Anime και manga

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ανακαλυψα οτι το 'oban star-racers',μια συμπαραγωγη Γαλλιας-Ιαπωνιας προβληθηκε στα Ιαπωνικα :D

Ψηνομαι να το κατεβασω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justelene22

Νεοφερμένος

Η justelene22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Έλεος;:!: Το θέμα είναι πως δεν φαίνεται... καλά τον Al τον νόμιζα για κορίτσι στο πρώτο επισόδειο του brotherhood που είδα, και έμεινα όταν είδα το δεύτερο... ε, μετά κάηκα με το αρχικό, είδα και 51 (+μία ταινία) επισόδεια σε 2 μέρες και μετά κάηκα και με το καινούργιο... Βασικά, ποτέ δεν μου είχε περάσει απ' το μυαλό ότι τον Ed τον κάνει κορίτσι, πόσο μάλλον στο πρώτο... έχει πολύ περίεργη φωνή...:hmm:

Ε... εχεις 100% δίκιο γιατί και ο Αλ είναι κορίτσι!!! άλλη παράξενη φωνή είναι του Allen από το D.Gray-man που είναι φυσικά κορίτσι και συγκεκριμένα η ίδια seiyuu που κάνει τη Lucy από Elfenlied!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Χε :D

Βλέπετε anime? Διαβάζετε manga?
Ποια είναι τα αγαπημένα σας?


Έχω να πω ότι η piou* ανοίγει πάντα τα καλύτερα θέματα.
Από manga / anime :
-Bleach
-One Piece
-D.Gray-man
-Fullmetal Alchemist
-Blade
-Death Note

Αυτά...αν θυμηθώ άλλο θα το πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Βλέπω Bleach και έβλεπα Soul Eater
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Λοιπόν:
1.FMA: Brotherhood
2.FMA
3.Bleach
4.Yu gi oh
5.Death Note

Με σειρά καψίματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
καλά αυτό για τους seiyuu είναι θεικό :D αν και σε κάποιες φάσεις καταλαβαίνεις τελείως ότι είναι κοπέλα, κάνει τελείως μπαμ. άντε πχ ο Αλ ήταν παιδάκι, λες εντάξει. εκείνο που με έχει μείνει και δε το ξεχνάω με τίποτα, είναι στο Midori No Hibi, ο Κouta-kun (κόταν-κουν χαχαχα) .....είχε μια φωνήηηηη. αν δεν έβλεπα τη σκηνή θα νόμιζα ότι μιλάει κοπέλα, από αυτές τις πολύ ντροπαλές. έλεος και ήταν και λύκειο. όπως θυμάμαι επίσης ότι έβλεπα ένα τελείως άκυρο anime, ova ήταν βασικά και ακούω μία να μιλάει και λέω στην αδερφή μου ''ρε συ αυτή πολύ χοντρή φωνή δεν έχει;'' και τελικά την έκανε άνδρας xDDDD
αυτοί που αλλάζουν τελείως την φωνή τους σε κάθε χαρακτήρα είναι θεικοί πιστεύω (άκυρο) :P

όσο για του Ed τη φωνή, δώξασι ο θεός που δε του αλλάξανε τη φωνή. Αλλάξανε του Mustang, του Kimbley και του Havock, αν δε κάνω λάθος;

_________________________________________________________________________

τώρα που αναφέραται death note, περιμένω πως και πως το Aoi Bungaku, 12 επεισόδια με διάφορες ιστορίες από λογοτεχνικά βιβλία από διάφορους Ιάπωνες συγγραφείς. Αυτοί που θα τα σχεδιάζουν είναι ο Obata , που εντάξει τον ξέρουμε όλοι από το σχεδιασμό του Death Note, ο Tite Kubo (Bleach xD) και ο Takesh Konomi (Prince of tennis :D :D :D).
και από ότι διάβασα οι ιστορίες είναι πολύ ενδιαφέρουσες αν και η μία είναι διασκευή του μύθου του Δάμων και του Φειδία.

