχίσω στο μάνγκα, γιατί έχασα την συνέχεια. Το είχα προσπαθήσει αλλά είχα μπερδευτεί πάρα πολύ. Όταν τελειώσω αυτό που διαβάζω τώρα, θα το ψάξω να το αγοράσω:D.Ελπίζω να έχει εξελίξεις, και να γίνει τίποτα με τον ζίρο και την άλλη την ηλίθια γιατί πολύ ξεκρέμαστους μας άφησε το άνιμε:P

*χαρουλίνι δεν το βρήκα:(


παντως μη πας στα public να το βρεις πηγα και δε το βρηκα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roxie

Νεοφερμένος

Η Μάγδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιάάάάά...To vampire knight με σκότωσε...Πείτε μου ότι έχει και μετά από το επισόδειο 13...Δεν μπορεί να τελείωσε έτσι. Δεν κατάλαβα τίποτα:P

Έχει και δευτερη season, Vampire knight Guilty νομιζω λεγεται (θα το βρεις στο animecrazy). Και αυτη η season εχει 13 επεισοδια και οπως φαινεται ειναι και η τελευταια στο anime.
Στο manga παντως συνεχιζεται κανονικα, καθε μηνα και νεο chapter.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Roxie:
Έχει και δευτερη season, Vampire knight Guilty νομιζω λεγεται (θα το βρεις στο animecrazy). Και αυτη η season εχει 13 επεισοδια και οπως φαινεται ειναι και η τελευταια στο anime.
Στο manga παντως συνεχιζεται κανονικα, καθε μηνα και νεο chapter.
Την είδα και την 2η season, εγώ τρίτη ήθελα:P. Πολύ σπαστικό το να τελειώνουν τα άνιμε και να συνεχίζονται τα μάνγκα...:(:(


Αρχική Δημοσίευση από οΟοNantiAoOo:
παντως μη πας στα public να το βρεις πηγα και δε το βρηκα:(
Το public σκατά μάνγκα έχει. Του λείπουν 1000τέυχη. Εγώ βρήκα καινούριο μαγαζί, η γωνιά των κόμιξ λέγεται, και μου άρεσε πολύ:D.(στην αριστοτέλους άμα μένεις θεσσαλονίκη...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
δε μενω....αλλα θα παω σε κανα μηνα με το σχολειο αν περασω απο κει και το βρω θα παω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roxie

Νεοφερμένος

Η Μάγδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Την είδα και την 2η season, εγώ τρίτη ήθελα:P. Πολύ σπαστικό το να τελειώνουν τα άνιμε και να συνεχίζονται τα μάνγκα...:(:(


+φωνώ!!!!!:iagree::iagree::iagree:

Αν και διαβάζω πως δεν βλέπουν πολλοί one piece, μήπως έχει ακούσει κανείς σας πότε θα ανέβει η νέα ταινία στο internet???:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Την είδα και την 2η season, εγώ τρίτη ήθελα:P. Πολύ σπαστικό το να τελειώνουν τα άνιμε και να συνεχίζονται τα μάνγκα...:(:(



Το public σκατά μάνγκα έχει. Του λείπουν 1000τέυχη. Εγώ βρήκα καινούριο μαγαζί, η γωνιά των κόμιξ λέγεται, και μου άρεσε πολύ:D.(στην αριστοτέλους άμα μένεις θεσσαλονίκη...).

Μηπως εννοεις η σπηλια των κομιξ;Πολυ καλο,αλλα η βλακεια ειναι οτι ολα αυτα τα μαγαζια εχουν λιγο υλικο.:(Υπαρχει και το Metropolis στην Θεσσαλονικη ,αλλα το μερος ειναι σαν να βρισκεται σε υπονομο που επεσε βομβα(a.k.a. χαλια),αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει αρκετα manga.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Χαρουλίνι(^^):
Μηπως εννοεις η σπηλια των κομιξ;Πολυ καλο,αλλα η βλακεια ειναι οτι ολα αυτα τα μαγαζια εχουν λιγο υλικο.:(Υπαρχει και το Metropolis στην Θεσσαλονικη ,αλλα το μερος ειναι σαν να βρισκεται σε υπονομο που επεσε βομβα(a.k.a. χαλια),αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει αρκετα manga.

Ναι,ναι έτσι λέγεται,μπερδεύτηκα^^. Αν και τώρα μεταφέρεται σε μεγαλύτερο μέρος, κοντά στην Ναυαρίνου. Το μετρόπολις, είναι σε μια πλατεία, απέναντι από τα έβερεστ...;Συνήθως τα μαγαζιά με κόμιξ έτσι είναι...Αν και η σπηλιά των κόμιξ, είναι αρκετά τακτοποιημένη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top