Anime και manga

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Κανα ανιμε στην εποχη των Τριων Βασιλειων της Κινας υπαρχει?
Berserk Style
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
-Αρχικα θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου στο 1ο μερος....Το elfen lied αρχισε τελεια και τελειωσε καταπληκτικα(το manga περισσοτερο διοτι το anime εχει αλλο[μαπα]
Και στα δύο την σφαγή στο τέλος δεν είχαν;
Απο ότι θυμάμαι.

Καλά περι ρατσισμού βρίσκεις σε ένα σωρό μορφές τέχνης όμως, πόσο μάλλον σε anime. Προσωπικά, το βρήκα βαρετό και εκνευριστικό με την κλάψα του, τι να πω. Γούστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Δικιο εχεις.Γουστα ειναι αυτα.Παντως DMC(Devil May Cry) αξιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Και στα δύο την σφαγή στο τέλος δεν είχαν;
Απο ότι θυμάμαι.
Στο ενα σφαγη, στο αλλο πολτοποιηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
ΠΟΥ είναι το FMA 21 οεο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
ΠΟΥ ΠΟΥ ΠΟΥ;;;;;;;;;;; Κι εγώ λέω σήμερα, θα ξυπνήσω και θα πάω να δω FMA... ΚΑΙ ΛΕΙΠΕΙ!!!! Τώρα πρέπει να πνίξω το καημό μου με bleach...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
To FMA το καινούριο καλό είναι; Το full metal panic fumoffu είναι γαμάτο, έχει ωραίους δυναμικούς πρωταγωνιστές και έξυπνο χιούμορ. Γενικά πολύ καλό.
Τώρα θα αρχίσω noein, αλλά δεν ξέρω έχω κάποιους ενδιασμούς. Το έχει δει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
ΠΟΥ ΠΟΥ ΠΟΥ;;;;;;;;;;; Κι εγώ λέω σήμερα, θα ξυπνήσω και θα πάω να δω FMA... ΚΑΙ ΛΕΙΠΕΙ!!!! Τώρα πρέπει να πνίξω το καημό μου με bleach...:(
Βγήκε απο τους Eclipse, σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ τα βλέπω εδώ: https://www.animetip.com/watch-anime/f/fullmetal-alchemist-2-brotherhood Αλλά δεν το έχουν βάλει ακόμα... το βάζουν κάθε δευτέρα πρωί (στην ιαπωνία) και τώρα εκεί έχει νυχτώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγώ τα βλέπω εδώ: https://www.animetip.com/watch-anime/f/fullmetal-alchemist-2-brotherhood Αλλά δεν το έχουν βάλει ακόμα... το βάζουν κάθε δευτέρα πρωί (στην ιαπωνία) και τώρα εκεί έχει νυχτώσει...

Eclipse ρε, εγγύηση:

https://eclipse.speedsubs.org/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Βασικά, το βρήκα στο animecrazy, οπότε την επόμενη φορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ετσι :D
Παιδια mushishi βλεπει κανεις ??:P:P

haaai, είναι πολύ ωραίο αλλά το έχω πρατήσει όπως όλα τα άλλα που έχω αρχίσει xDD

_____________________________________________________________

αυτό που σκοπεύω να τελειώσω είναι το to aru manjutsu no index

αλήθεια το FMA:Brotherhood θα είναι 24 ή 26 επεισόδια; :o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Θα προτιμούσα να είναι 124 ή 126 επισόδεια. Δεν είναι λίγα αυτά που λες;;; Εννοώ ότι περιμένουμε ήδη το 25, δεν μπορώ να πιστέψω πως θα μας στο κόψουν το FMA σε 2 επισόδεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
anime δε βλεπω
αλλα ενοειτε διαβαζω manga

τα αγαπημενα μου
1.sailor moon (σ αυτο εχω δει και το anime...κολλημα απο μικρουλα)
2.death note
3.vampire knight
4.hellsing
5.godchild
6.bleach
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garth vader

Νεοφερμένος

Ο garth vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
DEATH NOOOOOOOOOOOOOOOTE!
πανέξυπνο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justelene22

Νεοφερμένος

Η justelene22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Μα ΦΥΣΙΚΑ!!! Έχω δει πάνω από 30 αλλά ιδού τα αγαπημένα μου
1.FMA Brotherhood
2.FMA
3. Byousoku 5 centimetres
4.Death Note (αλλά αντικειμενικά είναι πρώτο- L is the master!)
5.Claymore
6.Elfenlied
7.ταινίες τoυ Miyazaki και κυρίως το Κινούμενο Καστρο του Howl.
κλπ κλπ!!!!

Επισης να σημειώσω τη θανατηφόρα πώρωση που είχα στη σχολική χρονιά με Bleach (και ήταν και ο λόγος που πήγαινα ξενυχτισμένη)!!!

Όσο για την απορία για το ποιο Fma αξίζει να δει κανείς, οπωσδήποτε το δεύτερο κύκλο γιατι δεν υπάρχουν φιλεράκια και γιατί διαγράφονται καλύτερα οι χαρακτήρες!! :no1:Θα γνωρίσετε κάποιους παραπάνω και επίσης οι voice actors κάνουν την καλύτερη δουλειά! (Ο Ρόι έχει τώρα τη φωνή του Urahara από το Bleach, ο Envy είναι η Irene από Claymore και φυσικά ο Ed παραμένει η Paku Romi!!;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τον Ed τον κάνει κορίτσι;;;:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
One piece the best!!!
Επισης γαματο ειναι το death note....εχω διαβασει πολλα underground που δεν θυμαμαι πως λεγονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justelene22

Νεοφερμένος

Η justelene22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τον Ed τον κάνει κορίτσι;;;:!:

Nαι δεν ειναι πολυ παράξενο; Η ίδια κάνει και τον Toshiro Hitsugaya στο Bleach, την Temari στο Νaruto και την Teresa στο Claymore.

Ένα άλλο περίεργο είναι ότι και τον ίδιο τον Naruto αλλά και τον Orochimaru τον κάνει κορίτσι!!!.... Βασικά πολλές γυναίκες seiyuu ερμηνεύουν αντρικούς ρόλους απ ότι έχω παρατηρήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Έλεος;:!: Το θέμα είναι πως δεν φαίνεται... καλά τον Al τον νόμιζα για κορίτσι στο πρώτο επισόδειο του brotherhood που είδα, και έμεινα όταν είδα το δεύτερο... ε, μετά κάηκα με το αρχικό, είδα και 51 (+μία ταινία) επισόδεια σε 2 μέρες και μετά κάηκα και με το καινούργιο... Βασικά, ποτέ δεν μου είχε περάσει απ' το μυαλό ότι τον Ed τον κάνει κορίτσι, πόσο μάλλον στο πρώτο... έχει πολύ περίεργη φωνή...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top