πιστεύω θα είναι τέλειο XDD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justelene22

Νεοφερμένος

Η justelene22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
καλά αυτό για τους seiyuu είναι θεικό :D αν και σε κάποιες φάσεις καταλαβαίνεις τελείως ότι είναι κοπέλα, κάνει τελείως μπαμ. άντε πχ ο Αλ ήταν παιδάκι, λες εντάξει. εκείνο που με έχει μείνει και δε το ξεχνάω με τίποτα, είναι στο Midori No Hibi, ο Κouta-kun (κόταν-κουν χαχαχα) .....είχε μια φωνήηηηη. αν δεν έβλεπα τη σκηνή θα νόμιζα ότι μιλάει κοπέλα, από αυτές τις πολύ ντροπαλές. έλεος και ήταν και λύκειο. όπως θυμάμαι επίσης ότι έβλεπα ένα τελείως άκυρο anime, ova ήταν βασικά και ακούω μία να μιλάει και λέω στην αδερφή μου ''ρε συ αυτή πολύ χοντρή φωνή δεν έχει;'' και τελικά την έκανε άνδρας xDDDD
αυτοί που αλλάζουν τελείως την φωνή τους σε κάθε χαρακτήρα είναι θεικοί πιστεύω (άκυρο) :P

όσο για του Ed τη φωνή, δώξασι ο θεός που δε του αλλάξανε τη φωνή. Αλλάξανε του Mustang, του Kimbley και του Havock, αν δε κάνω λάθος;

_________________________________________________________________________

τώρα που αναφέραται death note, περιμένω πως και πως το Aoi Bungaku, 12 επεισόδια με διάφορες ιστορίες από λογοτεχνικά βιβλία από διάφορους Ιάπωνες συγγραφείς. Αυτοί που θα τα σχεδιάζουν είναι ο Obata , που εντάξει τον ξέρουμε όλοι από το σχεδιασμό του Death Note, ο Tite Kubo (Bleach xD) και ο Takesh Konomi (Prince of tennis :D :D :D).
και από ότι διάβασα οι ιστορίες είναι πολύ ενδιαφέρουσες αν και η μία είναι διασκευή του μύθου του Δάμων και του Φειδία.

πιστεύω θα είναι τέλειο XDD

Ναι είναι τρομερό το πόσο επαγγελματικά προσεγγίζουν το θέμα οι Ιαπωνες seiyuu (καμία σχέση με την ελληνική μεταγλώτιση)!!!! Μου κάνει εντύπωση και το γεγονός ότι ακόμα και το ίδιο άτομο έχει τεράστια γκάμα στις φωνητικές του δεξιότητες, πχ ο Daisuke Namikawa (Ulquiorra Schiffer>Bleach:) ) ήταν αγνώριστος ως "Ιταλίας" στο Hetalia Axis....

Πραγματι στο Brotherhood Έχουν αλλάξει πολλές φωνές, μαζί και η Risa Hawkeye που είναι τώρα η Orikasa Fumiko (Kuchiki Rukia>Bleach, LAdy Valentine>One Piece, Shizuka-sama> Vampire Knight κλπ κλπ) και ο Envy που μου έκανε τρελή εντύπωση είναι η Irene από Claymore και νομίζω η ίδια κάνει και τον Detective Conan ελεος δηλαδη!

Ενδιαφέρουσα πρόταση το Aoi Bungaku 12 αν και νομίζω ότι ο μόνος Ιάπωνας συγγραφέας που ξέρω είναι ο Χάρουκι Μουρακάμι...:P


Άσχετο! Μετά από θετικά σχόλια που διάβασα κάπου εδώ γύρω άρχισα Higurashi no Naku Koro Ni και είναι απίστευτο!!!!! :no1: Μιλάμε για αριστουργηματικό ανιμεδάκι που από τη σχεδίαση στην αρχή το σνόμπαρα πολύ και κρίμα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ρε σεις με μπερδεύετε τώρα...:P Η Hawkeye είναι η Rukia;;;:!: ρε παιδιά έλεος... Και.... βασικά... πώς τον Envy τον κάνει κορίτσι ρε έλεος... Πώς αλλάζουν έτσι τις φωνές τους... Και ο Conan ποιός είναι;;; Σε λίγο θα μου πείτε ότι τον Ichigo τον κάνει η Matsumoto Tade-Dina...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κάποιος καλός άνθρωπος το 25 το φμα λινκ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δωσαμε,δωσαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Πήραμε, πήραμε...:P
ΝΑΙ!!! Έχει κι άλλο επισόδειο το FMA, έχει και 27!!!!:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justelene22

Νεοφερμένος

Η justelene22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πήραμε, πήραμε...:P
ΝΑΙ!!! Έχει κι άλλο επισόδειο το FMA, έχει και 27!!!!:D:D:D:D

Δεν πιστεύω όμως να είναι το τελευταίο, έτσι;;;; Μη μας αφήσουν στο στομάχι του Gluttony να σαπίζουμε......

Nioniosmeg σορι που σου έκανα την καρδία περιβόλι με τους seiyuu αλλά αυτή είναι όλη η πικρή αλήθεια XD!!! Ο Conan δεν είναι ο βαρβαρος αλλά ο πρωταγωνιστής του Detective Conan.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Δεν πιστεύω όμως να είναι το τελευταίο, έτσι;;;; Μη μας αφήσουν στο στομάχι του Gluttony να σαπίζουμε......
Δεν τελειώνει έτσι εύκολα ένα manga όπως το FMA. Φωσκολιάδα είναι στη διάρκεια (και δεν μας χαλάει καθόλου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Έχω πορωθεί με το deathnote...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν τελειώνει έτσι εύκολα ένα manga όπως το FMA. Φωσκολιάδα είναι στη διάρκεια (και δεν μας χαλάει καθόλου)

Αν δεν πάρουν ξανά τα σώματά τους πίσω εγώ δεν θέλω να τελειώσει.
Τώρα που είδαμε και τον Αl. Ποιος μας πιάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justelene22

Νεοφερμένος

Η justelene22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δεν τελειώνει έτσι εύκολα ένα manga όπως το FMA. Φωσκολιάδα είναι στη διάρκεια (και δεν μας χαλάει καθόλου)

:no1: Ναιιιιιιι!!!! Yoshi!!!!

Έχω πορωθεί με το deathnote...


Μα είναι τέλειο..... Έχεις δίκιο 100%!


Πληροφορία! Βγήκε καινούριο επεισόδιο Claymore και κλείνουμε 4 μήνες αν δεν κάνω λάθος χωρίς Μίρια!!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δεν τελειώνει έτσι εύκολα ένα manga όπως το FMA. Φωσκολιάδα είναι στη διάρκεια (και δεν μας χαλάει καθόλου)

Αν δεν πάρουν ξανά τα σώματά τους πίσω εγώ δεν θέλω να τελειώσει.
Τώρα που είδαμε και τον Αl. Ποιος μας πιάνει.

Έχουμε ΠΟΛΥ ακόμα μέχρι εκεί.
Εδώ το manga συνεχίζεται ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Το manga ειναι το ιδιο με τη παλια σειρα;;; Βαλ'τε ενα λινκ κατεβασματος manga στα αγγλικα ρε!
------
Τωρα που το θυμηθηκα, με εχουν μπερδεψει. Στο ενα λεει οτι η Lust ηθελε να γινει ανθρωπος και στο αλλο λεει οτι ηταν περηφανη που ηταν homunculus... ελεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μη βλέπετε το παλιό άνιμε. Εκτός των βασικών χαρακτήρων, όλα τα υπόλοιπα είναι αποκύημα της φαντασίας των παραγωγών, καμιά σχέση με το το τι σχεδίασε η κα. Χίρομου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top